Kpd с 50 лв. за обява?!?!?

Да има платена услуга и всички варианти да са платени са две различни неща. Ето например при търсене с Google не плащаш нищо, но това не е лош сайт в нишата си. Има и нещо друго. Нашият български манталитет е от всичко да изцедим пари. Понякога тази логика просто не работи. Ето например kpd.bg е собственост на фирма, която има и друга дейност. Само този факт (че те притежават сайта kpd.bg) понякога се оказва по-ценен от това самият kpd.bg да им заработи допълнителен кеш. Така да се каже трудно може да се твърди дали премахването на безплатната опция им помага или им пречи, защото един по-популярен, търсен и най-вече посещаван сайт kpd.bg може да подобри значително и рейтинга на цялата им фирма, което пък води до нови клиенти.

Иначе ако безплатните обяви се считат, че развалят съдържанието на сайта - ами има си лесно лечение това. Правят отделна допълнителна страница само с безплатни обяви, за да не се мешат с по-сериозните платени такива.
Всичко което сте написали по-горе е резонно. Хубав коментар, за разлика от не малко изписан хейт. Има много и различни бизнес модели, като ние сме преценили, че този за сега е най-подходящ за КПД. Получаваме много благодарности от собственици, които са успели да продадат бизнеса си чрез нас, което означава че наистина вършим работа.
Отново искам да напиша, че ние не само публикуваме обява в платформата, но и правим всичко възможно бизнеса да се продаде, като средно харчим по 15 лева на обява за реклама. Отделно имаме екип, който комуникира с всеки един публикувал обява в опит да се подобри съдържанието, като и съветваме за добри и лоши практики.
 
Да има платена услуга и всички варианти да са платени са две различни неща. Ето например при търсене с Google не плащаш нищо, но това не е лош сайт в нишата си. Има и нещо друго. Нашият български манталитет е от всичко да изцедим пари. Понякога тази логика просто не работи. Ето например kpd.bg е собственост на фирма, която има и друга дейност. Само този факт (че те притежават сайта kpd.bg) понякога се оказва по-ценен от това самият kpd.bg да им заработи допълнителен кеш. Така да се каже трудно може да се твърди дали премахването на безплатната опция им помага или им пречи, защото един по-популярен, търсен и най-вече посещаван сайт kpd.bg може да подобри значително и рейтинга на цялата им фирма, което пък води до нови клиенти.

Иначе ако безплатните обяви се считат, че развалят съдържанието на сайта - ами има си лесно лечение това. Правят отделна допълнителна страница само с безплатни обяви, за да не се мешат с по-сериозните платени такива.
Всъщност малко бъркаш услугите и бизнес моделите. Листингите, поне от моя опит, в сериозни бизнес сайтове с добри опции винаги са били платени, както едно време се натискаш за хубави линкове и трафик, който да донесе потенциални клиенти, така е и тук.

Ето ти пример:

ukbusinessforums.co.uk/account/upgrades/

Има още хиляди бизнес директории, в които безплатния мембършип не носи абсолютно никакви бенефити на бизнеса. Да, може да се регнеш, да шернеш нещо, но до там, ако искаш истински ползи, ползваш вече тяхната платена услуга, за която седи екип или вложен труд. Колкото го Google, той в момента има отчаяна нужда да се вземе в ръце и да измисли нещо повече от това, което е било 15+ години, трафикът масово започва да се отлива към чат ботовете и Facebook, за търсене на каквото и да е. И отделно, първите места на Google са спонсорирани, както и за първите натурални позиции се иска сериозно намлят бюджет за SEO, за това и дори с такъв пример пак не си много прав. ;) Да имаш при листване и индексиране, но никой не търси до 100-ната страница. :)

Една фирма може да има няколко бранда, нали не искаш и пример за това? :)

