Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Между другото на същят план пртеди няколко години държах сайт с 38 000 уникални дневно, като онлайна не пдаха под 500 , ама както и да е явно за тях клиентите не са нишo, Въпреки съпорта който получих. Най-вероятно от темата в форума. Както и да е има много още какво да се иска,
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

При положение че конкуренцията при хостинг доставчиците е жестока,да реагираш по подобен начин с лоялен клиент е меко казано ненормално.:mad:
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Е точно това винаги ми е било най-интересно... На разни споделени ти дават без грижи по 20-30 гиги, а на впс-ата само 10. Къде е логиката!!
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

На VPS си цар в системата, слагаш каквото ти е кеф и го ползваш за каквото ти е кеф (стига да не нарушаваш законите).
При споделения хостинг ограниченията са доста и рядко клиент може без да ги нарушава да си използва цялото пространство. Най-малкото някои ограничават по Inodes..
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Тоест маркетингови врътки :) На впс забравят за твоите 10 гиги, а на шаред знаят че една камара няма да изхабят и една гига и за това си позволяват да ги рекламират по 50 гиги даже :wink:
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Тоест маркетингови врътки :) На впс забравят за твоите 10 гиги, а на шаред знаят че една камара няма да изхабят и една гига и за това си позволяват да ги рекламират по 50 гиги даже :wink:

Точно така. Давам ти пример със себе си. По-малко от 4ГБ заети, но при СХ нарушавах ограничението на средният им план за айнодовете, които бяха 108к, а имах над 20ГБ по принцип...Това и обяснявах по-горе за адон домейните. Дават ти план с до 20, но ограничени файлове до 80к например. Е, как да сложа 20 сайта, като едната ми система при инсталация, без други неща, има 20к файла. Слагаш 2 + 1 УП с повече постове и това е. След това идва ред на ограниченията за ЦПУ, които са комбинирани с PHP.
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Така е да, за ограничението на брой файлове при шаред и аз не бях забелязал до сега. В момента точно с това се сблъсквам, защото гатора има ънлимитед адони, но има ограничение на файловете до 100К. И кат гледам, сега прехвърлям още 8-9 сайта там и ще съм почти на макса. Защо пишат ънлимитед изобщо, като няма нищо ънлимитед в споделените :)
Но пък от друга страна и за впс ограничение на дисковото пространство си е същото дърво - не по врат, а по шия :D
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Абе направиха всичко, само що трябваше да е тази цялата драма, не знам.
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Една услуга която винаги ползвах безплатно - пиша на съпорта:
Бихте ли прехвърлили еди си кой сайт в друг акаунт в суперхостинга?
Отговориха ми с интрукция за местене.
Преди винаги местеха сами.
Тъпо, аз до някъде заради това бях с тях - че мога да не се занимавам с местенки и подобни дреболии.
Като се има предвид и ч суперхостинга напоследък бави - вече изнесох няколко сайта на друг хостинг.
Ако продължават да пестят от такива неща - ще си изнеса всиките сайтове малко по малко, и новите ми клиенти вече няма да са на суперхостинг - досега всичките нови клиенти им правих акаунт в суперхостинг
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Абе направиха всичко, само що трябваше да е тази цялата драма, не знам.

щот си ги фанал баш уикенда...и те там двамата на кръст дет са били наказани са се чудели къде да се кашират да им мине смената, и само ти си им тревал :wink:
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Има толкова хостинг компании защо си късате нервите с superhosting минете на jump или някоя друга хостинг компания всичко безплатно ще ви оправят ... като са решили да губят клиенти така да е ...
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Привички, навици, страх от неизвестното.... :)
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Не хейтя, само отбелязвам: плащам за ВПС 3 пъти по-ниска цена от техните, сайтовете не ми бавят, дори след местенето без пипане на нищо вдигнаха с по 5-8 точки на тестовете, махнах кеширането на уордпреса, който преди при СХ товареше здраво (!!!!!)...

Отново повтарям: бяха супер, но и те се заразиха с манията на големите и започнаха да пропускат на вид дребни, но доста важни неща. 3 години ползване - всичко ставаше само с учтива молба на мейл. За следващите 12 и малко месеца, то не беше линкове към хелпа им, към разни източници, към блога...

Те си знаят, бизнеса е техен и не мога да давам акъл. Просто не е етично, защото пък става малко като онова, че по бито куче всеки може да хвърли камък...

