Windows 8 - мнения за него

От: Windows 8 - мнения за него

Интересно ми е как установи, че всичко друго е боза. Само на личните ти убеждения и тестове ли се базира изказването ти?
 
От: Windows 8 - мнения за него

Аз споделям това мнение от коментарите в един сайт :

"Разликите между Windows 7 И Windows 8.1 са огромни , ако тръгна да ги изброявам , трябва да пиша цяла вечер и няма кой да чете. Нека обобщя за тези които не разбират:
1. Windows 8.1 работи с най-новите Encryption хардуерно заложени инструкции не само в процесорите на Intel , но и с AMD.
2. Windows 8.1 има 80% по-голяма защита против malware , а откакто има secure UEFI , не допуска вирус да ви пипне bootloader-a.
3. Windows 8.1 има вградена антивирусна защита , която ви пречи да си инсталирате игрите и *от тук идва проблема ( "мани я тая 8-ца , не ми върви нищо на нея, ще си кльопам със 7-цата" , ми кльопай си , щом ти е празна главата и не можеш да прочетеш 2 реда за Windows Defender )
4. Windows 8.1 има 80% по-добър търсещ двигател от windows 7 < който улеснява много работещите с офис данни.
5. Windows 8.1 има подобрени регистрови подредби , които естествено пречат на познатите буби да си набутат редовете където не трябва.
6. Windows 8.1 е с подобрен AERО дизайн , което прави работата му с по-стари машини сравнително по-добре отколкото 7-цата.
7. Windows 8.1 има по-добра поддръжка от към software update на каквато и да била програма.
8. Windows 8.1 има подобрена старт лента ( Тук работещите с 2 и повече монитора , знаят че когато използват Windows 7 виждат само Extend екрана , а тези с Windows 8.1 имат старт лента и на Extend екрана , както и Touch функциите на 8.1.
9. Windows 8.1 Има по-богат пакет с настройки на Explorer.exe , вградените текстови едитори , както и програмата за рисуване.
10. WIndows 8.1 използва много "по-кадърно" page файла , даже съм забелязал че оставя повече свободна RAM от 7-цата за да може да има Boost при стартирането на нова програма , докато ядрата вече смятат върху главната. "
 
От: Windows 8 - мнения за него

На моите тестове и мнения на други приятели, които се занимават с интернет бизнес .
Обясни поне малко, какво му е по зле от на 7 и т.н.?
 
От: Windows 8 - мнения за него

Всъщност, моя излезе 8.1, подвел съм ви, сега погледнах. Не разбирам защо е трябвало да променят това със старт менюто, след като 100 версии преди това си бяха организирали по един начин и хората (и аз вкл.) са си свикнали с него. Иначе, днеска махнах някаква шитня, явно си върви с уин-а, която ми товареше процесора и излезе някаква програмка, която ми използва ресурсите да копа за благотворителност? 30% ми беше натоварила процесорното време, дае. Но това за проверката на паролата на уайфая, все още не мога да го преживея колко е малоумно. И то е някаква дълга команда, не нещичко просто. Някой открил ли е друг начин?
 
От: Windows 8 - мнения за него

Всъщност, моя излезе 8.1, подвел съм ви, сега погледнах. Не разбирам защо е трябвало да променят това със старт менюто, след като 100 версии преди това си бяха организирали по един начин и хората (и аз вкл.) са си свикнали с него. Иначе, днеска махнах някаква шитня, явно си върви с уин-а, която ми товареше процесора и излезе някаква програмка, която ми използва ресурсите да копа за благотворителност? 30% ми беше натоварила процесорното време, дае. Но това за проверката на паролата на уайфая, все още не мога да го преживея колко е малоумно. И то е някаква дълга команда, не нещичко просто. Някой открил ли е друг начин?
Плъзваш мишката най-вдясно , цъкаш лупата -> Vew network conections-> Десен бутон wi-fi ->Status->Wireless Properties->Security
 
От: Windows 8 - мнения за него

Плъзваш мишката най-вдясно , цъкаш лупата -> Vew network conections-> Десен бутон wi-fi ->Status->Wireless Properties->Security
Благодаря, просто съм попаднал на друг начин и си мислих, че е единствен.
 
От: Windows 8 - мнения за него

Вчера тествах десетката на VMware и определено заслужава повече внимание според моето непрофесионално мнение, всеки може да си я дръпне от сайта на майкрософт с временна активация само за тестване разбира се защото за друго не става.
 
От: Windows 8 - мнения за него

Колеги, какви са ви мненията за това чудо? Взех си лаптопче наскоро, та върви с него. Забравих си паролата на уайфая и се мъчих по всякакви начини да видя properties на мрежата, която съм добавил. Е, накрая открих как става - с команда през командпромпт :shock: Доста юзърфрендли :oops: Кой знае, ако продължа да го използвам още с какво ще се сблъскам. Да не говорим, че се опитват ЯВНО да имитират андроид и програмите вече се казват приложения :lol:

Ами като си ги взел ще го търпиш. Не вярвам да хвърлиш 200-та лв които си дал за уиндоуса. Можеше да споделиш и какъв е модела и параметрирте... :)
 
Абе някой Уиндолсчия да каже, ще са фри ли ъпдейтите от 8.1 към 10-таката, защото нещо такова бях чел някъде, но не си спомням къде. Май беше в Технюз, но не съм сигурен. Идеята им бе, че много рано правят следващ рилийс, защото нещо не се кефят хората на идеята мабайл към десктоп. ;)
 
От: Windows 8 - мнения за него

Windows 8 е обичан от едни и мразен от други. Причината е чисто и просто, че масата от хора не обичат промените, а 8-цата беше доста различна. Донякъде и изпреварил времето си, защото нямаше подходящ хардуер който да подкара тъч оптимизиран Windows. С Win10 нещата се оправят, и операционната система сама ще прелива от тъч интерфейс към традиционен според това на каква машина е инсталиран

По въпроса за това колко ще струва. За тези с лиценз за 7, 8, 8.1 ъпгрейда ще е безплатен ако бъде извършен в рамките на 1 година след излизане на Windows 10. Оттам нататък, всички, независимо дали идват от стар уиндоус или не ще заплащат.
Хубавото е, че даже и за тези със Windows 7 миграцията ще е безболезнена чрез Windows Update.
 
От: Re: Windows 8 - мнения за него

Абе някой Уиндолсчия да каже, ще са фри ли ъпдейтите от 8.1 към 10-таката, защото нещо такова бях чел някъде, но не си спомням къде. Май беше в Технюз, но не съм сигурен. Идеята им бе, че много рано правят следващ рилийс, защото нещо не се кефят хората на идеята мабайл към десктоп. ;)

За мен винаги са безплатни, де :p

Аз също така четох, пък нямам си и на идея какво може да е......
 
От: Windows 8 - мнения за него

Безплатни ще са, мисля че и от 7-ца дори беше безплатно. Но е безплатно в рамките на една година горе долу от датата на рилийза на 10-ката, т.е. след това ще си плащат потребителите ама предполагам ще е по-символично :)
 

Горе