Seo без пукната стотинка

Говорехме за входящите линкове, ето нещо интересно и за изходящите:

http://searchengineland.com/important-thing-seos-overlook-internal-links-234275

Така, ще бъде честен какво направих с едно мини-прокетче - във футъра изчистих секцията новини, защото не мислех да има, тъй като е one-page сайт и там вкарах партньори / ресурси, което е лого с линче....и определено смятам, че воденото до авторитетен и релевантен ресурс води ползи. И не изпадайте в общия кюп, в който всеки разчита да води към уикито..да, не е лошо...но сигурен съм, че имате по-релавантни ревусри, не със същия авторитет, но за нишата си са супер. ;)
 
От: Seo без пукната стотинка

Здравейте .. имам малък въпрос ..
Забелязвам .. че някои от страниците ми са се изместили доста назад в Гугъл. Някой може ли да ми каже какво точно да направя за да се задържа на една позиция? В сайта често се качват нови продукти .. не е като да няма активност ..
 
От: Seo без пукната стотинка

Здравейте .. имам малък въпрос ..
Забелязвам .. че някои от страниците ми са се изместили доста назад в Гугъл. Някой може ли да ми каже какво точно да направя за да се задържа на една позиция? В сайта често се качват нови продукти .. не е като да няма активност ..
Големи размествания има в момента,затова. А дали ще си нагоре или надолу друг въпрос.
 
Re: От: Seo без пукната стотинка

Здравейте .. имам малък въпрос ..
Забелязвам .. че някои от страниците ми са се изместили доста назад в Гугъл. Някой може ли да ми каже какво точно да направя за да се задържа на една позиция? В сайта често се качват нови продукти .. не е като да няма активност ..

До края на тази, дори при нас до средата на януари се предвиждат доста размествания. Писах, че ще имат до края на годината пингвинче, но от коментарите в нея, май в попропусната тази тема. :) Има опция да изчакаш и да се заковеш на определеното от гугъл място и да предприемаш после стъпки, или освен обновяването на сайта, да успееш да вкараш някой друг качествен линк, защото конкуренцията не спи и там. ;)
 
Re: От: Seo без пукната стотинка

Лелеее ужас .. ами то за това за СЕО-то навсякъде се набива че трябва постоянно да се чете и да имаш мноооого търпение. Тамън се надъха човек и на следващия ден е паднал с 10 позиции .. :(

Ама това е повече от нормално. ;) Не знам защо се депресираш толкова. Има си и такива дни, седмици, месеци. Само спокойно и хвърли енергията си в анализ после, вместо да изпядаш в гняв. Не помага второто. ;)

И гледай да правич читави неща по сайта си. Да не влезеш в неспасяемо положение. ;)
 
От: Re: От: Seo без пукната стотинка

Гледайки разместванията в резултатите на Google, май и Пандата още минава.
Сайт, за който искрено се чудех как е на първа страница, е хвърлен назад. Не знам какви са му линковете, но, сравнен с конкурентните сайтове, е много зле. Личи си че не е бил оптимизиран скоро. И въпреки това излизаше в топ 5.
 
От: Re: От: Seo без пукната стотинка

...Не знам какви са му линковете, но...

Не правете грешката, SEO не са линковете.
 
От: Seo без пукната стотинка

Всъщност, относно широко прокламирания линк билдинг искам да ви кажа, че преди известно време заедно с моя партньор, един от най-добрите оптимизатори у нас, бяхме извели сайт в тежка ниша само с вътрешно съдържание и OnPage SEO само с един външен линк от dir.bg. След пандата и пингвина не съм сигурен дали това нещо е възможно, въпреки че пак би се класирал много добре, ако съдържанието е много интересно и сайтът е с много добра вътрешна оптимизация. Блъскането на линкове понякога е нож с две остриета, така че внимавайте...
 
От: Seo без пукната стотинка

Здравейте, тъй като грам ме няма по SEO оптимизациите, реших да попитам и аз нещо! (може да звучи малко тъпичко въпроса ми, но както казах нямам грам познания)
Та Иползвам WP и съм инсталирал Wordpress seo Yoast плъгина.
Гледах уроци в тубата за конфигуриране УЖ го настроих, поне което показваха.
Въпроса ми обаче е конкретно към самите публикации.
Попълвам всичко, както УЖ трябва и гоня Зелена светлина и резултат ДОБРЕ, когато плъгина показва, че сеото ми е добре това достатъчно ли е? В смисъл такъв, какво друго да направя за да подобря сеото на максимум, тъй като не мога да разчитам само на спам трафик нужно ми е хората да влизат и сами от търсене и интереси.
Благодаря предварително. Поздрави и весело посрещане на новата година : )))
 
