Range Rover Sport 272 hp

Днес цял ден чета какъв боклук рейнджа е бил и тамън се бях отказал и почвам да чета за моята кола с която не съм имал проблеми като изчетох и за нея почти същите работи ми стана ясно че в чуждестраните форуми хората повтарят това което са чули от втори който го е чул от трети на който братовчеда по бащина линия имал такъв.
Ама продължавам да се чудя дали да купя такъв защото 25-30 000 лв не са малко пари дори и на 3 годишен лизинг.

Това както отказва, така и навива хората за даде кола. Аз По тази линия странича от BMW, заради това, че според хората се трошело често. И поради калпавото изпълнение и от Opel, Citroen и подобни. :) Сори, но нямам много опит, за това гледам и в опита на другите. А за споменатите марки сам съм се уверил, че отговарят на това, което твърдя. :) То си е и на късмет най-вече. За това дали ще е Range Rover, BMW, Mercedes, Opel, втората ръка си е на късмет. :) И моята така е уцелих. ;)

Няма кола, която да успее да започне да се троши на друго място освен по окачването с нашите пътища. Така, че смело купувай, но си направи проучването преди това. Мен това ме спаси от многобройните ремонти и кибиченето по сервизите. ;)
 
От: Range Rover Sport 272 hp

Това както отказва, така и навива хората за даде кола. Аз По тази линия странича от BMW, заради това, че според хората се трошело често. И поради калпавото изпълнение и от Opel, Citroen и подобни. :) Сори, но нямам много опит, за това гледам и в опита на другите. А за споменатите марки сам съм се уверил, че отговарят на това, което твърдя. :) То си е и на късмет най-вече. За това дали ще е Range Rover, BMW, Mercedes, Opel, втората ръка си е на късмет. :) И моята така е уцелих. ;)

Няма кола, която да успее да започне да се троши на друго място освен по окачването с нашите пътища. Така, че смело купувай, но си направи проучването преди това. Мен това ме спаси от многобройните ремонти и кибиченето по сервизите. ;)

Можеш ли да ми препоръчаш някой по-сериозен сервиз в СФ където да си разбират от работата за да проверят звяра.
 
От: Range Rover Sport 272 hp

Тази тема не е все още за мен :) ( ако ме разбирате )

Иначе количките които споделихте са добри и определено ще е удоволствие да си караш такава, успех с намирането на точната!
 
От: Range Rover Sport 272 hp

Блинки, що толко лошо за паркетните джипове уе :lol:
Верно не са като УАЗ или Лада Нива, но ако можеш да караш имат доста потенциал.
 
Можеш ли да ми препоръчаш някой по-сериозен сервиз в СФ където да си разбират от работата за да проверят звяра.
Аз съм ходил с познат, който беше колега на баща ми, за това към професионален сервиз не съм се обръщал. Не бих ти препоръчал някой, който не съм пробвал.
 
Кола, жена и прасе на късмет..


По форумите няма кво да четеш.. Единствено може да видиш масовите проблеми, които са, за да имаш представа, ако евентуално се счупи, колко да си готов да платиш.
Като масов проблем имам предвид примерно за Пежото е торсиона(задницата).. те се чупят много.. Правил съм и знам..
За БМВ-тата 3ката е46 дизел, имат проблем с едни пеперудки, които са на колекторите.. И маховика..
И т.н.

Всяка кола си има дефект, които се разваля масово.

А отностно Х6..
Значи на тази тема, може да спорим доста, защото това ми е една от любимите коли, и много желая да си купя 1 ден такава.
Да започнем и да приключим с това, че BMW X6 НЕ Е ДЖИП, а е АВТОМОБИЛ. (води се хибрид, но като цяло е автомобил).

ДЖИП е друго название. Х6 се води лека кола тип автомобил. Това е все едно да караш BMW 3 серия е90... (Давам за пример тази кола, защото това е доста масова карана кола в България).
Не бъркайте автомобил с джип. :)

Нормално е при тест драйв на няква си полянка от ДЖИП и АВТОМОБИЛ, джипа да го изкачи. Все пак е ДЖИП, а не автомобил :)


П.С. Ако ще купуваш, минавай през ауторизиран сервиз на колата и тва е. Не ти трябват никви огледи и т.н.
Плащаш си пълно преглеждане в ауторизирания сервиз, и ако всичко е точно купуваш.

Брат ми беше си харесал 1 мерцедес, беше уникален отвънка и отвътре. Беше бомба. Закараха го в Балканстар(Официален сервиз за Мерцедес в Пловдив), и там му казаха, че колата има към 4000 лева ремонти :) Ако искаш..
Вадят ти 1 списък и там имаш 1001 желания.. Да се чудиш от кое да започваш да ги изпълняваш 1 по 1 :lol:

По-добро от ауторизирания сервиз няма ;) да знаеш. Ще ти кажат пълната история на колата.

