VPN - Виртуална частна мрежа

speedtest

1344630r.png


Тест за бързина на интернета, направен директно от сървъра.
Браузъра, който виждате е браузъра на сървъра.
Бързината която виждате, е базирана на бързината на сървърите от които се тества, скоростта на самия VPN сървър е 100Mbit/s Upload/Download.
 
Последно редактирано:
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Два теста на един от VPN сървърите (браузърът е стартиран на клиента):



 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

1338135i.png


Това са нашите клиентски тестове, базирани са на моя интернет.
 
ping

1346392W.png


Тук пингвам YouTube.com, през моя интернет, който минава през моя VPN сървър.
Забележете, колко малко време за реакция има до YouTube.com (САЩ).

Pinging youtube.com [74.125.45.100] with 32 bytes of data:
Reply from 74.125.45.100: bytes=32 time=160ms TTL=53
Reply from 74.125.45.100: bytes=32 time=160ms TTL=53
Reply from 74.125.45.100: bytes=32 time=159ms TTL=53

Ping statistics for 74.125.45.100:
Packets: Sent = 3, Received = 3, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 159ms, Maximum = 160ms, Average = 159ms


За това, не се колебайте а си поръчайте веднага VPN срещу 5 EUR / месец.
За да бъде вашия интернет по-бърз и по-сигурен.

За поръчка: raketata(at)gmail.com
 
Последно редактирано:
От: VPN - Виртуална частна мрежа

raketata, само не разбрах кое ми гарантира сигурността при използването на твоите услуги?
Тоест от къде да съм сигурен, че ти няма да снифиш данните, които минават през VPN-a? Колкото имам сигурност при теб, толкова имам сигурност и при директния ми доставчик. Да не говорим, че минавайки през теб трафика просто минава през друг канал, след чийто изход сигурността на данните е същата като това да си ползвам директно моя провайдър.

Отделно твоя vpn изобщо не е панацея - мейлите ми в mail.bg/abv.bg/gmail.com и тн. така или иначе се записват на сървърите им, така че дори и доставчика ми да ги няма държавата пак може да ги поиска от собствениците на мейл сървъра.
 
От: От: VPN - Виртуална частна мрежа

raketata, само не разбрах кое ми гарантира сигурността при използването на твоите услуги?

Ако искаш абсолютна сигурност - не ползвай Интернет.

Тоест от къде да съм сигурен, че ти няма да снифиш данните, които минават през VPN-a? Колкото имам сигурност при теб, толкова имам сигурност и при директния ми доставчик.

Има разлика.

Да не говорим, че минавайки през теб трафика просто минава през друг канал, след чийто изход сигурността на данните е същата като това да си ползвам директно моя провайдър.

Разликата е, че твоят доставчик е длъжен по закон да пази данни, докато доставчикът на VPN услуги може и да не е задължен (има разни заобикалки, особено ако фирмата, която предлага услугата е регистрирана в друга държава - напр. сървър в САЩ, а фирма в Хонконг).

Разбира се повечето трафик през Интернет е некриптиран (ползва се http вместо https).

Ако някой иска да снифи трафика (този някой допускаме, че не е администратора на VPN сървъра, а някой, който има достъп до мрежовите интерфейси на сървъра) ще го снифи, обаче няма да знае кои точно данни са твоите и кои на друг клиент, който ползва същия VPN сървър. Разбира се не трябва да пращаш информация в некриптиран вид, по която могат да установят самоличността ти.

Отделно твоя vpn изобщо не е панацея - мейлите ми в mail.bg/abv.bg/gmail.com и тн. така или иначе се записват на сървърите им, така че дори и доставчика ми да ги няма държавата пак може да ги поиска от собствениците на мейл сървъра.

Няма "панацея". Никой не продава такова нещо. И не приравнявай пощите *.bg с *.com - разликата е, че при последните ще е много трудно за държавата (т.е. мафията, която иска да ти открадне данните) да изиска записите (освен ако държавата/мафията не е Китай - те директно кракват и крадат най-безсрамно - вж. Google спира да работи с Китай).

