OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Явно пълно щастие няма. В такъв случай по-добре да си събера езиковите пакети, които ми трябват един по един, а после и екстеншъните. Мерси!
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Както практиката е доказала - 4 дни ровене и безуспешни опити спестяват 5 мин четене на ръководството.
Явно ще се наложи да се откажа от импорта, защото би било хубаво да се възползвам от възможността за сравнение на продукти. Това пък води до нуждата да се прави на ръка.
Не мога да скрия разочарованието си от бедната информация по темата multi store и многото въпроси, които изникват.
Има ли някой тук, който ползва тази функция да му задам може би глупавите си, но конкретни въпроси преди да почна качване на продуктите за да не се окаже после твърде късно?
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Руснаците разработват нещо дето му казват Парсер!
В общи линии само взима стоката и снимките от редица сайтове и ги пулни в магазина ти.
Още не работи добре на Opencart доколкото разбрах но все пак те правят нещо!

http://rusobraz.ru/kommunikacii/как-установить-и-пользоваться-парсер.html
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Руснаците разработват нещо дето му казват Парсер!
В общи линии само взима стоката и снимките от редица сайтове и ги пулни в магазина ти.
Още не работи добре на Opencart доколкото разбрах но все пак те правят нещо!

http://rusobraz.ru/kommunikacii/как-установить-и-пользоваться-парсер.html

Има и много програми,които се наричат парсери,както казваш или скрапери им викат още и руснаците далеч не са го измислили.
Те обхождат даден сайт по зададен от теб темплейт и копират информация която ти е нужна,снимки,текст цени,имена,след което грижливо го съхраняват в CSV,XML или SQL,тези програми могат да бъдат автоматизирани,да обхождат по определено време и направо да импортват в базата данни.
Знам много чужди с които се работи доста трудно ,трябва да си програмист едва ли не,но има и по интуитивни примерно Visual Web Ripper.
Има и българска разработка на тва чудо,но предполагам,че това удоволствие ще излезе много скъпо:
http://etaligent.net/show/24_web scraper/
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Както практиката е доказала - 4 дни ровене и безуспешни опити спестяват 5 мин четене на ръководството.
Явно ще се наложи да се откажа от импорта, защото би било хубаво да се възползвам от възможността за сравнение на продукти. Това пък води до нуждата да се прави на ръка.
Не мога да скрия разочарованието си от бедната информация по темата multi store и многото въпроси, които изникват.
Има ли някой тук, който ползва тази функция да му задам може би глупавите си, но конкретни въпроси преди да почна качване на продуктите за да не се окаже после твърде късно?

Питай. Ще се опитам да помогна.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Да, но на мен не ми трябва такава функция, а визирам възможността за управление на няколко магазина с един админ. За версия 1.5.4.1 не намерих коментари в крайна сметка продуктите могат ли да се шерват или се придържаме към бунашкото качване в един магазин и после експорт и импорт в другия за да се покажат и на следващия домейн. Това разбира се е в случайте когато продаваш едно и също, но през различни домейни в различни страни.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Ако съм те разбрал правилно....
След като добавиш продукт или вече на съществуващите продукти има опция в тях в кой магазин да се показват.
Catalog > Products > edit > Links > Stores
Там чекваш къде искаш да излиза и си готов.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Ако те разбирам правилно,искаш от един админ да импортваш в няколко магазина,просто в настройки добавяш другите магазини и с импорта в единия може да добавяш навсякъде.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Дам, сега го видях.
Накрая, когато всичко това свърши и тази епична моя битка бъде доведена до край ще взема да напиша един туториал "Me against the OpenCart - for dummies" :lol:
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Я инсталирай MAGENTO. Със сигурност туториала ти под магенто ще е по дебел от библията :D
Opencart е лесна и гъвкава. Само трябва да се гледа повечко :)
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Да използвам темата да ви попитам,имам проблем с импортирането на снимки с празни пространства в името,примерно: big image.jpg.
Импортирам XML от URL с Total import pro и няма как да редактирам името и такива снимки изобщо не влизат в магазина,някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Здравейте,
трябва ми малко помощ с две неща (за сега):
1. При опенкарта и multi-store възможността схемата е 1 админ и Н на брои магазина. Започвам от там, че добавям като addon домейна на 2рия магазин, след това в админ->сетингс->инсърт добавям 2рия домейн, на който ще бъде също магазина. Тук идва проблема: Като направя всичко описано урл на хоум-а на 2рия е от типа http://www.domain2.net/home/user/public_html/папката–на–домейн–1/www.domain2.net/, което е потресаващо и не разбирам къде бъркам. Имам подозрения, че е при добавянето на addon домейна, но не съм сигурен.
2. По подразбиране системата е на ЕН. Добавям БГ език, която както логично може да се очаква е с превод за store front-а на дефоултната тема, която не ползвам. Превода на новата тема като навигация най-вече се прави от ...? Имам предположение, че ще ми трябва екстеншън за превод, но все още у мен е жива надеждата, че греша и има по-лек вариант, защото ми е много объркано със стрингове-мрингове и тн.

