PayPal теглена на карта колко време да чакам

Здравейте,

Накратко. Чисто нова карта в долари със сметка в ПИБ. Картата е получена в Петък (миналия). Веднага си пуснах $100 да се изтеглят, в същия ден пусна и заява за потвърждение на кодовете (дето ти теглят малка сума, за да видиш кода и да го въведеш).
Като пуснах да тегля, ми изписа че ще има ревю на заявката за теглене 3-4 дни. Събота, Неделя и Понеделник (Мемориал Дей) бяха неработни в Щатите. Във Понеделник (да не ме лъже паметта ама понеделник мисля беше) - на заявката за - $100 ми пишеше "Completed" на трансфера, тоест не е вече "Pending". Кода за верификацията го получих във Вторник (26/05/2015). Само проблемът ми е - $100 ми ги няма в сметката на ФиБанк!
Или накратко Пуснах да тегля $100 и код за верификация паралелно миналия Петък, кода за верификация дойде във Вторник, обаче от парите и следа няма вече 6 дена стана.
Това нормално ли е? Някъде да има проблем или нещо?
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

2-3 дена, максимум седмица
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

2-3 дена, максимум седмица
Е аз от миналия Петък до сега да го броя ли като седмица? Какво да правя? С ФиБанк ли да говоря или нещо друго?
При ПейПал трансферът е завършен, не вярвам да преведат по чужда карта или да е станала някаква грешка, последните четири цифри от картата съвпадат.
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

ами изчакай до понеделник най добре после се обади вече на ФИБ и може да им кажеш номерът на транзакцията
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

ами изчакай до понеделник най добре после се обади вече на ФИБ и може да им кажеш номерът на транзакцията
Може и това да направя благодаря. Понеже същата карта я верифицирах с кода онзи ден, и реално имам една Master добавена и тази Visa. Мастера не дава да се тегли на нея, значи остава само тази Visa няма как да е грешна, след като пристигнаха кодовете...
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Защо не си теглиш парите директно към банковата сметка - без комисионни е. Добави си данните за банковата сметка и при теглене на суми трябва да ти покаже и опцията за теглене към нея, не само към карти.
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Защо не си теглиш парите директно към банковата сметка - без комисионни е. Добави си данните за банковата сметка и при теглене на суми трябва да ти покаже и опцията за теглене към нея, не само към карти.
Това ти ли си го измисли или го видя в ПейПал.
Аз от над 10 ПейПал акаунта нито на един не съм виждал за теглене на друга Банка освен Американска. Преди малко пробвах, като дам тегли към Банка ми дава "Банк в Америка".
Ако при твоя ПейПал е по различно, пусни Screenshot, че ми стана интересно.

Това е, което аз виждам:
"Add a Bank Account in the United States
The safety and security of your bank account information is protected by PayPal. We will never reveal your financial information, and PayPal will notify you by email whenever you initiate a transaction with this bank account.

Country
United States"

Акаунта е 100% Български!
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Сойри, има си опция за всяка държава, не съм го измислила. Явно за България все още не е допусната тази опция. Но скоро добавиха възможността да попълвате и банкова сметка, от което следва, че би трябвало да може да се теглят сумите и към нея.

8140042W.png
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Сойри, има си опция за всяка държава, не съм го измислила. Явно за България все още не е допусната тази опция. Но скоро добавиха възможността да попълвате и банкова сметка, от което следва, че би трябвало да може да се теглят сумите и към нея.

8140042W.png
Да и аз си помислих, че не живееш в България. Правих си няколко експеримента с найстина Европейски държави и там има да теглиш на техните си банки, само че в случая за абуригенската ни държава явно това го няма.Абуригения.jpg
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Опция за добавяне на банкова сметка от "Profile" няма ли все още? Имаше тема тук, че е активирана тази опция. Ако е така и не си добавил банковите данни, опитай и след това виж, дали ще ти излезе метода за банков трансфер при теглене.
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Опция за добавяне на банкова сметка от "Profile" няма ли все още? Имаше тема тук, че е активирана тази опция. Ако е така и не си добавил банковите данни, опитай и след това виж, дали ще ти излезе метода за банков трансфер при теглене.
Няма - само US отново.
Много ми се струва, че тука е като при Payoneer. В зависимост от това коя година е правен акаунта варират и екстрите към него. Там имам 2 акаунта (не мой разбира се всичките) и двата са с различни опции. Питах ги за кво така и те ми дадоха някакво недомислено обяснение.
С ПейПал да не би да е същата работа, тези в заварено положение без, новите със!
 
От: От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Няма - само US отново.
Много ми се струва, че тука е като при Payoneer. В зависимост от това коя година е правен акаунта варират и екстрите към него. Там имам 2 акаунта (не мой разбира се всичките) и двата са с различни опции. Питах ги за кво така и те ми дадоха някакво недомислено обяснение.
С ПейПал да не би да е същата работа, тези в заварено положение без, новите със!