Ако се притесняваш, че ще ти четат пощата може да я криптираш. Не е сложно да се реализира.
 
От: От: От: VPN - Виртуална частна мрежа

Има разлика.
Да, разликата е само кой се възползва от данните.

Разликата е, че твоят доставчик е длъжен по закон да пази данни, докато
доставчикът на VPN услуги
може и да не е задължен (има разни заобикалки, особено ако фирмата, която предлага услугата е регистрирана в друга държава - напр.
сървър в САЩ, а фирма в Хонконг
).
Да, моя доставчик е длъжен, а админа на VPN-a може да го прави за собствена изгода.

Ако някой иска да снифи трафика (този някой допускаме, че не е администратора на VPN сървъра, а някой, който има достъп до мрежовите интерфейси на сървъра) ще го снифи, обаче няма да знае кои точно данни са твоите и кои на друг клиент, който ползва същия VPN сървър. Разбира се не трябва да пращаш информация в некриптиран вид, по която могат да установят самоличността ти.
Така или иначе дали през VPN, дали без все някой може да ти снифи трафика. Въпроса е необходим ли е този VPN след като той нищо не променя - все някой снифи ;)

Няма "панацея". Никой не продава такова нещо. И не приравнявай пощите *.bg с *.com - разликата е, че при последните ще е много трудно за държавата (т.е. мафията, която иска да ти открадне данните) да изиска записите (освен ако държавата/мафията не е Китай - те директно кракват и крадат най-безсрамно
Наясно ли си, че в любимат демократична америка има щати, в който анализирането на трафика си е направо задължително? Също се отнася и за Германия... Тоест gmail.COM никак, ама никак не се различава от mail.BG.

Ако се притесняваш, че ще ти четат пощата може да я криптираш. Не е сложно да се реализира.

Там където трябва съм си сложил сертификати. https без собствен сертификат въобще не решава проблема с man in the midle.

П.С. Трябваше да разкарам всички линкове от цитатите, заради ограниченията - не мога да пускам линкове преди да имам 10 поста.
 
От: От: VPN - Виртуална частна мрежа

raketata, само не разбрах кое ми гарантира сигурността при използването на твоите услуги?
Тоест от къде да съм сигурен, че ти няма да снифиш данните, които минават през VPN-a? Колкото имам сигурност при теб, толкова имам сигурност и при директния ми доставчик. Да не говорим, че минавайки през теб трафика просто минава през друг канал, след чийто изход сигурността на данните е същата като това да си ползвам директно моя провайдър.

Отделно твоя vpn изобщо не е панацея - мейлите ми в mail.bg/abv.bg/gmail.com и тн. така или иначе се записват на сървърите им, така че дори и доставчика ми да ги няма държавата пак може да ги поиска от собствениците на мейл сървъра.

[root@DX7000 log]# ls
acpid btmp httpd mcelog rpmpkgs tallylog
amanda conman iptraf messages sa tomcat5
anaconda.log conman.old kav mysqld.log samba wtmp
anaconda.syslog cron lastlog pm secure yum.log
anaconda.xlog cups mail ppp setroubleshoot
audit dmesg maillog prelink spooler
boot.log faillog mailman psa-horde squid


Някъде виждаш ли логове от VPN?
Бих могъл на всеки един клиент да дам пряк достъп до сървъра за да провери сам дали там се пазят логове от VPN.


Компанията, която предоставя интернет на нашите сървъри, е една от най-голямите корпорации, която по закон не пази логове, нито сабира такива и никой не може да я накара да го прави, дори и правителството.
Сървърите са намират в бункери под земята, пригодени в днешно време за съхранение на сървъри с висока сигурност. Има охрана с автомати, стоманени врати, камери и само няколко човека имат достъп до залите със сървъри, които хора имат карти за достъп.

