OLX изцяло се променя....

От: OLX изцяло се променя....

Пак да ти напомня да не пише такива високопарни думи, че ми става смешно чак :D
2 месеца още? Да не би сам да работиш?

Сам? Според теб една такава система се изгражда от 0-лата за 3 дни ли ? Проекта е един от няколко на дадената фирма. И като казвам още 3 месеца, да не мислиш ,че е почнат вчера ? Стараем се да стане като хората а не да го претупаме, а и затова ни се плащат сериозни пари. На другите мнения ще отговоря след малко!
 
От: OLX изцяло се променя....

Доста погрешно някои си мислят, че ако направят система за обяви с добри възможности и я пуснат на някакъв домейн ще имат някакъв шанс да настигнат OLX или Базар. Няма значение дали системата ви е най-добрата на света. Това не е най-важното. Ако нямате 5-10 милиона лева за реклама и PR по-добре изобщо не се захващайте. Пазарът със сайтове за обяви е толкова наситен, че единственият шанс да се пробие на него е чрез наливане на много голяма сума за реклама. Някои хора по-назад предположиха, че с 5-10-50 хиляди за реклама можело да стане работата, но не, с подобни суми също няма никакъв шанс за пробив.
 
От: От: OLX изцяло се променя....

★ Възможности за ел. разплащане, интеграция с PP/eB/Skrill + ePay?;
★* Платформен Buyer Protection (защита на купувачите) с поне 30 дни, т.е. sellers, които искат да са в топ по дадени критерии и ранг, трябва да спазват това, а ако имат дефекти, да им бъде авт. отнеман/минимизиран този ранг, както и при опити за abuse?;
...............................

П.С.: Приказката от 1001 нощ свърши. Бях малко в „Страната на чудесата“ при писането на поста, неосъществими за 2-3 месеца. kaymu.bg също пародийно са подходили.

Благодаря много за това мнение! Ще бъде разгледано подробно, но на бърз прочит, много от нещата са вече предвидени!
 
От: OLX изцяло се променя....

…Някои хора по-назад предположиха, че с 5-10-50 хиляди за реклама можело да стане работата, но не, с подобни суми също няма никакъв шанс за пробив.
Че няма да може.

Въпросът не е само в направата, но и в докарването на целия този милионен трафик.

Иде реч за десетко и стохилядно бюджети за реклами по ТВ (поразгледай малко рекламните тарифи на 3-те националки в Prime Time), за реклами в интернет, за пана из градовете и т.н. и т.н. След като те зад гърбът си имат десеткомилионни € бюджети, и могат да си го позволят и за шмекералника, и за еCrap, то тук обикновения предприемач ДОРИ и с 20k, ДОРИ и с 50k, ДОРИ и със 100k – едва ли може да „набързо“ ей така с щракане на пръсти и разработен сайт да ги достигне.

Логично няма такива „рискуващи“ хора.
Относно:

Благодаря много за това мнение! Ще бъде разгледано подробно, но на бърз прочит, много от нещата са вече предвидени!
Зависи как са предвидени. Тъй като може и да бъдат „побългарени“, откъдето вече се окепазява целият замисъл. И предадено по-нагоре в йерархията да мислят програмистите кое как защо ще го реализират, което да бъде и ефективно управлявано, както и примерни реализирани case-ситуации с казуси.
 
От: OLX изцяло се променя....

Напълно съм го отписал олкса вече...
 
От: OLX изцяло се променя....

Аз пък да похваля сайта. Двойно увеличаване на продажбите в следствие на елиминиране на амбулантните търговци. Повечето пишлемета, дето поръчват от китайските сайтове и подбиват цените вече не могат да си позволят да платят абонаментните такси и си махнаха обявите. Останахме само няколко сериозни търговци. Клиентите са доволни, намират бързо и лесно това което търсят. Няма десетки обяви за един и същ продукт с разлика в цената от 0.03лв...
 
Re: От: OLX изцяло се променя....

