Търся: Opencart - import специалист

webstil

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
28   0   0
Здравейте, търся някой който да ми импортира успешно продукти от един опенкарт сайт на друг + няколко категории и подкатегории.

Ключовото е, че искам успешно да ми се импортират и снимките на продуктите, иначе аз сам се справям с другото, но не мога да импортирам снимките. Искам и опцията за цвят да се импортира също, тоест да си е зададено да избират клиентите цвят, а не след импорта да трябва за всеки продукт ръчно да я въвеждам.

Версиите са 1.5.6.4 към 2.3.0.2, имам налични модули за експорт импорт на сайтовете, но са различни, защото и версиите и сайтовете са различни.

Моля, ако някой е правил друг път подобни неща да ми пише, но само АКО го е правил и го е правил СЪС СНИМКИТЕ, ако не да не си губим времето.
 
Opencart e дърварско, снимките ги качваш ръчно в папката и всичко тръгва.
така че ако успешно си мигрирал базата снимките не трябва да са ти проблем.
 
Аз съм го правил и най-доброто решение безболезнено от към време което намерих е next-cart.com. Няма бази данни, няма нищо. Ако са малко продуктите може и фрий да ти дойде. Естествено за всеки случай бекъп и на двата сайта преди всяка интервенция ( аз так си правя по принцип де и за това така съветвам за всичко ). Даже успешно мигрирах Опънкарт към Уърдпрес с Укомерс и то с редиректи.
 
Opencart e дърварско, снимките ги качваш ръчно в папката и всичко тръгва.
така че ако успешно си мигрирал базата снимките не трябва да са ти проблем.
Аз не местя сайтове цели, искам само от единия сайт продуктите да отидат в друг сайт и да се добавят да се продават и там.
Иначе ръчно няма проблем да кача папките със снимките. Проблемът е, че ги качвам ръчно, слагам урл адреса в ексел файла, но този модул Excel Port не ги добява после... Другият модул пък, CSV Import не мога да се оправя с енкодинга (кирилица) и нещо самия файл csv, за да ги импортна...
 
това което ти предложих мисля че имаше опция да подбираш и продукти ако помня правилно.
Добре, сега ще го тествам. А то снимките все пак на твоя сайт ли са качени или ги зарежда от урл на другия сайт? Защото гледам от често задаваните въпроси нещо, което ме навежда на тази мисъл, а не е ок така. Понеже първо ще зарежда по-бавно сайта, второ като/ако изтриеш другия сайт и пак няма да имаш снимки на продуктите :D
 
първо импорт на продуктите след това прехвърляш ръчно снимките като спазваш пътя към тях
 
първо импорт на продуктите след това прехвърляш ръчно снимките като спазваш пътя към тях
Пробвах сега, пак не става, този модул е много трагичен специален файл си има и не се случват нещо нещата.
 
Пробвах сега, пак не става, този модул е много трагичен специален файл си има и не се случват нещо нещата.
Пробвах сега, пак не става, този модул е много трагичен специален файл си има и не се случват нещо нещата.
Какво значи не става? Какъв е пътя към файла след импорт и къде са реално файловете?
ПРати един линк към сайта на ЛС
 
Добре, сега ще го тествам. А то снимките все пак на твоя сайт ли са качени или ги зарежда от урл на другия сайт? Защото гледам от често задаваните въпроси нещо, което ме навежда на тази мисъл, а не е ок така. Понеже първо ще зарежда по-бавно сайта, второ като/ако изтриеш другия сайт и пак няма да имаш снимки на продуктите :D
не, изтегля си ги. иначе сега нямаше да ми работи сайта :)Човек виж си настройките на плъгина и внимавай какво избираш. Трябва да прехвърля и файловете и категориите наедно.
 

Горе