Послепис и съвет: Купи си кола от Германия ;)
 
А отностно Х6..
Значи на тази тема, може да спорим доста, защото това ми е една от любимите коли, и много желая да си купя 1 ден такава.
Да започнем и да приключим с това, че BMW X6 НЕ Е ДЖИП, а е АВТОМОБИЛ. (води се хибрид, но като цяло е автомобил).

ДЖИП е друго название. Х6 се води лека кола тип автомобил. Това е все едно да караш BMW 3 серия е90... (Давам за пример тази кола, защото това е доста масова карана кола в България).
Не бъркайте автомобил с джип. :)

Нормално е при тест драйв на няква си полянка от ДЖИП и АВТОМОБИЛ, джипа да го изкачи. Все пак е ДЖИП, а не автомобил :)

Не са лоши като визия. Пожелавам ти я някой ден от все сърце. Съжалявам, ако не съм се изразил правилно. Ще го перифразирам - ако тръгна да си търся джип, Х6 няма да ми е в листа. :) Виж, Х5 ще включа определено. ;) Ще се съглася с теб, че е автомобил. За джип....виж не знам. И аз се чудя реално какви болни мозъци са решили да тестват Х6 и джипове на едно. Явно са решили да натрият носовете на производителя. :)

Определено се минава през сервиз. Аз за следващата ще се допитам до познат, който ми оправя моята. Но обективно най-пълна картинка ще получиш в официален сервиз на марката кола, която искаш да купуваш. Иначе вкарват всякакви боклуци. Но това е. Никой ме му се кара Дачия, като за тези пари ще си вземе некое натокано BMW. :)
 
Не са лоши като визия. Пожелавам ти я някой ден от все сърце. Съжалявам, ако не съм се изразил правилно. Ще го перифразирам - ако тръгна да си търся джип, Х6 няма да ми е в листа. :) Виж, Х5 ще включа определено. ;) Ще се съглася с теб, че е автомобил. За джип....виж не знам. И аз се чудя реално какви болни мозъци са решили да тестват Х6 и джипове на едно. Явно са решили да натрият носовете на производителя. :)

Определено се минава през сервиз. Аз за следващата ще се допитам до познат, който ми оправя моята. Но обективно най-пълна картинка ще получиш в официален сервиз на марката кола, която искаш да купуваш. Иначе вкарват всякакви боклуци. Но това е. Никой ме му се кара Дачия, като за тези пари ще си вземе некое натокано BMW. :)
Да определено, ако ще си взимам ДЖИП, няма да е Х6 в листата ми и на мен.

Range Rover-a Много ме кефи като кола. Дори ме кефи повече от BMW X5, въпреки, че съм върл фен на БМВ-тата.
Като цяло са много гъзарски и са доказани, че са стабилни джипове, които ще ти свършат работа.

Едно приятелче караше Land Rover (дърт с газ).. ама много гореше и го махна..
Обаче ми каза, че тва е просто уникален джип. Показваше ми ебаси снимките, къде го е карал просто.. няма такова животно като Rover-a €_€
 
Да, и аз имам някои предпочитания, когато става дума за джип. Това са:

Range Rover
Toyota Land Cruiser
VW Touareg
BMW X5
Lincoln
Dodge
Mercedes
и може би Volvo (последният ми харесва).

Range Rover е не само хубав и газарски джип, но определено и комфортен. Лично аз бих карал подобен джип.

За жалост аз си падам повече по лимотата, за това и там си имам класация. :)
 
От: Range Rover Sport 272 hp

Колеги май ще си взимам една идея по-възрастен джип 2005-06 ще е много хубаво ако някой ми каже кой авторизирания сервиз на Рейндж Ровър.
Това с горенето 16/100 за толкова голям джип не е никак лошо даже то е 10/100 тъй като ще го карам само извън града, а за града старата кола дето едва гори 6/100.
 
От: Range Rover Sport 272 hp

Колеги май ще си взимам една идея по-възрастен джип 2005-06 ще е много хубаво ако някой ми каже кой авторизирания сервиз на Рейндж Ровър.
Това с горенето 16/100 за толкова голям джип не е никак лошо даже то е 10/100 тъй като ще го карам само извън града, а за града старата кола дето едва гори 6/100.