Аз си смених акаунта на 28 април тази година. И при мен е US само, май не е така.
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Не е имало никога такава опция. Последно пуснаха зареждане на пейпал по банков път. И още е валидно: https://www.paypal-topup.bg/
Аз лично не съм го ползвал.
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Ако е от значение - с "премиер" съм от 2009 г (словашки профил). За "бизнес" е същото, тъй като си направих и такъв за други цели. Много ми е интересно, защо България като европейска държава се дискриминира от екстрите на PayPal...

След като са пуснали зареждане по банков път, трябва да активират и теглене по същия път.
 
От: От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Ако е от значение - с "премиер" съм от 2009 г (словашки профил). За "бизнес" е същото, тъй като си направих и такъв за други цели. Много ми е интересно, защо България като европейска държава се дискриминира от екстрите на PayPal...
Защото България и още 1-2 други са най - скапаните държави в ЕС, тоест те са взети в ЕС поради някакви си причини, но със сигурност са поне 5 нива под нормалните Европейски държави.
Даже всъщност се чудя дали "скапани държави" не включва само България, двоумя се за Румъния, там поне една голяма част от населението знае английски, вярно че 30% от техните мъже в интернет се занимават с измами, а момите им се предлагат на уеб камерите за пари и получават тлъсти WesternUnion трансфери от заможни чичковци, но пак ми се струва че стандарта на румънците е една идея по висок...
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

По-скоро нямат опит българските банки, за да сключат споразумение... :) Може би, ако опитате с някоя от гръцките банки в България, вероятно ще имате достъп и до тази опция.
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

По-скоро нямат опит българските банки, за да сключат споразумение... :) Може би, ако опитате с някоя от гръцките банки в България, вероятно ще имате достъп и до тази опция.
Имам приятел в Словакия, макар че стандарта не е много висок и данъчните следят за всичко, пак е доста по - добре от тук.
Ти май си загубила представа за Българската реалност и от части само разбиваш логиката на разплащателната система.
ПейПал не ги бърка какви банки ще връзваш, карат те да си попълниш държавата като се регистрираш и от там бот-а им преценя за рестрикциите.
Има вариянт гръцки ПейПал с гръцка банка и карта, обаче при един диспут или лок, има доста да им обесняваш. Всъщност след като сме в ЕС може и да няма нужда да обесняваш, но ще трябва да се разправяш и да изяснявате защо националността ти е Българска, а се водиш че живееш в Гърция.
Впрочем това е добър въпрос:
Да кажем решаваме със семейството да се изместим. По правилата на ПейПал трябва да закрия Българския акаунт и да си отворя нов към съответната държава. Да но от друга страна в ЕС личната ми карта може да си остане Българска, тогава какво правим с ПейПал?
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Имах предвид сметка в гръцка банка в България, без да се налагат каквито и да е други промени по местожителство и лични карти. Майка ми имаше сметка в такава банка. Не знам как стоят нещата, но можеш да се поинтересуваш. В Словакия данъчните следят всичко, но и законите им са по-леки и справедливи от нашите.
 
От: От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Имах предвид сметка в гръцка банка в България, без да се налагат каквито и да е други промени по местожителство и лични карти. Майка ми имаше сметка в такава банка. Не знам как стоят нещата, но можеш да се поинтересуваш. В Словакия данъчните следят всичко, но и законите им са по-леки и справедливи от нашите.
Аз поне по това, което съм говорил с моя приятел, ако те хванат за накаква измама най - вероятно ще ти лепнат всички измами дето са правени подобни в страната.
Чувам също, че всичко трябва да е през банкови трансфери. Разказаха ми случай човека отива в Икея да купува някакъв диван ли какво, сметката е около 1500-2000 евро, в кеш не може да го плати, картата му има по - малък лимит и затова платил по банков път и чакал няколко дни. Самата държава ми се струва по нормална от нашата, обаче ако найстина тези неща са верни, направо си е гавра с хората. То всъщност проблемът не е в отделни държави, ами най - вече в самият ЕС и тяхната мания да следят всичко и всички.
 
От: PayPal теглена на карта колко време да чакам

Банковите трансфери работят и чрез PayPal, не е нужно да се плаща с карта (ако е лимитирана до определена сума). В кеш се плаща и се издава касова бележка. Не знам какъв е бил случаят, но няма ограничения в методите на плащане тук. Вътрешният банков трансфер става за минути. Международният - за 1-2-3 дни максимум. За измамите си има глоби, които ако не се платят се поемат от (съден) екзекутор, на когото се плащат с лихви. Дори за здравните те погва екзекутор, ако не са плащани 6 месеца. Плащат се здравни - безплатно се постъпва в клиника и се минава на различни прегледи с 2 евро входна такса, без каквито и да е други плащания. За бизнеса условията са по-благоприятни от нашите.
 
Последно редактирано:

Горе