Kpd с 50 лв. за обява?!?!?

СЕО БГ

Well-Known Member
KPD с ново лого и без фрий обяви. 50 лв. за публикация вече на обява. Премиум обява за 150 лв. и етикет спешно за 2,40 лв.

Безплатни обяви вече няма и няма да има.
Продажба на евтинджоси за по 200-300 лв. там повече няма да има никакъв смисъл, явно ще е само за бизнеси на цени с доста нули отзад. Мисля че това от една страна е добре, по-ниския пазар ще наводни предприемач, а от друга страна......... по-добре да не казвам.
 
Подкрепям ги. В крайна сметка правят бизнес, а бизнеса изисква някакъв минимум. Пишман предприемачите с бизнеси за 500 лева от типа новинарски сайт с адсенс какъв приход или добавена стойност ще им дадат? Отделно ще култивира и потребителите там като ще разкара микро бизнесите, които така или иначе не носят пари. Топ стратегическо решение, браво.
 
Вижте профила и на https://www.predpriemach.com/members/novaps.3100/

Разбира се, че е нормално. А и честно казано продаваш бизнес, а не стария си часовник, редно е да се вложи някой друг лев, за да се стигне до точната аудитория. Както писах, сайта от няколко месеца е с нови собственици, които са взели решение да го възродят (сменен е дизайна) и популяризират още повече. Платформата е наистина разпознаваема и благодарение на нея се осъществяват сделки.

Не знам вече дали положението е заварено за вече публикуваните бизнеси и техните потребители, но определено новите ще трябва да
инвестират някой друг лев, за да листнат предложенията си.
 
Да, нормално. Как иначе да печели сайта? От подеянията на Адсенс или бг рекламодателя ли? Как не. Така се прави. Това трябва да е модел не само за тях, но и за много други сайтове - да имат собствен сървис, продукт, който да е с добавена стойност за клиента. Няма защо да се правят някакви си сайтчета с идеята да разчитат на скапаните мрежи, които рано или късно, ако продължават така, доста рязко ще залезят, просто никой няма да иска да работи с тях. ;)
 
Здравейте,

Първо искам да благодаря за позитивните думи! Оценяваме го!

Аз съм част от екипа на kpd.bg и с удоволствие бих отговорил на всички Ваши въпроси. Готови сме разбира се чуем и критика и/или идеи.

Относно новата политика на сайта, както и някои колеги по-горе вече са писали, искаме да ограничим безкрайно несериозното отношение на повечето предприемачи, които са решили да продават бизнеса си. Ежедневно получаваме неграмотно написани обяви с по едно изречение, без снимки и това е масова практика. Ние искаме да променим тези процеси и да помогнем информацията да се въвежда по правилен начин, за да достигне тя до повече потенциални купувачи.

В момента градим екип, с който ще се опитаме да подобрим услугата, да съветваме предприемачи, които са решили да продадат бизнеса си за добри практики и разбира се да увеличим шанса им за продажба. Процеса ще отнеме време, но се надява да си заслужава и наистина да сме в услуга на бизнеса. Работим и по нова версия на сайта с по-добра визия и UI.

Разработили сме и премиум пакет за тези, които искат по-бърза продажба. С него предлагаме и доста допълнителни услуги като:
1. Връзка с инвеститори.
2. Съдействие при сключване на сделка
2. Професионално изготвен текст на обявата
3. Публикуване на ФейсБук страницата ни и допълнителна реклама
4. Таргетиран емейл маркетинг
5. Превод на обявата на Руски и Английски

Сериозни предприемачи с по-малки бизнеси за продажба са също добре дошли при нас, като за тях предлагаме отстъпки от таксата за публикуване.

Очаквам Вашите коментари, идеи и критики.
 
Дизайна не е сменян само да отбележа, иначе точно заради куците оферти си е шано сайта пълен с боклуци.
 
Дизайна не е сменян само да отбележа, иначе точно заради куците оферти си е шано сайта пълен с боклуци.
Дизайнът не е сменян от както е създаден сайта. Работим по нова версия
 
Последно редактирано:
Аз съм съгласен с всичко казано като цяло. Малко подкарахте разговора все едно обвинявам някой или го осъждам. Просто направи ми впечатление и споделих че пазара за малки сайтове ще дойде насам най-вероятно... Но и като цяло е малко рязка промяна и по-точно ВИП пакета ми се струва доста скъпичък. Микро бизнесите не знам, но давам пример. Някой продава павилион локален или малко кафе с цена от 2-3 000 лв. ( казвам примерно, макарче има такива ), особено в текущия период за който всички се дупим и чакаме някой да ни спаси, идва тежко като цена ако искаш да изкараш някой лев за да си стъпиш на краката ( решиш финансов проблем, здравословен проблем и т.н. дори за краткосрочен период ). По този начин доста хора със малък бизнес вероятно ще са аут от сайта. Айде окей разчиствате всички сайтове и спам в продажба. Не знам аз не съм от никва класа с финансите и го гледам от моята си гледна точка на човек с пробит джоб. Въпреки че имам рабоита, но финансите отиват по разни проблеми, които няма да споменавам.

