Vip Brother 2016

Добре, съгласих се с теб. Но какви формати трябва да излъчват в прайм тайма, за да бъдат за аристокрацията, за да задоволят твоя вкус, например? Според мен предаването се гледа от всички. Не само от простолюдието. А онези, които го отричат са някакъв краен тип интелектуалци, които чуват само собствения си глас.

Да, хората, които искат да се развиват и да движат напред бизнес, и да отделят повече време на семейството си, които нямат време да слушат чуждите битовиски простотии точно това искат! Те си мислят по цял ден как ще се приберат вкъщи ще седнат пред телевизора, ще си сипят една ракия и ще слушат за това, примерно, как една изкукуригала "ВИП"-ка не си би измила ръцете като излизала от тоалетната и как друг водещ/готвач/певец/актьор я видял и коментира с останалите. Или пък как един се напил и направил скандал, че няма повече уиски, докато други се карат кой е изял последното кисело мляко в хладилника.... Клюкарщина, пошлост и битовизми - направо от това има нужда цяла България. Как си уцелил само! o_Oo_Oo_O
 
Да, хората, които искат да се развиват и да движат напред бизнес, и да отделят повече време на семейството си, които нямат време да слушат чуждите битовиски простотии точно това искат! Те си мислят по цял ден как ще се приберат вкъщи ще седнат пред телевизора, ще си сипят една ракия и ще слушат за това, примерно, как една изкукуригала "ВИП"-ка не си би измила ръцете като излизала от тоалетната и как друг водещ/готвач/певец/актьор я видял и коментира с останалите. Или пък как един се напил и направил скандал, че няма повече уиски, докато други се карат кой е изял последното кисело мляко в хладилника.... Клюкарщина, пошлост и битовизми - направо от това има нужда цяла България. Как си уцелил само! o_Oo_Oo_O

Проблемът е, че гледаш над това предаване много плоско. Ти виждаш битовизми, аз виждам сценарий, който ти позволява да разсъждаваш над въпросните ситуации. Отдавна предаването не е само за скандала. Естествено, че така го буустват още повече, но под шапката на пошлостта има нещо друго. Не те карам да го гледаш, просто не отричай, след като не можеш да го разбереш. Щом има милиони, които го гледат... е достатъчно показателно.
 
Не се водя от аристокрацията. Ходя с градски транспорт, ако ми се налага. Не пия шампанско с хайвер (мразя хайвера), но формати като Обичам България, Ннякое музикално (не ги гледам, ама се радвам да знам, че има талантливи хора и сцена за тях), филми - бг сериали като Под прикритие, Столичани в повече, това бяха добри, дори първия е лидер в момента и нищо не може да го бутне, нещо като На всеки километър, Дунав мост.....а защо не и забавни скечове тип Аламинут, Улицата имаше такова. Нещо да разведрява положително, а не да гледаме хленченето и храненето на хора, които според мен са много далеч от ВИП. И лорда, моля ти се, седнал да ги коментира....ако някой чужденец го загледа ще ни зачекне от списъка с дестинации. :)

И тъй като бг народа е много финансово образован, нищо няма да пречи да речем всеки четвъртък (или друг ден от седмицата) да има някакво бизнес предава на различни теми - единият ден примерно Как да подобрим качеството на нашата къща за гости с цел повишаване продажбите или Наем на недвижимо - как да управляваме актива си....Да, звучи сухо и безинтересно, но при добре направен сценарии, актьорска игра и наистина ноу хау. За разлика от другите, това ще образова малко повече хората....а не да гледа как някакви пияндета се раздават в едно затворено пространство. Този специално не знам дали има много пиянски изцепки, но в предишните каквото съм гледал беше малко в повече. Но един народ се води много по-лесно като му пускаш предавания, с които да поизпростее. :)
 
