OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Интересува ме читави екстеншъни за тези функции, както и лицензна цена. Нямам намерения да взимам съмнителни добавки от съмнителни източници. Всичко ще си от самия сайт на Open Cart.

Да разбирам ли това като въпрос щом не искаш да платиш по-малко? Тоест кои са точно екстеншъните за изреденото от теб, а не има ли ги някой, които е склонен под някаква форма да ти ги сподели, така ли?
Ако е така - по-горе съм ти посочил линк, в който двама души са се постарали и доста подробен списък са спретнали. Можеш да го ползваш като отправна точка, да разгледаш демотата и тогава да прецениш кое на теб ти допада като вариант.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Не ме разбра, нямам идея кои екстеншъни ми трябват. Може и безплатни да са, но да са от официалният сайт.
До сега не съм си имал работа с опен карт, та затова питам.
А за лицензите държа да си е всичко легално. Не съм привърженик на нулирани/крадени версии.
Все пак този, който е правил екстеншъна е вложил мисъл и труд и не мисля да го крада.


Та темата е за must have , така че какъвто съм бос в този CMS , ще е добре някой да сподели за това което ми трябва, кои са най-подходящите екстеншъни. А пък аз ще си ги потърся и ще им видя цените.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Ами и аз съм прохождащ и да ти споделя - бях с абсолютно същите надежди като пусках темата. Оказа се, че в 99% от случайте за едно и също има поне 3 екстеншъна. За това те посъветвах да прегледаш тези от списъка в темата на колегите и да откриеш какво ти е нужно. После можеш да си го купиш от писалият го.
Може би трябва да вметна, че това, което те предлагат са лицензирани, а не нулирани екстеншъни. Просто го приеми като 1 покупка с подялба на цената.
Принципно съм на твоето мнение за труда и тн., но след $80 за теми и гледайки колко никакъв съпорт получавам, а такъв е обещан да ти кажа следващият път няма да се замисля, а просто ще си бартерирам с някой тук или ще споделим цената.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

За съпорта си прав и аз съм много разочарован от него,особено за закупените Темплейти -съпорт нула обещания много.
А за екстеншъните е хубаво някой да ги класифицира иначе само с линкове е малко объркващо,аз ще дам пример с някой:
Opencart Seopackpro-СЕО
Tiotal import pro-импорт на продукти от CSV и XML

Ето по този начин,придружени с линкове ще бъде улеснение много за всеки,който търси,но в крайна сметка който търси намира:),а и имената говорят сами по себе си,но е важно някой да каже кои са добри и си заслужават парите,според мен тези са на ниво и съпорта е добър
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Явно хората си държат на клиентите,аз закупих моята от тук. и Erk17,незнам,дали е на 17,но се държеше,точно като такъв.
Казвах му,че темата не работи коректно да оправи проблема.
Той първо имаше голям семеен проблем,след 4 дни съжалявал,че ме забавил,след 5 дни сега почвал и щял да реши проблема,след 2 дни пише ,че съм бил извадил късмет до довечера всичко е ок и накрая една пълна НУЛА,ама нищо не беше пипнал,как да съм доволен от това:), купих тема която не мога да използвам.
Писах му един гаден коментар и до там,на никой не можеш да се оплачеш.
А сега виждам,след 3 седмици,че май си е размърдал г-Ъ има модификация от вчера,дано е оправил нещата:) и разбира се ми е изтрил коментара е как да вярваш на коментари,като могат да си ги модифицират:)
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Господа, излезе ми странен проблем с Quick Checkout-a:
Преведох си го чинно като ученичка, настроих в Модули за доставка над каква цена да включва към безплатната доставка, пуснах и доставка базирана на тегло. Сега като тествам ако сложа в кошницата продукт над стойността зададена за безплатна доставка в Quick Checkout-а под "начин на доставка" има само един избор - правилният за безплатното.
Проблема е, че когато е под стойността за безплатна не включва другото, което е базирано на тегло. Някой сблъсквал ли се е с това?
По-горното поражда и друг въпрос относно доставка на тегло - А как, по дяволите, да накарам това чудо да смята и процента наложен платеж?
Имам леко подозрение, че ако предлагам доставка с 3ма куриери (Спиди, Еконт и Европът) трябва да ги създам като нови модули. Тук идва и въпроса: Как като нямам "Добави" функция? Не искам да интегрирам там разни калкулатори и модули за подготовка на пратка - друга опция?
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

При мен Quick Checkout-a не се разбира с модула на Еконт,така,че ако добавяш нови модули напълно възможно е и те да не работят правилно.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Не искам модули, боря се с настройките които са си в ОК-та ама ми се опъва нещо
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Здравейте, нова съм в този форум.
Закупихме платформа от Open cart, готов шаблон, хостинг и домейн от i-page , превод и настройка, всичко ни излезна около 300лв. Стана перфектен магазина !!!!
Имам въпрос , ако някой използва панела за настройките. Как да добавя опция за размер и цвят на даден артикул.
Пробвах да добавя в атрибути, но в сайта се чете като СПЕЦИФИКАЦИЯ без да има опция за закупуване.
Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем и знае решението да отговори тук
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Какви са тея космически цифри 300лв?
OpenCart е опън соурс все пак темплейтите повечето са на прилични цени под 40$,професионален превод е максимум 10-15$,за какво сте дали толкова пари освен някакви модули да сте закупували.
 