По-скоро българската логика е "ако може нещо безплатно, че не ми се дават пари". Но когато бизнеса реши да препечели нещо, от това, в което е инвестирал, хората рязко мислят, че ги ограбват. За жалост това повече го наблюдавам от твоя пример. И говорим за бизнес B2B отношения, а не за това къде дават по-тънко олиото. Ако не ми вярваш, поразходи се из групите из фейса или други социални групи, да разгледаш как се търсят постоянно бюджетни решения за "бизнеса". :) Да, и често, даже по-често нещо фри. :)
 
Да има платена услуга и всички варианти да са платени са две различни неща. Ето например при търсене с Google не плащаш нищо, но това не е лош сайт в нишата си. Има и нещо друго. Нашият български манталитет е от всичко да изцедим пари. Понякога тази логика просто не работи. Ето например kpd.bg е собственост на фирма, която има и друга дейност. Само този факт (че те притежават сайта kpd.bg) понякога се оказва по-ценен от това самият kpd.bg да им заработи допълнителен кеш. Така да се каже трудно може да се твърди дали премахването на безплатната опция им помага или им пречи, защото един по-популярен, търсен и най-вече посещаван сайт kpd.bg може да подобри значително и рейтинга на цялата им фирма, което пък води до нови клиенти.

Иначе ако безплатните обяви се считат, че развалят съдържанието на сайта - ами има си лесно лечение това. Правят отделна допълнителна страница само с безплатни обяви, за да не се мешат с по-сериозните платени такива.
и ти да беше дал 50 000 лв да купиш КПД и ти щеше да искаш пари за всяка обява. За толкова го купиха сайта. Това не е благотворителни дружество все пак. Българина е свикнал да НЕ дава пари за каквото и да било в интернет - ако може аванта да е.
 
и ти да беше дал 50 000 лв да купиш КПД и ти щеше да искаш пари за всяка обява. За толкова го купиха сайта. Това не е благотворителни дружество все пак. Българина е свикнал да НЕ дава пари за каквото и да било в интернет - ако може аванта да е.
Да, доста грозно. В страната на торент кино-вечерите за жалост се наблюдава това, за което пишеш. :D
 
Blinky и Vbb всъщност с отговорите си вие на практика демонстрирате манталитета на българския бизнесмен с целта си да "насаждате" мнение. Превърнали сте се в "бизнес проповедници" вместо в трезво мислещи бизнесмени. Blinky разбирам, че бизнес средата е лоша, но с "проповеди" да говориш това не е хубаво не се прави. Трябва индиректен подход, ако искаш да промениш манталитета на хората, като за целта трябва да ги привлечеш в съответни проекти, които имат чисто пропагандна цел, а не са бизнес ориентирани, т. е. не гледат в това финансовата сметката да е само на плюс. Очевидно predpriemach.com е точно такъв проект, но явно не е достатъчен.

Забележи, че тезата за "безплатното не е качествено" е "мантра", а не факт. Правилно е да се каже, че безплатното е рисков бизнес, който не всеки може да си позволи и не всеки може да има полза от този подход. Имай предвид, че kpd.bg преди да бъде купен беше с безплатни обяви, но не беше неуспешен проект. Явно решението за преминаване към само платени обяви не се крие на повърхността, както се опитвате да го "декларирате".

И сега нека ви задам на двамата един контра въпрос. Какво ще почнете да говорите, ако примерно след няколко месеца собствениците на kpd.bg решат да пуснат отново безплатни обяви? Blinky дали тогава че ще заявиш тук в тази тема, че вече при новите условия kpd.bg става несериозен проект? Vbb нали разбираш, че 50000 лева за една фирма, която се цели в печалби от милиони (дори и да не са такава в момента, то може би такива са цели им) тези пари са просто джобни. За сравнение ще те попитам следното: Ако примерно бяха закупели сайта не за 50000, а за 20 лева. Пак ли ще ми твърдиш, че се налага да пуснат платени обяви по 5 стотинки всяка, за да могат да си избият въпросните 20 лева? В сериозния бизнес тези 50000 лева са си направо смешни. Blinky заявяваш мантрата "ако е безплатно, то е несериозно в този вид сайтове". На твоята логика добре известният проект "Робинхуд" е определено несериозен проект, защото никой преди него не правеше финансови транзакции с нулева комисионна! Така да се каже няма такова правило като казаното от теб, а реалността е, че "безплатното вреди на рейтинга на проекта, но не задължително да го занулява напълно, а и може да му носи някои предимства, които при определени обстоятелства да го правят по-добрата опция".

