Link building техники - кои работят?

Какви Link Building техники използвате?

  • Линкове в директории

    Votes: 19 41.3%
  • Социални сигнали

    Votes: 23 50.0%
  • Коментари по блогове

    Votes: 10 21.7%
  • Публикуване на обяви

    Votes: 3 6.5%
  • Артикъл директории

    Votes: 13 28.3%
  • Сателитни сайтове

    Votes: 7 15.2%
  • Линкове от форуми

    Votes: 10 21.7%
  • Боокмарк сайтове

    Votes: 4 8.7%
  • Бизнес каталози

    Votes: 6 13.0%
  • Директни линкове (хедър или футър)

    Votes: 7 15.2%
  • Гост блогинг

    Votes: 15 32.6%
  • Скъпо платени PR статии

    Votes: 10 21.7%

  • Общо гласове
    46

v1ppers0nn

Member
Здравейте колеги, интересно ми е кой какви техники използва за линк билдинг. Кои според вас работят и кои не. Също така, ще е добре да се аргументирате, защо тези, които сте избрали работят а другите не.

Предлагам и да разделим по %, ако имате даден бюджет (или време), колко % бихте инвестирали от него, в дадената линк билдинг техника.

Ето и предложените от мен:
  • Социални сигнали - 5%
  • Коментари по блогове - 5%
  • Линкове от директории - 5%
  • Линкове от форуми - 0%
  • Публикуване на обяви - 5%
  • Събмит в боокмарк сайтове - 5%
  • Линкове в бизнес каталози - 10%
  • Гост блогинг - 20%
  • Сателитки - 10%
  • Директни линкове (от хедър или футър) - 35%

Мисля, че за линк билдинг, най-хубавите линкове са директните от хедър и футър, понеже си плащаш за месец, година или както се разберете. Знаеш, че докъто плащаш ги има, като спреш ги няма. За това съм дал най-много % там. Гост блогинга е също добре, защото е почти безплатно а и трупаш линкове. Вярно, че може да не са вечни и собствениците да ги изтрият след време, но... става. Със сателитните сайтове трябва да се внимава доста, но го правя. Бизнес каталозите, са добре за сега според мен. Има доста хора, които търсят в тях и също получаваш трафик. Останалите техники ги използвам за цвят, колкото да има нещо, но не влагам много в тях.

Ако съм забравил нещо, ще го добавя допълнително.
 
От: Link building техники - кои работят?

Не трябва да се правят никакви линк билдинг стратегии. Наблягаш на хубаво съдържание , после чакаш потребителите да линкват съдържанието ти , ако е полезно за тях. Ако блъскаш линкове - по скоро да навредиш на сайта си. Не ангажирам никого с това мнение - то си е лично мое, без да съм голям специалист в областта.
 
От: Link building техники - кои работят?

Не трябва да се правят никакви линк билдинг стратегии. Наблягаш на хубаво съдържание , после чакаш потребителите да линкват съдържанието ти , ако е полезно за тях. Ако блъскаш линкове - по скоро да навредиш на сайта си. Не ангажирам никого с това мнение - то си е лично мое, без да съм голям специалист в областта.

Зависи какво искаш да постигнеш. Ако целта ти е да получаваш някакъв трафик от гугъл и разчиташ предимно на доброто си и уникално съдържание, тогава може и без линкове. Ако искаш да вдигаш авторитета на домейна си и да подсилваш определени категории, няма как да минеш без тях.
 
От: Link building техники - кои работят?

За да имаш потребители които да ти линкват доброто съдържание, нали пак трябва от някъде да дойде този трафик? Демек без абсолютно никакъв линк билдинг няма как да стане работата.
 
От: Link building техники - кои работят?

Ами ти да кажем пускаш нов сайт имаш 100 уникални статии ще чакаш да те намерят и да те шернат пък това може никога да не стане...

аз пускам саййт блъскам хубави линкове с пейдж ранк и авторитет , а съдържанието ми е дубликейт... пак ще съм пред теб..
 
От: Link building техники - кои работят?

За да имаш потребители които да ти линкват доброто съдържание, нали пак трябва от някъде да дойде този трафик? Демек без абсолютно никакъв линк билдинг няма как да стане работата.

Имам сайт с добро съдържание в който има ежедневно голям трафик от гугъл, а към него не съм добавял нито един линк.
 
От: Link building техники - кои работят?

