ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

Difo

Member
Здравейте. Как е по-добре да се използва SSL при google позиционирането?
Https за целия сайт или само при регистрация и финализиране на поръчка?

Благодаря предварително
 
Последно редактирано:
От: ssl сетификат за целия сайт или само при checkout

SSL сертификата не помага при класирането. Ако ти трябва за SPY протокол (който уж google препоръчват), трябва да е за целия домейн.
 
От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

Ползвай го само при страници с въвеждане на информация. Бууста, който гугъл обещаха за full SSL все още не на лице или е толкова малък, че е пренебрежим. Оставаме с идеята, че подобрява конверсията и качва тръста. Което си е така, така че напиши, че си SSL на сайта, но не го пускай full SSL, защото ако нямаш компетенциите да си оправиш сайта така, че да отговаря на изискванията ще имаш проблеми с информация, която пищи, че е през HTTP, редиректа към HTTPS и т.н. и т.н. Отделно забавянето, ако сървъра не ти е конфигуриран правилно.... Абе не ти трябва.

@s1yf0x - SPDY имаш предвид?
 
От: От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

@s1yf0x - SPDY имаш предвид?

Баш за него говоря, ама съм глътнал една буква....
 
От: От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

... която пищи, че е през HTTP, редиректа към HTTPS и т.н. и т.н. Отделно забавянето, ако сървъра не ти е конфигуриран правилно.... Абе не ти трябва.

Ще използвам темата, защото се интересувам и за мое магазинче (в първия ми подпис). Ако имаш предвид, че на автора не му трябва ssl сертификат, да не се притеснявам за моя нов и миниатюрен сайт? Може ли да изчакам известно време, докато се развие? Хич не ми се бутат тежки генерации, които бавят зареждането на страниците.
 
От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

Не казвам, че не му трябва SSL.

SSL предоставя някаква степен на сигурност на клиентите ти, грамотните ти клиенти биха обърнали внимание и биха си казали "ще купя от този магазин, изглеждат ми по-сериозни!" (говорим за грамотни български клиенти, каквито трябва да си признаем на всички ни са нужни). Тъпите селски парчета, дето не могат да напишат 1 изречение няма да разберат какво е това, що е... и дори не ги интересува. Но не им пречи, няма да избягат от него и да не си купят.

Ако говорим за клиенти в чужбина - зъдължително! Хората там си купуват 50% от нещата и отгоре в интернет и много добре знаят кое-кво, плащат напред с карта и знаят за базовата защита на данните им и си я търсят. Ще качи тръста и ще има полза накрая на месеца.

Има евтини ССЛи по под 10 долара, не ти трябва EV, зелени линии, черти, квадрати и т.н. Те не са за малки бизнеси, но има ССЛ за всеки бизнес и защо да не се възползваме от плюсовете, които може да ни даде?!

Казвам, че за момента няма нужда от към СЕО гледна точка това да принуждаваш браузъра на клиента да отваря HTTPS варианта на страницата. Ако даваше бууст в класирането, както гугъл казаха че ще дава - ОК, да го направиш, но за чий като не е така, само да си тормозиш хостинга, да си създаваш допълнителни ядове и т.н. като сервираш на клиента ти нечуствителна от към персонална информация страница.
 
От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

@the.rampage.rado, благодаря ти за изчерпателните съвети!

Сертификат купих от хоста (не е издаден) и ще се наложи да изчакам, тъй като ползвам американски сървър. За да мога да го конфигурирам, трябва да изчакам, докато от хостинг компанията сменят и САЩ сървърите с техен cPanel и да закупя отделен IP адрес. В момента ползвам американско айпи, където е друг мой домейн, поради простата причина, че при смяната на собствениците на хостинга, опция за хост в САЩ няма (преди имаше). Уведомиха ме, че ще предлагат и реших да изчакам, вместо да ми възстановяват сумата по сертификата и да купувам от друго място. Доста сложничко се получи... Притеснява ме повече, че магазинчето е с международна насоченост и ми се ще всичко да е изрядно в него, но ще потърпя още малко... :)


Допълвам, че сайта ми е с активен сертификат от броени часове. Техническата поддръжка на хостинга е на максимално ниво и на момента оправиха нещата вместо мен.
 
Последно редактирано:
От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

На моя магазин е само в страницата за плащане и мисля, че има и в страниците с логин. За международен сайт е задължително! Там хората знаят какво е и им вдъхва сигурност.
 
От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

Дали на този етап има полза е много спорен отговора, има 1001 различни мнения както положителни така и отрицателни за това си преценяваш лично , в момента и аз съм на тази дилема но се ослушвам още
 
От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

На моя магазин е само в страницата за плащане и мисля, че има и в страниците с логин. За международен сайт е задължително! Там хората знаят какво е и им вдъхва сигурност.

Да, на запад клиентите са доста по-запознати от потребителите в България. На запад потребителите масово избягват да пазаруват от сайтове без SSL-ли. Ако бизнеса е по-голям и можеш да си позволиш EV сертификат за около 300-400лв(Thawte предлагат за около 300лв) то един Green bar ще се отрази също така много добре. Тъй като това е признак за сериозна фирма, вдига доста покупките. Но обикновен сертификат за малък бизнес, също върши работа(това са показали нашите тестове, които сме провеждали).
 
От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

Аз пък имам друго впечатление - SSL помага за класирането, а дори и качва QS в AdWords. Факт е обаче, че без SPDY ако качиш целия сайт върху SSL може значително да ти падне скоростта, което само по себе си е негативен сигнал.
Навремето Google не индексираха сайтове със SSL, точно поради тази причина, само най-големите компании като paypal и т.н.
 
От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

Добре де, не качваш целия сайт да отваря през SSL-а, но дори и общи условия и за нас да не са с криптирана връзка, става малко тъпо ако клиента избере да се регистрира/логне още в началото на влизането си в сайта и после като браузва и в един момент попада на страница без сертификат - какво правим тогава?
 
От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

SSL сертификата винаги вдъхва повече доверие към даден сайт.
 
От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

SSL сертификата винаги вдъхва повече доверие към даден сайт.

Това е ясно, но имаш ли идея дали към днешна дата помага от оптимизационна гледна точка, особено при бизнес каталози и рекламни агенции (примерно)? Доколкото чета, разнопосочни мнения има, дори в този форум седят така нещата, явно самият Гугъл единствен може да даде отговор на този въпрос. Като разглеждам сайтовете из тежките ниши обаче, ми прави впечатление, че доста от тях притежават такъв сертификат и може би доброто им позициониране се дължи и на това, като част от цялостното фирмено представяне и тръста на Гугъл. Смятам, да опитам SSL криптирането и да видим какви резултати ще покаже.
 
От: От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

Това е ясно, но имаш ли идея дали към днешна дата помага от оптимизационна гледна точка, особено при бизнес каталози и рекламни агенции (примерно)? Доколкото чета, разнопосочни мнения има, дори в този форум седят така нещата, явно самият Гугъл единствен може да даде отговор на този въпрос. Като разглеждам сайтовете из тежките ниши обаче, ми прави впечатление, че доста от тях притежават такъв сертификат и може би доброто им позициониране се дължи и на това, като част от цялостното фирмено представяне и тръста на Гугъл. Смятам, да опитам SSL криптирането и да видим какви резултати ще покаже.

Това е SEO фолклор, че придава преимущество в класирането и позиционирането. Идеята беше че SPDY протоколо и в бъдеще HTTP2 ще работя изцяло през https , респективно ти трябва SSL сертификат за да покриеш техническите изисквания на протоколите за комуникация, а не че собственика на уеб сайта е прекалено загрижен за конфиденциалността на информацията на крайния клиент.
 
От: От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

Това е SEO фолклор, че придава преимущество в класирането и позиционирането. Идеята беше че SPDY протоколо и в бъдеще HTTP2 ще работя изцяло през https , респективно ти трябва SSL сертификат за да покриеш техническите изисквания на протоколите за комуникация, а не че собственика на уеб сайта е прекалено загрижен за конфиденциалността на информацията на крайния клиент.

Явно не е фолклор. От Google официално са потвърдили, че това е положителен сигнал.

HTTPS sites receive a small ranking boost, but don't expect a visible change. Google uses HTTPS as a positive ranking signal. This signal is one amongst many others, and currently carries less weight than high-quality site content; you should not expect a major SEO advantage for moving to HTTPS in the short term. In the longer term, Google may increase the strength of the HTTPS boost.
 
От: ssl сертификат за целия сайт или само при checkout

Благодаря колеги, много полезно.
 

Горе