OLX изцяло се променя....

От: От: OLX изцяло се променя....

В момента се разработва нова платформа - ImaSdelka.BG

Във фирмата изпълнител на проекта съм и мога да ви кажа, че ще бъде просто страхотен сайт! Не мога да давам подробности (конфиденциалност), но наистина наичнът на работа с платформата и удобството са на съвсем друго ниво от съществуващите в момента. :clap:

направата на един такъв сайт колко ще струва ?
 
От: От: OLX изцяло се променя....

направата на един такъв сайт колко ще струва ?

Не мога да ви споделя информация, колко е заплащането за този проект. За друг зависи изцяло от функциалността и сложността на самата платформа. Ориентировъчно бих казал, че цена под 15 000лв. без ДДС би била нереално ниска.
 
От: OLX изцяло се променя....

Има направена такава лека и удобна платформа от около 2 седмици е онлайн - eturgovec.com

Хайде, де ...
Цял форум с предприемачи и разбирачи,а никой не ще да използва момента да направи една също толкова лека и удобна платформа за безплатни обяви, какъвто беше стария продавалник.
Това не е за вярване просто....

търся скрипт сайт като стария продавалник и почвам:)
условията ще са същите
гърците нема да връщат парите!
 
От: OLX изцяло се променя....

eturgovec.com - имате ли наблюдения в/у този сайт - продажби трафик?
Самия сайт рекламира ли се?
 
От: OLX изцяло се променя....

Нов е, на 2 седмици. Виждал съм реклама в гугъл. Доколкото знам от съпорта скоро ще се рекламира много по сериозно, но изчакват да съберат малко повече обяви. Ако имаш обяви в олкс ще ти ги преместят. Ако те интересува нещо може да им пишеш, отговорили са на всички въпроси, които съм им задал.

eturgovec.com - имате ли наблюдения в/у този сайт - продажби трафик?
Самия сайт рекламира ли се?
 
От: OLX изцяло се променя....

1 969 008 обяви.... Надолу и още по-надолу с всеки изминал ден
 
От: OLX изцяло се променя....

Нормален спад - те трият обяви за щяло и нещяло
 
От: OLX изцяло се променя....

Обявите ще паднат под 1 500 000 в рамките на 1 месец. В момента в единия от профилите ми имам 100 обяви, при обновяване се задържат и затова не ги бутам. Обаче им изтича срока на валидност и се архивират автоматично. Днес гледам, че са останали към 70 обяви. До няколко седмици ще изчезнат всичките. Продуктите са качествени, но нямат голяма надценка. Затова не мога да си позволя конкретно за тях да плащам абонамент. Какво да се прави, покрай сухото, гори и мокрото...
 
От: OLX изцяло се променя....

Нормално е да има спад, все пак е лято и хората не стоят пред компютрите. Въпреки това, с тези нови промени си вкараха и малък автогол, който не вярвам да е фатален. Все пак си остават най-популярния сайт за обяви.
 
От: OLX изцяло се променя....

Ще тествам еturgoveca. Иначе тази седмица в olx-a изненадващо имам 5 продаден неща. Скоро от там нямах продажба
 
От: OLX изцяло се променя....

хах, днеска се изкефих там. Направих първата продажба - едни кецове заминаха за София.

Ще тествам еturgoveca. Иначе тази седмица в olx-a изненадващо имам 5 продаден неща. Скоро от там нямах продажба
 
От: OLX изцяло се променя....

При мен пък тия дни обратното - Олх-са се засили - от търговеца и kaymu нямам нищо.
 
От: OLX изцяло се променя....

След един месец ще кажа какви са ми наблюденията от платения абонамент. Разбира се конкуренцията хитрее, направиха си 10 профила и с по 4 обяви на профил, вече имат публикувани 40 обяви общо. Писах на съпорта за проблема и съм ги предупредил, ако не го решат и от мен няма да видят и стотинка следващия месец.

Инвестирайте в собствен онлайн магазин, така няма да се зависими от сайтовете за обяви!

На коя страница са ти обявите 1 седмица след като си платил абонамента?
 
От: OLX изцяло се променя....

Работим по платформата "ImaSdelka.BG" с пълна пара! Надяваме се до септември да е онлайн. Платформата е по проект създаден след множество допитвания до потребители за техните желания и ще представлява нещо "ново" и "различно" сред многото сайтове за обяви. Изграждаме платформата от 0, така че ако имате някакви предложения, мога да ги представя за одобрение и ако евентуално ги няма вече в проекта - да се добавят.

Отсега мога да кажа, като член на фирмата изпълнител, че платформата ще е доста сериозна и в същото време много лесна за употреба.
 
От: OLX изцяло се променя....

А така, добре го давате! Рекламата трябва да тръгва от сега.
 
От: OLX изцяло се променя....

Работим по платформата "ImaSdelka.BG" с пълна пара! Надяваме се до септември да е онлайн. Платформата е по проект създаден след множество допитвания до потребители за техните желания и ще представлява нещо "ново" и "различно" сред многото сайтове за обяви. Изграждаме платформата от 0, така че ако имате някакви предложения, мога да ги представя за одобрение и ако евентуално ги няма вече в проекта - да се добавят.

Отсега мога да кажа, като член на фирмата изпълнител, че платформата ще е доста сериозна и в същото време много лесна за употреба.

Пак да ти напомня да не пише такива високопарни думи, че ми става смешно чак :D
2 месеца още? Да не би сам да работиш?
 
От: OLX изцяло се променя....