EDIT: Оправих се с проблема благодарение на СТАН. :)
 
Последно редактирано:
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Случайно някой да има темата Shoppiza? Трябва ми последната версия 1.5, но да не е нулирана, че не им вярвам на такива.
Ако има някой нека ми пише на ЛС цена или бартер, че не ми се дават още пари за теми тая седмица и накрая да се окаже, че само съм си тествал.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

И аз закупих една тема,която се оказа ужасна самия и създател не може да я подкара като хората,пълна трагедия,темата е Fashion House бягай далече от нея ще го почакам още няколко дена и ще го нахраня,а какво значи да не е нулирана.Сори,май малко съм извън темата,но ми е интересно какви точно проблеми имаш със закупените темплейти?
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Нулираните теми са платени теми без пари :)
Ако използваш такава и не се отблагодариш на създателя и с някой лев:

"Да ти са напълни компа с вируси дано! Виндовса да ти висне кът г**а на прабаба ми! Ре-инстол секи ден да прайш и от бъгове да н'съ отървеш! Да ти го нахакат здраво в айпито! Имйела със спам да ти затрупат! Само грозни аватари да намираш! Кюто ти да са скапе и хистърито да ти са затрий! Сичките си пароли да забраиш и да ти спрат акаунтите!" :D

@lqllqlq Ако я има нулед и се притесняваш, хвърли я да я дезинфекцирам и ще си спокоен, че няма бацили из кодовете :)
 
Последно редактирано:
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

И аз закупих една тема,която се оказа ужасна самия и създател не може да я подкара като хората,пълна трагедия,темата е Fashion House бягай далече от нея ще го почакам още няколко дена и ще го нахраня,а какво значи да не е нулирана.Сори,май малко съм извън темата,но ми е интересно какви точно проблеми имаш със закупените темплейти?

Купих CartMania на Коев, но нямаше как да знам няколко неща, които самият той леко е спестил като например, че темата е само с една колона. Мен ми трябват две - централна и лява или дясна за категории, свързани продукти или нещо от сорта, защото всеки продукт има много атрибути и в момента остава много празно и неползвано пространство. Човека е направил хубави теми, но търговски не е помислил много за нещата. Писал е, че има съпорт, но за последните 14 дни му писах за 3 проблема и получих едни и същи отговори след 2-3 дни (посочил е до 24ч отговор) "провери екстеншъните" или "не знам, ама като гледам си го оправил". Естенствено, че съм го оправил! АЗ ако го чакам всеки път по няколко дни, тоя магазин ще тръгне догодина баси!
Последното е, че се чупи ФБ лайкбокса, дори в демото му, но фикс вече 4-5 дни няма. Ако можех щях да искам рефъд или нещо от сорта, защото след като казваш съпорт трябва да има такъв, не да се боря всеки ден с нещо. Най ме е яд за едната колона и че не е посочил това във функциите. Малко взе да ми писва и толерантността ми на база "айе все пак е българче" започва да се изчерпва и май ще пиша и на themeforest за случката.

@2fast4you нямам я нулирана, но като гледам последната и версия 1.5 не се намира в нета. Та за това реших да питам ако някой си я купил.
 

Горе