SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Аз предлагам напредналите да отворят една тема "SEO или как моят сайт да се показва на първа позиция в Google", за да изплакнем очи ние, които не сме мастъри в тези неща. Смятам, че ще бъде полезна за много колеги във форума.

Добра идея е, само дето или няма да се включа, или ще се включа с новосъздаден блог. Просто си пазя моето си, и това което мога го показвам на хора, които ценя!
 
От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Аз предлагам напредналите да отворят една тема "SEO или как моят сайт да се показва на първа позиция в Google", за да изплакнем очи ние, които не сме мастъри в тези неща. Смятам, че ще бъде полезна за много колеги във форума.
Идейката е супер!:D

Дори предлагам темата да я отвори Странникът.
 
От: От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

За разлика от Вас, аз се опитвам да споделям опит.

Смятам твоя конкретен опит, в частта, която посочих за погрешен!

За разлика от Вас, аз се опитвам да споделям опит. Мисля, че целта на форумите, а и този раздел в частност, е точно такава - да се споделя опит, да се обсъжда и да се изказва градивна критика. Не да се бием в гърдите колко сме велики и да сипем обиди! Ако смятате нещо за погрешно, моля опровергайте го с факти!

Направих ти градивна критика. И също така говорих с факти, май пропусна частта, в която споменах за вчерашния ми опит, че така се случи, че през деня комуникирах с единия от администраторите на този форум, и той може да потвърди думите ми! ;)

А и не само той ;)
 
От: От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Идейката е супер!:D

Дори предлагам темата да я отвори Странникът.

Дадено! Вероятно някой път ще го направим!
 
Последно редактирано:
От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Добра идея е, само дето или няма да се включа, или ще се включа с новосъздаден блог. Просто си пазя моето си, и това което мога го показвам на хора, които ценя!

Тук във форума има много потребители, които оценяват подобни неща/теми.
 
От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Моля някоя добра душа да ми метне линка от новата тема на Странникът на лични,
че трябва да изчезвам сега, а не искам да я пропусна.:roll:

Аха, значи отбой на молбата ми, защото имаме промяна и в поста на Странникът.
Първо беше само "Дадено!" , а после стана :

"Дадено! Вероятно някой път ще го направим!" :D

Последно променено от Странникът : Днес в 11:26

pisara и всички евентуално чакащи темата - вероятно ще я има, ама не се знае кога.:)
 
Последно редактирано:
От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Размисли за SEO чрез технологията copy&paste е доста слабо решение.
Наистина, грешните съвети трябва да се коментират, защото гошо дебне и помни.
Много хора отричат и метатаговете, и Н таговете. И бъркат сериозно!
Гошо цени грамотно направената страница. А което той цени, се показва по-нависоко в резултатите. Ако някой оспорва това, то той... да си спори с гошо.
 
От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

pisara и всички евентуално чакащи темата - вероятно ще я има, ама не се знае кога.:)

Аз съм във времето и времето е в мен, то мен обръща и аз него обръщам... . И така е.

Перифраза на известен цитат, знаете ли от кого е какво точно е казал?
 
От: От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Аз съм във времето и времето е в мен, то мен обръща и аз него обръщам... . И така е.

Перифраза на известен цитат, знаете ли от кого е какво точно е казал?
Левски, когото така неуспешно си се опитал да перефразираш, не се е отказвал от думата си.
Казана дума - хвърлен камък - мъжка приказка, както се казва.
А ти от пускането на една SEO тема се измъкваш и си поправяш постовете, нищо, че първо обещаваш.:)
Иначе много те бива да критикуваш останалите и да ги наказваш с червени репутации.
Докато се регистрират новобранците във форума и си им забил по един червен картон.
Във всяка тема отваряш огрооомни спорове, подозирам, че е просто така, заради спорта.
Спирам да се опитвам да ти намеквам за обноските ти, няма смисъл, щом сам не се усещаш.
И не ми отговаряй, ако обичаш, няма смисъл да се обясняваме повече, както и не ми се четат
обяснения колко си постигнал. Успял си - постигнал си, жив и здрав!
За мен беше важно да разбера и разбрах, че не си държиш на думата.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ето и цитата, понеже питаше от кого е:

''Времето е в нас и ние сме във времето''
Васил Левски
 
От: От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Ето и цитата, понеже питаше от кого е:

''Времето е в нас и ние сме във времето''
Васил Левски

Не това имах предвид, а нещо друго, има го в нета, потърси си го.