★ Възможности за ел. разплащане, интеграция с PP/eB/Skrill + ePay?;
★* Платформен Buyer Protection (защита на купувачите) с поне 30 дни, т.е. sellers, които искат да са в топ по дадени критерии и ранг, трябва да спазват това, а ако имат дефекти, да им бъде авт. отнеман/минимизиран този ранг, както и при опити за abuse?;
Customer Support от страна на платформата – по телефон + чат (евентуално), както и ясен адрес на фирмата (местонахождение), т.е. както на headquarters, така и на support desk center?;
Верификация на добавените телефони, т.е. задължителна интеграция с TeleSign, изпращане на код при регистрация, при промяна на пароли, security question/answers?;
★ Един тел. номер да не може да бъде използван на повече от един акаунт?;
★* Добавяне на допълнителен ранг (тик, или както там сметнат дизайнерите за добре), ако даденият seller е Verified (проверен) и по physical address location? Т.е. изпращане по е-поща на писъмце с уникален код, който да попълни във форма в сайта, който уникален код след попълването му seller-а да получи този ранг (letter verification), съответно това увеличаващо класацията му при търсене на офертите с някакъв %, примерно 20%?;
★ Продавачи, които предоставят: 30 дни returns (+ money back), същият бизнес ден или 1 бизнес ден подготовка на пратката за изпращане + опция за безплатна (бавна) доставка (включена в крайната цена) + опция за платена (бърза) доставка (посочена отделно колко ще струва) + регистрация в сайта от поне 3 месеца (90 дни) + акаунтът е „професионален“ (комерсиален) + докарани до момента продажби (засичани от платформата) на стойност поне 2000 лв. + минимум 50 осъществени транзакции с др. buyers (всеки от които уникален) – да получат по-висок ранг (Топ продавач) + по-висока класация при default търсенето/сортирането с определен % (20%+);
★ Продавачите, които имат повече „дефекти“ (отворени cases за решаване от поддръжката, както е returns) да се класират на по-ниско ниво в търсачката;
★ Строги изисквания за снимките;
Възможности за GTC (оферта, докато не бъде спряна ръчно) + bump (с опр. такса за целта, било стотинки, които при по-висок ранг да намаляват)? Интеграция на видео в описанието. Възможност за ползване на HTML + JavaScript за професионалните продавачи, за обикновените (непрофесионални) – само BBCodes;
Рейтинги на продавачите, рангове по тях разбира се, оценки. Възможност на sellers да оценяват buyers също;
Възможност за Escrow, ако офертата е над определена сума, където платформата да се явява „междинен посредник“ при осъществяването на сделката, вземайки % или фиксирана част от стойността на сделката;
★ Възможност за реклама, то това си е ясно, на офертите, но по по-добър начин & ranking;
Ограничение по GeoIP на всички български IPs от всички ISPs с достъп само те до регистрацията, така че public proxies да нямат възможност за регистрации (съответно out на автоматизираните инструменти и евентуалните им разработки). Има такива списъци, потърсете ги;
★ Известия по е-поща, както и евентуално чрез SMS (ако потребителят е сложил тик) за осъществена продажба, или известия у специално създадения за целта App (iOS/Android/Win-Phone);
★ Каре за поставяне на „Условия, процедура и гаранции“, където индивидуално всеки продавач да поставя условията си, отделно от описанието на дадената оферта, важащо за професионалните продавачи (за непрофесионалните, незадължително да е карето). Връзка до това, че той трябва минимум 14 дни да подставя гаранция за връщане (професионалния), а ако сложи 30 дни и спази онея изисквания от по-горе 6-тата звезда – то и да се класира по-добре при търсенето и ranking-а;
★ Watermark-ът да не е баш центъра, ако изобщо има такъв. Или тик за незадължителен такъв по default, а ако все пак има такъв (избор на продавачът!), да е в ъгъл (грози офертите), който да е посочен от него;
★ Sellers да могат да докладват buyers за abuse (too many returns, cases, etc.), който лог да се записва в internal форма, видима за Mods/Admins. При натрупване на повече от X бройки, червен сигнал за банан или проверка на купувачът. Нарушение на правилата, с които той се е съгласил при регистрацията си;
★ Лимит на офертите за продавачи. Ако бъде достигнат, проверка (letter verification), за да бъде завишен. Ако и следващия лимит бъде достигнат, документи пратени, че наистина е сериозен. Ако и след завишението бъде достигнат следващия лимит за обявите, още проверка от друг характер, и т.н. А НЕ sellers имат възможност да си постнат 500 listings на бърза ръка;
Log & Fraud алгоритми за засичане, както и предотвратяване на подозрителни действия, зададени по опр. критерии и механизми.
★ Професионален форум (IPB), интегриран с порталната част, да се използва един и същи user за reg на 2-те места, където да се водят дискусиите и дават критиките, където след време аз да отида и да си self-link-на този пост с feedbacks.



П.С.: Приказката от 1001 нощ свърши. Бях малко в „Страната на чудесата“ при писането на поста, неосъществими за 2-3 месеца. kaymu.bg също пародийно са подходили.
 
От: OLX изцяло се променя....

Пак да ти напомня да не пише такива високопарни думи, че ми става смешно чак :D
2 месеца още? Да не би сам да работиш?

Всъшност са 3 ( пише: ПРЕМИЕРА: 10.2015Г ) :D
Все пак, нека да видим какво ще изкара на пазара и с какво ще са по-добри.
Успех "ImaSdelka.BG" !!
 

Горе