UFO над София

От: UFO над София

При моя случай все едно гореше, все едно някакъв пламък. Задържа се така около 15 минути и после изчезна много много бързо.
И аз бях видял такива горящи преди няколко години. Интересна гледка е.
Но според мен това на клипа е фенер :)
 
От: UFO над София

вижте тази статия - http://news.zapernik.com/366594.html
може и да има нещо вярно, тия американци се врат навсякъде, но в близко бъдеще ще си плащат
винаги е било така и сега ще бъде, че са велики и силни - да, не може да се отрече
но не може винаги да е така.
за пример даваме: османска империя, римска, и още много други
след време ще дойде и техния крах, тогава на първо място ще засте друга страна (ние няма да сме, но нищо не се знае :mrgreen:)
 
От: UFO над София

Хубава темичка сте за формили. Аз да попитам и аз тъй-като сте наясно и се интересувате от тези неща какво стана с зона 59 нали уж трябваше да я разкриват глупавите тиквеници в сащ? Питам щото ми е много интересно, а съм гледал доста видеа специално за там. Иначе то е ясно, че не сме сами и това може да го мисли само един ограничен мозък. :)
 
От: UFO над София

Хубава темичка сте за формили. Аз да попитам и аз тъй-като сте наясно и се интересувате от тези неща какво стана с зона 59 нали уж трябваше да я разкриват глупавите тиквеници в сащ? Питам щото ми е много интересно, а съм гледал доста видеа специално за там. Иначе то е ясно, че не сме сами и това може да го мисли само един ограничен мозък. :)

зона 51 ли имаш предвид?
правят нещо но ние едва ли някога ще разберем какво...
 
От: UFO над София

Естествено, че не сме сами - това противоречи на всякаква логика. Надявам се да сме живи, докато се установи и официален контакт с НЛО, че искам да си поръчам събмити от зелени човечета:).
 
От: UFO над София

Естествено, че не сме сами - това противоречи на всякаква логика. Надявам се да сме живи, докато се установи и официален контакт с НЛО, че искам да си поръчам събмити от зелени човечета:).

Сигурно ще подбият цената на жълтите и черните човечета :lol:
 
От: UFO над София

вижте тази статия - http://news.zapernik.com/366594.html
може и да има нещо вярно, тия американци се врат навсякъде, но в близко бъдеще ще си плащат
винаги е било така и сега ще бъде, че са велики и силни - да, не може да се отрече
но не може винаги да е така.
за пример даваме: османска империя, римска, и още много други
след време ще дойде и техния крах, тогава на първо място ще засте друга страна (ние няма да сме, но нищо не се знае :mrgreen:)

Изчетох коментарите и под статията, и видях доста сходни мнения, че повечето хора са видели светещи обекти над Перник. Говореше се и за ХААРП, но според мен не биха хабили толкова енергия и ресурс за една такава малка държавица като нашата, още повече че сме и в НАТО и послушно им изпълняваме заповедите. Някак си според мен няма логика. Нищо чудно тия летящи обекти да са тестващи секретни US-прототипи, и да ги изпробват на наша територия, нали и без това имат бази, да не забравяме че някои военни летища които закриха нашите тъпаци, американците си ги присвоиха. Аз просто разсъждавам като военен ( от предишната ми професия ) но не бих могъл да отрека и за друга цивилизация. Значи до колкото разбрах летящите тела са безшумни, и спират да се движат, и така стояли неподвижно няколко минути и пак потегляли. Самолет на място във въздуха не може да спре, само хеликоптер, но той пък издава шум, а до колкото разбрах това е голяма височина на която не може да лети хеликоптер, а също така телата се движели с доста голяма скорост, като от бавно плавно движение, в един момент рязко се изтрелват. Значи или US-армията тестват някакви секретни проекти, или са някакви природни явления.

Ако не са нито секретни летателни апарати, нито природни явления - тогава остава да са извъмземни разбира се. Няма нищо за чудене, и аз ги приемам нормално тези неща. Само ограничените мозъци дето са като коне с капаци, могат да си верват и въобразяват че сме само Ние във вселената, и нямало други като Нас... ама блажени са верващите. Интересно ми е само ако са извънземни какво толкова ги привлича да минават толкова често над София и Перник... От много различни статии съм чел, и то в различни места по света, че когато прелитат извънземни тока на селото или града спира, и електронните часовници на хората също. Като отмине, електричеството се възстановява. Няма обяснения защо е така.

Бях чел някъде че минути преди заметресение в небето се появявали вретенообразни облаци, с форма точно на вретено. Необичайно защо и необяснимо. Но за светлини преди, или по време на земетресения или след земетресение - никъде не съм чел нищо.

П.П. Само не рабирам защо в тази статия са сложили снимка на US изтребителя-бомбардировача F-22 RAPTOR ? От къде и как са сигурни че е точно този модел ?
 