От: От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

А за опциите влизате в каталог->опции натискате бутона въведи,добавяте име,тип,ред на сортиране,стойност на опцията,запазвате,след което отивате в каталог->продукти(артикули) влизате в редактиране на продукта на който искате да добавите опция->опции и там като започнете да пишете името на съответната опция се появяват възможности в зависимост какви опции сте въвели в предишната стъпка,след което добавяте стойност на
опцията и така за всеки продукт.

Тук има един тънък момент,ако различните опции се различават по цена трябва да напишете не цената на която продавате продукта за съответната оция,а разликата в цената,защото опън карт добавя стойност към основната цена,тоест,ако примерно раница 20л ви струва 100 лв,а същата раница 30л ви струва 120лв в опцията на раница 30л трябва да напишете 20 това ще добави 20лв към основната цена,това се отнася и за тежеста на продукта.

Ако имате много продукти с опции ви чака едно малко приключение,разбира се има и по лесен начин,като си закупите модул за импорт и там опциите се вкарват от екселска таблица,като трябва да са специален формат,единствения модул,който може да вкарва опции това е Total import pro,поне аз него ползвам и не съм чувал за друг,който да го прави,може и да греша.
 
Последно редактирано:
От: От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

А за опциите влизате в каталог->опции натискате бутона въведи,добавяте име,тип,ред на сортиране,стойност на опцията,запазвате,след което отивате в каталог->продукти(артикули) влизате в редактиране на продукта на който искате да добавите опция->опции и там като започнете да пишете името на съответната опция се появяват възможности в зависимост какви опции сте въвели в предишната стъпка,след което добавяте стойност на
опцията и така за всеки продукт.

Тук има един тънък момент,ако различните опции се различават по цена трябва да напишете не цената на която продавате продукта за съответната оция,а разликата в цената,защото опън карт добавя стойност към основната цена,тоест,ако примерно раница 20л ви струва 100 лв,а същата раница 30л ви струва 120лв в опцията на раница 30л трябва да напишете 20 това ще добави 20лв към основната цена,това се отнася и за тежеста на продукта.

Ако имате много продукти с опции ви чака едно малко приключение,разбира се има и по лесен начин,като си закупите модул за импорт и там опциите се вкарват от екселска таблица,като трябва да са специален формат,единствения модул,който може да вкарва опции това е Total import pro,поне аз него ползвам и не съм чувал за друг,който да го прави,може и да греша.


Благодаря ви за бързия отговор. За съжаление в нашия панел Никъде няма опция "ОПЦИЯ " след като влезнем в каталог, има атрибути и група на атрибути, която ни позволява да въведем размер и цена и цвят , но липсва опцията КУПИ.
Относно 300-те лева.
Закупихме хостинг и домейн от Ipage, който ни излезна към 70 лв годишно, около 70лв шаблона за сайта от opencart и 80 лв настойка + 25лв превод.
И явно за всичко това ние няма да имаме опция за различния цвят и размер, тъй като в целия панел не откривам !!
Благодаря ви още веднъж, надявам се все някак си да добавим тази опция :)
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Веднага под атрибути в падащото меню са опциите,не знам как са преведени може би "варианти".
За 80лв какви пък настройки са правени ми е интересно,може би валути,региони и езика?
Ако не можете да се справите с опциите мога да ви помогна срещу едни 50лв:),шегувам се,но наистина е елементарно,само,че след това процеса е трудоемък.
Ако имате въпроси пишете ми на лични да не спамим темата.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Абе 300 лв са си малко... Незнам за колегата но на мен напоследък ми се влачат едни хора дето никога не са си копували нищо онлайн а решили да продават.
Това че имаш е майл в абв.бг и се задяваш в фб не те прави грамотен. За да се занимаваш с онлайн търговия си иска да почетеш да се квалифицираш. То не е да сложиш една руса мадама зад щанда и да я научиш как да приклювчва касовия апарат довечера. Ако не ти се занимава ще си плащаш....
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Ами 300лв ми се сториха много,все пак опън соурс система,ама явно,ако сам не си нагласяваш всичко не са много:)
Аз лично не бих се захванал с нещо от което нищо не разбирам,но ако разполагам със средства защо пък не,ше си плащам кво толкова,малко ли примери имаме в родната ни държава:)
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Благодаря ти отново buymore ! За съжаление не сме руси мадами, но явно сме блондинки по душа.
Естествено ако имаме време, ще си я инсталираме сами. Но ето имахме пари и платихме. ЧИста работа. В търговитяа сме от 7 години, дойде време и за онлайн магазин . Разминахме се с 300 лв , а можеше и с 1300лв все пак.
Ето сега се допитваме до форуми, тъй като за обуччение по панела се заплаща, не 50 лв а 150лв. хаха
Съжалявам ако сме ви притеснили господа, но ще се научим и ние някой ден :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Да наистина е така...Вие отново бяхте прав, истинско приключени е да качиш 100 разлини цвята на 50 различни продукта!! Както и за размерите :))
 

Горе