Seo без пукната стотинка

От: Seo без пукната стотинка

"Струва ми се, че имам голям "напредък" със спама обаче." Аз това не го разбрах, в какъв смисъл го каза?

Че съм залята от коментари, които трия ...естествено, защото нямат нищо общо с публикациите. Та, това е напредък в кавички.
 
От: Seo без пукната стотинка

Колега, това е плъгина, само го инсталираш и започваш по него , виж скриншота, трябва всичките или поне 80 % от кръгчетата да станат зелени, желатено е 90% и нагоре.Инсталваш го и го разучи не е сложно, каквото пише го прави. Примерно пише снимката ви няма алт атрибут, отиваш слагаш алт думичка сейваш гледаш опс станало зелено, после другото и така.
https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/screenshots/
Мерси много колега ще видя сега обстойно да джътна сеото :D Поздрави
 
От: Re: Seo без пукната стотинка

Ето нещо интересно, на което попаднах днес. Силно препоръчвам да се прочете. Да, общи приказки са, но е хубаво да се закърни това нещо в стратегиите, които се правят:

http://www.quicksprout.com/2015/05/27/why-link-building-is-not-the-future-of-seo/
Общо взето има доста полезна информация в тези общи приказки.
Благодаря и от мен.
 
От: Seo без пукната стотинка

Може да се направи SEO без пукната стотинка но разбира се е по сложно.Първото нещо което трябва да направиш и да спазиш голяма част от правилата на google да имаш unique content .добре написани статии/продукти според зависи какво ще правите с вашият магазин/блог. Трябва да навлезете в повечето социални мрежи Google+ Twitter Facebook хубаво е също да си имате и блог на ваш subdomain, трябва да спазите и тези правила:

URL : вашият линк да не е по дълъг от 70 букви (тирета, точки и т.н) и не по къс от 40
Title : Заглавието на продуктът ви /сайтът ви между 10 и 70 букви.
Meta description : между 70 и 160 букви,трябва да е възможно най-много труд да хвърлите тук и да измислите най-важните за вас неща
Meta keywords : докато google не се ефектира вече от тях е хубаво да имате вашите най-главни ключови думи
Headings: важно е вашият сайт да има <h1> <h2> И <h3> tagove като h1 трябва да е само един единствен докато H2 може да са 2-3 а H3 колкото си искате.
и други неща който ви трябват са Google Webmaster,Google Analytics ,Sitemap за вашият сайт да има зададен encoding,Doctype,Language добре е също така да имате и Feeds.
 
От: Seo без пукната стотинка

В момента до колко знам социалните сигнали са много важни
 
От: От: Seo без пукната стотинка

Може да се направи SEO без пукната стотинка но разбира се е по сложно.Първото нещо което трябва да направиш и да спазиш голяма част от правилата на google да имаш unique content .добре написани статии/продукти според зависи какво ще правите с вашият магазин/блог. Трябва да навлезете в повечето социални мрежи Google+ Twitter Facebook хубаво е също да си имате и блог на ваш subdomain, трябва да спазите и тези правила:

URL : вашият линк да не е по дълъг от 70 букви (тирета, точки и т.н) и не по къс от 40
Title : Заглавието на продуктът ви /сайтът ви между 10 и 70 букви.
Meta description : между 70 и 160 букви,трябва да е възможно най-много труд да хвърлите тук и да измислите най-важните за вас неща
Meta keywords : докато google не се ефектира вече от тях е хубаво да имате вашите най-главни ключови думи
Headings: важно е вашият сайт да има <h1> <h2> И <h3> tagove като h1 трябва да е само един единствен докато H2 може да са 2-3 а H3 колкото си искате.
и други неща който ви трябват са Google Webmaster,Google Analytics ,Sitemap за вашият сайт да има зададен encoding,Doctype,Language добре е също така да имате и Feeds.

Някои от нещата не са съвсем верни. Гугъл, па и другите търсачки не четат мета тага keyword ама въобще и одавна. Може си и без него, това си е нещо като явен опит за манипулация, на който никой не обръща внимание. H хедингите - H1 може спокойно да го има на колкото си искаш места в една страница, стига да са в различни секционни елементи, то даже така е правилно, иначе няма как да си опишеш бранда... Блога си е направо задължителен, но в никакъв случай на субдомейн (както си писал), той трябва да е част от сайта, защото субдомейните са си оделни страници и не носят полза на самия сайт!
Искам да добавя някои неща, които според мен са много важни: не правете сайтове, само защото си мислите, че от тях ще изкарате пари! Ако нямате какво да предложите като съдържание и с какво да обогатите потребителите - хич не се захващайте. Микродатата и опен граф протокола са си направо задължителни вече, ако искате сайта ви да е в крак с нещата. Релации също е много добре да се използват, особено каноникъл и релациите за странициране, абе много неща са, не може така на бързо да се напишат...
Успех :)
 
Последно редактирано:
От: Seo без пукната стотинка

Мисля, че с много уникален текст на сайта, и със съвсем малко качествени линкове, може да се излезе много напред в класирането на Гугъл без да плащаш нищо
 
От: От: Seo без пукната стотинка

Мисля, че с много уникален текст на сайта, и със съвсем малко качествени линкове, може да се излезе много напред в класирането на Гугъл без да плащаш нищо

...и един мармот завива шоколада във станиол.