ММ, зелено като светне е добре, но има и други неща - скорост на отваряне. Нещо, което плъгина за жалост не отчита, а е доста важно. Иначе позеленее ли, то тогава може да се смята, че нещата са нагласени добре. Естествено, ти си знаеш кое с какъв приоритет ще му зададеш по елементите. Запълваш си добре и сошъл нещицата. И гледай да не пренебрегваш полета. Да, някои за безсмислени, но реално ще ти нарушат общото представяне според плъгина. Отговорът е Не, не е достатъчно. Плъгинът е само инструмент да си нагласиш частично on page-а. Има и други неща, които ще е добре да засечеш дали са добре с други инструменти. Това е в общи линии. ;)
 
От: Re: Seo без пукната стотинка

ММ, зелено като светне е добре, но има и други неща - скорост на отваряне. Нещо, което плъгина за жалост не отчита, а е доста важно. Иначе позеленее ли, то тогава може да се смята, че нещата са нагласени добре. Естествено, ти си знаеш кое с какъв приоритет ще му зададеш по елементите. Запълваш си добре и сошъл нещицата. И гледай да не пренебрегваш полета. Да, някои за безсмислени, но реално ще ти нарушат общото представяне според плъгина. Отговорът е Не, не е достатъчно. Плъгинът е само инструмент да си нагласиш частично on page-а. Има и други неща, които ще е добре да засечеш дали са добре с други инструменти. Това е в общи линии. ;)

Мерси за инфото брат. За това, че не е достатъчно ми е ясно интересуваше ме за самия плъгин дали е достатъчно да свети зеленичко.

А можете ли да предложите някакъв тул, в който да следя в какво състояние е сайта в смисъл такъв от гледна точка на оптимизация?
В гугъл търсих пробвах 4-5 различни, но незнам кой отчита вярно, тъй като всички показват различен резултат :D :D :D
Поздрави
 
От: Re: Seo без пукната стотинка

ММ, зелено като светне е добре, но има и други неща - скорост на отваряне. Нещо, което плъгина за жалост не отчита, а е доста важно. Иначе позеленее ли, то тогава може да се смята, че нещата са нагласени добре. Естествено, ти си знаеш кое с какъв приоритет ще му зададеш по елементите. Запълваш си добре и сошъл нещицата. И гледай да не пренебрегваш полета. Да, някои за безсмислени, но реално ще ти нарушат общото представяне според плъгина. Отговорът е Не, не е достатъчно. Плъгинът е само инструмент да си нагласиш частично on page-а. Има и други неща, които ще е добре да засечеш дали са добре с други инструменти. Това е в общи линии. ;)
... и се губи четимостта. При мен поне ако слушам плъгина става една каша все едно добавям продукт в ибей - всички ключови думи в заглавието.
 
Плъгинът няма да ти каже какво да сложиш, а как да сложиш и кое е нужно да сложиш. А вече решенията на база проучване са си изцяло работа на оптимизатора. Според мен плъгина има претенции да не са по-малко от 2, но знам ли. Иначе ако иска повече от 2-3 си става чист стъфинг, което всеки иска, но не е никак юзърско. :)

@webmast367, следи си го ти сайта. Имаш да следиш за 3 неща макс - позиции (и други метрики), сигурност (ако го пробият и не разбереш ще отпаднеш бързо - свързано с позиции) и как работи - дали дава бъгове или грешки някъде. Това е достатъчно. Едно ще ти кажа за туловете - ако сложиш 10, ще получиш 10 различни стойности за сайта си. :)
 
От: Seo без пукната стотинка

Реших да използвам темата за да не спамя и да не си играя повече да търся, че верно ми писна :D
ПРЕДЛАГАМ ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ според мен 10/20$ Paypal плащане са добро възнаграждение за това, което ми трябва.

Какво търся!?
Човек, който познава много добре плъгина за Wordpress Yoast SEO
Какво ми трябва!?
1.Да погледне настройките, които съм направил дали са правилни. (ако някъде съм сгрешил да ме опъти)
2.Да погледне как попълвам SEO полетата в публикациите и да каже дали е правилно, ако не е да ме поправи!
3.Да ми даде насоки ОСВЕН Това, как още повече да подобря SEO-то на скромния ми Wordpress сайт!

Като цяло ще има хора, които и безплатно биха помогнали, но съм от типа хора, които предпочитат да заплатят хорския труд, тъй като за слава бачкането не носи щастие (поне на мен) Ако евентуално помоща, която ще получа е повече от очакванията ми можем да договорим и по висока цена няма да се правя на луд !!!

п.с Гледах доста уроци в Youtube и т. за това, как се конфигурира плъгина, така че по тази част мисля, че ще ви спестя времето просто очаквам професионално мнение!

В общи линии е това.
Желая весело посрещане на Новата година на всички предриемачи и много нови успехи завбъдеще : )))
 

Горе