seo конферацията от 4-ти април

GeorgiTodorov

Active Member
Някой знае ли дали са качили някъде видео от seo конферацията от 4-ти април?
 
От: Re: seo конферацията от 4-ти април

Още не, май Оги каза, че се правят в момента. Но има интересни материали:

[video=youtube;q5b-derHIKU]https://www.youtube.com/watch?v=q5b-derHIKU[/video]

Малко снимки от: https://plus.google.com/photos/+OgnianMladenov/albums/5998720535515954417

Не успях да отида. :(

Те го даваха и пряко, но нямаше време да го гледам.
 
Re: От: seo конферацията от 4-ти април

ето - http://www.streamer.bg/bg/425/filmpage-go



на кръчмата ли? :D (само от там има снимки)

Другите са разпиляни по профилите на лекторите и присъстващите. Но ще има, поне от четеното от мен, материали от конференцията - снимки и видеа. Аз успоредно с бачкането петък гледах конференцията.
 
От: seo конферацията от 4-ти април

Не си изпуснал нещо полезно.
По-скоро за социални контакти и зареждане като цяло :)
Не съм доволна от съдържанието, което казаха и начина, по които се опитват да се изразяват. Много ниско ниво - всичко е импровизирано и да не задълбавам.
Все пак има специалисти, които не са лоши в своите области, но просто не ги бива да се изразяват :roll:
 
От: seo конферацията от 4-ти април

Главният организатор написа у fB преди ден и половина, че който не е доволен и е бил там с билет, може да му се обади/пише, и ще му върне кинтите за билета, но в двоен размер.

Profit?
 
От: seo конферацията от 4-ти април

Все пак има специалисти, които не са лоши в своите области, но просто не ги бива да се изразяват :roll:
Ще перифразирам Хайтов:
Едно е да знаеш, друго - да можеш, а трето и четвърто е да успееш да го обясниш разбираемо на хората.
 
От: seo конферацията от 4-ти април

http://seoconference.net/
Димитър Димитров - Локално SEO в ерата на Социалното SEO
Олег Саламаха - Оптимизация за Яндекс
Станислав Димитров - Как да използваме Google AdWords за SEO?
Лили Грозева - От SEO към маркетинг със съдържание
Кръгла маса с лекторите
 
Да не би да са пуснали видея вече. Днес попаднах на едно видео на Cloxy, в което говори за представянето си в SEO конференцията 2014-та:

[video=youtube;LCycdnyDNlM]https://www.youtube.com/watch?v=LCycdnyDNlM[/video]

Дано скоро ни попаднат още видеа. Наистина ми се ходеше, доста познати е имало. Ако може някой да сподели нещо интересно и полезно от там. Уж го гледах чрез видео стриминг, но има и много забавни и интересни момент и в паузите. :)
 
От: seo конферацията от 4-ти април

Не мога да разбера защо толкова много хора бъркат конференциите с курсове? Аз под конференция разбирам събитие на което разни хора презентират услугите си, други специалисти пък казват какво ново има в сферата, а най-интересната част е по-скоро запознанството с колеги и обмяната на опит (така нареченият Networking). Ако сте специалисти и редовно си сверявате часовниците, новите неща които ще чуете на подобни места едва ли ще са толкова много.

Аз ходих на конференцията и останах страшно доволен от посещението. Срещнах много колеги, поприказвахме си за опита ни в дадена сфера, научих доста интересни неща и в общи линии почти през цялото ми присъствие на събитието бях в лобито с някой и си говорехме. Да съм изслушал най-много 1-2 лекции, но въпреки това, както казах по-рано, останах страшно доволен и въпреки дългият път който пътувах за да присъствам не съжалявам и за секунда. :)
 
От: seo конферацията от 4-ти април

venci;n349954 каза:


В момента съм на сео конференцията и разбира се съм излъган
НЯМА ПРЕВОД НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК

изключително съм недоволен от този факт, Вие ме излъгахте. Ако бяхте ми казали истината, която е че няма да има превод нямаше да си взема билет
Или щях да го продам, но вие сте премълчали тази особенност - и недейте да променяте описанията по сайтавете за сеоконфенцията, защото в този час там не пише никъде че няма да има превод

Много лошо и гадно от ваша страна
Ще правите банкет за 100 човека, а не сте намерили пари за преводач

това съм го написъл в другия форум на "сео експертите" .... все още нямам адекватен отговор, .... по скоро дори нямам някакъв отговор .....
поне нещо да бяха написали ....
това са хора пълни със съмочуствие на базата на много клиенти които дори не знаят какво е www
то и при мен да дойдат сто маимуни с пари и аз ще ги излъжа че много разбирам от ядрена физика :lol:

Като цяло конференцията беше на ниско ниво, препоръчвам я за хора които правят първите крачки в този бизнес!
Успех следващата година!

Главният организатор написа у fB преди ден и половина, че който не е доволен и е бил там с билет, може да му се обади/пише, и ще му върне кинтите за билета, но в двоен размер.

Profit?

Не съм за парите и няма да си ги търся, пари се печелят и се губят въпроса е принципен че най-нагло ме излъгаха.... със сигурност има и други колеги които не са останали доволни от това.

П.С
Всеки човек трябва да има мнение по даден въпрос, особенно ако е бил ангажиран с него - в този час това е моето мнение!
 
Последно редактирано:
Мастърчето, много силен и стар член на този форум беше пуснал във фейса някакъв лог по скайп. Там не се казаха мили думи, но всеки има мнение.

Имат големи клиенти, но това явно е защото са си го извоювали. Няма при сольо и пульо да дойдат, нали? :) Нека мислим и логично. Но като цяло не отидох и не мога да кажа как е минало. Възпрос на вкус също. Но за мен са едни хора, разбиращи, които говорят на други хора, пак разбиращи. И както винаги Суперхостинг на всяка манджа меродия.

Определено с ръка на сърцето мога да кажа, че е IT събитието на годината и на всяка. Не е като онази пародия Webit. :)
 
От: От: seo конферацията от 4-ти април

В момента съм на сео конференцията и разбира се съм излъган
НЯМА ПРЕВОД НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК

Това е уникално! :lol:
Ба си простотията!

Ама то същото като SEO състезанието миналата година...

Извод:
Имайте достойнство и избягвайте мероприятия, организирани от определени хора. ;)
 
Re: От: От: seo конферацията от 4-ти април

Извод:
Имайте достойнство и избягвайте мероприятия, организирани от определени хора. ;)
Бате, няма кой да ги организира. Всички големи IT фирми в Бг не намират пазара за атрактивен и реално не правят нищо съществено. Тази годна най-силното ще е WordCamp Europe 2014 е в София, което е за сефете. Така, че нека има повече, но с времето ще се изчисти и качеството, както се случва с повечето неща. И само да отбележа тук - парите са от голямо значение. Ще ми е много интересно ако това SEO събитие си е управдало средставата. Или да не са назад организаторите му. ;) Иначе и да не са на плюс, то си е достатъчна реклама за тях само по себе си. ;)
 
От: seo конферацията от 4-ти април

Абе фактите са, че тази конференция се равива с годините, следя я от 3 години, откакто съм фул тайм вебмастър, имат с всяка една година все повече спонсори и изглежда по профи организацията. Така трябва да бъде, в БГ има добри сеота, само спонсори трябват и ще бият руските си колеги като нищо:) Само мога да им пожелая успех, но те ще си постигнат целите така или инаече:)
 
От: seo конферацията от 4-ти април

„НЯМА ПРЕВОД НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК“ – това за виц на годината ли ще да се брои? Да не би България да си е разменила ролите в US, т.е. глобален език да е BG, а не EN, а Google/Yahoo/Bing/Yandex да са съответно Софийски, Пловдивски, Варненски и Ямболски компании, наложили се във „WWW“?

Още по-добре, че се говорят неща с истинските им думи. Принципно маса хора си ползват fB дори на EN, вкл. и Desktop софтуера, както и какво ли още не (и OS-а). Не български локализациии (колкото и добри да са те), не побългарени измишльотини, не транскрипции на думи от английски на български (както доста хора се оливат). Има си защо. Ясно е, няма нужда от доказване на противното.