Проблемът е, че гледаш над това предаване много плоско. Ти виждаш битовизми, аз виждам сценарий, който ти позволява да разсъждаваш над въпросните ситуации. Отдавна предаването не е само за скандала. Естествено, че така го буустват още повече, но под шапката на пошлостта има нещо друго. Не те карам да го гледаш, просто не отричай, след като не можеш да го разбереш. Щом има милиони, които го гледат... е достатъчно показателно.
Разказаха ми за ситуациите. Актьорът, изиграл Исус, не искал да играе в Малката булка и чалга фурията Емануела му го върнала като го прелъстила, за да си отмъсти. Или Същата певица се е преструвала, че ходи с бизнесмена, за да всеят смут и интрига сред останалите. А. И още едно - най-голямото постижение в България - Нобеловата награда. :) Прав си, има върху какво да се замислиш, гледайки това. :) Дали живота не е прекалено кратък да си го запълваш с това. :)
 
Проблемът е, че гледаш над това предаване много плоско. Ти виждаш битовизми, аз виждам сценарий, който ти позволява да разсъждаваш над въпросните ситуации. Отдавна предаването не е само за скандала. Естествено, че така го буустват още повече, но под шапката на пошлостта има нещо друго. Не те карам да го гледаш, просто не отричай, след като не можеш да го разбереш. Щом има милиони, които го гледат... е достатъчно показателно.

Да, много са полезни разсъжденията, защо чалга певачка смята, че не е хубаво да да няма достатъчно алкохол или пък защо актьор/тв водещ/а се кара, че някой е пръднал под зависиките сутринта. Направо от тия разсъждения нови научни открития ще се родят, ще пътуваме до извън слънчевата система, ще открием лек за всички болести! Така е! Това, че 1 000 000 кретена, които нямат собствен смислен живот гледат сеира и тъпизмите в живота на други хора, взели хонорари да се правят на клоуни, наистина е показателно.

Хляб и цирк
 
  • Like
Реакции: 9876
Разказаха ми за ситуациите. Актьорът, изиграл Исус, не искал да играе в Малката булка и чалга фурията Емануела му го върнала като го прелъстила, за да си отмъсти. Или Същата певица се е преструвала, че ходи с бизнесмена, за да всеят смут и интрига сред останалите. А. И още едно - най-голямото постижение в България - Нобеловата награда. :) Прав си, има върху какво да се замислиш, гледайки това. :) Дали живота не е прекалено кратък да си го запълваш с това. :)

Емануела не го е прелъстила, а показа, че не е толкова примерен и, че лесно му пада пердето (понеже той отказа тая мисия с довода, че е морален). Нобеловата награда пък показа колко прости хора са випове. Да ти кажа, аз повече следя коментарите във ФБ. Много е яко как се обръщат нещата.
А Откраднат живот показва доста интересни неща, които са от полза. Доста често се говори за проблеми, които човек може да си причини.

Разбирам и горното ти мнение. Но как Под Прикритие е по-морален, по-правилен, по-умен начин да запълваш времето си? Или пък Столичани в повече? Или пък Аламинут?

Тези продукции, които си изброил са в същия таргет. Простотии, от които не извличаш най-ценни съвети, но ги гледаш.
Това ми е проблемът на мен, не че не гледаш Вип Брадър.
 
Да, много са полезни разсъжденията, защо чалга певачка смята, че не е хубаво да да няма достатъчно алкохол или пък защо актьор/тв водещ/а се кара, че някой е пръднал под зависиките сутринта. Направо от тия разсъждения нови научни открития ще се родят, ще пътуваме до извън слънчевата система, ще открием лек за всички болести! Така е! Това, че 1 000 000 кретена, които нямат собствен смислен живот гледат сеира и тъпизмите в живота на други хора, взели хонорари да се правят на клоуни наистина е показателно.

Хляб и цирк

А ти какво гледаш, колега? Новини гледаш ли? Нещо?
 
А ти какво гледаш, колега? Новини гледаш ли? Нещо?

Телевизия не гледам от години. Нямах телевизор дори допреди 2 години. Сега го ползвам само за да гледам филми на него.

Информацията си набавям от разнообразни онлайн източници. Не ми трябва Юксел и там другите да ми говорят подбрани глупости спрямо наратива на текущата политическа ситуация. Ти какво си мисли, че по новините казват важните неща ли?