Пожелавам успех в развитието.
П.П. Да добавя, в ОЛКС много не харесват продажбите на сайтове а в базар-а няма кой да гледа там, така че май ще се увеличи присъствието на продажби на сайтове, групички и мними бизнеси тук :D :D :D
 
Последно редактирано:
Няма да стане :)
Те не искат 50лв на година да дадът за поддомейн в посещаван бизнес каталог, ти 50лв за публикуване на обява - абсурд.
Освен това, така гоните лансерите и ша да останат само найсете фирмета, които са 67 в цялата страна :D а 76% от тях никога няма да продават бизнеса си онлайн.
Кой ви ги дава тия хитри идеи? :) Не е това начина за монетизация ;)
Промяната на дизайна (ако е генерално) само ще загубите разпознаваемост, едва ли ще наскача народа да праща 50лв на обява.

А кво общо има Нова.. само се праи умрела лисица и смуче инфо на каше :D
 
Дизайнът не е сменян от както е създаден сайта. Работим по нова версия

В дизайна има сериозни промени, аз ги следя тия неща. Дали ти си ги организирал или са от преди придобиването, но има много "невидими" промени.
 
Аз съм съгласен с всичко казано като цяло. Просто малко рязка промяна и по-точно ВИП пакета ми се струва доста скъпичък. Микро бизнесите не знам, но давам пример. Някой продава павилион локален или малко кафе с цена от 2-3 000 лв. ( казвам примерно, макарче има такива ), особено в текущия период за който всички се дупим и чакаме някой да ни спаси, идва тежко като цена ако искаш да изкараш някой лев за да си стъпиш на краката ( решиш финансов проблем, здравословен проблем и т.н. дори за краткосрочен период ). По този начин доста хора със малък бизнес вероятно юе са аут от сайта. Айде окей разчиствате всички сайтове в продажба. Не знам аз не съм от никва класа с финансите и го гледам от моята си гледна точка. Въпреки че имам рабоита, но финансите отиват по разни проблеми, които няма да споменавам. Мога да дам директен пример но на доста от присъстващите тук мнението им е анти някои групи / класи хора ( не не говоря за лудите, по-скоро се получава нещо като расизъм между свои, това само в БГ го има) и т.н.

Пожелавам успех в развитието.
П.П. Да добавя, в ОЛКС много не харесват продажбите на сайтове а в базар-а няма кой да гледа там, така че май ще се увеличи присъствието на продажби на сайтове, групички и мними бизнеси тук :D :D :D
Опитваме се да разберем нуждите на всеки, за това имаме екип, който комуникира ежедневно с хора пуснали нови обяви. Както вече споменах и в предния пост, ако някой продава малък бизнес или просто по човешки разберем, че нямат възможност, предлагаме отстъпки от цените.

Относно премиум пакета, към него се предлагат доста допълнителни услуги, които обикновенно са предзначени за бизнеси в по-високия ценови диапазон. Най-ценното там е връзката с потенциални инвеститори, до които по никакъв друг начин няма как да се доберете и е добре отработено вече.
Да не забравяме също, че ние листваме не само сайтове, но и сериозни бизнеси за по няколко милиона.

PS: Лично аз имам над 19 години опит в продажбата на онлайн бизнеси и съм професионален брокер. Ако някой има нужда от помощ в тази посока, винаги може да ми пише за съвет на ЛС.
 
Няма да стане :)
Те не искат 50лв на година да дадът за поддомейн в посещаван бизнес каталог, ти 50лв за публикуване на обява - абсурд.
Освен това, така гоните лансерите и ша да останат само найсете фирмета, които са 67 в цялата страна :D а 76% от тях никога няма да продават бизнеса си онлайн.
Кой ви ги дава тия хитри идеи? :) Не е това начина за монетизация ;)
Промяната на дизайна (ако е генерално) само ще загубите разпознаваемост, едва ли ще наскача народа да праща 50лв на обява.

А кво общо има Нова.. само се праи умрела лисица и смуче инфо на каше :D
Съжалавам, но за мен напълно безмислен пост...
 
Тупана от най-големия фен на кпд стана топ хейтър.

Кво могат да направят 50 лв, ей.

ПП: Бъзикам са, и аз имах намерение за сефте да ползвам сайта близките седмици (понеже тупана толкоз го хвалеше!) ама са отказах.
 
Съжалавам, но за мен напълно безмислен пост...
И аз съжалявам, че всичко нехаресвано е безмислено :) Крехка е човешката суета :D
Но ще следя какво се случва и няма да пропусна на отбележа момента в който ПАК ще преминете и на безплатни обяви ;)
 
Тупана от най-големия фен на кпд стана топ хейтър.

Кво могат да направят 50 лв, ей.

ПП: Бъзикам са, и аз имах намерение за сефте да ползвам сайта близките седмици (понеже тупана толкоз го хвалеше!) ама са отказах.
ахахаха никога не съм бил най-голям фен..просто БЕШЕ единствения подобен сайт ;)
 
И аз съжалявам, че всичко нехаресвано е безмислено :) Крехка е човешката суета :D
Но ще следя какво се случва и няма да пропусна на отбележа момента в който ПАК ще преминете и на безплатни обяви ;)
Когато казвам безмислено, имах предвид не носи никакъв benefit на читателя, да не говорим за изказ и съдържания. Какво значи няма да стане. То става :)
Kpd.bg продава бизнеси често за 100-ци хиляди и не рядко за милиони. Няма как да работим на същия бизнес модел като OLX, нали?
 
Продавайте милионните си бизнеси, пък аз може да направя един скромен маркетплейс за гащници като мене да си продават сайтчетата.
 

Горе