Казана дума - хвърлен камък - мъжка приказка, както се казва.
А ти от пускането на една SEO тема се измъкваш и си поправяш постовете, нищо, че първо обещаваш.:)

Не се измъквам, просто не зависи от мен, когато нещо зависи от мен ще го направя. :)

А като те гледам, май си склонен да се заяждаш, пропусна нещо което споменах: Защо никой не си показва сайтовете?.
 
От: От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Не това имах предвид, а нещо друго, има го в нета, потърси си го.



Не се измъквам, просто не зависи от мен, когато нещо зависи от мен ще го направя. :)

А като те гледам, май си склонен да се заяждаш, пропусна нещо което споменах: Защо никой не си показва сайтовете?.
Изобщо не се заяждам, а ти правя няколко пъти намек, че ти се заяждаш с новобранците и ги отказваш да
пишат във форума, което си е живата истина.

Че кой те кара да си показваш сайтовете?:shock: Ставаше въпрос да пуснеш и модерираш SEO тема със заглавие подобно на тази.
 
От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

И аз като четох статията се шокирах от изказването, че мета таговете не влияели за позиционирането.
Точно това е едно от основните неща на Onpage SEO, най-сигурния и безопасен начин за оптимизация на сайта. С правилно използване на тези техники и 1-2 линка може да се класира сайт в топ 20 и нагоре, в не толкова конкурентна ниша без проблеми.

Може авторът на статията е имал нещо друго предвид - да, определени мета тагове не влияят, но други влияят. Не може да се слага всичко под общ знаменател.
 
От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Колеги, май четете отгоре - отгоре.:)

Първо, авторът на статията никъде не е казал, че мета таговете не влияят на позиционирането.
Това, което е написал е :"Факт: Мета таговете не определят позиционирането на вашия сайт.",
което аз разбирам, че не са основната предпоставка за позиционирането на сайт,
а други фактори също влияят, с което съм напълно съгласен.
Второ, става въпрос, ако някой има забележки към статия или потребител да си ги прави по-любезно,
а не както Странникът направи - няколко пъти повтори на човека, че пишел глупости + му веднага удари червена репутация.
От цялата работа човекът поиска да се изтрие темата и ще е цяло чудо, ако пак пише във форума.
 
От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Начинът, по който е поднесена информацията води точно до този извод. Май ти пропускаш по-горния ред - "Мета таговете ще помогнат на моя рейтинг", което според автора е мит.

Всеки има право на мнение и другите трябва да го уважават. Това обаче не означава, че всички трябва да се съгласим с дадени твърдения, понеже иначе някой може да се обиди.

Иначе браво за положения труд
 
От: SEO или как моят сайт да се показва на по-горна позиция в Google

Една тема я разтегнахте в локуми кой прав и кой крив. Нека я направим полезна с нещо. Когато стартирах с мой проект, имах оскъдни познания относно вътрешната оптимизация на сайт. Докато не познавах термините онпейдж и офпейдж, несъзнателно го развивах с офпейдж. С времето открих полезен инструмент за вътрешна оптимизация на страници - можете да хвърлите едно око тук (постарала съм се до максималност с поясненията). По мои наблюдения, мета таговете влияят на позиционирането на всяка страница, само ако са релевантни на описанието ѝ, видимо с просто око. Въпреки промените в алгоритъма и мненията на повечето оптимизатори, че оставят мета таговете празни, защото Гошко си избирал най-подходящото от страницата - все още смятам, че оказват влияние. Експериментирането винаги е в полза ;)
 

Горе