Windows 8 - мнения за него

redrum

Well-Known Member
Колеги, какви са ви мненията за това чудо? Взех си лаптопче наскоро, та върви с него. Забравих си паролата на уайфая и се мъчих по всякакви начини да видя properties на мрежата, която съм добавил. Е, накрая открих как става - с команда през командпромпт :shock: Доста юзърфрендли :oops: Кой знае, ако продължа да го използвам още с какво ще се сблъскам. Да не говорим, че се опитват ЯВНО да имитират андроид и програмите вече се казват приложения :lol:
 
От: Windows 8 - мнения за него

Аз не издържах дълго с Windows 8. Мисля че успях да издържа около 1 седмица, после минах на Windows 7. Лично аз, смятам че 7 е най-доброто решение за новите компютри, понеже подържа голям капацитет на оперативната памет. Иначе, ако Windows 8 беше сполучлива ОС, от microsoft нямаше да прескочат поредицата. Най-новата операционна система е Windows 10, като Windows 9 липсва. Microsoft искат да забравят за провала си с 8 и за това прескочиха явно едно число, опитвайки се да отворят нова страница.
 
От: Windows 8 - мнения за него

Ето мнението ми, което се покрива със следния виц:
"1.Инструкция за ползване на XP- Кликнете върху старт менюто и изберете опция...
2.Инструкция за ползване на Win 7- Кликнете върху старт менюто и изберете опция...
3.Инструкция за ползване на Win 8- Започнете да търсите старт менюто...."
Извън вица- почти всички с 8-ца от приятелите ми го ползват с една настройка, при която менюто му е като на 7-ца, пак има леки разминавания, но лутането е значително по-малко.
 
От: Windows 8 - мнения за него

С всичко се свиква , изглежда доста по модерно. Аз съм с 8.1 и нямам проблеми. (Вградения Скайп не изкарва нотификации като ти пишат, та си инсталирах нормален)
 
От: Windows 8 - мнения за него

Разликата в работата от уин 7 до уин 8 при мен е голяма.

При уин 8 се включва поне 3 пъти по-бързо, работи и товари с поне 30% машината.
А и е по-удобен. За да търсиш нещо само преместваш мишката горе в дясно и спестяваш едно натискане на бутона старт.
Отделно в ляво като преместиш мишката достъпваш другите отворени прозорци с един клик.
 
От: Windows 8 - мнения за него

И яз немам провлеми и ми харесва повичи даже иот 7та,,, може е въпрос на свикване но ми се струва чее подобър
 
От: Windows 8 - мнения за него

Аз не издържах дълго с Windows 8. Мисля че успях да издържа около 1 седмица, после минах на Windows 7. Лично аз, смятам че 7 е най-доброто решение за новите компютри, понеже подържа голям капацитет на оперативната памет. Иначе, ако Windows 8 беше сполучлива ОС, от microsoft нямаше да прескочат поредицата. Най-новата операционна система е Windows 10, като Windows 9 липсва. Microsoft искат да забравят за провала си с 8 и за това прескочиха явно едно число, опитвайки се да отворят нова страница.

8-цата не е провал, провал говорим като виста примерно. Това че просто не може да се наложи е заради твърде новия интерфейс, с който повечето не може да свикнем (поне аз съм от тоя тип хора).
А Windows 9 няма да има поради доста, различни от горе изброените причини.
 
От: Windows 8 - мнения за него

По принцип не работя с Windows, но съм имал възможност да разгледам и тествам 8.1 и не мога да кажа нищо лошо за него. Почти няма разлика със 7, така че едва ли някой ще има проблеми. Липсата на старт менюто не се усеща особено, аз например преди го натисках и пишех директно с клавиатурата името на програмата, която искам да стартирам. В 8 може да се прави по същия начин. Трябва да се прави разлика между приложенията и програмите. Те наистина приличат на тези на android, но между тях има и полезни такива. Все пак, ако някой не ги харесва, никой не го задължава да ги ползва. В самия win има и някои екстри като вградена антивирусна, вградена поддръжка на виртуални дискове (не е нужно да се инсталира Daemon Tools) и други неща.
 
От: Windows 8 - мнения за него

Мяза ми на апче за Самсунг а неи по темата

Това че Самсунг я е създало , не значи че е само за самсунг... може да се инсталира на всеки комп и е хипер удобен лънчер , който може автоматично да се скрива или да седи винаги отгоре , освен това добавя старт меню. Само не разбрах ти за какво рева 10 поста? Кое не е по темата ? Темата е уин 8 и че е малко по-неудобен за тези дето не са му свикнали (главно защото няма старт меню) - е тази програмка помага и е удобна. Виж твоето мучене обаче , не беше по-темата и със всеки коментар дето си разменям с теб все повече се убеждавам , че не си много умен...
 