Последно редактирано:
От: UFO над София

Сигурно ще подбият цената на жълтите и черните човечета :lol:
И аз това има на предвид:).
После да няма в ФБ протести под надслов: ''Долу зелената сган, остави ни без леп'':)
 
От: UFO над София

Аз видях същото преди 5-6 месеца. Абсолютно същото. Но никой не ми повярва. А на телефона се вижда само това - една точка. Изведнъж излетя и изчезна. Видях го към 10 без 10 една вечер над Бояна.

Аз ти вярвам, защото ги видях и аз. Гледах ги от балкона в Студентски град. Беше около 24 - 01 часа. Движиха се 7 или 8 почти едно след друго в посока Симеоново - Княжево, като им отне около минута да минат видимата част, която се откриваше от балкона. В началото си помислих, че са самолети, но ми направи впечатление, че летят ниско и в момента, в който не се скриха зад очертанията на Витоша, а минаха пред тях, вече им обърнах повече внимание. Не вярвам в никакви световни конспирации, оръжия, извънземни, богове, зодии и т. н, но това и до ден днешен не мога да си обясня какво беше. Бяхме двама, като ги видяхме, но така и не стигнахме до логично обяснение. Сега като видях тези китайски фенери си мисля, че и това може да е било. Евентуално при силен вятър, вероятно могат да достигнат такава скорост. Но съм виждал на живо такива фенери и не съм останал с впечатление да светят толкова силно.
 
От: UFO над София

Самолет на място във въздуха не може да спре

Има самолети, които го могат да го правят - хариер и други на подобен прицип. Мисля, че даже миг 29 може да се спре - да подава достатъчно тяга за да не падне, а и може да си прави кобра ( да лети с гъза напред)

Преди около 10 години гледах как лети нещо светещо в небето, беше към 9 и слънцето почти се скриваше. Тялото светеше ярко и изведнъж си промени формата. Оказа се боен самолет, в който се отразяваше слънцето. Промяната на формата се дължеше съответно на преминаването на звукувата бариера. Със сигурност има и други не сме сами, но според мен нямат полза да се показват пред всички.
 
От: UFO над София

... над Перник. Говореше се и за ХААРП...

Над Перник HAARP не е имало.
А колкото до конкретното наблюдение - коментар 105 в материала, който nortrant показа читател с никнейм Жожко дава обяснение за наблюдаваните светлини над Перник.
Копирам го целия:

Не ми се четат 92 мнения, затова направо към фактите. Самолета за който пише бдителният читател - очевадец е пътничеси самолет Airbus A320 на компанията WIZZ Air по маршрут Валенсия - София с номер W64410. Мина в 23:40 пернишко време през западните квартали на града на височина 1524м. или на 823 метра над главите ви / ако сте го наблюдавали от центъра на Перник/. По курс 030 / север-североизток/ . В 23:46 същия самолет благополучно кацна на летище София на полоса 09. Светлините са включват при преминаване на 3048 метра. Бил е тих, защото при заход двигателите са на малък газ или flight idle и почти не се чуват. Ниско преминаващите самолети над Перник вече не са рядкост, до скоро това беше забранена за полети зона. В момента все по често се пускат захождащи самолети по този маршрут, защото е по изгодно на компаниите. Стандартният маршрут на такъв полет е - източно от Перник - София - Зоната за изчакване на Брезник - София. Сами разбирате, че това са тонове гориво в повече.
 
От: UFO над София

Нищо чудно тия летящи обекти да са тестващи секретни US-прототипи, и да ги изпробват на наша територия, нали и без това имат бази, да не забравяме че някои военни летища които закриха нашите тъпаци, американците си ги присвоиха.

да, може. Но със сигурност вече изпробвани в сащ (искам да кажа, че не за първи път летят в България, а като могат тук да си правят каквото си искат - все едно е тяхна територия - може би и практики и учения да провеждат с тях).

Значи до колкото разбрах летящите тела са безшумни, и спират да се движат, и така стояли неподвижно няколко минути и пак потегляли. Самолет на място във въздуха не може да спре, само хеликоптер, но той пък издава шум, а до колкото разбрах това е голяма височина на която не може да лети хеликоптер, а също така телата се движели с доста голяма скорост, като от бавно плавно движение, в един момент рязко се изтрелват. Значи или US-армията тестват някакви секретни проекти, или са някакви природни явления.

ако това са били самолети - то са военни, и да има такива които може да "зависват" във въздуха (от доста време съществуват изтребители които може да излитат и кацат верикално), казвам го това за да е ясно, че това не е нова технология и мое би вече е доста напреднал статии на развитие в лицето на нова техника - такава която все още не понаваме.
Тук идеята за това вертикално излитане и кацане е за удобство при определен терен или самолетоносач, в случая незнам за какво ще зависват над перник ?!? единственият вариант е да се изпробва нещо, не мисля, че тази технология ще я използват за да висят във въздуха (целта на изтребителите не е да си седят на едно място, нали?)

