profitshare.bg

От: Re: profitshare.bg

Имаш и други елементи, преди продажбата. Това е конверсия на продукта (визия, цена, описание, характеристики, и др.), конверсия на сайта, леснота на поръчване и още някои детайлни, които ако са изпилени в оптимизацията на макс би следвало това съотношение да падне. Но както каза ти - трафика си е от голямо значение. А това, че е предизвикал клик в повечето случаи при разнороден трафик не е от голямо значение.

Примерно сайт, който вкарват от търсачката трафик с думите "екскурзии", "почивка в Трявна" и подобни ще прави много по-добри конверсии от това някой информационен сайт на обща тематика и имащ само една категория "Из света", ще има в пъти по-добра конверсия на продукт екскурзия. Нормално. Още в предишните постове фифи се похвали, че е дошла продажба от нейно ревю, което си е много логично, ако питаш мен. :) Виж, ако някой с новинарски сайт каже, че има кофти конверсия, това пак е нормално. :)

А кой викаш е новия рекламодател? Някой голям магазин за бижута ли? Име ли е?

Новият рекламодател е iziskani.com.

PS: Много ме дразни този статус "Изчакваща" още ми е там поръчката, предполагам ще остане там, докато минат 30 дни - нали срока за връщане на стоката в ЕМАГ е толкова...
 
Re: От: profitshare.bg

Първата ми конверсия вися точно 12 дни от изчакваща до одобрена, така че явно имат някакъв период.

Да, явно доставката им се бави. Но явно се презастраховат. По-разочароващо е да имаш натрупани в акаунта пари, и после да се вадят, и като гледаш от 10 само 3 са станали. Това е кофти. Сещам се за една такава програма, която беше така. 10 продажби и 3 стават, направо бяха за убиване. Добре, че имаха добра комисионна. :)
 
От: profitshare.bg

Според мен изчакването е заради сроковете за връщане. Примерно, емаг предлагат на клиентите срок за връщане на стоката до 30 дни. Следователно, няма как да ти дадат Х пари, при положение, че някой реши да си върне продукта преди това. Те после пак могат да си махнат Х сумата, обаче афилиата няма да е ок. На никой няма да му е добре да знае, че има натрупана Х сума и изведнъж тя да се стопи. Ще помислят, че ги лъжат. Аз например, ще помисля, че ме мамутят. Затова сигурно е със статус "изчакваща" за този период. Тоест, не е сигурно, че ще може да си вземеш парите, а като е в статус потвърдена е сигурно, че може да си ги изтеглиш. Особено за суми, които надвишават лимита. В смисъл, представете си, че за деня афилиата натрупа примерно 100лв и поиска да си ги изтегли още същия ден, вярно, че трябва се изчака Х дни, но примерно сумата се пуска в процеса на превода. А ако някой от купувачите си върне стоката? Излиза, че емаг или който и да е друг, трябва да плати на афилиата, защото е заявил плащане, но в същото време клиента си връща стоката и емагазина не получава своята печалба, от която да задели за комисионна.

Според мен е нормално, но не пречи да е изнервящо да чакаш толкова време и да хвърляш боб дали ще ти се потвърди спечелената сума.
 
От: profitshare.bg

Явно грешни предположения. Гледам вече са ми одобрили комисионната. :D СЕга да видим дали ще се задържи.
 
Re: От: profitshare.bg

Явно грешни предположения. Гледам вече са ми одобрили комисионната. :D СЕга да видим дали ще се задържи.

Ее, не, верно ли минава всичко през такъв шит, докато се отрази в акаунта като сума. ;)

Важното е, че все пак тръгват някак. ;)
 
От: Re: profitshare.bg

Виж, ако някой с новинарски сайт каже, че има кофти конверсия, това пак е нормално. :)

Да за новинарски сайт става въпрос. Благодаря за отговора!
 
От: profitshare.bg

Като влезнах днес в програмата имаше съобщение, че вече имат андроид приложение:
http://blog.profitshare.bg/svali-prilozhenieto-za-smartfon-profitshare/

За жалост аз съм с iOS, така че няма да мога да се възползвам - иначе мисля, че би могло да е доста от позла :)
 
От: profitshare.bg

И аз имам 2 анулирани хубави комисионни, също анулирани... върти ми се нещо в главата че условията на одобряване на комисионна е да не е направена от промоционална оферта, но не съм сигурен дали точно за тази кампания/платформа. Нямам време сега да търся, но ако искате дайте да видим дали има много анулирани комисионни на колеги и да пратим запитване защо се получило така?
 
От: profitshare.bg

И аз имам 2 анулирани хубави комисионни, също анулирани... върти ми се нещо в главата че условията на одобряване на комисионна е да не е направена от промоционална оферта, но не съм сигурен дали точно за тази кампания/платформа. Нямам време сега да търся, но ако искате дайте да видим дали има много анулирани комисионни на колеги и да пратим запитване защо се получило така?
Не ми се вярва да има такова условие, защото бяха пуснали специални банери, няма логика да пускат банери ако няма да има комисионна.
 
От: profitshare.bg

Не мога да разбера какво се занимавата с тия смешни? От 10 000 импресии ако не можете да изкарате поне 10 лв, то изобщо не се занимавайте. Анулиране продажби, объркани поръчки, анулирани комисионни - всички афф програми са пълен шит :mad:
 
От: profitshare.bg

Не мога да разбера какво се занимавата с тия смешни? От 10 000 импресии ако не можете да изкарате поне 10 лв, то изобщо не се занимавайте. Анулиране продажби, объркани поръчки, анулирани комисионни - всички афф програми са пълен шит :mad:

Не си много прав! Просто сайта ти не е подходящ за подобно нещо и може би показва ефективността на кликовете и каква е реалната конверсия от тях!
За да се изкарват пари, като визирам точно за EMAG, ти трябват определени статии или тематика, свързана с продаваните продукти!

Например, пишеш статия за особеностите при избор на хладилник и точно в нея да рекламираш хладилници и може само от 100 посетители на статията, да изкараш над 100лв. ;)

Или пък статия за това кои са най-изгодните лаптопи за игри, офис работа или за спец. софтуер и там да сложиш реклами на промоц. лаптопи в Emag

А и ти може би ги сравняваш с приходите ти от Adsense, но нали знаеш, че Google следи потребителите си и знае всичко за тях и знае точно каква реклама е подходяща за всеки отделен...
 
От: profitshare.bg

Знам и не съм слагал рекламите на profitshere, просто гледам какво пишат хората в темата и че няма никаква полза от това. Афилейт програма с 2 дилъра - :cry::mad::twisted::lol:
 
От: profitshare.bg

Днес чета статия че са направили вече над 2 млн оборот през афф мрежата в БГ.
Ще взема и аз да ги изтествам тези, може и да не са толкова калпави колкото другите до сега :)
 
Re: От: profitshare.bg

Днес чета статия че са направили вече над 2 млн оборот през афф мрежата в БГ.
Ще взема и аз да ги изтествам тези, може и да не са толкова калпави колкото другите до сега :)

Да са живи и здрави и да продължат все така. ;) Много се кефя, че има такива програми за бг, дори си е нужно повече, защото колкото и да не им се вярва всеки търговец има нужда от такава мрежа, както и всеки афф. ;) Колкото и да не им се вярва това е истината, ако могат да си го позволят де. ;)
 

Горе