Windows 8 - мнения за него

От: От: Windows 8 - мнения за него

нещем да кажем от семейство Уиндоус :p

Ясно е, че работи по-бързо от предните версии на уина. Говоря, че работи по-бързо от линукса. Не си говоря празни приказки, правили сме тестове. Няма елементари ос, няма минт, по-бърз е 8.1...
Е това вече ми се струва невероятно... Да не кажа невъзможно.
Можеш ли да кажеш с какъв линукс си го сравнявал и в какво се изразяват тестовете. Първоначано зареждане, отваряне на фаил след клик?
 
От: От: Windows 8 - мнения за него

Е това вече ми се струва невероятно... Да не кажа невъзможно.
Можеш ли да кажеш с какъв линукс си го сравнявал и в какво се изразяват тестовете. Първоначано зареждане, отваряне на фаил след клик?

И на мен ми се струваше невероятно но е факт...
Най-слабата тестова конфигурация беше:
MB - mb-biostar7025
RAM - 2gb ddr2 600mhz
CPU - athlon le 2200ghz
GPU - integrated
hdd - hitachi 160gb 8mb cache

Тествани ос 32 бита - winx (xp pro, 7 pro, 8 pro, 8.1 pro), linux(elementary os, mint 17.1, ubuntu 14.04.02 lts).
Тествани са основните неща - бравзъри, плеър и обща бързина на работата със самата ос - преглеждане на файлове, време за бутване не е гледано.
С xp вървеше най-зле. Бавно зареждане на програмите, браузъра насича при използването на по-тежки сайтове, с повече ефекти. Като цяло не се скролваше гладко с мозилата, с операта и хрома беше по-добре, но пак не беше гладко. От линуксите убунтуту беше най-зле, компютъра заби при сменянето на изображенията на десктопа и се наложи хард ресет. Браузърите работе малко-по добре от хп, но първоначалното зареждане беше тромаво на всички програми. При използването на търсенето в менюто на убунто, пак имаше дразнещ лаг.
Седмицата беше горе долу като убунтуто, не намерихме големи разлики. Липсваше лага при търсенето в старт менюто и не заби при сменяне на темите, но другото беше горе долу еднакво. Между минт и елементари ос, бяха горе долу еднакви, нямаше забивания като при убунту. Все пак началния старт на програмите е бавен - мозилата стартира за около 7 секунди. После се държи горе долу добре. При елементари ос имаше леки насичания при скролване.
8-цата беше зле, отваряше програмите най-бавно и имаше насичане при смяната от старт менюто към десктопа. Мозилата насичаше, плеъра зареждаше бавно и имаше "not responding" при стартирането му.
С 8.1 някак си компютъра тръгна по леко като цяло. Нямаше го лага при смяната от старт меню към десктопа. Първоначалното стартиране на браузърите беше около 5 секунди. Нямаше насичания при браузване.

При натоварване на процесора на 100% с крипто майнер. Само при 8.1 не се наложи хард рестарт и имахме възможност да максимизираме браузъра и да сменяме табовете. Не съм фен на ос, интерфейс или подобни глупости, които спират обикновените потребители от използването на друга ос. Фен съм на бързината. Най-после от майкрософт направиха добра ос. Надявам се 10 да е много по-бърз от 8.1.
Не ми се пише повече, за невярващите, при време и желание може да си тестват.
 
От: Windows 8 - мнения за него

Въпроса ми е Linuxa на ext ли е качват или на NTSF?

Иначе ето малко тестове [video=youtube;Eab2UI1Iq2w]https://www.youtube.com/watch?v=Eab2UI1Iq2w[/video] за видео производителност, което никога не съм смятал за силната страна на линукс.

Ето още един тест този път за обща производителност - https://www.youtube.com/watch?v=4JBO2JNmEIs (долу в линка са резултатите)

И двата теста не са в полза за Уин. А мен наистина ме изуми, че линукса има по добра видео производителност...
 
От: Windows 8 - мнения за него

Каквото и да има линукса ще му трябват още 100 години да стигне уина по юзър френдли. Колкото и да копират някак не им се получава.
Въпроса ми е Linuxa на ext ли е качват или на NTSF?

Иначе ето малко тестове [video=youtube;Eab2UI1Iq2w]https://www.youtube.com/watch?v=Eab2UI1Iq2w[/video] за видео производителност, което никога не съм смятал за силната страна на линукс.

Ето още един тест този път за обща производителност - https://www.youtube.com/watch?v=4JBO2JNmEIs (долу в линка са резултатите)

И двата теста не са в полза за Уин. А мен наистина ме изуми, че линукса има по добра видео производителност...
 
От: Windows 8 - мнения за него

На ext е линукса. При игрите линукса е малко по-добър.
Теста за обща производителност е за уин 8. И при нас уин 8 не се държа добре, но има огромна разлика между 8 и 8.1.
 