Интересно ми е само ако са извънземни какво толкова ги привлича да минават толкова често над София и Перник... От много различни статии съм чел, и то в различни места по света, че когато прелитат извънземни тока на селото или града спира, и електронните часовници на хората също. Като отмине, електричеството се възстановява. Няма обяснения защо е така.

Бях чел някъде че минути преди заметресение в небето се появявали вретенообразни облаци, с форма точно на вретено. Необичайно защо и необяснимо. Но за светлини преди, или по време на земетресения или след земетресение - никъде не съм чел нищо.

Няма как да знаем защо минават там.. но това, че София и перник са точно там - няма никакво значение
извънземните едва ли гледат карта и казват "Отиваме до София" :mrgreen:
по-скоро има нещо в района...

А за това, че става нещо с тока и ел. уредите - не разбирам много, но мисля че има нещо общо с полета, магнитни такива и т.н.
 
От: UFO над София

Има самолети, които го могат да го правят - хариер и други на подобен прицип. Мисля, че даже миг 29 може да се спре - да подава достатъчно тяга за да не падне, а и може да си прави кобра ( да лети с гъза напред)

За Хариера знам че може вертикално да излита и каца, не му трябва писта, но за МИГ-29 Fulcrum че е маневрен - да, наблюдавал съм авиошоута с МИГ-ове. Ако говорим за маневрен - сега СУ-37 Flanker по статистика бил най маневрения в света.

Важното е че нещо става в небето над Перник и София незнайно защо... Може би по късно нещата ще излязат наяве.

Няма как да знаем защо минават там.. но това, че София и перник са точно там - няма никакво значение
извънземните едва ли гледат карта и казват "Отиваме до София" :mrgreen:
по-скоро има нещо в района....

Вероятно че по скоро има нещо в района... То ако става въпрос ние самите не знаем какво има в непроходимите гори в нашата държава, има места където не може да стъпи човешки крак и няма как да се изследва всичко. Но нищо чудно и да има нещо в този район, за да се насочат там... Например през 90-те години се говореше за чести UFO към село Ключ, Петрич. Все там. Но защо точно там ? Загадка...
 
От: От: UFO над София

ако това са били самолети - то са военни, и да има такива които може да "зависват" във въздуха (от доста време съществуват изтребители които може да излитат и кацат верикално), казвам го това за да е ясно, че това не е нова технология и мое би вече е доста напреднал статии на развитие в лицето на нова техника - такава която все още не понаваме.

Не е задължително да е нова технология или извънземни. Да предположим, че не са извънземни ами е секретна технология на някоя от големите държава. За да направят летяща чиния им требват следните неща(ако кажа некоя глупост се извинявам не съм спец от обща култура ги пиша):

1. Един брой диск за летяща чиния. Формата на диск е идеална за да може да маневрира у лево и у десно.

2. Един брой антигравитационен двигател на принципа на магнитното поле. Звучи сложно, но е прост двигател дето създава магнитно поле подобно на земното. Ще кажите от де па такъв двигател? Ей ви такъв влак на подобен принцип Маглев. На принципа на магнитната левитация е (скивайте пумпала най-долу на картинката).

А кое подобна технология мисля обяснява и смущенията в тока и ел. уредите. Естествено ако някой е изобретил подобна чиния нема да ще да си признае щото е идеалния шпионски апарат. Па ако са извънземни са много хамави щом ходят в Перник - какъв го дирят там, не виждам да има нещо интересно най много някой винкел да изядат. :D
 
Последно редактирано:
От: UFO над София

@gangster, не мисля, че летящата чиния е идеалното шпионско средство!
ако се направи такова нещо и ние го видим - всички ще знае, че има извънземни (по-точно ще сме сигурни вече)
ако са искали да направят такава летяща чиния - защо не са я направили до сега? не вярвам да не могат
явно има нещо което в нея не е толкова удобно

те не искат ние да знаем със сигурност, че има извънземни (иначе може да ни дадат доказателства)


Второто нещо и най-важно за идеалното шипонско средство е - да не се лови никакви радари и т.н.
пример за нещо подобно е F-117
нз до колко ефективен е, но ако са искали - могли са да го направят във форма на чиния, но явно няма нито смисъл да е в такава форма, нито ще е по-ефективно.

но ако може да направят такова летателноо средство, че да не може да се засече по никакъв начин - формата няма да е решаващият елемент (въпреки че и тя е много важна - повече инфо защо формата на F-117 е точно такава, прочетете в статията, ако под формата на чиния би било по-ефективно - да са го направили така, явно не е )

и още нещо: на 100% съм сигурен, че не се прави летящо средство под формата на чиния заради аеродинамиката - а не защо не може.

