OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

Много странно.
Имам 2 еднакви обяви в двата сайта. Тази в ОЛХ имаше над 5 пъти повече преглеждания от тази в базар ...
Или дори и да не са всичките bot views, пак се навързва и не е изобщо странно. В момента се случва Голямото Преселение в Базара, нали? Никой не иска да плаща по 2.50 лв. за обява, за която не е сигурно, че изобщо ще се продаде в близките 6 месеца, и за обява, която сама по себе си е на стойност 6 лв. Няма логика, нали? И какво правят, отчаяни като мен :D ... продавачите се преселват масово в Базара, в надежда да имат прегледи. И все още преселването не се е случило, тъй като ги няма купувачите, но евентуално ще се случи - с огромния превес на обяви в момента.
 
Не е нужно обявата да е VIP. Хората търсят по ключови думи. Даже повечето изобщо не поглеждат VIP обявите, защото са наясно, че продавача надува цената, за да компенсира таксата на OLX.
 
Не знам ако обявата не е вип, в тези сайтове има ли някакъв шанс да бъде видяна. Заминава си някъде в "дълбините на канала" за нула време.
Продават се нещата, просто отнема повече време. Дори и VIP да е, не помага особено, поне не в момента. От подготвянето на пратки ми дава бонус точки, с които пускам VIP.

В Базара имам също по-малко върнати пратки. В Оелек явно се въртят повечето метамфетаминови джънкита в Беге, които не знаят какво правят.
 
Не е нужно обявата да е VIP. Хората търсят по ключови думи. Даже повечето изобщо не поглеждат VIP обявите, защото са наясно, че продавача надува цената, за да компенсира таксата на OLX.

То и по ключови думи да търсиш изкарва толкова много талаш, че трудно ще се ориентираш. Да не говорим за рекламите на Адсенс, които са по 3-4 на страница...
 
олх още няма конкуренция, всичко което съм пуснал се продава за макс 2 дена.
базара даже и прегледи няма през това време.
 
То и по ключови думи да търсиш изкарва толкова много талаш, че трудно ще се ориентираш. Да не говорим за рекламите на Адсенс, които са по 3-4 на страница...
Зависи какъв продукт е. Ако е позлатено дилдо с диаметър пет - ще си монополист.
 
OLX - 1.49M
Bazar - 2.03M
Сметката е проста - обявите в продавалник изтичат след месец, а в Bazar една ми се връткаше с месеци, без да я подновявам, дори я бях забравил. Таа, ако продадеш нещо, но не си махнеш обявата (редовен казус, щот нали "продадох го, няма да се занимавам с глупости"), обявата ти фръква след месец, а в базара може да си стои доста повече, като не знам даже дали има някакъв срок. :D
Отделно, че при дублиране на обяви, пищи веднага, че едната ти е смъкната, което май в базар го няма. Плюс това ограничение за обяви, ако не си плащаш - хептен излизат сметките.
 
Сметката е проста - обявите в продавалник изтичат след месец, а в Bazar една ми се връткаше с месеци, без да я подновявам, дори я бях забравил. Таа, ако продадеш нещо, но не си махнеш обявата (редовен казус, щот нали "продадох го, няма да се занимавам с глупости"), обявата ти фръква след месец
Фръква, но я подновяваш и пак излиза. Който не е продал, а иска да продаде - подновява.
В Базар стоят по 2 месеца. Тоест един месец отгоре. 30 дни отгоре определено не е "доста повече."

Пак говорене наизуст, типично за български форум.
 
олх още няма конкуренция, всичко което съм пуснал се продава за макс 2 дена.
базара даже и прегледи няма през това време.
Но пък за сметка на това, в OLX има и много повече роми. Досещаш се какъв проблем е това.
 
Пак говорене наизуст, типично за български форум.
Пичага, не знам за какви типични черти на български форуми говориш, но ако беше в чужд, за тоя мултипостинг да си литнал на втория ден.
Некадърен си и не можеш да се оправяш с компютър или трупаш постове?

Четенето на това, което ти е угодно, също не е добър признак за теб, нито ваденето на нещо от общото уравнение.
 