Отделно – EN е първи чужд език, поне по мое време беше, изучаван от 5-ти клас. Сега новите ги гледам още от 1-ви или 2-ри клас някъде почват първия чужд, 5-6-ти вече 2-рия. Или по-рано. Хората без EN не знам от какво могат да се оплакват, освен от това, че не са го научили или изучили, когато е трябвало и е било време.

Проблем щеше да бъде, ако се беше водила само на немски. Или само на руски, френски, испански. Е, да, имаше на руски, но пък поне нея презентация си имаше превод от друг SEO руснак, знаещ и български, така че нямаше проблем и там. Тая/тези с EN only – нулев проблем практически, използваше и прости думи, не някакви засукани или измислени, или литературни термини.

---

Иначе относно: „все още нямам адекватен отговор, .... по скоро дори нямам някакъв отговор“ – това е красноречив знак за поискване на парите обратно и като бонус, в двоен размер за това, че хем не си бил доволен, хем загубено време, хем и 'измамата' с превода.

Ето на един следващ event – King of Sales в карето вдясно ясно си пише, че също могат да бъдат върнати кинтите, само и дето сумите са по-високи.

„*Семинарът ще е на английски със симултанен превод на български. Моля, заявете Вашия комплект слушалки при регистрация. Слушалките ще се раздават поименно на участниците.“
 
От: seo конферацията от 4-ти април

„НЯМА ПРЕВОД НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК“ – това за виц на годината ли ще да се брои? Да не би България да си е разменила ролите в US, т.е. глобален език да е BG, а не EN, а Google/Yahoo/Bing/Yandex да са съответно Софийски, Пловдивски, Варненски и Ямболски компании, наложили се във „WWW“?

Още по-добре, че се говорят неща с истинските им думи. Принципно маса хора си ползват fB дори на EN, вкл. и Desktop софтуера, както и какво ли още не (и OS-а). Не български локализациии (колкото и добри да са те), не побългарени измишльотини, не транскрипции на думи от английски на български (както доста хора се оливат). Има си защо. Ясно е, няма нужда от доказване на противното.

Отделно – EN е първи чужд език, поне по мое време беше, изучаван от 5-ти клас. Сега новите ги гледам още от 1-ви или 2-ри клас някъде почват първия чужд, 5-6-ти вече 2-рия. Или по-рано. Хората без EN не знам от какво могат да се оплакват, освен от това, че не са го научили или изучили, когато е трябвало и е било време.

Проблем щеше да бъде, ако се беше водила само на немски. Или само на руски, френски, испански. Е, да, имаше на руски, но пък поне нея презентация си имаше превод от друг SEO руснак, знаещ и български, така че нямаше проблем и там. Тая/тези с EN only – нулев проблем практически, използваше и прости думи, не някакви засукани или измислени, или литературни термини.

Обикновено пишеш читави и полезни мнения. Но тук не си в час.
Нито мероприятието е някакво частно парти, нито е проведено в Лондон. Въпрос на самоуважение е да е осигурена цялата информация на езика на мястото на провеждане.
Дали на подобно събитие във Франция, Германия, Чехия... биха разсъждавали като теб: Балсъмви, да сте научили английски! Защото накратко точно това казваш!

После се чудите на политиците - ами те са като всички в този и други форуми.

Ако ми трябва източник в оригинал, си ровя Мрежата и си превеждам чрез гошо и от индийски, и от арабски, и от грузински.... Но на едно официално мероприятие очаквам словата на индиеца, арабина или грузинеца... да бъдат поднесени на езика на домакина. Така правят всички уважаващи себе си хора.
 
От: seo конферацията от 4-ти април

Определено щеше да е много по достъпно за много хоро особено рано сутринта английските лекции да бъдат с превод на български, все пак събитието е в България наистина, но и на английски поднесени повечето неща се разбираха без проблеми. :)
Относно материалите от конференцията тук http://blog.webfusion.bg/2014/04/seo-2014-live-stream.html са събрани всички презентации и видеа, които са публикувани до момента, а в близките дни организаторите казаха, че ще публикуват и останалите видеа от по-малката зала 2. :)
 

Горе