Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

zzzeeen

Member
Здравейте, имам регистриран домейн prodavalnik.pro. И реших да се изфукам че сайта вече работи, и можете да си пуснете обява.
 
Последно редактирано:
Първо, добре дошъл и да ти пожелая приятен престой тук.

Мисля, че ще имаш проблеми. Като цяло е регистрирана марка, предполагам в клас ел. медии (или някоя сходна, не ги знам в детайли класовете). Името е 100% Продавалник, но ако ти си продавалник.про, пак мисля, че не е ОК, но все пак може да се допиташ до някой юрист, ако не изчакай да получиш мнения тук. А и няма какво да се лъжем, ако имаше как, до сега щеше да е направено. Нали? Няма значение на къде им отива и от къде трафика, теб те интересува юридически нещата. А там може и да имаш проблем.
 
От: Re: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Благодаря за посрещането:) АЗ също си мисля че мога да имам проблем и затова питам. А и бях чел във форума(тук) че някой продаваше домейн prodavalnik.org/info не помня кое от двете, и форумци бяха отговорили че ще има проблем ако пусне сайт за обяви под това име. Тъй като не мога сега да намеря темата, реших че е по-лесно да попитам. Другият вариант в/у който разсъждавам е да го пусна като блог със статии, който пренасочва трафика към сайт за обяви с друго име. Или го пускам като сайт за обяви, става скандал, почват да ме съдят, и аз го преименувам, но вече ще се е разшумяло около това. Мисля, цикля, и очаквам мнения и идеи. Благодаря.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Дреме ти на шпагата. Мой е .инфо.

Никой няма да се занимва с теб. Не можем да сме им релна конкуренция дори и да държахме продавалник.цом. За да си заплаха за тях трябва да имаш едни излишни 20-30 к минимум за реклама. А ако някой от нас имаше тези пари няамше да се чуди дали ще го съди някой или не :) заради някакво дребно сайтче за обяви
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

.про домейните са малко страшни. Трябва да имаш държавен сертификат за името.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Аз ги взимах от папаки.гр и едни български имаше, не се сещам. За последната година след менажерията на гугъл съм затрила над 70 сайта и повече от 150 домейна .про. В момента съм оставила само subs.pro, което някой го продава в седо, с надеждата някой да се върже, oferti.pro и novini.pro, които пък си чакат реда за... ако имам време.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Какво значи "държавен сертификат"? А иначе хост.бг предлагат про окончание, само за проверката ще трябва допълнително да го отбележиш.
 
Иначе има потребител с bing.bg и подобни брандове. Дано успее да се включи, за да даде от първа ръка мнение. Последно му бяха взели wikipedia.bg, ако не се лъжа. Ама нямам топли чувства към този сайт, така че все тази и без това нищо не се случва там. :)
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Какво значи "държавен сертификат"?

ето това е точната дефиниция според изискванията за регистрация:

Admitted to or licensed by a government certification body or jurisdictional licensing entity recognized by a governmental body that regularly verifies the accuracy of its data.

общо взето ако някой атакува домейна с арбитражна процедура ще ти го вземат, ако не предоставиш гореописаната бумащина.


Blinky, що тътриш паплач .... какво мнение от първа ръка на човек, който не е чел в детайли TOS на register.bg ?!?
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Какво значи "държавен сертификат"?

Никой не знае, не че не можеш да регистрираш без него, но след време може да стане проблем.
 
Re: От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Blinky, що тътриш паплач .... какво мнение от първа ръка на човек, който не е чел в детайли TOS на register.bg ?!?
По-скоро какво би се случило. А за правилата. Там е ясно, че май не са били разтълкувани правилно. :)

Да не е нещо продавал при вас домейни? Или от наблюденията тук. :)
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

По закон търговската марка се пази 5 години, след като спре да съществува. Евентуално след 5 години можете да подадете заявление, за да бъде премахнат "Продавалник", но това е при условие, че не се ползва. Относно проблемите - дори и с най-обикновен блог можеш да имаш сериозни проблеми, така че не го мисли и действай.

Работата е 50 на 50 - минаваш между капките или ти вземат сайта :)
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Благодаря за мненията. Реших че ще се пробвам:) в най-лошият случай ще ми го вземат, но ако не се пробвам ще ме е яд. Ще се изфукам като го пусна.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Благодаря за мненията. Реших че ще се пробвам:) в най-лошият случай ще ми го вземат, но ако не се пробвам ще ме е яд. Ще се изфукам като го пусна.

Да не забравиш да почерпиш :)
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Благодаря за мненията. Реших че ще се пробвам:) в най-лошият случай ще ми го вземат, но ако не се пробвам ще ме е яд. Ще се изфукам като го пусна.

Тук във форума имаше дискусия точно по тази тема и Кулайс обясняваше точно това. Намери и го прочети! Според неговите думи, след негова проверка се оказва, че продавалник са запазили името си като марка само в областта на онлайн магазините и не можеш да използваш сайта си за онлайн магазин, но можеш да използваш сайта за друга дейност, която да предлагаш. Но все пак го намери и прочети, защото съм го забравил вече и аз това, мисля, че мнението му ще ти е от полза.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Абе и аз имам спомен че съм чел подобна дискусия тук, но не можах да я намеря. Най-вероятно е твърде стара и поради това изтрита.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

https://www.tmdn.org/tmview/welcome
Тук можете да си чеквате имената,без .ком/нет и т.н.Продавалник излиза и на кирилица и на латиница и като има гледам класовете,напълно покриват 99,99% от интернет възможностите...
 
От: От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Абе и аз имам спомен че съм чел подобна дискусия тук, но не можах да я намеря. Най-вероятно е твърде стара и поради това изтрита.

Не е стара дискусията, не е изтрита, от тази година е, просто не се сещам в коя тема е писано по проблема и темата не беше за продавалник, а се дискутираха май запазените марки, та Кулайс просто даде пример, ако той се сеща какво е писал, може да даде за пример. Но какво се старая да обяснявам на някой, който се е регистрирал преди няколко часа, ама иначе се прави, че знае всичко?!
 

Горе