Ами ти да кажем пускаш нов сайт имаш 100 уникални статии ще чакаш да те намерят и да те шернат пък това може никога да не стане...

аз пускам саййт блъскам хубави линкове с пейдж ранк и авторитет , а съдържанието ми е дубликейт... пак ще съм пред теб..

бъркаш се.
 
От: Link building техники - кои работят?

Всичко е относително. Ако пуснеш сайт със 100 уникални статии в средно натоварена ниша без кьорав линк, без никакво споделяне има да чакаш да има посещаемост и да започне да се класира добре. Просто няма как да достигне твоето съдържание до аудиторията без поне малко връзки. Тоя филм съм го играл и то не с един сайт. Разбира се няма по-добър вариант от натуралния подход да те намират клиенти и те сами да ти изграждат линк билдинга, но все от някакво ниво трябва да се започне. Няма как да се бориш с конкуренти, които имат високи PageRank или DA с купища линкове, а ти да нямаш нито един. И на теб ти трябват – да желателно да бъдат колкото може по-малко, но по-качествени и тематични, но никакви...
 
От: Link building техники - кои работят?

Имам сайт с добро съдържание в който има ежедневно голям трафик от гугъл, а към него не съм добавял нито един линк.

В каква ниша е сайта и какво значи "добро съдържание"? От колко страници се състои сайта ти?
 
От: Link building техники - кои работят?

mvmrik ти си извадил луд късмет. Практически не е възможно да те открие гугъл без "нито един линк"(освен ако не му го изпратиш през webmaster tools).

Сигурно е имало останали линкове от предходния уебмастър, но все пак си изкарал много голям късмет: без линкове(във всичките видове) и трафик, гугъл те ранква за дълъг период.

Имам сайт с добро съдържание в който има ежедневно голям трафик от гугъл, а към него не съм добавял нито един линк.
 
От: Link building техники - кои работят?

Стига глупости. Давам пример:
1. Домейн на 4 месеца, никога не е бил регистриран преди това.
2. Никакви линкове към него, всеки ден ново съдържание (към момента 834 публикации)
3. Към различни страници на сайта има 10-тина линка от G+ (натурални) и 50-тина споделяния във Фейса (отново натурални).
4. Трафик - Вижте снимката, извадил съм по месеци за да видите кога е стартиран сайта.

stats-jetpack.jpg
 
От: От: Link building техники - кои работят?

Стига глупости. Давам пример:
1. Домейн на 4 месеца, никога не е бил регистриран преди това.
2. Никакви линкове към него, всеки ден ново съдържание (към момента 834 публикации)
3. Към различни страници на сайта има 10-тина линка от G+ (натурални) и 50-тина споделяния във Фейса (отново натурални).
4. Трафик - Вижте снимката, извадил съм по месеци за да видите кога е стартиран сайта.

Виж файлът 13277

BG или EN?
 
От: Link building техники - кои работят?

Не разбирам защо има анкета, след като всички предложени SEO техники за линк билдинг могат да имат успех, ако се използват правилно. Разбира се, всичко зависи от насочеността на сайта ви и къде е релевантно да линквате, не просто на поразия. Най-важната стратегия е да "заблудите" Google, че линковете не са правени с оптимизационна цел, казано по друг начин - да не прекалявате.

Относно разразилия се спор по-горе - аз също съм виждал сайт само с един линк да е класиран на първа страница в много тежка ниша. Onpage SEO играе много по-съществена роля според новите тенденции, така че не се задълбочавайте толкова в изграждането на връзки...
 
От: Link building техники - кои работят?

Не разбирам защо има анкета, след като всички предложени SEO техники за линк билдинг могат да имат успех, ако се използват правилно. Разбира се, всичко зависи от насочеността на сайта ви и къде е релевантно да линквате, не просто на поразия. Най-важната стратегия е да "заблудите" Google, че линковете не са правени с оптимизационна цел, казано по друг начин - да не прекалявате.

Относно разразилия се спор по-горе - аз също съм виждал сайт само с един линк да е класиран на първа страница в много тежка ниша. Onpage SEO играе много по-съществена роля според новите тенденции, така че не се задълбочавайте толкова в изграждането на връзки...

Идеята на анкетата е да се види кои са най-използваните техники.
 
От: Link building техники - кои работят?

Идеята на анкетата е да се види кои са най-използваните техники.

Да и на първите две места са най-непрепоръчителните техники за линкове от оптимизационна гледна точка...Странна работа :))
 

Горе