горното си твърдение подкрепям със факти
легенда: нагледен чертеж - % Съпротивление на формата

150px-Flow_plate.svg.png

0%
--------------
150px-Flow_foil.svg.png

10%
--------------

150px-Flow_sphere.svg.png

90%
--------------

150px-Flow_plate_perpendicular.svg.png

100%
--------------
 
Последно редактирано:
От: От: UFO над София

@gangster, не мисля, че летящата чиния е идеалното шпионско средство!
ако се направи такова нещо и ние го видим - всички ще знае, че има извънземни (по-точно ще сме сигурни вече)
ако са искали да направят такава летяща чиния - защо не са я направили до сега? не вярвам да не могат
явно има нещо което в нея не е толкова удобно

те не искат ние да знаем със сигурност, че има извънземни (иначе може да ни дадат доказателства)


Второто нещо и най-важно за идеалното шипонско средство е - да не се лови никакви радари и т.н.
пример за нещо подобно е F-117
нз до колко ефективен е, но ако са искали - могли са да го направят във форма на чиния, но явно няма нито смисъл да е в такава форма, нито ще е по-ефективно.

но ако може да направят такова летателноо средство, че да не може да се засече по никакъв начин - формата няма да е решаващият елемент (въпреки че и тя е много важна - повече инфо защо формата на F-117 е точно такава, прочетете в статията, ако под формата на чиния би било по-ефективно - да са го направили така, явно не е )

Що да не идеалното шпионско средство. Безшумно, много маневрено, способно да виси с часове на едно място, не се засича от радари и като я видят всички си мислят, че са извънземни. Поради манвреноста на чинията и способноста да равива голяма скорост трудно се хваща в кадър и се уцелва от ракети.

ако са искали да направят такава летяща чиния - защо не са я направили до сега? не вярвам да не могат

Като не са казали, че са направили значи ли, че няма? Преди да обявят съществуването на F-117 ако ти кажеха, че има такъв самолет щеше ли да повярваш?

Според мен технологиите са напреднали и могат да я направят. Ако допуснем, че има извънземни предполагам, че нашата чиния ще е като Трабант пред Ферари спрямо тяхната.:mrgreen:

и още нещо: на 100% съм сигурен, че не се прави летящо средство под формата на чиния заради аеродинамиката - а не защо не може.

горното си твърдение подкрепям със факти

Каква аеродинамика аз ти говоря за магнитна левитция?
http://vbox7.com/play:79d646e5
 
Последно редактирано:
От: От: UFO над София

...горното си твърдение подкрепям със факти
легенда: нагледен чертеж - % Съпротивление на формата

150px-Flow_plate.svg.png

0%
--------------
150px-Flow_foil.svg.png

10%
--------------

150px-Flow_sphere.svg.png

90%
--------------

150px-Flow_plate_perpendicular.svg.png

100%
--------------

nortrant => третата диаграма, показана от теб, която е с 90% съпротивление не е правилна. Това е напречен разрез - все едно едно кръгло тяло да е разположено перпендикулярно на посоката на летене - тогава много ясно, че съпротивлението ще е едва ли не 90-100%. Това тяло е гледано отгоре. Иначе това тяло ако се гледа успоредно на неговия полет, то има същата форма както и тялото показано от теб на предната диаграма - диаграма 2, и да изглежда като капковидна форма.
Едно такова тяло в полет гледано отстрани ще има точно такава форма, която си показал във втория пример при съпротивление около 10 %.
Все пак да не забравяме, че кръглата форма е най-добрата, идеална за полет.
За сравнение: снимка на b2 гледана отгоре - тук се вижда колко е плосък самолета и с голяма площ, прилича доста на третата диаграма показана от теб, а тук същия самолет в полет - прилича на показаната от теб диаграма 2.
 
От: UFO над София

То имало и електромагнитна левитация(как я мразех тази физика едно време):

[video=youtube;tCdTWdpibOM]http://www.youtube.com/watch?v=tCdTWdpibOM[/video]
 
От: UFO над София

Няма нищо случайно.
ancient_technology_abydos.jpg
829797_f496.jpg
11Madonna.jpg
 
От: От: UFO над София

То имало и електромагнитна левитация(как я мразех тази физика едно време):

[video=youtube;tCdTWdpibOM]http://www.youtube.com/watch?v=tCdTWdpibOM[/video]

Да, има и електромагнитна левитация и това не е новост. А пък на мен точно физиката ми беше любим предмет. :) Само че този раздел който включва електромагнитни трептения, вълни, електричество, оптика и лазери. Иначе за механиката много не ме влечеше. Даже съм се явявал и на олимпиади по физика, барабар с издухани физици дето имат 10 деоптъра очила и тежат 40 кг. с мокри дрехи. :)
 

Горе