Nginx / Varnish SSD хостинг с cPanel

Предварително се извинявам за глупавия въпрос, но не разбрах какво точно представлява VPS HYBRID ? ВПС ли е или споделен хостинг. Ако е впс при закупуването можем ли да избираме дистрибуцията ?
Здравей. Въпросът никак не е глупав. Напротив. И сега ще напишем тук. Хибридите са реално споделен хостинг, но с ресурсите на vps. Вървят с една и съща дистрибуция на Линукс. Клауд Линукс. Няма никакъв мениджмънт от ваша страна, само ползи от това, че ползвате ресурсите, за които се заплатили, както е при нормален vps. Още Д познат под името semi-dedicated hosting.

Надявам се, ще тази информация е достатъчна. Ако не е вижте повече в нолиджбейса на сайта ни. ;)

Ако имате други въпроси, непременно ги задайте. Имайте предвид, че форума тук е още един канал за пре-селс въпроси и разбира се техникъл такива. :)

П. П: пиша с множествено число в последните си изречения, защото се отнася за всеки, който има въпроси и интерес към хостинг плановете.

Успех на всички и много бизнес да ви дава Господ. :)
 
Днес си закупих 6-ти хост при Coolice. Вече 2 години съм повече от доволен. Пожелавам все така добра поддръжка и надеждна услуга. Четох разни стари мнения от недоволни клиенти, аз мога да кажа, че го търся от билинг на билинг Coolice :) Повече няма какво да добавя. Успех, пичове!
 
Днес си закупих 6-ти хост при Coolice. Вече 2 години съм повече от доволен. Пожелавам все така добра поддръжка и надеждна услуга. Четох разни стари мнения от недоволни клиенти, аз мога да кажа, че го търся от билинг на билинг Coolice :) Повече няма какво да добавя. Успех, пичове!
Какви сайтове хоствате, че един проблем на година нямате дори? Статични?
 
Проблем винаги може да се появи от всякакво естество. Важното е ,че в случая има съпорт и се реагира на момента. Имам 2 онлайн магазина вече 3та година при Coolice и няма проблеми с хоста. за тези 3 години да сме си писали 3-4 пъти и в повечето случаи проблема не е в хоста а в недобросъвестни наематели :) .
 
Какво стана с българския хостинг, ще има ли?
Скоро се очаква. Ще се похвалим тук или в друга тема. Отнема малко повече време. Във финална фаза на тестването сме. Да е ясно, че всичко е наред, защото вече имаме и хора за местене. ;)

Ако нещо има, ще пуснем повече инфо през седмицата. ;)
 
Скоро се очаква. Ще се похвалим тук или в друга тема. Отнема малко повече време. Във финална фаза на тестването сме. Да е ясно, че всичко е наред, защото вече имаме и хора за местене. ;)

Ако нещо има, ще пуснем повече инфо през седмицата. ;)

Дано скоро има инфо.
 
Дано скоро има инфо.
Спред мен няма значение, дали ще е бг или не, дава по-добра скорост от бг хостинги, което е повече от достатъчно. Така че, ако ти трябва просто взимаш и работиш :) В момента 2-ма мои клиенти с БГ сайтове са при него и няма проблеми :) Както и за СЕО-то, ако нещо те дърпа това и БГ фактури издават и т.н.
 
Поздравления за преместването към DirectAdmin!
Надявам се скоро момчетата от JetBackup да приключат с модула за DirectAdmin и всичко ще е страхотно.

OFFTOPIC: Разгледахте ли Danginx? Вече седмица го тествам в продукшън среда и до момента се справя отлично.
 
Да, това при нас ще стане и по-добре. :)

Никъде в сайта не може да се прочете какви са лимите на споделените планове?!

Разбирам че откакто CloudLinux премахнаха CPU, NCPU лимитите стана малко кофти но все пак е хубаво да споменете за всеки план какви са максималните стойности за HZ, PMEM, IO, EP и NPROC.

Имате ли някакви зададени стойности за INODES ?

В общите условия пише единствено ако уеб сайта нарушава работата на сървъра ще бъде деактивиран но какви са допустимите стойности и т.н. е пълна мъгла!

Това не е гот!
 
Съществуващите сървъри ще си останат ли с cPanel?

Съществуващите сървъри ще си остнат с cPanel. - Даже ще абсорбираме новата цена и няма да променямe цента - този път... Пиша този път защото cPanel освен че покачиха цените си, премахват и дългосрочните договори и цената може да се изменя всеки месец от тук нататък...


Каква промяна е възможна в бъдеще - ами новите ни DirectAdmin планове са по-големи (до двойно) и с повече опции на места (ще ги анонсираме днес по късно тук) и ако много клиенти от два cPanel съвъра се прехвълят на новата услуга вместо да въртим два полу празни сървъра с cPanel ще ги консолидираме до един cPanel сървър
 
Никъде в сайта не може да се прочете какви са лимите на споделените планове?!

Разбирам че откакто CloudLinux премахнаха CPU, NCPU лимитите стана малко кофти но все пак е хубаво да споменете за всеки план какви са максималните стойности за HZ, PMEM, IO, EP и NPROC.

Имате ли някакви зададени стойности за INODES ?

В общите условия пише единствено ако уеб сайта нарушава работата на сървъра ще бъде деактивиран но какви са допустимите стойности и т.н. е пълна мъгла!

Това не е гот!

На северно американските планове които са последните анонсирани официално планове миналата година си има отбелязани лимити на CPU и RAM https://ca-us.coolicehost.com/cpanel-varnish-hosting.html

тази тема е за много много стари планове (може да се види какъв е скрииншота) в момента си оправяме сайта - вътрешната не е готова - не може да се поръчва нищо и още пише cPanel на нея (само хоума е оправен) и ще бъдат сложени отново cpu и рам и на тези планове ... пп ти при теста ngixn плъгина (който е същия като cpninx от същите девелопъри ) трябва да видял че ентри процесите са около 1 през цялото време хибриден мод дори и при доста трафик, а в pure mode 0 така че от този лимит няма нужда.. същото е при варниш плъгините само каквото мине през кеша е процес и това става много много рядко за повечето сайтове така че там също са 0-1 ...

Всичко друго което не е обявено са лимити със защитна цел и просто пускаме повече на клиента без да се доплаща нищо, ако има легитимна причина :)

мога да напиша 250 000 инода за малките планове или 500 000, 1 000 000 за големите и ако някой дойде и каже трябват ми още 50 -100 -250 000 защото... както написах просто ще му ги пуснем, ако причината е легитимна (мързи ме да си изчистя кеш папката а имам 260 000 файла там не е легитимна причина :) )

A каква е тайната една компания да може да бъде щедра към клиенти си с някои от допълнителни ресурси, които са на защитен лимит съм ви го писал много пъти и се казва -70% промоция

Ако една компания А не прави промоции ще има X печалба от 100 клиента на сървъра

Ако компаниия Б прави -70% за да постигне печалба X ще трява да натовари 300 клиента (които ще натоварят тройно основните и допълнителните ресурси ) а ако калкулираме и увеличения съпорт лоад заради повечето клиенти, може да се окаже че трява и да 400 -500 за да генерира X :)
 
Последно редактирано:

Горе