OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

Дискусията в 'Пари от Интернет - Make Money Online' стартирана от YavorM, Юни 21, 2015.

1. YavorM

YavorM New Member

Рег.:
    Окт 2, 2011
    Съобщения:
    127
    Харесвания:
    10
    Точки:
    0
    Днес случайно забелязах, че обявите в ОЛХ са паднали под 2 милиона ( от 3 милиона и сто хиляди). Проблем има с посещенията на обявите и броя на продажбите. И те са спаднали дръстично. Ако има колеги които продават там нека споделят как е при тях и ако платиш за лимит обяви дали си струва.

2. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,884
    Харесвания:
    704
    Точки:
    113
    От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

Ами аз имам обяви там и мога да кажа, че дори след промотиране като "топ" или направо първа страница файда никаква.... седят си и никой не ги вижда вече близо месец... МНого зле.

3. nortrant

nortrant Well-Known Member

Рег.:
    Дек 4, 2009
    Съобщения:
    5,440
    Харесвания:
    529
    Точки:
    113
  4. YavorM

YavorM New Member

Рег.:
    Окт 2, 2011
    Съобщения:
    127
    Харесвания:
    10
    Точки:
    0

И друго забелязвам. Много усърдно се трият коментари в официалната им страница в Facebook. Всичко що е насочено срещу тях се реже.

Rebecca харесва това.
  5. slavchev

slavchev Well-Known Member

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    2,169
    Харесвания:
    458
    Точки:
    83
    Професия:
    CEO
    Място:
    Някъде там

Вече са на доизживяване. Направиха нещо много добро, докато си беше продавалник, после решиха да променят всички и се пре*баха тотално. Преди докато пуснех обява, веднага имаше по 3-4-5 запитвания, сега със седмици няма нищо. Плюс това се навъдиха много мошеници с реплики, а и махнаха много полезни опции от сайта. За мен имат още макс 1 година живот, после остават в историята...

6. dekemvri

dekemvri Well-Known Member

Рег.:
    Март 16, 2009
    Съобщения:
    1,148
    Харесвания:
    57
    Точки:
    48

Като промените се правят от хора, които са паднали от луната, резултатите са налице.... Не се влага грам мисъл...

7. CTAH

CTAH Well-Known Member

Рег.:
    Май 22, 2012
    Съобщения:
    2,587
    Харесвания:
    452
    Точки:
    83
    Място:
    Бургас

Аз лично след промените по дизайна си забърсах всички обяви от там

8. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,781
    Харесвания:
    647
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора

Аз пък за макс 3 дена съм продал каквото съм пуснал с по 5/6 запитвания.

9. YavorM

YavorM New Member

Рег.:
    Окт 2, 2011
    Съобщения:
    127
    Харесвания:
    10
    Точки:
    0

Мисля, че си огромно изключение :)

10. ¦•••SHERIFA•••¦

¦•••SHERIFA•••¦ Well-Known Member

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,710
    Харесвания:
    399
    Точки:
    83

По всяко време може човек да е свърже със служителите им директно (било чрез телефони или на ЛС fB), вкл. и с търговският им директон (Link 8 е той). И да се оплаче подобаващо, за да си „оправят“ евентуално поддръжката (по-скоро пеейки „А дано, а, ама надали!“). Както и свързване с останалите служители, питайки ги ЗАЩО трият коментарите, ОТКОГО имат заповед, ЗАЩО и трият обяви за щяло и нещяло, и т.н.

11. Krumov

Krumov Well-Known Member

Рег.:
    Авг 31, 2012
    Съобщения:
    1,374
    Харесвания:
    249
    Точки:
    63

После пак ходете на семинари с лектор Спас Сливков :lol:

CTAH харесва това.
  12. Websolut

Websolut Well-Known Member

Рег.:
    Септ 30, 2012
    Съобщения:
    2,877
    Харесвания:
    688
    Точки:
    113
    Професия:
    Designer
    Място:
    Sofia, Bulgaria

Направиха си харакири:p

13. CTAH

CTAH Well-Known Member

Рег.:
    Май 22, 2012
    Съобщения:
    2,587
    Харесвания:
    452
    Точки:
    83
    Място:
    Бургас

Нека ходят да разберат как не се прави!