Офф-топик @Уни-Уеб: Човече, ти си някакъв странен вид упорит мазохист :D 3 дена нерви. Баси!
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Аз пък плащам за шаред 3 пъти повече отколкото за впс :D

Хора всякакви - свят широк.... ВАЖНОТО Е ДА НЕМА ЯДОВЕ И НЕРВИ !! Аз за това му се чудя колко нерви похаби, не всичко е пари :wink:
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Аз пък плащам за шаред 3 пъти повече отколкото за впс :D

Хора всякакви - свят широк.... ВАЖНОТО Е ДА НЕМА ЯДОВЕ И НЕРВИ !! Аз за това му се чудя колко нерви похаби, не всичко е пари :wink:

Ей такива като теб ми трябват за клиенти :p
Къпи, търкай, а като си тръгне да не знае дали си го сапунисвал... :)
 
Re: От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Но пък от друга страна и за впс ограничение на дисковото пространство си е същото дърво - не по врат, а по шия :D

не е точно същото :) ето от един впс 50 гб спейс как са ми inodes взех го на такава промоция че чак ме е срам да кажа :) има няма 26 милиона колкото 300 шеърд хостинг акаунта от супера
Screenshot from 2013-09-03 13:46:38.png

ама впс нодовете не са конфигурани за такава употреба като шеърд хостинг сървърите

Hosting thousands of customers on a cPanel server.





Аз пък плащам за шаред 3 пъти повече отколкото за впс :D

Хора всякакви - свят широк.... ВАЖНОТО Е ДА НЕМА ЯДОВЕ И НЕРВИ !! Аз за това му се чудя колко нерви похаби, не всичко е пари :wink:

Хъм ако плащащ повече със съответнот скриптово осигуряване може да менажираш съсвем лесно някое малко деди има вече и под $50 ... с клауд линукс и цпанел още 35 тина за софт и ще сцепиш
 
Последно редактирано от модератор:
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Колкото и да е неприятно да го призная суперхостинг допуснаха голяма грешка дето отрязаха хората от тея услуги. Преди няколко дена им писах да ми обединят няколко акауна в един, защото не ползвам ресурсите за които плащам и искам малко да оптимизирам... Пичовете ми отговориха да си ги местя сам и линк с инструкция как става това:) В тая бясна конкуренция, дето другите доставчици ще ти водят децата на училище, ще ти изхвърлят боклука, че и жена ти ще опънат ако поискаш:), да се държиш като гогле... малко е странно. Дефакто и аз като много други седя при тях от сантименталност, щото почти седем години са това, но всяко нещо си има граници. Доста се изравниха силите напоследък и отзивчивостта и работата с клиентите ще е от решаващо значение, не толкова техническите характеристики и цените. Щото по големите играчи на пазара предлагат общо взето еднакви неща на еднакви пари.
 
Re: От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Не хейтя, само отбелязвам: плащам за ВПС 3 пъти по-ниска цена от техните, сайтовете не ми бавят, дори след местенето без пипане на нищо вдигнаха с по 5-8 точки на тестовете, махнах кеширането на уордпреса, който преди при СХ товареше здраво (!!!!!)...

Отново повтарям: бяха супер, но и те се заразиха с манията на големите и започнаха да пропускат на вид дребни, но доста важни неща. 3 години ползване - всичко ставаше само с учтива молба на мейл. За следващите 12 и малко месеца, то не беше линкове към хелпа им, към разни източници, към блога...

Те си знаят, бизнеса е техен и не мога да давам акъл. Просто не е етично, защото пък става малко като онова, че по бито куче всеки може да хвърли камък...

Офф-топик @Уни-Уеб: Човече, ти си някакъв странен вид упорит мазохист :D 3 дена нерви. Баси!

ако имаш рам дори за малък мемкешъд 64 мб и опкод оптимайзър w3-total cache има кеширане и в мемкешъд или в паметта на оптимайзъра няма да си познаеш урдпреса...

а няма да си познаеш сайтовете само с опкод поптимайзър и fcgi който много шеърд хостинг доставчици не ползват

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Agw0hgqCxf0cdEZsdm1yNjd3amJReG05MzJYSF9USGc#gid=0
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

ако имаш рам дори за малък мемкеъд 64 мб и опкод оптимайзър w3-total cache има кеширане и в мемкешъд или в паметта на оптимайзъра няма да си познаеш урдпреса...

а няма да си познаеш сайтовете само с опкод поптимайзър и fcgi който много шеърд хостинг доставчици не ползват

Смятай ако разбирах и ги можех какво щеше да става! :lol:
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Реално хостинга никакъв разход не е, няма кво да се вживяваме :) Проблемите са съвсем другаде - от една страна отношение и спокойствие, от друга - когато плащаме за нещо безмислено...такова което не носи маротеки, тогава и 5лв са ни много :D
 

Горе