Opencart Total Import PRO

HiJack

Member
Колеги здравейте,

Free модула на Opencart за Import/Export на продукти започна да ми дава проблеми, според мен заради големината на .CSV-то (над 2MB). Имам около 700 продукта, но към всеки от тях има много атрибути (над 10 записа/продукт) и точно при тях ми дава проблема - продуктите се качват, но не и атрибутите.

Не съм говорил още с хоста, за да ги отметна и тях, но през това време бих искал да разбера дали някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем и евентуално как го е решил.

Рових се из нета и ми направи впечатление, че този модул може да реши проблема: http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=4286. Някой от вас ползва ли го, склонен ли е да го продаде за по-малко от $190? :)))

Поздрави!
 
От: Opencart Total Import PRO

Защото от добавките продадени в сайта на opencart.com. Собственика на opencart взима 20% комисионна от всяка продажба.
 
От: Opencart Total Import PRO

Защото от добавките продадени в сайта на opencart.com. Собственика на opencart взима 20% комисионна от всяка продажба.


И пак аритметиката не излиза къде са 190$ къде 135$,но това няма особено зн.,извода е купувайте директно от сайта на разработчика:)
Наистина хубаво е и да спестиш още някой лев,като го закупиш или размениш с някой колега,но пък губиш ъпдейтите,от друга страна пък всеки си преценява сам
 
От: Opencart Total Import PRO

Май успях да се справя сам...

Оказа се, че имам проблем с форматирането на таблицата. Така и не разбрах какво :), но когато реших да кача последните продукти един по един грешките изчезнаха.

Още веднъж благодаря на всички, ако реша да си купя Total Import PRO ще се свържа с вас.
 
От: Opencart Total Import PRO

Май успях да се справя сам...

Оказа се, че имам проблем с форматирането на таблицата. Така и не разбрах какво :), но когато реших да кача последните продукти един по един грешките изчезнаха.

Още веднъж благодаря на всички, ако реша да си купя Total Import PRO ще се свържа с вас.


Колега, ще споделиш ли кой точно е модула?
И също - ще е супер, ако споделиш и какъв точно е бил проблема при тебе и как си го оправил?

Аз искам да ползвам такъв само за засичане на наличности, а не за качване на артикули - безплатния би следвало да ми свърши работа, нали така?

Благодаря предварително!
 
От: Opencart Total Import PRO

Здравей,

Не си спомням вече, но сред честите проблеми са: неправилно форматирана клетка, забравено съдържание в някоя колона (при copy/paste и т.н), но като цяло си работи безупречно. Мисля, че ми се е случвало да дава грешки при обработка на ексела в комбинация от OpenOffice, Microsoft Office на Windows и Mac. :)

Скоро попаднах и на този модул за частичен импорт, който реши голяма част от мъките ми :) http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=12348

Иначе по въпроса ти за засичането на наличности може да дадеш малко повече инфо, защото не го разбирам.

Поздрави.
 
От: Opencart Total Import PRO

Здравей,

Иначе по въпроса ти за засичането на наличности може да дадеш малко повече инфо, защото не го разбирам.

Мерси за отговора!

Имах предвид, че не искам да импортвам всичко - само да засичам наличност в дистрибуторите / вендорите :)
Примерно - всеки 2-ри ден или 2 пъти в седмицата, а може и всеки ден...

Има ли безплатен модул, с който мога да го правя?
 
Последно редактирано:
От: Opencart Total Import PRO

Отново отварям тук въпрос:

Относно Total Import PRO - лесно ли се работи с модула? В смисъл - човек, без да разбира от бази данни и XML или CSV ще може ли да се справи с нещо?

Моята идея е да импортвам само цени и наличности. Базата данни обаче на вендорите идва със всички продукти, тъй че - лесно ли се отсява това, което ти трябва, за да го импортнеш, от XML или CSV ?
 
От: Opencart Total Import PRO

Не мога да ти отговоря, тъй като все още не съм го ползвал. Но предполагам, че няма да ти свърши работа за сравнението.
Принципно тези модули ти помагат да import-неш много продукти лесно и наведнъж. За да могат да ти update-ват наличности и цени, трябва вендорите или ти самия да преправяш техните файлове (бази), за да са съвместими с твоя модул (да са валиден XML или CSV файл). А това го правиш като си платиш на програмист, с друг софтуер, или ръчно.
 
От: Opencart Total Import PRO

Тотал импорта може да се види на демото какво представлява http://demo.hostjars.com/opencart/a...import&token=679b66e491db1ae6ffde2e929f837b91

Благодаря!!! Инфото е супер полезно и мисля, че все пак ще ми свърши работа модула.. Сега оставя да реша, дали си заслужава парите, само за да обновявам наличност и цена на 100 артикула ;D
 
Купувайте, няма да съжалявате. Ползвам го от месеци, вкл. на един сайт импортнах над 2000 продукта и ежедневно с крон ми фиксира цени и маха неналичните. Този плъгин е безценен, един от малко, за които мога да кажа, че съм дал пари с кеф.
 
От: Opencart Total Import PRO

Отново отварям тук въпрос:

Относно Total Import PRO - лесно ли се работи с модула? В смисъл - човек, без да разбира от бази данни и XML или CSV ще може ли да се справи с нещо?

Моята идея е да импортвам само цени и наличности. Базата данни обаче на вендорите идва със всички продукти, тъй че - лесно ли се отсява това, което ти трябва, за да го импортнеш, от XML или CSV ?

Програмата си има своите особености, отнема мъничко време да разбереш как е устроена, но да - лесно се работи с нея и особено за импортване на цени и наличности, това е твоят избор. Всъщност това е може би най-мощния инструмент от такъв калибър, предоставя редица опции и може да се ползва за още много неща.
 
От: Opencart Total Import PRO

Купувайте, няма да съжалявате. Ползвам го от месеци, вкл. на един сайт импортнах над 2000 продукта и ежедневно с крон ми фиксира цени и маха неналичните. Този плъгин е безценен, един от малко, за които мога да кажа, че съм дал пари с кеф.

Програмата си има своите особености, отнема мъничко време да разбереш как е устроена, но да - лесно се работи с нея и особено за импортване на цени и наличности, това е твоят избор. Всъщност това е може би най-мощния инструмент от такъв калибър, предоставя редица опции и може да се ползва за още много неща.

Тва исках да чуя! Благодаря за мненията - явно ще я пробвам програмата, като ми стане тегаво да ги оправям на ръка! Мерси!
 
От: Opencart Total Import PRO

Здравейте,
Първо искам да се извиня, ако не му е тука мястото...
Имам един малък засега онлайн магазин за инструменти.
Свързах се с голям доставчик и той ми даде много снимки и няколко xml файла.
Някой може ли да даде идея как да импортна информациятя от тези файлове?
Благодаря! Поздрави!
 

Горе