Mail.bg/Abv.bg, не само ти четат писмата, но и ще те осъдят (особено абв.бг) ако направиш нещо. Първо ти прочитат писмата, после ти взимат адреса и ЕНГ-то от регистрацията, след което се озоваваш в съда. Прочети условията им за ползване. Информацията която ти давам, е точно от хора от абв.бг

Относно Gmail.com. Не гледаш ли BBC/CNN? Вече се пробва правителството на САЩ да получи достъп до пощата на някакъв човек, който явно е нарушил закона за тях. Google отказа да предостави такъв достъп. Правителството остана безсилно.
 
Последно редактирано:
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Нищо не доказваш с пействането на списък с файлове.

Сам си вкарваш автогол с изказванията си...

Представи си следната ситуация:
Някакъв тип ти става клиент, иска ти root-чето за да се убеди в сигурността на системата. Инсталира ти някой и друг снифер и компрометира цялата ти услуга. Каква полза от това че машините са в бумкер, като ти сам даваш достъп до тях?:)

Бтв желанието ми не е да се заяждам, а да ти покажа пропуските в идеята на VPN-a.
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Нищо не доказваш с пействането на списък с файлове.

Сам си вкарваш автогол с изказванията си...

Представи си следната ситуация:
Някакъв тип ти става клиент, иска ти root-чето за да се убеди в сигурността на системата. Инсталира ти някой и друг снифер и компрометира цялата ти услуга. Каква полза от това че машините са в бумкер, като ти сам даваш достъо до тях?:)

Бтв желанието ми не е да се заяждам, а да ти покажа пропуските в идеята на VPN-a.

Разбирам, че искаш да се увериш в сигурността на с-мата и за това ти давам факти.
Аз няма да дам "root", на никой, кой е казал, такова нещо?

Имам поребител "гост", който има привилегиите, единствено да види логовете на сървъра.
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Никой не се опитва да убеждава някого, че ползването на Интернет е безопасно, защото това не е вярно.

Който го е страх от мечки - да не ходи в гората ;)

Така или иначе дали през VPN, дали без все някой може да ти снифи трафика. Въпроса е необходим ли е този VPN след като той нищо не променя - все някой снифи ;)

Ти сам го каза по-горе - разликата е в това кой снифи. В повечето случаи локалната мафия, която изнудва админа на доставчика ти на Интернет е по-опасна от тази, която ти снифи трафика от изхода на тунела.
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Никой не се опитва да убеждава някого, че ползването на Интернет е безопасно, защото това не е вярно.

Който го е страх от мечки - да не ходи в гората ;)



Ти сам го каза по-горе - разликата е в това кой снифи. В повечето случаи локалната мафия, която изнудва админа на доставчика ти на Интернет е по-опасна от тази, която ти снифи трафика от изхода на тунела.

Всъщност мечки има само на определени места в гората, където хората не ходят.

С нас можете да отидете на тези места с 7,62х51 калибър Калашник, което всъщност е вашия VPN.
 
Последно редактирано:
От: VPN - Виртуална частна мрежа

ПОМОЩ
Код:
There are no TAP-Win32 adapters on this system.  You should be able to create a TAP-Win32 adapter by going to Start -> All Programs -> OpenVPN -> Add a new TAP-Win32 virtual ethernet adapter.
И
Код:
C:\Program Files (x86)\UltraVPN\bin>"C:\Program Files (x86)\UltraVPN\bin\tapinst
all.exe" install "C:\Program Files (x86)\UltraVPN\driver\OemWin2k.inf" tap0901
tapinstall.exe failed.
Ползвам win 7 64 bit
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

По-горе обясних защо не трябва да се тегли UltraVPN и как да се ползва без да се тегли. Вместо това се тегли софтуер от openvpn.net.