Отиваш в moto pfohe и питаш. Карал съм спортака и е страшна машина. Понеже учех в такова училище... бях на стаж в moto pfohe и са ми ясни. Там Волвота, Фордове всякви джипове имаше, но са си само за равен път. Както казваше един от, който отговаряше за тест драйв-а... карам си Ренджъра возя клиента... натискам бутона за offroad режима и в нивата. :p Това ако го направиш с какъвто и да е джип от горе изброените, няма да става нищо от него. :wink:
 
От: Range Rover Sport 272 hp

Отиваш в moto pfohe и питаш. Карал съм спортака и е страшна машина. Понеже учех в такова училище... бях на стаж в moto pfohe и са ми ясни. Там Волвота, Фордове всякви джипове имаше, но са си само за равен път. Както казваше един от, който отговаряше за тест драйв-а... карам си Ренджъра возя клиента... натискам бутона за offroad режима и в нивата. :p Това ако го направиш с какъвто и да е джип от горе изброените, няма да става нищо от него. :wink:

Благодаря за отговора!
Забелязал съм че всички от този форум са позитивно настроени към Ренджъра така че ще го взема па квото стане стане ако се окаже тъп джип ще карам колегите да ми цъкат адсенса.
 
От: Range Rover Sport 272 hp

От Range rover-ите този ми харесва най-много - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=21381133195095397&f1=detailss

:beer: Ей го е тва бижу долу. Аз съм се зарекла, ако ще купувам кола за удоволствие един ден само това ще е.


[video=youtube;n6AovGQrh50]http://www.youtube.com/watch?v=n6AovGQrh50[/video]
 
От: Range Rover Sport 272 hp

@Kelly, имам преки впечатления от едно Discovery, защото преди време работех в една фирма чийто собственици имаха такъв и съм имал възможност да го карам както в градска среда, така и извънградско. Впечатленията са ми определено положителни, невероятно удобна кола, имаща всяка екстра за която се сетя. Като минус мога да отчета малко ръбатия дизайн, макар че в последно време се опитват да избягат от него и много разчупиха колата. Тази, за която говоря се експлоатираше много и рядко е посещавала сервиза. Имай си едно наум за това, защото ако ще я взимаш на лизинг почти сигурно е, че поддържката ще е в сервиза на Мото Пфое, а там дерат кожи от гърба на хората за няма нищо. Успех и да се похвалиш ;)
 
Благодаря за отговора!
Забелязал съм че всички от този форум са позитивно настроени към Ренджъра така че ще го взема па квото стане стане ако се окаже тъп джип ще карам колегите да ми цъкат адсенса.

Хаха, това с AdSense - ще го избием на бързо. :)

Няма как да чуеш нещо лошо за този джип. Аз лично много го харесвам. :)
 
От: Range Rover Sport 272 hp

Хора, имам един въпрос: колите които са без регистрационни номера как могат да се тест драйвнат ? (До колкото знам ако нямаш номера не можеш да участваш в пътната мрежа.)
 
Да, това е кофти вариант. Аз бях (когато правих тест драйв на кола без номера) с служител на МВР и реално имах някакъв гръб. Но пак не е законно, но всички знаем, че законите за едни са едни, за други - други. Това се сещам като опция. Другата е да направите на маршрут, който е сигурно, че не минават или не се срещат катаджии или полицаи. Но пак е хубаво да имате някоя друга двайсетчка, макар че не съм сигурен дали вече работи тази схема. ;)
 
От: Re: Range Rover Sport 272 hp

Да, това е кофти вариант. Аз бях (когато правих тест драйв на кола без номера) с служител на МВР и реално имах някакъв гръб. Но пак не е законно, но всички знаем, че законите за едни са едни, за други - други. Това се сещам като опция. Другата е да направите на маршрут, който е сигурно, че не минават или не се срещат катаджии или полицаи. Но пак е хубаво да имате някоя друга двайсетчка, макар че не съм сигурен дали вече работи тази схема. ;)

При мен е по-сложно защото не искам да я разходя из блоковете а искам малко из уличките, магистралата за да вдигна поне 140-150 за да видя дали ще даде някакви проблеми и т.н.
 
От: Range Rover Sport 272 hp

е ще купуваш кола за 20 бона а ти се свидят 20-30 лева за транзитни номера?
 
Re: От: Re: Range Rover Sport 272 hp

При мен е по-сложно защото не искам да я разходя из блоковете а искам малко из уличките, магистралата за да вдигна поне 140-150 за да видя дали ще даде някакви проблеми и т.н.

Какво предложиха от автокъщата? Да, магистралата - ще се набиеш на учи, определено. Ако имат нещо временно, което да сложат, но не трябва да го поемаш ти, все пак всяка кола трябва да може да и се направи едно кръгче преди да се вземе. Даже не знам защо са го измислили така и нямат алтернатива. Като един път отидох да гледам един МЛ 2006-та, който не запали, защото вътре нямаше акумулатор. Ебати вица беше това. И им благодарих. Не, че ще купувам, но можеше да ме мотивира да започна да се гърбя за тази кола. :)
 

Горе