Забележете, че с предишния си отговор не казах, че махането на безплатните обяви вреди на начинанието kpd.bg. Заявих само, че наличието на безплатни обяви си има и своите предимства от бизнес гледна точка. Така махането им е въпрос на много по-сложна преценка. В това отношение czar правилно ме разбра и спомена, че тяхната оценка е довела до съответното им решение. Казах за мантрата "от всичко да изцедим пари", но не казах, че аз я споделям като правило и не казах, че в нея няма грам истина. Споменах, че не е правилно да се мисли толкова примитивно, но наистина много български бизнесмени го правят.

Между другото в завършек сега реших да представя и един аргумент в подкрепа на чисто платените обяви. Но пак да заявя - това не е вид крайна заключение, а само един аргумент, който трябва да се вземе под внимание, ако в бъдеще се реши да се пуснат отново безплатни обяви. Ако имаме безплатни обяви, то се рискува много да се появят фалшиви обяви, чиято цел е да компрометира даден бизнес. Например аз да харесам някакво заведение в центъра на София и да пусна обява, че го продавам. Това може да нанесе вреди на съответния бизнес там, въпреки че е ясно, че до крайна сделка няма как да се стигне. Тези вреди директно отиват на сметката на сайта kpd.bg, защото обявата ми е анонимна и безплатна. Ако обявите са платени, то нещата стоят по друг начин, защото след финансовата транзакция, която съм направил към kpd.bg вече не съм анонимен и точно аз ще бъда директно подведен под отговорност, а не сайта kpd.bg.

Може би се питате, как споменатата по-горе опасност не се е случила докато проектът беше с безплатни обяви? Тогава проектът беше разработка на ентусиаст, дори и формално да се е водил на фирма. Обвинения към подобен вид "несериозни" от бизнес гледна точка сайтове не са много основателни от правна гледна точка. Ясно е, че сайтът не може да проверява валидността на обявите. Освен това изтриването на зловредни фалшиви обяви вероятно е било лесно, като се пише на админа. При новия собственик подобно изтриване набързо не е приемлив вариант, защото така може да се унищожи и реална обява, което също е съществен негатив. Но ако говорим за варианта с платени обяви, то нещата стоят различно защото извършителя (или негов "бушон") носят отговорност. Има и още една причина, защо споменатото в началото на абзаца не се е случило. Причината е, че атакуването на kpd.bg беше извън всякаква бизнес логика. Защо да злепоставяш сайт, който си стои "кротко" и обслужва една иначе незаета по друг начин ниша? Вече след покупката не е точно така, защото фирмата която притежава kpd.bg си е "апетитен" обект за злепоставяне.
 
Blinky и Vbb всъщност с отговорите си вие на практика демонстрирате манталитета на българския бизнесмен с целта си да "насаждате" мнение. Превърнали сте се в "бизнес проповедници" вместо в трезво мислещи бизнесмени. Blinky разбирам, че бизнес средата е лоша, но с "проповеди" да говориш това не е хубаво не се прави. Трябва индиректен подход, ако искаш да промениш манталитета на хората, като за целта трябва да ги привлечеш в съответни проекти, които имат чисто пропагандна цел, а не са бизнес ориентирани, т. е. не гледат в това финансовата сметката да е само на плюс. Очевидно predpriemach.com е точно такъв проект, но явно не е достатъчен.

Забележи, че тезата за "безплатното не е качествено" е "мантра", а не факт. Правилно е да се каже, че безплатното е рисков бизнес, който не всеки може да си позволи и не всеки може да има полза от този подход. Имай предвид, че kpd.bg преди да бъде купен беше с безплатни обяви, но не беше неуспешен проект. Явно решението за преминаване към само платени обяви не се крие на повърхността, както се опитвате да го "декларирате".

