Nginx / Varnish SSD хостинг с cPanel

Дискусията в 'Хостинг Форум' стартирана от coolice, Ян 8, 2014.

1. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,701
    Харесвания:
    1,509
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и MicroCache в Европа Geo IP локации в 6 държави

Това ще го помислим, тъй като имаме не малко такива въпроси. Честно казано погледа ни е навсякъде, не само навън, но пък и ако наистина нещо може да се измисли за локалния пазар, бъдете сигурни, че много бързо ще стане ясно. Скоро ще можем да дадем и по-детайлна конкретика. Търсенето ще го определи, няма какво да си говорим. :)

2. ¦•••SHERIFA•••¦

¦•••SHERIFA•••¦ Well-Known Member

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,707
    Харесвания:
    388
    Точки:
    83
    От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и MicroCache в Европа Geo IP локации в 6 държави

Каква е идеята или замисълът да има „IP от X държава“ след като си има CDN providers именно за тази цел (а и др. цели също?

Akamai CDN Locations (100+ countries, за BG е неясно);
    AZ CloudFront CDN Locations (без BG);
    SkyparkCDN CDN Locations (с BG + Asia);
    CDN777 CDN Locations (без BG);
    CloudFlare (с BG от 24.12.2015; но не препоръчвам CF като цяло заради resolvers, от там и цялата им услуга се обезсмисля, отиваща на вятъра).

…и доста други.

Master Host IP-то е все тая откъде е, що е, какво е.

Искате global coverage + domestic users/visitors (потенциални buyers?) да им се зарежда от най-близкия до тях domestic CDN server!? То отговорът е в CDN provider.

3. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,701
    Харесвания:
    1,509
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Повечето взимат дадени ip-та заради seo, други просто за удобство на работата с бг фирма. Но адекс бг от тази гледна точка покрива това. Ние лично си ползваме предимно външни (преди създаването на CooliceHost) хостинг провайдъри и не сме имали никакви проблеми както с класирането в органика на Google, нито със свързаността.

4. philips300

philips300 Member

Рег.:
    Окт 3, 2009
    Съобщения:
    153
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18

Да говорих дали ще предлагате скоро сървъри и в България.

5. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,701
    Харесвания:
    1,509
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Официално ще си кажем и за това. Определено оставяме отворени за предложения, като имаме нещо наум и в тази насока, но честно казано, повече инфо може да дадем след като го разискваме детайлно тези седмици. Следете темата или блога ни, за да се информирате повече по темата. Определено ще е новина. :)

6. nStoyanov

nStoyanov New Member

Рег.:
    Март 18, 2014
    Съобщения:
    19
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1

Мисля, че доста хора с нетърпение чакат тази идея да стане реалност. Дано да е по скоро :)

7. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,701
    Харесвания:
    1,509
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Дано е така. Ще го помислим как да стане наистина и ще си кажем тук. ;)

8. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,495
    Харесвания:
    633
    Точки:
    113
    https://coolicehost.com/billing/announcements.php?id=4

На SSD сървърите е добавен R1Soft ежедневен бекъп... на EU1 поради технически ограничения не е наличен плъгина за цпанел...

Ако трябва да се възстановяват фаилове пишете на съпорта или превантивно поискайте преместване на EU2 или ъпгрейд до Хибриден план ( https://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html ) където ще имате достъп до http/2 и безплатни Let's Encrypt SSL сертификати за да го подкарате ....

Последно редактирано от модератор: Февру 8, 2016
  9. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,719
    Харесвания:
    632
    Точки:
    113
    Място:
    Казанлък
    От: От: Ултра бърз Nginx + cPanel хостинг от coolicehost.com

Добавете мейл клиент с мобилна версия, че с наличните е невъзможно да се прочете или напише имейл.

10. philips300

philips300 Member

Рег.:
    Окт 3, 2009
    Съобщения:
    153
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18
    От: Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и MicroCache в Европа Geo IP локации в 6 държави

Off дано до май вече чуем ДОБРАТА новина. Както искам да попитам свързано със сайтовете,че си закупих един хост, но не ми хареса, имах проблеми със сигурността.
    На другия хост нямам такива ядове и писах, че проблема не е в мен....

Не се чудете един ще се вържи(Това съм аз), както и други има желаещи, а и ще ПРОБИТЕ здраво с тези цени и качество....:rolleyes:

Blinky харесва това.
  11. Stanislav Drosanski

Stanislav Drosanski Member

Рег.:
    Март 20, 2016
    Съобщения:
    57
    Харесвания:
    12
    Точки:
    8
    Място:
    Finland

Вече втора година използвам хостинга и съм много доволен, и поддръжката е на ниво!

12. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,701
    Харесвания:
    1,509
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и MicroCache в Европа Geo IP локации в 6 държави

Благодарим за добрите думи. Ще се стараем да държим услугата все така на ниво. :) Надявам се скоро да изскочим с още изненади. Мисля, че ще има такива и то само в полза на клиентите. ;) Ако някой има някакви въпроси и т.н., нека пише и тук или на лично, или направи тикетче. Успехи на всеки. ;)

13. Stanislav Drosanski

Рег.:
    Март 20, 2016
    Съобщения:
    57
    Харесвания:
    12
    Точки:
    8
    Място:
    Finland
    От: Re: От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и MicroCache в Европа Geo IP локации в 6 държ

Аз имам въпрос относно ssl-а, който предоставяте безплатно. Снощи го инсталирах, а днес установих че изтича юни месец 2016?! Автоматично ли се подновява или как да го разбирам това?

14. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,701
    Харесвания:
    1,509
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Re: От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и MicroCache в Европа Geo IP локации в 6

Пиши ни тикет, но мисля, че е автоматично. Като приближи датата отбележи се с тикет. Ако имаш и други въпроси, пиши пак. ;)

15. Stanislav Drosanski

Рег.:
    Март 20, 2016
    Съобщения:
    57
    Харесвания:
    12
    Точки:
    8
    Място:
    Finland
    От: Re: От: Re: От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и MicroCache в Европа Geo IP локации

Добре, благодаря. Ще отворя тикет стига да не забравя :)

16. agatha65

agatha65 Active Member

Рег.:
    Окт 17, 2013
    Съобщения:
    361
    Харесвания:
    99
    Точки:
    28
    Професия:
    web developer
    Място:
    Montreal, Canada

Една картинка казва повече от 1000 думи. Начална страница на Опенкарт магазин.
    bravo-na-nas.jpg

17. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,701
    Харесвания:
    1,509
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и MicroCache в Европа Geo IP локации в 6 държави

Мерси за скриншота. Но и много си зависи от девелопъра. :) Поздравления от мен. ;)

18. lz1nud

lz1nud Member

Рег.:
    Юни 8, 2015
    Съобщения:
    74
    Харесвания:
    6
    Точки:
    8

Някой промо код послучай Великден? :?

19. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,701
    Харесвания:
    1,509
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

За съжаление нямаме за момента. В кой продукт си заинтересуван? :)

20. lz1nud

lz1nud Member

Рег.:
    Юни 8, 2015
    Съобщения:
    74
    Харесвания:
    6
    Точки:
    8

SSD споделен хостинг, 8ГБ би трябвало да стигнат, мисля че в момента има 30% отстъпка при предплащане за 1 година, не знам дали е постоянна или някаква промоция

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice