Nginx / Varnish SSD хостинг с cPanel

Blinky

Owner
Предварително се извинявам за глупавия въпрос, но не разбрах какво точно представлява VPS HYBRID ? ВПС ли е или споделен хостинг. Ако е впс при закупуването можем ли да избираме дистрибуцията ?
Здравей. Въпросът никак не е глупав. Напротив. И сега ще напишем тук. Хибридите са реално споделен хостинг, но с ресурсите на vps. Вървят с една и съща дистрибуция на Линукс. Клауд Линукс. Няма никакъв мениджмънт от ваша страна, само ползи от това, че ползвате ресурсите, за които се заплатили, както е при нормален vps. Още Д познат под името semi-dedicated hosting.

Надявам се, ще тази информация е достатъчна. Ако не е вижте повече в нолиджбейса на сайта ни. ;)

Ако имате други въпроси, непременно ги задайте. Имайте предвид, че форума тук е още един канал за пре-селс въпроси и разбира се техникъл такива. :)

П. П: пиша с множествено число в последните си изречения, защото се отнася за всеки, който има въпроси и интерес към хостинг плановете.

Успех на всички и много бизнес да ви дава Господ. :)

Rock

Well-Known Member
Днес си закупих 6-ти хост при Coolice. Вече 2 години съм повече от доволен. Пожелавам все така добра поддръжка и надеждна услуга. Четох разни стари мнения от недоволни клиенти, аз мога да кажа, че го търся от билинг на билинг Coolice :) Повече няма какво да добавя. Успех, пичове!

Sky

Well-Known Member
Днес си закупих 6-ти хост при Coolice. Вече 2 години съм повече от доволен. Пожелавам все така добра поддръжка и надеждна услуга. Четох разни стари мнения от недоволни клиенти, аз мога да кажа, че го търся от билинг на билинг Coolice :) Повече няма какво да добавя. Успех, пичове!
Какви сайтове хоствате, че един проблем на година нямате дори? Статични?

kokovi4

Active Member
Проблем винаги може да се появи от всякакво естество. Важното е ,че в случая има съпорт и се реагира на момента. Имам 2 онлайн магазина вече 3та година при Coolice и няма проблеми с хоста. за тези 3 години да сме си писали 3-4 пъти и в повечето случаи проблема не е в хоста а в недобросъвестни наематели :) .

Blinky

Owner
Какво стана с българския хостинг, ще има ли?
Скоро се очаква. Ще се похвалим тук или в друга тема. Отнема малко повече време. Във финална фаза на тестването сме. Да е ясно, че всичко е наред, защото вече имаме и хора за местене. ;)

Ако нещо има, ще пуснем повече инфо през седмицата. ;)

momcheto

Well-Known Member
Скоро се очаква. Ще се похвалим тук или в друга тема. Отнема малко повече време. Във финална фаза на тестването сме. Да е ясно, че всичко е наред, защото вече имаме и хора за местене. ;)

Ако нещо има, ще пуснем повече инфо през седмицата. ;)
Дано скоро има инфо.

Dafa Web

Active Member
Дано скоро има инфо.
Спред мен няма значение, дали ще е бг или не, дава по-добра скорост от бг хостинги, което е повече от достатъчно. Така че, ако ти трябва просто взимаш и работиш :) В момента 2-ма мои клиенти с БГ сайтове са при него и няма проблеми :) Както и за СЕО-то, ако нещо те дърпа това и БГ фактури издават и т.н.

nsevimov

Active Member
Поздравления за преместването към DirectAdmin!
Надявам се скоро момчетата от JetBackup да приключат с модула за DirectAdmin и всичко ще е страхотно.

OFFTOPIC: Разгледахте ли Danginx? Вече седмица го тествам в продукшън среда и до момента се справя отлично.

nsevimov

Active Member
Да, това при нас ще стане и по-добре. :)
Никъде в сайта не може да се прочете какви са лимите на споделените планове?!

Разбирам че откакто CloudLinux премахнаха CPU, NCPU лимитите стана малко кофти но все пак е хубаво да споменете за всеки план какви са максималните стойности за HZ, PMEM, IO, EP и NPROC.

Имате ли някакви зададени стойности за INODES ?

В общите условия пише единствено ако уеб сайта нарушава работата на сървъра ще бъде деактивиран но какви са допустимите стойности и т.н. е пълна мъгла!

Това не е гот!

coolice

Owner
Съществуващите сървъри ще си останат ли с cPanel?
Съществуващите сървъри ще си остнат с cPanel. - Даже ще абсорбираме новата цена и няма да променямe цента - този път... Пиша този път защото cPanel освен че покачиха цените си, премахват и дългосрочните договори и цената може да се изменя всеки месец от тук нататък...

Каква промяна е възможна в бъдеще - ами новите ни DirectAdmin планове са по-големи (до двойно) и с повече опции на места (ще ги анонсираме днес по късно тук) и ако много клиенти от два cPanel съвъра се прехвълят на новата услуга вместо да въртим два полу празни сървъра с cPanel ще ги консолидираме до един cPanel сървър

coolice

Owner
Никъде в сайта не може да се прочете какви са лимите на споделените планове?!

Разбирам че откакто CloudLinux премахнаха CPU, NCPU лимитите стана малко кофти но все пак е хубаво да споменете за всеки план какви са максималните стойности за HZ, PMEM, IO, EP и NPROC.

Имате ли някакви зададени стойности за INODES ?

В общите условия пише единствено ако уеб сайта нарушава работата на сървъра ще бъде деактивиран но какви са допустимите стойности и т.н. е пълна мъгла!

Това не е гот!
На северно американските планове които са последните анонсирани официално планове миналата година си има отбелязани лимити на CPU и RAM https://ca-us.coolicehost.com/cpanel-varnish-hosting.html

тази тема е за много много стари планове (може да се види какъв е скрииншота) в момента си оправяме сайта - вътрешната не е готова - не може да се поръчва нищо и още пише cPanel на нея (само хоума е оправен) и ще бъдат сложени отново cpu и рам и на тези планове ... пп ти при теста ngixn плъгина (който е същия като cpninx от същите девелопъри ) трябва да видял че ентри процесите са около 1 през цялото време хибриден мод дори и при доста трафик, а в pure mode 0 така че от този лимит няма нужда.. същото е при варниш плъгините само каквото мине през кеша е процес и това става много много рядко за повечето сайтове така че там също са 0-1 ...

Всичко друго което не е обявено са лимити със защитна цел и просто пускаме повече на клиента без да се доплаща нищо, ако има легитимна причина :)

мога да напиша 250 000 инода за малките планове или 500 000, 1 000 000 за големите и ако някой дойде и каже трябват ми още 50 -100 -250 000 защото... както написах просто ще му ги пуснем, ако причината е легитимна (мързи ме да си изчистя кеш папката а имам 260 000 файла там не е легитимна причина :) )

A каква е тайната една компания да може да бъде щедра към клиенти си с някои от допълнителни ресурси, които са на защитен лимит съм ви го писал много пъти и се казва -70% промоция

Ако една компания А не прави промоции ще има X печалба от 100 клиента на сървъра

Ако компаниия Б прави -70% за да постигне печалба X ще трява да натовари 300 клиента (които ще натоварят тройно основните и допълнителните ресурси ) а ако калкулираме и увеличения съпорт лоад заради повечето клиенти, може да се окаже че трява и да 400 -500 за да генерира X :)

Последно редактирано:

Горе