И сега нека ви задам на двамата един контра въпрос. Какво ще почнете да говорите, ако примерно след няколко месеца собствениците на kpd.bg решат да пуснат отново безплатни обяви? Blinky дали тогава че ще заявиш тук в тази тема, че вече при новите условия kpd.bg става несериозен проект? Vbb нали разбираш, че 50000 лева за една фирма, която се цели в печалби от милиони (дори и да не са такава в момента, то може би такива са цели им) тези пари са просто джобни. За сравнение ще те попитам следното: Ако примерно бяха закупели сайта не за 50000, а за 20 лева. Пак ли ще ми твърдиш, че се налага да пуснат платени обяви по 5 стотинки всяка, за да могат да си избият въпросните 20 лева? В сериозния бизнес тези 50000 лева са си направо смешни. Blinky заявяваш мантрата "ако е безплатно, то е несериозно в този вид сайтове". На твоята логика добре известният проект "Робинхуд" е определено несериозен проект, защото никой преди него не правеше финансови транзакции с нулева комисионна! Така да се каже няма такова правило като казаното от теб, а реалността е, че "безплатното вреди на рейтинга на проекта, но не задължително да го занулява напълно, а и може да му носи някои предимства, които при определени обстоятелства да го правят по-добрата опция".

Забележете, че с предишния си отговор не казах, че махането на безплатните обяви вреди на начинанието kpd.bg. Заявих само, че наличието на безплатни обяви си има и своите предимства от бизнес гледна точка. Така махането им е въпрос на много по-сложна преценка. В това отношение czar правилно ме разбра и спомена, че тяхната оценка е довела до съответното им решение. Казах за мантрата "от всичко да изцедим пари", но не казах, че аз я споделям като правило и не казах, че в нея няма грам истина. Споменах, че не е правилно да се мисли толкова примитивно, но наистина много български бизнесмени го правят.

Между другото в завършек сега реших да представя и един аргумент в подкрепа на чисто платените обяви. Но пак да заявя - това не е вид крайна заключение, а само един аргумент, който трябва да се вземе под внимание, ако в бъдеще се реши да се пуснат отново безплатни обяви. Ако имаме безплатни обяви, то се рискува много да се появят фалшиви обяви, чиято цел е да компрометира даден бизнес. Например аз да харесам някакво заведение в центъра на София и да пусна обява, че го продавам. Това може да нанесе вреди на съответния бизнес там, въпреки че е ясно, че до крайна сделка няма как да се стигне. Тези вреди директно отиват на сметката на сайта kpd.bg, защото обявата ми е анонимна и безплатна. Ако обявите са платени, то нещата стоят по друг начин, защото след финансовата транзакция, която съм направил към kpd.bg вече не съм анонимен и точно аз ще бъда директно подведен под отговорност, а не сайта kpd.bg.

Може би се питате, как споменатата по-горе опасност не се е случила докато проектът беше с безплатни обяви? Тогава проектът беше разработка на ентусиаст, дори и формално да се е водил на фирма. Обвинения към подобен вид "несериозни" от бизнес гледна точка сайтове не са много основателни от правна гледна точка. Ясно е, че сайтът не може да проверява валидността на обявите. Освен това изтриването на зловредни фалшиви обяви вероятно е било лесно, като се пише на админа. При новия собственик подобно изтриване набързо не е приемлив вариант, защото така може да се унищожи и реална обява, което също е съществен негатив. Но ако говорим за варианта с платени обяви, то нещата стоят различно защото извършителя (или негов "бушон") носят отговорност. Има и още една причина, защо споменатото в началото на абзаца не се е случило. Причината е, че атакуването на kpd.bg беше извън всякаква бизнес логика. Защо да злепоставяш сайт, който си стои "кротко" и обслужва една иначе незаета по друг начин ниша? Вече след покупката не е точно така, защото фирмата която притежава kpd.bg си е "апетитен" обект за злепоставяне.
сега да ти обясня нЕкои положения щото пишеш страшни простотии. Първо.. ако беше успешен проект КПД преди да се продаде нямаше да го продадат. Познавам предишния собственик който КПД му беше за забавление предимно , а основния му бизнес са GPS системи за транспортния бизнес. Сайта едвам покриваше разходите си. Второ... ти като отидеш в магазина да си купиш кило сирене плащаш ли си? Плащаш си освен ако не го откраднеш. Ти гледам си фен на безплатното , но не се интересуваш хората закупили бизнес на висока цена откъде са изкарали парите , дали ен са теглили кредит за да закупят бизнеса и колко им струва на месец! Вземи се скрий някъде , че ставаш смешен! Като искаш да пускаш безплатни обяви ... регистрираш си един домейн, правиш една фирма, плащаш между 5-10 000 лв да ти направят сайта , плащаш още толкова да го популяризираш с реклама и си пускай безплатни обяви колкото искаш.
 