Я кажи знаеш ли например, че най-старата банка в СВЕТА бе фалирала и бе спасена в Италия. А знаеш ли как бе спасена? С депозитите на хората, вложители. А да знаеш, че много от тях са се обесили защото са загубили спестяванията си? Говори ли се по телевизията как Хилари имала 90% шанс за победа на изборите в САЩ? Зомбираха ли се хората с атаки към Тръмпш постоянно? Какво стана накрая? Прави ли бяха медиите?

Ако разчиташ на "информацията" за света и начина на живот споделяна от ъТВ и Биг Брадър искрено те съжалявам :) теб и останалите "милиони"...
 
Не се водя от аристокрацията. Ходя с градски транспорт, ако ми се налага. Не пия шампанско с хайвер (мразя хайвера), но формати като Обичам България, Ннякое музикално (не ги гледам, ама се радвам да знам, че има талантливи хора и сцена за тях), филми - бг сериали като Под прикритие, Столичани в повече, това бяха добри, дори първия е лидер в момента и нищо не може да го бутне, нещо като На всеки километър, Дунав мост
Сериозен си? Под приктие гледал ли си поне един епизод да видиш каква селяни е?
 
Много лесно ще го обясня - хората гледат предаване, шоу, сериал, филм, за да им се разсее мозъка като влезнат в сюжета им. И вече тук идва въпроса кой мозък какво е готов да поеме, за да се разсее, вкара повече информация или заглади гънките. Мисля, че в Под прекритие има повече замисъл, отколкото в някакви отвързани, позалязващи звезди, които са ги пуснали да си упражняват характерите в неясна среда. :) Нещо като е мислено и преправяно е някак по-приятно за възприемане от някакви първични глупости. И там са доста първични. :)

@хейтър , не говоря на наизуст. :) То има ли някой да не го е гледал? Ти какво влизане направи. :)
 
Телевизия не гледам от години. Нямах телевизор дори допреди 2 години. Сега го ползвам само за да гледам филми на него.

Информацията си набавям от разнообразни онлайн източници. Не ми трябва Юксел и там другите да ми говорят подбрани глупости спрямо наратива на текущата политическа ситуация. Ти какво си мисли, че по новините казват важните неща ли?

Я кажи знаеш ли например, че най-старата банка в СВЕТА бе фалирала и бе спасена в Италия. А знаеш ли как бе спасена? С депозитите на хората, вложители. А да знаеш, че много от тях са се обесили защото са загубили спестяванията си? Говори ли се по телевизията как Хилари имала 90% шанс за победа на изборите в САЩ? Зомбираха ли се хората с атаки към Тръмпш постоянно? Какво стана накрая? Прави ли бяха медиите?

Ако разчиташ на "информацията" за света и начина на живот споделяна от ъТВ и Биг Брадър искрено те съжалявам :) теб и останалите "милиони"...

А какви филми гледаш?
 
Много лесно ще го обясня - хората гледат предаване, шоу, сериал, филм, за да им се разсее мозъка като влезнат в сюжета им. И вече тук идва въпроса кой мозък какво е готов да поеме, за да се разсее, вкара повече информация или заглади гънките. Мисля, че в Под прекритие има повече замисъл, отколкото в някакви отвързани, позалязващи звезди, които са ги пуснали да си упражняват характерите в неясна среда. :) Нещо като е мислено и преправяно е някак по-приятно за възприемане от някакви първични глупости. И там са доста първични. :)

@хейтър , не говоря на наизуст. :) То има ли някой да не го е гледал? Ти какво влизане направи. :)

А ако сравним Аламинут или Столичани с Вип Брадър? На едно ниво са.. само, че Брадър поне предизвиква бурни обсъждания. Значи, не стигаме до интелигенция и простолюдие, а до вкусове за отмаряне.
 
А какви филми гледаш?

