OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

Re: От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

За съжаление аз правя и един паралел с Аукро, който както знаете беше провален по подобен начин.
И къде сега е по-оферта? В смисъл, базара или олх? Или пак олх си е лидер. Сори, но не съм запознат. Допирът до този сайт (олх) ми е само, когато приятели ми пращат линкове, за да погледна нещо интересно там. Това е. Но не е вярно, че не им пука за трафика им, все пак нали продават директна реклама и имат реклами на някои рекламни платформи. На всеки, който развива сайт в интернет му пука за трафика. Няма друг начин просто. ;)
 
От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

OLX вече се оляха. Просто се съсипаха с тези промени сами. Аз лично вече ще си махна всички обяви, просто няма смисъл, искат да вземат само пари от промотиране, а файда никаква- продажбите са уникално зле. Махнаха рейтингите на продавачите, сега всеки лъже и мами още по-лесно. Днес влязох да видя какво става и гледам, че са ми ограничили и обявите. Преди имах право на 100 обяви и бях запълнил на макс квотата, сега са ми оставили 50 обяви и ако искам да добавя още 30 трябва да платя 50 лв. Що за простотия? Всичко там вече стана по-скъпо. Отделно функционалността на новият дизайн е ужасна, както и времето за работа на сайта. Давам пример- добавили са някакво ново изискване, че всички обяви трябва да имат телефон и адрес. Което значи че трябва да редактирам голяма част от тях - няма проблем. Обаче като дам да редактирам 2 обяви едновременно сайта забива и се чака супер много време. Представете си 70-80 обяви колко време се редактират. Отделно въвеждам адреса, но има някакви бъгове и не иска да редактира. И хиляда други простотии, с които просто не си струва усилята след като няма продажби. Надявам се скоро да се появи алтернатива.
 
От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

Ами май няма сайт който може да бъде фаворит. Ако някой налее сега няколко хилядарки може да изплува много бързо. Иначе аз си пускам навсякъде където е безплатно и на моя система, и мога да кажа, че на моята система ефекта е най-добър. А не го рекламирам активно. Смятайте колко са ефективни сайтовете за обяви! За сравнение мога да кажа, че през бившия продавалник съм продал какви ли не стари и нови вещи. А сега даже и преглеждания на обявите нямам.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

Пуснах обява току що. Ако не се продаде до 3 дни ви е приемам за прави.
 
От: Re: От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

И къде сега е по-оферта? В смисъл, базара или олх?


по данни от http://gemius.bg/ за месец април

olx.bg – уникални – 1 140 999

bazar.bg – уникални – 624 184

Миналата година и в двата сайта пуснах обяви за Хардуер в Базар ... нито едно запитване, в олх поне имах запитвания и продажби, но да сайта е пълна скръб, добре че се рекламират по националните телевизии, че да имат трафик, но този трафик нали се сещате че предимно идва от продавачи, а не от купувачи ...

По скоро слогана трябва да Не е

Лесно купи, Лесно Продай, а

Лесно купи, Трудно Продай :lol:
 
От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

Дайте да правим следващия успешен "продавалник" тогава :D
 
От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

Да ама вече безплатно публикуване там е силно казано. Според това, което прочетох днес в сайта ситуацията е следната: Моите обяви са в две подкатегории. Съответно имам право в едната на 5 безплатни, а в другата на 3 безплатни обяви. Това са общо 8, аз имам продукти за може би 108, което означава че имам нужда от още 100 места за обяви, съответно ме приканват да си платя около 100 лв., за да си добавя обявите, но това не е еднократен пакет, а се заплаща на всеки 30 дни, срещу което ще получа и възможността за собствена страница с описание на бизнеса и дори огромната привилегия да си сложа лого... Нещо което имаше доскоро безплатно в сайта, а и в момента всички други сайтове го предлагат безплатно. Та на месец трябва да им давам минимум по 100 лв. само за да имам право на обяви, без промотиране, иначе всичко си е безплатно. Попринцип една такава такса всеки месец може да бъде приемлива само и единствено ако се увеличи значително броят на продажбите, а не виждам това как ще стане като сега там е трагично положението.
 
От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

За съжаление аз правя и един паралел с Аукро, който както знаете беше провален по подобен начин.
Много ти е точен паралела :) . Всъщност OLX или Prodavalnik са или поне до скоро бяха собственост на Аукро. eMag също е тяхна собственост, което ме кара да си мисля че в близко бъдеще ще видим нов проект за обяви, а стария ще редиректнат към собствения им магазин (справка aukro.bg) както каза колегата Явор.
 
Gumtree UK - 1,792,370 обяви при 60 милиона население
олх 1,986 000 обяви при 7 милиона
Сметайте колко много лъжат олх за броя на обявите. И за всичко друго.
 
От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

За да онагледя спада и вероятния бъдещ крах на OLX ви показвам няколко справки.
Първата е за месец януари 2015 g. от сайта Audience.bg. Там ясно се вижда, че броя на импресиите са 376 милиона.
Втората справка е отново на Gemius и е взета от сайта на НетИнфо. Тя е за месец април 2015 г. Ясно се вижда спад с 119 милиона импресии. От 376 на 257 милиона.
Третата днес видях във сайта на ПИК. Тя е отново на Gemius и е за месец май 2015 г. Импресиите вече са 130 милиона. Двоен спад спрямо предходния месец.

Направете си сами изводите, защо имате огромен спад във видимостта на обявите и дали си струва да плащате за това луди пари.

Виж файлът 12547
Виж файлът 12548
Виж файлът 12549
 
От: От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

За да онагледя спада и вероятния бъдещ крах на OLX ви показвам няколко справки.
Първата е за месец януари 2015 g. от сайта Audience.bg. Там ясно се вижда, че броя на импресиите са 376 милиона.
Втората справка е отново на Gemius и е взета от сайта на НетИнфо. Тя е за месец април 2015 г. Ясно се вижда спад с 119 милиона импресии. От 376 на 257 милиона.
Третата днес видях във сайта на ПИК. Тя е отново на Gemius и е за месец май 2015 г. Импресиите вече са 130 милиона. Двоен спад спрямо предходния месец.

Направете си сами изводите, защо имате огромен спад във видимостта на обявите и дали си струва да плащате за това луди пари.

Виж файлът 12547
Виж файлът 12548
Виж файлът 12549

Invalid Прикрепен файл specified. If you followed a valid link, please notify the administrator
 
От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

може би изтекла рекламна кампания или конкуренция!
Но остави мобилето. ОЛХ лъжат рекламодатели. Това е тревожното.
 
От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

Аз платих абонамент за до средата на юли. За 33 обяви в категория мода - 69лв. за 1 месец. Ако има работеща система, парите бих ги дал с удоволствие. Впечатленията ми са, че има леко повишение на интереса към продуктите. Интересното е, че в същото време промотирам поне по 3 обяви на седмица. А разлика в броя на преглежданията между промотирани и обикновени обяви НЯМА!

Тоест от промотирани обяви полза няма! Проблема е, че може да бъдат създадени обикновени обяви и без да плащате абонамент. Правите 10 профила, всеки профил има право на 3 обяви в тази категория и ето Ви 30 безплатни обяви. Имейлите ги връзвате към добавката за АБВ нотифиер и се информирате веднага за съобщения и известия.

За този метод вече сигнализирах ОЛКС, понеже конкуренти го прилагат, но засега отговора е "ще разгледаме случая". Ако не го решат до края на следващия месец и аз спирам да плащам...
 
От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

Чудя ви се на акъла как им давате пари. Хем виждате, че няма файда и пак има такива които им се хващат.
 
От: OLX.bg паднаха под 2 милиона обяви!

Ако за определена ниша продукти, получаваше 70% от продажбите си от ОЛКС и ти щеше да даваш. Или викаш да изоставя всичко и да не печеля нищо. Нали тогава вече алчните мениджъри на сайта няма да получават заветните 69лв. от мен и ще фалира сайта...
 

Горе