Последно редактирано:
И аз не бях чел скоро такива глупости. И неодоснования заключения и обвинения. Бизнес, който не се опира на логиката, че всеки труд трябва да бъде заплатен е обречен. Дори не говорим и за бизнес логика тук.

Predpriemach е много далеч от такъв проект, но явно и това ти е убегнало през годините. Не знам колко такси за мембършип си видял/платил, колко платени секции има, колко телекома се изредиха да се рекламират. И въобще какво се ротира като реклама. ;) Но като си почнал, сигурно ще прочетем още доста странни неща. Разгледай и другите два форума. Всичко е до модел. Още едни фейл пример.

Blinky заявяваш мантрата "ако е безплатно, то е несериозно в този вид сайтове".
Това не знам къде точно съм го написа. Моля те, следи съсредоточено дискусията ни.

Безплатното е добра опция, фри трайла също. Но принципа е ясен - получаваш това, за което си си платил. И е много правилно това. Имал съм и платени и безплатни листинги и мога много точно да ти кажа кои са ми носили повече ползи.

Плащането за нещо е и вид отсяване, но не е задължително, ако има правилната модерация и следене, което пак е свързано с човек, ангажиран с това. Специално kpd.bg е имал друг бизнес модел, реклама, който или не е бил много печеливш или не е носил сумата, отговаряща на вложения труд и ресурси. Разбира се, новите собственици сами преценяват към кой път да поемат със сайта, за да може да бъде една оправдана инвестиция. Всичко, което се изговори без да си вътре в самия процес и идеите на сайта, са празни приказки, които са базирани изцяло на база предположения. А кой какъв проповедник е, нека действията и делата му го определят. ;)

Второ... ти като отидеш в магазина да си купиш кило сирене плащаш ли си? Плащаш си освен ако не го откраднеш. Ти гледам си фен на безплатното , но не се интересуваш хората закупили бизнес на висока цена откъде са изкарали парите , дали ен са теглили кредит за да закупят бизнеса и колко им струва на месец! Вземи се скрий някъде , че ставаш смешен! Като искаш да пускаш безплатни обяви ... регистрираш си един домейн, правиш една фирма, плащаш между 5-10 000 лв да ти направят сайта , плащаш още толкова да го популяризираш с реклама и си пускай безплатни обяви колкото искаш.

Не е фен на безплатното, защото това граничи да ходи някъде за без пари да работи, което се съмнявам, че е така. Просто се опитва да прокара някакви размишления, които са доста неприложими в какъвто и да е икономически стереотип. Може да си сигурен, че няма да го направи. :) Както съм и сигурен, че всеки месец след като си е свършил работата си гледа на банкомата дали има постъпления. Нормално, не обвинявам никой за това. Да сигурно може да е направил нещо фри, всеки го прави, но това не е икономически двигател. Това, което му предложи за сайта, имам по-добра идея - да ги раздаде на социално слабите. :)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Нека има и платена и безплатна опция. Защо не. Но платената трябва да превъзхожда доста безплатната, да не кажа, че на безплатната трябва да доста ограничения да има, и тежка модерация. Ако собствениците наистина мислят да вложат в него, да го развият, да го направя име на пазара, то не виждам логика да продаваш бизнес за десетки хиляди, а сигурно има и за стотици хиляди, който не може да отдели некви къси пари за премиум листинг. Може да го пусне и тук - във форума, поне тук е фри все още.