Освен това има вероятност тези безплатни VPN услуги да са нещо подобно на Honeypot (т.е. сиренцето в капана).
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

ПОМОЩ
Код:
There are no TAP-Win32 adapters on this system.  You should be able to create a TAP-Win32 adapter by going to Start -> All Programs -> OpenVPN -> Add a new TAP-Win32 virtual ethernet adapter.
И
Код:
C:\Program Files (x86)\UltraVPN\bin>"C:\Program Files (x86)\UltraVPN\bin\tapinst
all.exe" install "C:\Program Files (x86)\UltraVPN\driver\OemWin2k.inf" tap0901
tapinstall.exe failed.
Ползвам win 7 64 bit

Пиши за проблема във форума на програмата

[url]http://www.ultravpn.fr/forum/[/URL]
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Инсталирах OpenVPN и се оправи..
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Безплатните VPN клиенти са Вирус, Тип: Adware.
Инжектират DLL файл към процесите на Windows.
За жалост, няма да можеш да го махнеш, ако вече си го инсталирал. Вируса се засича само от 1 програма, която го трие само частично.
Освен това, там информацията не ти е сигурна и те не могат да ти гарантират сигурността, като нас.
Отделно разполагат само с 20-30 KB/s Download и почти никакъв Upload.
Освен това, те работят само на порт 80 (уеб), като всички други услуги на компютъра ти се блокират, скайп, игри, торент програми, чатове и всички други програми, които имат връзка с интернет. От това, повече не може да бъдеш прецакан! След като ти спрат интернета и само браузъра ти работи на 20-30 KB/s, с 400ms ping и вирус в компютъра!
 
От: От: VPN - Виртуална частна мрежа

Безплатните VPN клиенти са Вирус, Тип: Adware.
Инжектират DLL файл към процесите на Windows.
За жалост, няма да можеш да го махнеш, ако вече си го инсталирал. Вируса се засича само от 1 програма, която го трие само частично.
Освен това, там информацията не ти е сигурна и те не могат да ти гарантират сигурността, като нас.
Отделно разполагат само с 20-30 KB/s Download и почти никакъв Upload.
Освен това, те работят само на порт 80 (уеб), като всички други услуги на компютъра ти се блокират, скайп, игри, торент програми, чатове и всички други програми, които имат връзка с интернет. От това, повече не може да бъдеш прецакан! След като ти спрат интернета и само браузъра ти работи на 20-30 KB/s, с 400ms ping и вирус в компютъра!

Усещаш ли как лекинко се изхвърляш като обобщаваш под една шапка? Първо openvpn също е безплатен VPN клент, тоест според твоите думи той също е adware...!? Както писах по-горе нищо не може да гарантирате - по всяко време можете да решите да кривнете и да снифите трафика минаващ през VPN-a
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Разликата между OpenVPN и UltraVPN е, че втория ползва изходен код от първия, но включва и някакви неизвестни модификации (за да имат това право вероятно са платили на разработчиците на OpenVPN или нарушават GPL по незаконен начин). Дали тези модификации са само настройките или има и нещо друго (напр. троянски кон) - не може да се каже, защото изходния код на UltraVPN не е публикуван!

Затова по-горе препоръчах да се ползва OpenVPN вместо модификацията му UltraVPN (от UltraVPN може да се извадят настройките (по описаната от мен процедура), които са обикновени текстови файлове и лесно могат да се прочетат с цел да се уверим, че в тях няма нищо опасно).

OpenVPN е свободен софтуер и изходния му код е публикуван. Заради това разработчиците му не биха сложили троянски кон, защото ще им се развали имиджа и няма да ги взимат никъде на работа.

UltraVPN не е само софтуера, а е софтуер + услуга, които са интегрирани по такъв начин, че е сравнително трудно (за обикновения потребител) да се отдели софтуера от услугата (но е възможно - по-горе обясних как се отделя продукта и услугата и как услугата може да се ползва с чист свободен софтуер).
 
От: От: От: VPN - Виртуална частна мрежа

Усещаш ли как лекинко се изхвърляш като обобщаваш под една шапка? Първо openvpn също е безплатен VPN клент, тоест според твоите думи той също е adware...!? Както писах по-горе нищо не може да гарантирате - по всяко време можете да решите да кривнете и да снифите трафика минаващ през VPN-a

Не бъди малко ревливо дете.
 

Горе