OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

5. Интеграция с блог - с цел по-добра оптимизация

1. Билднато решение в самата система Имаше и фрий, но бяха куци.
2. ВП плъгин. Този мисля е най- първия.

3.По принцип и един поддомейн с RSS като widget, който да извлича например последните продукти също би ти свършил работа отстрани или под/над/във статиите.

4. Имаше и някакъв да обединиш двете бази, но нещо не ми се стори тогава добро решение.


10. Quick search - бързо търсене, което да вади до определен брои резултати като падащо меню. Ако го прави с картинки - още по-добре
1. Безплатен. Понякога прави проблем.
2. Този не съм го пробвал.
с картинки не съм срещал.


11. Mobile frontend - не знам дали има екстеншън за мобилна версия
Тук. Безплатния е мисля само да разглеждаш. Платения има и другите опции.

Аз лично като засменям темата ще си купя някоя responsive.


17. Филтър (цена, параметри, опции, марки...)

Отново един от първите излязли беше.


------------------------
За бърза поръчка(да оставиш само тел и мейл) имаше още един безплатен, но не го намирам.

Като цяло гледам до преди година беше доста по- оскъден избора. Сега за всяко нещо има поне по 2-3 алтернативни в екстенжън директорията.


@CTAH - поздравления и за двата магазина. Изглеждат много добре.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Пробвал съм какви ли не филтри включително и прехваления Симонфилтър, но за мен най-лесно и удобно се работи с http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=5497

DonMakaveli може да потвърди



@CTAH - поздравления и за двата магазина. Изглеждат много добре.

Благодаря!
За да съм коректен Ivon.bg не е мой, аз само му дадох модула...
Но същия ползвам и в сайта от потписа ми.
 
Последно редактирано:
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Имам filterpro_v2.3.4.1 и някакъв пач към него да работи с темата fortuna


Аз бих добавил и този, който ротира и филтрира: fr13684.tw1.ru, екстеншъна май е: [VQMOD] Rotate Featured Products
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Много съм разколебан аз за "responsive" темите, защото като ги тествам на таблет или телефон не са много респонсив, или поне демотата...
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Имам много добри адаптивни /responsive/темплети ако искаш да пробваш някой ...

Много ми допадна една от темите на Koev в Themeforest, но в момента съм на ниво четене-тест-грешка-строшена инсталация-фикс-четене-тест... :D
Кофти е като си свикнал на друго, което е много близко визуално до това с което ще го сменяш - вечно търся нещо, някъде където логично няма да открия в новата система. :)
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Коев е най-добрия и много му се кефя щото в Българин. Много искам да се запозная с него.
Ама да направим друга тема за темплети.
И български темплети да не търгуваме. Нека си печелят нашите хора.
Иначе ако искате руски и други чужди никакъв проблем
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

в момента съм на ниво четене-тест-грешка-строшена инсталация-фикс-четене-тест... :D
Кофти е като си свикнал на друго, което е много близко визуално до това с което ще го сменяш - вечно търся нещо, някъде където логично няма да открия в новата система. :)

Аз съм на същото ниво горе долу съвсем в началото.

Коев е най-добрия и много му се кефя щото в Българин. Много искам да се запозная с него.
Ама да направим друга тема за темплети.
И български темплети да не търгуваме. Нека си печелят нашите хора.
Иначе ако искате руски и други чужди никакъв проблем

Бих си купил българска тема макар че вече закупих чужда но защо да не ги беше взел някой способен българин все пак са си 69$
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Темите за OpenCart, които се продават в themeforest са много добри, лично съм купувал няколко от там и винаги съм бил доволен, това по отношение ако се чудите дали да си купите тема, няма да съжалявате.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Здравейте,
дойде време да употребя темата по предназначението и :)
Като начало ми трябва читав CSV импорт/експорт туул, тъй като мога да си експортна нещата в него. Трябва ми да може да внесе всичко - категории, продукти, снимки, кодове, урл адреси... Рових екстеншъните, но безплатните не предлагат пълна функционалност, а $200 за импорт...по-скоро ще ги набия на ръка тия 200 продукта за 3-4 дни.
Другото, което ми е нужно - екстеншън за friendly url, keywords, meta descriptions, tags, защото дефоултните са просто ужас. Гледам има и с автоматично генериране на кл думи и тн, но въпросът е това до колко е приложимо? Може ли да му се има доверие, че ще генерира читави неща? Ако поддържа multi language би било чудесно...
Тук идва и въпросът: ако имам втория и импортна продуктите ще възприеме ли всичко или ще си ги смени сам както реши?
Та предложения за подаръци, рушвети и цени приемам на лични :D
Може да съм пристрастен, но от горните най-любими са ми подаръците :p
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Един модул и от мен:

качване на повече от една картинка за продукт наведнъж - ImageManager+[SalabEdition]OC1.5.3.1v1.0

преди време ми трябваше и след проучване това чудо ми изглеждаше най-добре и беше безплатно
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Export and Import Tool

Ако искаш да пробваш някой от платените имам CSV Import PRO Nulled

А за SEO най-доброто е SEO pac Pro

Пробвах импорта с , ; да му соча имената на колоните кореспондиращ на тези в OpenCart и вкарва само празни продукти - няма описание, снимка, нищичко... Явно нещо не му харесва CSV файлът, защото след като му дам да импортне избива няква грешка и не презарежда, но въпреки това се появяват точно толкова кухи позиции на продукти, колкото се опитвам да вкарам. Да не би да иска някаква редакция на файла преди импорт?
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Нямам представа аз никога несъм го ползвал. По принцип това си е проблем на опенкарт. Тези функции са му само за бакуп и неса развити както трябва
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Пробвах импорта с , ; да му соча имената на колоните кореспондиращ на тези в OpenCart и вкарва само празни продукти - няма описание, снимка, нищичко... Явно нещо не му харесва CSV файлът, защото след като му дам да импортне избива няква грешка и не презарежда, но въпреки това се появяват точно толкова кухи позиции на продукти, колкото се опитвам да вкарам. Да не би да иска някаква редакция на файла преди импорт?

Аз импортвам постоянно,ако искаш прати ми файла да го видя,ако не си решил вече проблема де:)
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Пробвах импорта с , ; да му соча имената на колоните кореспондиращ на тези в OpenCart и вкарва само празни продукти - няма описание, снимка, нищичко... Явно нещо не му харесва CSV файлът, защото след като му дам да импортне избива няква грешка и не презарежда, но въпреки това се появяват точно толкова кухи позиции на продукти, колкото се опитвам да вкарам. Да не би да иска някаква редакция на файла преди импорт?

Защо,имената на снимките ти завършват така "/home/vide443n/public_html/images/backup/detailed/VNBOX620Q.jpg#{[BG]:Бокс камера за видеонаблюдение VNBOX620Q;}" трябва да завършват на .jpg може от там да идва грешката,изчистих ги и ти върнах файла и си провери пътя до снимките дали е така според мен трябва да е "data/снимка.jpg" това съм пропуснал да го редактирам във файла:) и разбира се първо качи снимките после импортирай текстовия файл.
 
Последно редактирано:
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Защо,имената на снимките ти завършват така "/home/vide443n/public_html/images/backup/detailed/VNBOX620Q.jpg#{[BG]:Бокс камера за видеонаблюдение VNBOX620Q;}" трябва да завършват на .jpg може от там да идва грешката,изчистих ги и ти върнах файла и си провери пътя до снимките дали е така според мен трябва да е "data/снимка.jpg" това съм пропуснал да го редактирам във файла:) и разбира се първо качи снимките после импортирай текстовия файл.

Благодаря за помощта! Ще пробвам да видя какво ще стане
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Ако не ти се получи или на колегата не му се занимава повече, можеш да проучиш тези... http://www.shopping-cart-migration.com/

Успех! Това е май голямата мъка на онлайн магазинерите... като засменят сергията :)
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Някой от вас ползва ли тоя пакет OpenCart Europa 1.5.4.1 - цяла Европа валути, езици (вярно някои преводи са за по-стара версия, ама пък е фрии), рич снипетс и още благнки?
 

Горе