А за българския бизнесмен може да се говори много. Едните са скъсани кретени, а другите са материални изверги, което не изключва и момента на някаква мелез-крьстоска. Определено аз не бих го развивал този сайт, за да ме налазят само скъсанящи на безплатното и спамари. Щото и това е част от бг бизнес манталитета, да ходиш да изцеждаш наляво и надясно къде можеш. Да не говорим какви селски комплексари има - дава 2К за iPhone на изплащане, а като почне да прави бизнес къси от всички страни. Буха сайта си с фри плъгини, сам си води PPC кампаниите, защото не му се дават пари за консултация или поне базова настройка, ако някой му се навие и този прави бизнес. ;)

Но да не разводняваме тема. kpd си хубав сайт и се надявам да се запази такъв, но не на цената на това фокуса му да е събиране на безплатни листинги от всевъзможни мизерници. Ако го направи, собствениците няма да успеят да го превърнат в бизнес. Правилото ти е просто - каквито са ти клиентите, такъв ти е и бизнеса. За това нека го има това в предвид, но мисля, че му е ясно на новия собственик. ;)
 
кпд-то с нов дизайн.
Не знам колко са имали свобода и дали са сменяли системата ама като структурата някой се е изгаврил с тях.
Доста ретро ми идва пък дизайна.
като гледам из кода са били майсторите.

Не са се старали явно много много
 
кпд-то с нов дизайн.
Не знам колко са имали свобода и дали са сменяли системата ама като структурата някой се е изгаврил с тях.
Доста ретро ми идва пък дизайна.
като гледам из кода са били майсторите.

Не са се старали явно много много
С опасения да не се афектира SEO-то, което за сайта е супер важно, взехме решение за сега да не се променя структурата, нито системата. Това разбира се води до ограничения и почти никаква свобода за кардинални промени по дизайна.
 
С опасения да не се афектира SEO-то, което за сайта е супер важно, взехме решение за сега да не се променя структурата, нито системата. Това разбира се води до ограничения и почти никаква свобода за кардинални промени по дизайна.

Според онлайн туловете, имате към 30к посещения на месец, от които едва 20-ина % са SE трафик.
Тоест, спокойно може да се каже, че SEO-то е пренебрежим фактор за евентуално решение за преструктуриране.

... още повече че в момента хич не е ок (ако се напъна да съм умерен в изказванията :) ) и има спешна нужда от наместване. Няма да изреждам защо - един бърз инспект е достатъчен.
 
Според онлайн туловете, имате към 30к посещения на месец, от които едва 20-ина % са SE трафик.
Тоест, спокойно може да се каже, че SEO-то е пренебрежим фактор за евентуално решение за преструктуриране.
Не знам кои наивници вярват на тия тулове. Но много хора ги ползват, за да покажат колко е "добре" се справя даден сайт. Ако не е внедрено в кода, там работата е по-скоро с кристалната топка или боба.

Колкото до сайта. Не са се постарали много за дизайна, хамбургер менюто в мобилната е мега аматьорско, аз каквото и да се прави там винаги съм държал да има индикатор от самия бутон за това кога е отворено и затворено менюто. Да не говорим, че не са измислили някакъв ефект при отварянето му. Но въпрос на естетика.

Няма копирайт във футъра, явно е някаква нова мода. Отстоянието е странно до края на страницата решение също. Явно не са решили да се ползва нещо по адванс от fas fa-thumbs-up за иконки, но защо, излиза по-скъпо с дизайнерски svg-та. ;)

Това тук не знам дали е нужно да се коментира. Да речем, че всеки си ги има, някои повече, други по-малко:

1.png

Има и още, но дизайна не е нищо особено. Нищо интерактивно не е вкарано, карано е по тънката лайсна. ;)
 
Старият дизайн лъхаше на дървена ламперия, ретро кожени мебели, соц номенклатура, бизнес срещи в някоя от резиденциите на Тато, вип сепаре в Балкантурист и тем подобни :)

Демек тежък консерватизъм и правене на бизнес олд-скул стил. Което може да е скучно, но вдъхва доверие. Имаше си нужда от обновяване и модернизиране, но аз бих се старал да запазя горния ефект.
 