14. minimalvoice

minimalvoice Active Member

Рег.:
    Март 20, 2013
    Съобщения:
    404
    Харесвания:
    29
    Точки:
    28

Аз влизах там само да пусна пратка с -20%. Иначе след смяната на дизайна, всичко се провали.

CTAH харесва това.
  15. vladko82

vladko82 Active Member

Рег.:
    Май 27, 2013
    Съобщения:
    796
    Харесвания:
    60
    Точки:
    28

В другата тема някой беше дал пример с Крейглист. Аз бих дал за пример най-големите Ибей и Амазон. Дизайна им не е мърдал съществено от създаването им, както и менюто, само периодически вкарват по някоя новост и то за улеснение на потребителите.

16. hahovec

hahovec Active Member

Рег.:
    Март 24, 2015
    Съобщения:
    563
    Харесвания:
    74
    Точки:
    28

Всичко това е умишлено. В момента се разработва нов проект за обяви, които ще бъде оповестен около края на бигбрадър ;) Промените покрай olx бяха направени за да може некоректните търговци с надути цени и отрицателни коментари да продават, което да съсипе сайта още повече. В момента нямате поглед за подобни продукти, нямате поглед за коментарите на потребителя, а при търсене на номер в гугъл няма да ви излезе некоректния търговец. Има и други трикове приложени в новостите. Честно казано супер много се чудя, толкова ли е голямата печалбата от продажбата на проект, че вместо да го създадеш и да печелиш от него ти го правиш печеливш, продаваш го и го съсипваш, за да направиш нов проект печеливш! Както съм споменавал скоро olx няма да си отиде, защото е подплатен за още дълго време, но определено е проект без перспектива!

Основната причина за спада на обявите е това, че при смяната на дизайна се въведоха нови полета и старите обяви не могат да бъдат обновени без редактиране. Друга причина е начина по които модерират обява! Модерирана обява означава изтрита и ти си длъжен да я въвеждаш наново ... е па да им *ба ма*ката, нямам време да се занимавам с тях, аз лично затрих всичките си профили при тях и оставих само тези, които имаха крутни суми в тях, вече и за тях не ми пука. Предвид това колкото хора изгоряха като мен с хиляди левове, за които ни молеха любезно по телефона да вкараме, мога съвсем отговорно да кажа, че този сайт и екипа стоящ зад него загуби доверието си и спечели доста омраза!

17. venci

venci Active Member

Рег.:
    Септ 28, 2009
    Съобщения:
    705
    Харесвания:
    35
    Точки:
    28

Въобще не им дреме на olx дали ще са 1 900 000 или 2 500 000 обяви, те си правят директните продажби и сайта им е пълен с реклами ... дреме им

само ако им сметнете импресиите и ще видите за какви суми става въпрос отделно смс-и и т.н

olx в момента е по доходоносен от бг мамите според мен

18. slavchev

slavchev Well-Known Member

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    2,169
    Харесвания:
    458
    Точки:
    83
    Професия:
    CEO
    Място:
    Някъде там

Грешиш много, на тяхните реклами никой не цъка, защото всички влизат да си пуснат обява и да изкарат някой лев. Правят много посещения и импресии, но некачествени. Потребителите там не са влезнали, за да прочетат нещо и да видят някоя реклама, а точно обратното - търсят нещо на кирия, което е конкретно и нетаргетирано според търсачките

19. Krumov

Krumov Well-Known Member

Рег.:
    Авг 31, 2012
    Съобщения:
    1,374
    Харесвания:
    249
    Точки:
    63

Според нашите мерки, теглилки и желания нещата са зле. Но според техните са ОК.

OLX е световен бранд и всичките им сайтове за обяви имат еднаква визия и функции. Не съм им фен и не ги защитавам, но явно имат успехи. What Top Three Factors Lead to a New Brand's Success? Ask OLX

20. YavorM

YavorM New Member

Рег.:
    Окт 2, 2011
    Съобщения:
    127
    Харесвания:
    10
    Точки:
    0

За съжаление аз правя и един паралел с Аукро, който както знаете беше провален по подобен начин.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice