Opencart и виртуален ПОС ОББ

Ramin Guliev

New Member
Има ли някой online opencart магазин с виртуален ПОС на ОББ? Тъся помощ как да инсталирам
 
От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Дай кода да го погледнем. Може да помогнем с инсталацията :)
 
От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Вдигам тази иначе стара тема. Търся някаква реализация, документация или каквото има за внедряване на виртуален ПОС на ОББ в уеб сайт.
 
Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Дай кода да го погледнем. Може да помогнем с инсталацията :)

Здравей, някакви напътствия в тази насока. Какво дават? Кодове или готов модул, защото гледам си имат вече изграден, който гледам не е от евтините. :) Коя интеграция е по-интелигентна.
 
Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Екстенса девелопмент - ще могат да наравят модула

? Какво, нещо не разбрах. Чакам някакви инструкции и ще пиша, но гледам имат някакви модули вече изградени. Просто човека, с който се чух не беше на нужното техническо ниво, за да ми каже дали вършат работа. Или нямат нещо тяхно вече разработено, което да е по-добре направено и синхронизирано. За жалост чакам някакви техни си вътрешни процедури, което ме бави и да дам малко повече инфо тук. ;)
 
От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Здравей, някакви напътствия в тази насока. Какво дават? Кодове или готов модул, защото гледам си имат вече изграден, който гледам не е от евтините. :) Коя интеграция е по-интелигентна.

Дават ти документация, която според мен не е добре написана и трябва доста да си ровичкаш сам докато разбереш, кое как е. Също така ти дават кодове на различни езици, не помня кои точно. Това беше преди година и половина. Хората с които контактувах през целия период от подаване на документи за одобрение и предоставяне на "комплекта" с документации и кодове беше ужасно. Поне 5-6 пъти трябваше да ми пращат нови неща, защото са забравили 1 или 2 файла.

Няма да ти отнеме много време да го направиш, ако си се сблъсквал с подобни неща преди.
 
Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Дават ти документация, която според мен не е добре написана и трябва доста да си ровичкаш сам докато разбереш, кое как е. Също така ти дават кодове на различни езици, не помня кои точно. Това беше преди година и половина. Хората с които контактувах през целия период от подаване на документи за одобрение и предоставяне на "комплекта" с документации и кодове беше ужасно. Поне 5-6 пъти трябваше да ми пращат нови неща, защото са забравили 1 или 2 файла.

Няма да ти отнеме много време да го направиш, ако си се сблъсквал с подобни неща преди.

По-скоро си мислех за нещо такова: http://www.opencart.com/index.php?r...extension_id=21777&filter_username=ExtensaDev

Защото малко или много знам как се случва комуникацията с техните екипи и знам колко време ще отнеме. Самата идея, че още при предоставянето на документи мина почти цяла седмица, за да предоставят документация и кодове, което е малко демотивиращо какво ще е натам. :)

Случайно да си имал такъв случай - Opencart + ОББ? Или става дума за някоя друга банка.
 
От: Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

По-скоро си мислех за нещо такова: http://www.opencart.com/index.php?r...extension_id=21777&filter_username=ExtensaDev

Защото малко или много знам как се случва комуникацията с техните екипи и знам колко време ще отнеме. Самата идея, че още при предоставянето на документи мина почти цяла седмица, за да предоставят документация и кодове, което е малко демотивиращо какво ще е натам. :)

Случайно да си имал такъв случай - Opencart + ОББ? Или става дума за някоя друга банка.

Да, много са бавни и отношението не е никак добре. При мен, както ти казах ми пращаха нещата на части няколко пъти защото все забравяха нещо.
ОББ беше банката, но беше за друга платформа, не Opencart, а WHMCS.

Едит: Дори за модул пак ти трябват тези неща, защото там имаш специфични данни които трябва да въведеш.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Да, много са бавни и отношението не е никак добре. При мен, както ти казах ми пращаха нещата на части няколко пъти защото все забравяха нещо.
ОББ беше банката, но беше за друга платформа, не Opencart, а WHMCS.

Едит: Дори за модул пак ти трябват тези неща, защото там имаш специфични данни които трябва да въведеш.

Ясно, да се приготвя за нещо велико викаш. :) Какво ще рече не е добре отношението? Криви са, че им е смотана интеграцията ли? :)

Като цяло мисля, че модулът решава проблема на ниво кодове и интеграция, вече добавянето на детайли, сикрет ключове и прочие е ясно, че няма как без да се мине с това. Мен реално точно тези ключове и детайли ми трябват, а и да ги попитам дали този модул реално върши някаква работа? :) Ако нямат нещо по-добре направено. :)
 
От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

И на мен ми се наложи ей така да им пробвам API-то на ОББ, но ме отказаха още на старта. Трябвало да съм имал сключен договор с тях, и то като юридическо лице, че да ми предоставят достъп до него. И се отказах да се занимавам с тях ..
 
От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

И на мен ми се наложи ей така да им пробвам API-то на ОББ, но ме отказаха още на старта. Трябвало да съм имал сключен договор с тях, и то като юридическо лице, че да ми предоставят достъп до него. И се отказах да се занимавам с тях ..

А реално има ли банка, която да предлага достъп до API-то за виртуален ПОС без да сключваш договор и също така имаш ли право да продаваш стоки и услуги като физическо лице?
 
Re: От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

А реално има ли банка, която да предлага достъп до API-то за виртуален ПОС без да сключваш договор и също така имаш ли право да продаваш стоки и услуги като физическо лице?

И аз мисля, че това е от задължителните условия. Иначе на каква база ще ползваш техния разплащателен gateaway, при положение, че нямате никакви отношения? И аз не мисля, че има банка, която да ти предостави документация, API и прочие, без да имаш тясно уточнени взаимоотношения с тях. И тези отношения трябва да са определено фирма с фирма. Каквото и да обработваш като поръчки (продукти, услуги, дигитални продукти), логиката е, че реално за да го правиш е нужно да си юридическо лице. И за да логиката им е такава тук на банките. Това не е най-лошото, което чета за момента. То реално си е задълже. Имат някакви процедури, които не знам колко са тежки и мисловни, но има няма 5 дена вече мислят. :) Това реално може да те откаже. ;) Абе някой ден като стане PayPal по-популярен, ще видите колко ПОС терминала ще се използват. :) Тогава ще е един много голям празник за всички девелопъри, тръгнали да внедряват някаква пеймънт система. :)
 
От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Говоря за тестов достъп. Т.е. за разработчици. Както PayPal, спиди, еконт и т.н. имат.
То е ясно, че вече като използваш реалния ПОС трябва да имаш договори, сметки ключове, сертификати ..
 
От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Е при другите как може без договори, тежки процедури и прочие ?!?
 
От: Opencart и виртуален ПОС ОББ

Е при другите как може без договори, тежки процедури и прочие ?!?

Добре кои са тези други? Ако говориш за PayPal въобще не ги сравнявай.
 

Горе