jump.bg Изчезна

alabam4eto

Active Member
Здравейте,
някой има ли информация какво се случва с хоста на jump.bg всички сайтове там са умрели, а техния собствен също. Знам, че собственика или админа влизат в този форум или поне влизаха, ще се радвам за някаква информация
 
От: jump.bg Изчезна

Във Фейсбук са писали в 13:30 следното:

"Jump.bg


Уважаеми клиенти,

В момента имаме проблем с един от опорните ни рутери.

Работим по отстраняването на проблема. Благодарим Ви за търпението.

Извинете за причиненото неудобство."


И мои сайтове на бачкат, чакам да оправят проблема.
 
От: От: jump.bg Изчезна

Да, това го казват и по телефона. Кога ще се оправят не могат да кажат - работят .... Това им е телефона, за който го интересува, че не им работи и сайта и няма от къде да се види - 070030051


Във Фейсбук са писали в 13:30 следното:

"Jump.bg


Уважаеми клиенти,

В момента имаме проблем с един от опорните ни рутери.

Работим по отстраняването на проблема. Благодарим Ви за търпението.

Извинете за причиненото неудобство."


И мои сайтове на бачкат, чакам да оправят проблема.
 
От: jump.bg Изчезна

Нали уж имат по няколко източника на интернет? Или за друг вид рутер става дума?
 
От: jump.bg Изчезна

Ти остави половината нация, ами сигурно 90% от "големите новинарски сайтове" на колегите от форума няма да има откъде да крадат статии, а наетите копирайтъри няма да има какво да преразказват.
 
От: jump.bg Изчезна

Ти остави половината нация, ами сигурно 90% от "големите новинарски сайтове" на колегите от форума няма да има откъде да крадат статии, а наетите копирайтъри няма да има какво да преразказват.

http://www.blitz.bg/news/article/387702

Причина за скандалното спиране на една от най-четените медии в интернет е аматьорската техническа работа на хостинг компанията „Делта БГ”, която разпространява сигнала на сайта.

:D :D :D
 
От: jump.bg Изчезна

Вече jump работи, ама пак изчезна ....
 
От: jump.bg Изчезна

Хаха тия блиц.бг са страшни капути. Били получили стотици окуражителни съобщения в този труден за екипа момент. Ххаха офффф
 
От: jump.bg Изчезна

Не знам за jump, но tophost цял ден ту спира ту тръгва. Самия хостинг работи, но на сайтовете излиза съобщение, че няма връзка с базата данни. Сега в момента е ок, но постоянно спира.
 
От: jump.bg Изчезна

Абе днес да не е ден за срив на всички хостинг компании?
И аз днес имах проблем с моя хостинг - не му работеше софтуера за бекъп.
Добре, че имах проблем, че да разберат, че не им работи софтуера ...
 
От: jump.bg Изчезна

И jump.bg изчезна, и delta.bg изчезна - за повече от 3 часа. Нали Делта ги купиха и сега ще изчезват едновременно.

Делта.бг пада редко, но като падне - пада лошо и за много време, с което разваля доброто впечатление от постоянния uptime.
 
Re: От: jump.bg Изчезна


Това е грубо :( от години ги хостват и не мисля че ги щавят като пари а за благодарност ... все пак са три часа само и не се е случвало преди ...

Иначе към остналите такива проблеми са част от бизнес дори да плащате на Амазон за техните виртуални машини по 4-5 отгоре пак е възможно да се случи и никой не е застрахован

случват се и на компании инвестирали милярди в клаудовете си


майкрософтския клауд миналата година
http://www.reuters.com/article/us-microsoft-web-idUSKCN0J309E20141119

амазон клауда преди три месеца
http://www.theregister.co.uk/2015/09/20/aws_database_outage/
 
От: jump.bg Изчезна

Не знам за jump, но tophost цял ден ту спира ту тръгва. Самия хостинг работи, но на сайтовете излиза съобщение, че няма връзка с базата данни. Сега в момента е ок, но постоянно спира.

ТопХост не ги ли купи хост.бг, и аз бях към тях но преди около 2 години мисля че Хост ги купи или поне получих подобни мейли.
Тогава ми прехвърлиха сайта на сървърите на Хост и буквално му ..аха майката, цяла седмица си писахме със съпорта докато заприлича на нещо...
 
От: jump.bg Изчезна

Както каза @Blinky, не е болка за умиране. Случва се и на най-добрите. Техника е, разваля.

На мен пък ми направи добро впечатление, че от Jump.bg се постараха да информират всички клиенти за възникналият проблем възможно най-скоро. При мен така стана, че минута-две след като видях, че сайтовете са долу и те писаха в Facebook каква е причината. При опита ми с много други хостинг компании, това е доста рядко явление. В повечето случаи, разбира се какво е станало едва след като вече са оправили проблема и те държат в напрежение и чудене какво става 1-2 часа... Та според мен реакцията им е на ниво, това, че 2-3 часа не са работили няколко сайта, не е толкова фатално.

А относно дебилската статия в Блитз... нямам думи. Предполага се, че след като работиш с дадена компания и имаш някакви бизнес отношение, се счита, че трябва да има някакво етично бизнес отношение и разбиране. В някой страни за подобни изказвания дори се съдят и то за доста сериозни суми за клевети и тем подобни.

И в тона за аматьорите, аз да попитам дали някой е наясно дали от Блитз си плащат за снимките, които слагат към новините си?
 
От: jump.bg Изчезна

И в тона за аматьорите, аз да попитам дали някой е наясно дали от Блитз си плащат за снимките, които слагат към новините си?

Тия от Блиц са идиоти, и е хубаво от хостинга да ги сплашат малко със съд, за уронване на престижа.

Иначе не вярвам да си плащат снимките, напротив... даже и статиите които крадат от други сайтове не си плащат, и е хубаво ако са откраднали нечия снимка да бъдат осъдени.
 

Горе