Колеги, какви са ви мненията за това чудо? Взех си лаптопче наскоро, та върви с него. Забравих си паролата на уайфая и се мъчих по всякакви начини да видя properties на мрежата, която съм добавил. Е, накрая открих как става - с команда през командпромпт :shock: Доста юзърфрендли :oops: Кой знае, ако продължа да го използвам още с какво ще се сблъскам. Да не говорим, че се опитват ЯВНО да имитират андроид и програмите вече се казват приложения :lol:

На мен ми харесва. Не повече от 7-цата де. :) Но съм работил за момента само с 8.1 - така е инсталрал и в някаква степен само съм минавал като потребител през интерфейса и това е. Не съм задълбочавал повече от това. Имам приятни впечатления, но да си кажа честно - на Linux съм от доста време и рядко се сблъсквам с Windows, но този ме кефи определено. ;)

Всеки гледа от друг и взима най-доброто. Между другото толкова са се засрали с пазара на мобилните устройства, че сега почти не мога да намеря нетбук без 8-ца. :) И като става дума за засиране, нещо разбрах, че посъкращават екипа си тук, а не могат от няколко месеца да си намерят PR Manager тук в БГ. Направо не знам. сега ще видим какво чудо ще е 10-ата, но не съм оптимист, защото много бързо я изстрелват след 8-цата. ;)
 
От: Windows 8 - мнения за него

8-цата не е провал, провал говорим като виста примерно. Това че просто не може да се наложи е заради твърде новия интерфейс, с който повечето не може да свикнем (поне аз съм от тоя тип хора).
А Windows 9 няма да има поради доста, различни от горе изброените причини.

Добре де, това че не може да се наложи и хората не могат да свикнат с него, си е пак в графата провал... Не съм казал че не е добра операционната система, ама и ти сам го каза. Щом не може да се наложи ОС-то значи нещо не е както трябва. Да не би когато от XP преминавахме на 7, да не е бил лек стреса от новия интерфейс който получихме потребителите, но се свикна максимално бързо и повечето минаха на него. Както и да е, не ми се спори за такива неща. И пак ще кажа, не е лоша операционна система, просто аз си предпочитам старичката 7-ца :)

Blinky, пускат друга операционна система заради лошото посрещане на 8. Явно най-лошите отзиви са били по адрес на старт менюто, защото в Windows 10, нещата са различни:
startmenu.jpg
 
От: От: Windows 8 - мнения за него

Добре де, това че не може да се наложи и хората не могат да свикнат с него, си е пак в графата провал... Не съм казал че не е добра операционната система, ама и ти сам го каза. Щом не може да се наложи ОС-то значи нещо не е както трябва. Да не би когато от XP преминавахме на 7, да не е бил лек стреса от новия интерфейс който получихме потребителите, но се свикна максимално бързо и повечето минаха на него. Както и да е, не ми се спори за такива неща. И пак ще кажа, не е лоша операционна система, просто аз си предпочитам старичката 7-ца :)

Blinky, пускат друга операционна система заради лошото посрещане на 8. Явно най-лошите отзиви са били по адрес на старт менюто, защото в Windows 10, нещата са различни:
startmenu.jpg

Аз нямам мнгоо пресни спомени, но това меню можеше да го изкараш и на 8цата мисля? А инак си е запазена марка на уиндоус, да стигнеш до Shut Down/Restart да кликнеш на Start (менюто) :-D
 
Re: От: Windows 8 - мнения за него

Blinky, пускат друга операционна система заради лошото посрещане на 8. Явно най-лошите отзиви са били по адрес на старт менюто, защото в Windows 10, нещата са различни:
startmenu.jpg

Да, гледам. И аз си помислих, че е доста смело да се правиш на прекалено иновативен, вграждайки мобайл към декстоп. :) И най-вече заради това малко се изприщиха някои потребители свикнали на 7-цата. ;)
 
От: Windows 8 - мнения за него

Осмицата си е супер, проблема е че някои хора са прекалено свикнали да използват нещата по различен начин, все пак идеята на осмака е повече за тъч устройствата. А и ако за пръв път се сблъскваш с уиндолс едва ли ще ти прави впечатление че нещо се намира по по различен начин :)
 
От: Windows 8 - мнения за него

За уиндоус 8 мога да кажа само лоши неща, обаче след ъпдейта до 8.1 - е супер е. Не говоря като интерфейс, ами като производителност. По принцип не съм фен на уина, но няма как да си кривя душата, за момента може би няма ос, с по-добра производителност. Говоря за 8.1, само 8 не става...
 
От: Windows 8 - мнения за него

И аз съм с windows 8.1, като цяло съм много доволен. Нищо не съм сменял, за старт менюто, но свикнах и даже ми харесва, досега винаги съм ползвал win клавиша, менюто ми допада.
 
От: Windows 8 - мнения за него

Осмицата си е супер, проблема е че някои хора са прекалено свикнали да използват нещата по различен начин, все пак идеята на осмака е повече за тъч устройствата. А и ако за пръв път се сблъскваш с уиндолс едва ли ще ти прави впечатление че нещо се намира по по различен начин :)

Да, това е така. Забравих да отбележа като главен плюс тъч скрийн устройствата. Това е плюса на Windows 8, че работи добре с този вид устройства, но иначе пак си държа на 7. Та както каза Nina Dobrev :D, ако ще си вземаш тъч лаптоп, ще трябва да свикваш с това ОС.
 
От: Windows 8 - мнения за него

Аз нали съм експериментатор, дърпам си повечето.
Е, 7-цата е НАЙ-добре. Другото е боза, боза, боза....

И как реши, че всичко друго е боза?
 

Горе