Основно трилъри, драми, исторически, документални - такива, които наистина те карат да се замислиш и да не знаеш как ще свършат накрая + от време на време фентъзи. Имена на любими филми да изреждам ли? Сигурен съм, че 80% няма и да си ги чувал :D
 
А ако сравним Аламинут или Столичани с Вип Брадър? На едно ниво са.. само, че Брадър поне предизвиква бурни обсъждания. Значи, не стигаме до интелигенция и простолюдие, а до вкусове за отмаряне.
На едно ниво....не бих казал. ММ, едното е хумористично, а другото е просто риалити, изливащо доста голяма част от човешките черти, които никой не иска да гледа. И е е хубаво да не може да се прави разлика между хумористични предавания и риалити формати, където горе долу сценария е една голяма импровизация.
 
Основно трилъри, драми, исторически, документални - такива, които наистина те карат да се замислиш и да не знаеш как ще свършат накрая + от време на време фентъзи. Имена на любими филми да изреждам ли? Сигурен съм, че 80% няма и да си ги чувал :D

Сега разбирам, че си невероятен интелектуалец. Честно казано, не познавам човек, който да води толкова идеалистичен и смислен живот :)
Явно си изключение.

На едно ниво....не бих казал. ММ, едното е хумористично, а другото е просто риалити, изливащо доста голяма част от човешките черти, които никой не иска да гледа. И е е хубаво да не може да се прави разлика между хумористични предавания и риалити формати, където горе долу сценария е една голяма импровизация.

Ако под никой имаш предвид многохилядна аудитория съм съгласен. Сравнявам ги по стойност, не по жанр. И двете не водят до невероятни заключения и нравствени открития. Аз например, намирам за простотия "София - ден и нощ", но децата са полудяли по формата.
 
Сега разбирам, че си невероятен интелектуалец. Честно казано, не познавам човек, който да води толкова идеалистичен и смислен живот :)
Явно си изключение.

Важно е човек да умее да чисти шлаката. Безсмислени неща винаги има в нечии живот, но да гледам чуждите безсмислия никога няма да направя "своето безсмислено нещо".
 
Последно редактирано:
Ако под никой имаш предвид многохилядна аудитория съм съгласен. Сравнявам ги по стойност, не по жанр. И двете не водят до невероятни заключения и нравствени открития. Аз например, намирам за простотия "София - ден и нощ", но децата са полудяли по формата.
Да, това пък не мога да го определя що за жанр е и въобще каква му е идеята. Някакви драми се развиват уж в реално време...не го схващам. Явно проблема е в мен, защото много май го харесват. ;)
 
Никога не съм мислил, че едно такова шоу в малка държава като България може да издържи повече от 2 сезона.
Видях му рекламата в ФБ и темата в форума. Даже преди да видя рекламата в ФБ незнаех че още го снимат
Като цяло тези шоута са направени за хората които не търсят някаква художествена стойност в това което гледат.
 
Важно е човек да умее да чисти шлаката. Безсмислени неща винаги има в нечии живот, но да гледам чуждите безсмислия никога няма да направя "своето безсмислено нещо".
Ти да не си някакъв отшелник? Телевизия не гледаш! Хората какво гледат, не те интересува, а иначе имаш мнение и самочувствие, за да даваш критики и лепиш етикети. :)
 
Ти да не си някакъв отшелник? Телевизия не гледаш! Хората какво гледат, не те интересува, а иначе имаш мнение и самочувствие, за да даваш критики и лепиш етикети. :)

Не ме интересува какво гледат хората интересува ме това да не ми се натрапва на мен и да ми се казва "щом еди-колко-си го гледат значи е мноооого яко". Етикети не лепя, просто се изумявам какво ценно намират хората в подобна бълвоч.... Мнение и най-вече самочувствие имам от това което съм направил с живота си и продължавам да правя. Ти докато гледаш Биг Брадър и на Слави патрЕотичните песни просълзени трупаш ли самочувствие? Не ми отговаряй, никът ти говори достатъчно. Дай му на простия (тук имам предвид елементарния, обикновен, а не глупав) човек мезе и пиенйе и ще е доволен :)
 
Последно редактирано:

Горе