Пичага, не знам за какви типични черти на български форуми говориш, но ако беше в чужд, за тоя мултипостинг да си литнал на втория ден.
Некадърен си и не можеш да се оправяш с компютър или трупаш постове?

Четенето на това, което ти е угодно, също не е добър признак за теб, нито ваденето на нещо от общото уравнение.
Okay, dad.
 
Или дори и да не са всичките bot views, пак се навързва и не е изобщо странно. В момента се случва Голямото Преселение в Базара, нали? Никой не иска да плаща по 2.50 лв. за обява, за която не е сигурно, че изобщо ще се продаде в близките 6 месеца, и за обява, която сама по себе си е на стойност 6 лв. Няма логика, нали? И какво правят, отчаяни като мен :D ... продавачите се преселват масово в Базара, в надежда да имат прегледи. И все още преселването не се е случило, тъй като ги няма купувачите, но евентуално ще се случи - с огромния превес на обяви в момента.
Bazar bg в момента копират някои неща от олкс и малко ме съмняват. Но ще загинат геройски олкса. Има категории в които не можеш да пускаш безплатни обяви, например в строителство. Освен че трябва да плащаш за категория, после трябва да платиш за повече от три обяви ил ида купиш някой от никак не евтините пакети с обяви па и да промотираш, че не се знае кой ще дохвърчи до теб, че повечето гледания идват от ботове. Напоследък интересно повече неща продадох в базар и в моя си сайт :D :D :D Ако си пусна ЕДИН продукт под формата на обява в адсенс, ще го продам по-бързо и по-евтино от колкото в олкс... и базар :D Но хората явно взеха да се усещат и повече отиват към базара
 
Bazar bg в момента копират някои неща от олкс и малко ме съмняват. Но ще загинат геройски олкса. Има категории в които не можеш да пускаш безплатни обяви, например в строителство. Освен че трябва да плащаш за категория, после трябва да платиш за повече от три обяви ил ида купиш някой от никак не евтините пакети с обяви па и да промотираш, че не се знае кой ще дохвърчи до теб, че повечето гледания идват от ботове. Напоследък интересно повече неща продадох в базар и в моя си сайт :D :D :D Ако си пусна ЕДИН продукт под формата на обява в адсенс, ще го продам по-бързо и по-евтино от колкото в олкс... и базар :D Но хората явно взеха да се усещат и повече отиват към базара
Несъмнено OLX върви по пътя на украинския OLX. В Украйна му направиха nationwide boycott и бизнесът им загина.

Базара ще измести напълно OLX до 2 год., което значи, че ще останат единствения монополист, отново. Въпрос на време е и те да направят всичко платено, и цикълът с лапачеството пак ще се повтори.

На личен уебшоп е най-добре, и AdSense, както каза. Дори някой да си продава джунджуриите втора употреба като мен, пак излиза по-изгодно така. Поне платформата е твоя и не могат да ти диктуват правила.
 
На личен уебшоп е най-добре.
А известна ли ти е платформа, която да рови в локалните сайтове и да предлага стоките на локалните продавачи на едно място. Имам предвид тези, които са втора употреба на продавача или са нови, но са останали от по-старо време и се продават пак само като лична вещ. Не говоря за сайтове като pazaruvaj.com, където само нови стоки на фиксирани цени се предлагат.
 
А известна ли ти е платформа, която да рови в локалните сайтове и да предлага стоките на локалните продавачи на едно място. Имам предвид тези, които са втора употреба на продавача или са нови, но са останали от по-старо време и се продават пак само като лична вещ. Не говоря за сайтове като pazaruvaj.com, където само нови стоки на фиксирани цени се предлагат.
Честно казано не. Не съм по сложните неща. Обичам семпли платформи, Спартански техники.

Pazaruvaj е шит. Там си промотират само някакви скамърски фирми, имам опит с една такава, даже заради мен ги санкционираха, а и промотират разни офшорки. Има някаква фирма с нереални цени, която има офис само в Унгария и шипва оттам. Super shady stuff.
 

Горе