Без работа и усилие няма как да стане. Ето ти и пример:
https://moz.com/ugc/how-a-viral-post-got-5-680-visitors-in-one-day-a-behind-the-scenes-look
тази жена е докарала няколко хиляди посетителя за един ден на база на 1 пост. Там описва обаче какво и е струвало това.
 
От: Seo без пукната стотинка

Този пример касае върховете на маркетинга на световно равнище. Всичко зависи от нишата и таргет аудиторията. За локален бизнес в нискоконкурентна ниша, уникално съдържание и малко качествени линкове могат да направят чудеса, особено с малко социална активност :)
 
От: Seo без пукната стотинка

Трябват ми много идеи как да оптимизирам СЕОТО на сайта, нишата е много трудна става въпрос за дигитален маркет. Давайте повече съвети
 
Re: От: Seo без пукната стотинка

Трябват ми много идеи как да оптимизирам СЕОТО на сайта, нишата е много трудна става въпрос за дигитален маркет. Давайте повече съвети

Дай повече инфо. Първо ще се наблегне да он пейджа, което съм сигурен, че ще качи в началото доста. Но е нужна информация за целта, защото така много на сляпо. ;)

Добре дошъл при нас. :)
 
От: Re: От: Seo без пукната стотинка

Неискам да поствам линка тук, но за 2 седмици успях да нправя около 15 продажби. Става въпрос за wordpress теми графични файлове и тн. Онпейджа ми куца мисля
 
Re: От: Re: От: Seo без пукната стотинка

Неискам да поствам линка тук, но за 2 седмици успях да нправя около 15 продажби. Става въпрос за wordpress теми графични файлове и тн. Онпейджа ми куца мисля

Здравей, и добре дошъл!

Виж си скоростана Google Speed Page, виж какво може да оптимизираш там.

Направи си анализ на кл. думи.

Мини го с няколко тула да видиш как са ти метите, контента, и линковете.

Почни да го оптимизираш. Сори, но нещо по понкретно няма как да ти се каже, защото може да имаш да оптимизираш само JS и CSS, но може и да е само алт тагове и мети. Малко така без информация само общи неща може да си говорим тук. ;)
 
От: От: Seo без пукната стотинка

Трябват ми много идеи как да оптимизирам СЕОТО на сайта, нишата е много трудна става въпрос за дигитален маркет. Давайте повече съвети

Тва се оптимизира нишово. Т.е. примерно искаш да се оптимицираш за wordpress wedding theme. Праиш си страница, в която да ти е платената тема с много текст, поне 1500 думи, като си спазваш всички точки за онсайт сео-то. После правиш една безплатна тема, като във футъра лагаш линк към тоя пейдж който си направил заедно с някъв анкър, който е релевантен. Почваш да спамиш наляво надясно безплатната тема и след месец-два имаш хиляди линкове към тая страница и тя почва да расте в резултатите.

protip - за да не те перне пингвин, е добре да си пуснал преди тва поне 2-3 теми с бранд към хоума, за да имаш някво разнообразие на ключовите думи.

За теми само така ше се ранкнеш, щото конкуренцията е доста силна.

още един protip - сложи си ретаргетинг пиксел на фейсбук и гугъл и който ти влезе от сърча, го таргетирай с реклами.
 
От: От: Seo без пукната стотинка

Имам доста за оптимизиране като гледам. Минах се с тези онлине сео чекъри и нещата не изглеждат никак добре. Миналата седмица пуснах реклама във ФБ на стойност 1 долар на ден за 4 дни. Рекламата се въртеше САЩ и Автралия направих 1700 Вюта от там. Гоогле Адуърд добър варянт ли е за реклама и от къде мога да направя добър баклинк за да кача пейдж ранка?
 
От: Seo без пукната стотинка

graphicplanet org това е уеба, някой който разбира да погледне и да каже мнение какво да подобря. Благодаря предварително
 
От: От: Seo без пукната стотинка

graphicplanet org това е уеба, някой който разбира да погледне и да каже мнение какво да подобря. Благодаря предварително

тва в тоя му вид няма оптимизиране. Единствения ти шанс е платена реклама, но там вече трябва да си изсмучеш на максимум конверсията. Т.е. да сложиш в тоя сайт повече съдържание и да го направиш да изглежда професионално за стандартите от 2015 година. Не може да си макрет за теми и да нямаш дори ховър екшън на бутоните...несериозно е.
 
От: Seo без пукната стотинка

Направи си едно проучване за ключови думи и по него си организирай структурата на сайта. On-page оптимизацията е основата на къщата и ще ти донесе органичен трафик, ако си направил нещата както трябва. Не е важно само плъгинът да ти дава зелена светлина, важна е и вътрешната структора да ти е организирана както трябва и да хванеш колкото можеш повече лонгтейли.
SEO без пари може да се прави :)
 

Горе