Аз пък да похваля сайта. Двойно увеличаване на продажбите в следствие на елиминиране на амбулантните търговци. Повечето пишлемета, дето поръчват от китайските сайтове и подбиват цените вече не могат да си позволят да платят абонаментните такси и си махнаха обявите. Останахме само няколко сериозни търговци. Клиентите са доволни, намират бързо и лесно това което търсят. Няма десетки обяви за един и същ продукт с разлика в цената от 0.03лв...

Което вече го прави лошо подобие на ибей, но не и сайт за безплатни обяви.
 
От: OLX изцяло се променя....

В този си вариант си ме устройва идеално. Имам си личен профил, продавам си моите неща и не превишавам лимита. Защото просто целта ми не е да изкарам пари от тях, а да си разчистя гардероба, сменя телефона, лаптопа, гумите на колата и др. Всичко което превишава лимитите си е чиста търговия и трябва да се плаща.

Примерно за конкретна марка продукти в момента има 120 общо обяви от бизнес профили за нови продукти и 300 обяви от лични профили - употребявани. Клиентите веднага се ориентират и така се стига по-бързо до продажба. Преди си беше 1200 обяви от бизнес профили, от които над 50% се поръчваха по заявка с предварително капаро, понеже някои си мислеха, че са хванали господ за шлифера. Всеки да качва едни и същи обяви свободно за да си опита късмета, дали някой клиент ще му се върже... не е работа.
 
От: OLX изцяло се променя....

Така е ^. Още по-жалкото е, че се продължава с побългаряването (Западни принципи и ограничения, приложени в техни пишман български побългарени варианти):



От друга страна пък някои се възползват от това и ето на – потръгват им продажбите, след като „малките“ биват изгонени/изхвърлени по един или друг начин (с ограничения и др.).
 
От: OLX изцяло се променя....

И аз преди 3 години съм почнал с 50лв. за първи поръчки от Дийлекстрийм. Тогава имах голяма конкуренция. Обаче аз реинвестирах 100% от печалбата обратно в бизнеса и ето резултата. Докато другите харчеха, аз обогатявах продуктовата гама. И сега вече не са конкурентоспособни, понеже един смешен месечен разход от 100лв. ги удари здраво. То това не може да се нарече бизнес, ако нямаш буфер за такива непредвидени увеличения на разходите.
 
От: OLX изцяло се променя....

Аз така и не разбрах, защо:

- има лимит 100 обяви, в категория "Електроника" примерно, на профил?

Не мога да си направя втори профил на фирмата, не мога да си платя, за да имам повече обяви? Малоумници.
 
От: OLX изцяло се променя....

Не знам дали някои търговци са по-доволни, но със сигурност има отлив на купувачи и това е видно. Отсяли са продавачите, които подбиват цените- те отиват в друг сайт, купувача се минава 2-3 пъти да купи от по-скъпия продукт от олх, после намира продавача с подбитите цени в другия сайт и аре чао олх. Казвам го от позицията на купувач и продавач на разни ненужни неща за мен, не съм търговец, но като пусна 1 обява, за да разкарам използваните от бебето ми неща и оп- стигнал съм лимита. Отделно, че почти няма посещения. За мен олх е пътник.
 
От: OLX изцяло се променя....

Аз пък да похваля сайта. Двойно увеличаване на продажбите в следствие на елиминиране на амбулантните търговци. Повечето пишлемета, дето поръчват от китайските сайтове и подбиват цените вече не могат да си позволят да платят абонаментните такси и си махнаха обявите. Останахме само няколко сериозни търговци. Клиентите са доволни, намират бързо и лесно това което търсят. Няма десетки обяви за един и същ продукт с разлика в цената от 0.03лв...

супер,че има и доволни. Не знам как ти намират продуктите. Аз не съм търговец продавам тук там нещо, каквото и беше уж идеята - да се отървеш от непотребните вещи.
Пуснах промоторитане на обявата в заглавната категория за 6 дена, след 4 дена прегледите са внушителните 100 !!! от който голяма част са от моят фейсбук. Трагедия.
 

Горе