SEO book на български

Моето мнение беше ирония, но като цяло SEO включва не само напляскването на няколко тага, тайтъла и т.е., а и гледане на трендове предсказване на търсенията, проучване на логиката на потребителя и много други техники. Примерно ако следиш как хората търсят в търсачката на сайта ти(начина по който изписват думите на латиница приемерно, как нареждат думите, какви са влизанията от гугъл и т.н ) преглеждане на броячи, статистики, Гугъл трендове (които за БГ са малко тъпи) но стига съм се отплесвал, че то ще стане цяла статия :)
 
Ако днес се търсят "чушки", много ми е интересно как ще прогнозираш че след 6 месеца ще се търсят "домати" ???
 
Ако е доматено време ще се търсят бате ето ти друг пример, знам че еди си коя дата почва мюзик айдъл и за 3 месеца съм готов с оптимизация за тия думи, които може да се търсят и в последствие се трудиш още добавяш още съдържание бла бла. Другото е с неща които са периодични примерно 14 февруари всеки 2 праща картички ;) познай какво правя ... , мисля че е излишно да давам още примери особено да обсъждам домати и пипери.
 
Като ти е толкова лесно иди да станеш мениджър в IBM или CocaCola за един милион годишно :)
 
AxCx каза:
Като ти е толкова лесно иди да станеш мениджър в IBM или CocaCola за един милион годишно :)
не мога да разбера това, но ще отида ако ме искат
 
Да си жив и здрав, всеки ден фалират големи компании заради грешни прогнози, дано някой ден успееш да помогнеш на някоя такава. Може би по темата Блинки може да каже нещо, мисля че той е компетентен относно тия неща.
 
AxCx каза:
Да си жив и здрав, всеки ден фалират големи компании заради грешни прогнози, дано някой ден успееш да помогнеш на някоя такава. Може би по темата Блинки може да каже нещо, мисля че той е компетентен относно тия неща.

Не разбрах много за какво става дума, но като гледам за търсения, нали? Еми според сезона както се каза и в предишен пост от ilianskim. Примерно за нишата Make Money Online и сходни такива, хората търсят повече в края на месеца, чакат заплата и положината ще отиде за сметки - това подбужда много въпроса за страничните доходи и оттам за търсене на някакво възможности за осъществяването им.

Иначе като цяло с растежа на нишите се увеличават и търсенията, преди време за една дума за която се оптимизирахме имаше цели 450 търсения, сега е нараснала на 4 500 на ден говоря. И сега тенденцията се запазва сравнително еднакво.

Появи ли се ниша с малко търсения, може да бъдете сигурни че ще се развие повече от доволно. Даже и малките и ключови думи ще станат трудни за борене по търсачките.

Но за това как да предвидиш колко търсения ще има за "домати" от това че знаеш колко са за "чушки". Чудно ми е как ще сатане - в един пазар са: "зеленчуци", но определено различни ниши.

П.С: ilianskim, имаш линчно. :)
 
ilianskim каза:
Пако не се заяждай с човека той има право, пък и не знам има ли някакво значение посещенията на сайта ти, това са глупости важното е да имаш добре преведени и подредени статии и да си съгласен с тях дори да не видиш някой очевадни небивалици или остарели нещица. Важното е че си има мнение, а и ако ни даде по-добри упътвания може да напишем след всяко грешно твърдение нещо от сорта
ВНИМАНИЕ !!!! Това не се препоръчва от SEO гуруто Илиян Дарганов :D

Много сте нетърпеливи :) Спокойно, ще ви пиша, но като се намеря със свободно време.

Също така заради нетърпеливостта най-вероятно, нито един не е написал името ми правилно от началото на дискусията :lol:
 
AxCx каза:
Ако днес се търсят "чушки", много ми е интересно как ще прогнозираш че след 6 месеца ще се търсят "домати" ???
Аз съм решил проблема глобално. Оптимизирам не за ключови думи, а за съдържание. Например по търсене на "рецепти" има около 100 сърча на ден, от които при мен влизат 70-80, което е нищожно. Но виж ако някой търси "Рецепта за ..." в 99% от случаите идва при мен, дори точно тази рецепта да я няма. Как точно го правя? Еми това е СЕО (нямам доруей) и точно този подход ми носи големия трафик. Илиански работи горе-долу на същия принцип. По тази причина, казвам че не оптимизирам за ключови думи. За недвижимите имоти прилагам същата тактика, макар че конкуренцията е безмислостна. Тази тактика, обаче, си иска контент.

Колкото за свети Валентин, действайте, носи добър трафик, макар и за един ден.
 
И аз правя така както каза не оптимизирам за определени думи, а гледам всяка страница да е оптимизирана за 2-3 думи.Относно излизанията по неща които ги няма си имам и аз начини, но знаете Балкана пази своите тайни :)
 
Аз оптимизираям за поне 5 до 10 думи на страница, като се съсредоточавам върху 5 и след излизането за тях - се ориентирам за другите до 10. Кофтито е че в тайтъла може да наблъскаш 3 9повече от 5 е спамарско). И знете че по един болд винаги е добре дошъл.

Спомням си че бяхме сложили болд на "satisfied customers" и се ранквахме и за него на втора страница. Това означвава, че 5 от тези 10 не са с голям преоритет, но е хубаво да ги имаме в предвид.

:wink:
 
Блинк батка моля те да изтриеш част от постовете тук с Ronson се разбрахме, той ми прати лично със забележки и предложения и стигнахме до консенсус, че идеята е добра и тона в нея е станал излишно пиперлив :) Мерси предварително , очаквам други мнения и предложения за участие.
 
Сори, братле. Но трупаме контент.:) Даже не видях къде точно сте се захапали яката. Но всеки има свой виждания за нещата - и като ви чета мненията, никой не е прекалявал с тона и кофти изказвания. :wink:

Вечерта ти пращам лично с повече инфо за книжката. :) Дано да се засечеме тогава. :wink:
 
bgkulinar каза:
AxCx каза:
Ако днес се търсят "чушки", много ми е интересно как ще прогнозираш че след 6 месеца ще се търсят "домати" ???
Аз съм решил проблема глобално. Оптимизирам не за ключови думи, а за съдържание. Например по търсене на "рецепти" има около 100 сърча на ден, от които при мен влизат 70-80, което е нищожно. Но виж ако някой търси "Рецепта за ..." в 99% от случаите идва при мен, дори точно тази рецепта да я няма. Как точно го правя? Еми това е СЕО (нямам доруей) и точно този подход ми носи големия трафик. Илиански работи горе-долу на същия принцип. По тази причина, казвам че не оптимизирам за ключови думи. За недвижимите имоти прилагам същата тактика, макар че конкуренцията е безмислостна. Тази тактика, обаче, си иска контент.

Колкото за свети Валентин, действайте, носи добър трафик, макар и за един ден.

Имаш сайт за RE, само не ми казвай че сега е същото като преди 2-3 години, или че си го прогнозирал.
 
AxCx каза:
Имаш сайт за RE, само не ми казвай че сега е същото като преди 2-3 години, или че си го прогнозирал.
Честно да ти кажа не ми ясно какъв е пазарът и малко ме интересува. Аз не продавам, а пускам оферти на други продаващи.
 

Горе