Старият дизайн лъхаше на дървена ламперия, ретро кожени мебели, соц номенклатура, бизнес срещи в някоя от резиденциите на Тато, вип сепаре в Балкантурист и тем подобни :)

Демек тежък консерватизъм и правене на бизнес олд-скул стил. Което може да е скучно, но вдъхва доверие. Имаше си нужда от обновяване и модернизиране, но аз бих се старал да запазя горния ефект.
Напълно съгласен. Повечето дизайнери не знаят какво значи да се предаде духа на даден бизнес в дизайна му и да се спазва стила на бизнеса и неготовите традиции. За жалост това не може да го съдиш за това, защото е масово. Все едно да обвиняваш общините, че правят криви ремонти, читавите са рядкост. Същото е и тази сфера.
 
Здравейте, да повдигна темата.

Искам да съобщя, че КПД вече има нов собственик. Радвам се също да кажа, че член от форума е управител и ще движи всичко, свързано с дейността на компанията, както и нейното бъдещо развитие - @Spyrax
Тук има доста технически грамотни хора, специалисти в своите области и хора с бизнеси. Затова ще се радвам да споделите вашите идеи относно подобряването на визията, функционалността и всичко, което мислите за сайта. Всички мнения са ценни и ще бъдат взети под внимание. Благодаря!
 
Здрасти и от мен, благодаря за представянето на @DrV ! С вълнение поемам управлението на КПД, до Ники и се надявам да развием платформата до нови върхове. С радост бих се радвал да прочета вашите мнения и градивна критика (на членовете в форума), като те са изключително ценни за нас, така че не се колебайте да споделяте каквито и да било идеи за подобрения. Ще се радвам на всяко предложение или критика! 🚀
 
Има още работа по дизайна, не е ОК, определено изглежда непрофесионално, особено на някои моменти.
За функциалността може да се регна, да тествам, но предполагам, че всичко сте тествали и си работи.

Иначе, идеята си я знаем, знаем и потенциала за бг-бизнес в подобен вариант. Поздравления, че не се отказвате и дано има повече успех.

Едно време имаше някакви "абсурди" с цени на обяви и тн подобни, сега не съм проверявал какви са условията за публикуване, промота и прочие, но така или иначе тези неща си остават най-важни, поне за публукуващият потребител ;)
 
Най-разумно е според мен да се взема процент от сделката, а не обявите да са на твърда цена. Играчка е да се следи всичко, но лично според мен този вариант би имал по-голям успех.
 
Честито от мен. Вярвам, че ще видим много нови неща там, както и, че сайта ще претърпи голяма метаморфоза към още по-добро.

Най-разумно е според мен да се взема процент от сделката, а не обявите да са на твърда цена. Играчка е да се следи всичко, но лично според мен този вариант би имал по-голям успех.
Това е добра идея, може би до момента, в който не трябва да се занимаваш с проследяването на тези сякаш сделка, което по нашите ширини ще е повече от факт, както и много юридическата работа в това да си един вид брокер/посредник. Ако тези процеси бъдат изчистени, вероятността да се правят повече пари е голяма.

Аз лично бих категоризирал обявите с цел мейлинг кампании. Я именно всеки потребител да има регистрирация, като в профила си да има възможност да се запише за бюлетин, който да му праща всички ново в неговата сфера. Да речем, аз съм собственик на кафе и си търся да направя верига, купувайки вече разработени кафенета, който да минат под моя бранд....влизам си в профила и давам опцията да получавам информация на мейла си за всичко що излиза в тази сфера. Това също би могла да е платена опция, но спестява време, което знаем, че е пари. :)

Също в този профил при платената опция да има възможност да се проверят някакви финансови отчети, история на фирмата и всичко що е в публичния регистър...
Капитал имат такова.
 

Горе