От: Windows 8 - мнения за него

Еми ши повярвам шото несъм правил такива тестове, ноо направо ми звучи като реклама
 
От: Windows 8 - мнения за него

При мен също чиста инсталация на убунту,кубунту и минт работеха по-бавно от уин 8.1
 
От: Windows 8 - мнения за него

Ама, колеги, не може хора които използват Ubuntu, Kubuntu и etc.... Да ми разправят, че разбират от Linux. Моля ви се ако става въпрос да използваме операционна система с графичен интерфейс, това е друго. Истинският Linux е БЕЗ графична среда (Ubuntu, Tilix и такива простотии). На времето се учехме на Red Hat, Mandrake и Slackware. Сега сте тръгнали да ми сравнявате Windows 8.1 с Linux. Но те нямат нищо общо помежду си ! Лесно е да се се определи x32 bit/s ОС / или x64 bit's. Не случайно едното е Unix базирано, а другото е скалъпено, ей така от ред да дойде. Който разбира от Linux знае какво е Slackware, и как се инсталира. А тези с Ubuntu-то...... ами да си ходят в графичната среда и да разправят, колко и как разбират от Linux ! ! !
 
От: Windows 8 - мнения за него

Ама, колеги, не може хора които използват Ubuntu, Kubuntu и etc.... Да ми разправят, че разбират от Linux. Моля ви се ако става въпрос да използваме операционна система с графичен интерфейс, това е друго. Истинският Linux е БЕЗ графична среда (Ubuntu, Tilix и такива простотии). На времето се учехме на Red Hat, Mandrake и Slackware. Сега сте тръгнали да ми сравнявате Windows 8.1 с Linux. Но те нямат нищо общо помежду си ! Лесно е да се се определи x32 bit/s ОС / или x64 bit's. Не случайно едното е Unix базирано, а другото е скалъпено, ей така от ред да дойде. Който разбира от Linux знае какво е Slackware, и как се инсталира. А тези с Ubuntu-то...... ами да си ходят в графичната среда и да разправят, колко и как разбират от Linux ! ! !

Сега, като пишеш в тоя форум, ползваш ли графична среда на твоята ОС?
 
От: Windows 8 - мнения за него

Сега, като пишеш в тоя форум, ползваш ли графична среда на твоята ОС?

Да, разбира се. Използвам MAC !
 
От: От: Windows 8 - мнения за него

Да, разбира се. Използвам MAC !
Малко тъп въпрос ама МАС може ли да се ползва на различни компютри от тези айпъл?
 
От: От: Windows 8 - мнения за него

Да, разбира се. Използвам MAC !
Що се прайш на аматьор, то не е модерно да се ползва графична среда. Нали се сещаш слакуер... Абе ползвай си мака и разправяй колко разбираш от линукс :)
 
От: Windows 8 - мнения за него

По-принцип може, но на различните от Apple, се инсталира "ОС" която е копие, нищо общо с MAC. Аз лично съм с Apple MacBook Air, и до момента не съм имал проблем с нищо. Както с ОС, така и с приложенията към него.
 
От: Windows 8 - мнения за него

Бе и аз тъй чувам ама много пара май.
По-принцип може, но на различните от Apple, се инсталира "ОС" която е копие, нищо общо с MAC. Аз лично съм с Apple MacBook Air, и до момента не съм имал проблем с нищо. Както с ОС, така и с приложенията към него.
 
От: От: Windows 8 - мнения за него

Що се прайш на аматьор, то не е модерно да се ползва графична среда. Нали се сещаш слакуер... Абе ползвай си мака и разправяй колко разбираш от линукс :)

Окей. Аз съм аматьор. Ползвай си графичната среда на Linux и обеснявай на хората, че разбираш от Linux. Защото потребителите на Ubuntu, представа си нямат от същноста на Linux ! Ако разбираш от Ubuntu, да взема да ти "дам" един Unix и да те видя колко ги разбираш тези Linux-и !
 
От: Windows 8 - мнения за него

Бе и аз тъй чувам ама много пара май.
Има Mac-ове и за по 300-400 лв. Лично аз в момента имам 3 MacBook -а за продаване. Е, не ги препоръчвам на приятели, защото външният им вид е "меко" казано окаян :) Както и да е. :) Всичко е въпрос на вкус :) Аз от както съм спрял да играя игри (7 години вече), минах на Mac. Нямам проблем с нищо. :) Това е мое мнение разбира се, и не искам да го налагам на никой :)
 
От: Windows 8 - мнения за него

Пак стана относително, а пък си мислех, че има абсолютна стойност всеки технически тест
Да живее рекламата и да се множат приходите ни, Алелуя
 
От: От: Windows 8 - мнения за него

Окей. Аз съм аматьор. Ползвай си графичната среда на Linux и обеснявай на хората, че разбираш от Linux. Защото потребителите на Ubuntu, представа си нямат от същноста на Linux ! Ако разбираш от Ubuntu, да взема да ти "дам" един Unix и да те видя колко ги разбираш тези Linux-и !

Как стигна до извода, че ползвам убунту?
 

Горе