Windows 8 - мнения за него

От: От: Windows 8 - мнения за него

Как стигна до извода, че ползвам убунту?

Ами, не съм го казал. Ама така, както го описвате Вие, оставам с такова впечатление. Или да не е Ubuntu, друг подобен софтуер :) Но както и да е :) Аз казах, че съм аматьор, и не разбирам от тези неща :)
 
Последно редактирано:
От: Windows 8 - мнения за него

Не искам да гооворя без лично да съм го тествал, но ми е много съмнително твърдението за 8.1.
1. 8.1 не е радикално нов уиндоус а e "подобрение" на 8 с поуправени бъгове.
На предния тест уин 8 показва read speeд 120, а минт (ако не греша) 300. Е как става това с малко подобрения да скочиш от 120 на над 300, след като с години разработка и доста версий нещата като цяло не са се променили особенно...
 
От: Windows 8 - мнения за него

Остана ми малко свободно време, и реших да я тествам тая работа с Windows 8.1 и Linux.
Та основното което смятам тествам е Read&Write перформънса които дават отделните OS защото от него зависи като цяло как и за колко време ще се зареждат нещата. А и защото в в едно от ревютата които споделих по горе резултатите бяха - Read Speed (Average) 121.1 Mb/s 210.82 Mb/s 277.1 Mb/s
Разлика от над 2 пъти между Ubuntu и Уин 8.

Ако някои има идеи за допълнителни тестове нека ги предложи...
 
От: Windows 8 - мнения за него

Та въпроса ми беше за Уиндоус 10 вчепетления и тестове

Windows 10 като цяло е добре. Ползвам го от 4-5 месеца. Сравнения не мога да правя с другите. Но в общи линии ги има нещата от 8-мицата. С бързия boot. Интерфейса е доста променен, красив е.
Като цяло може да има проблеми с драйверите на този етап. При мен май не всичко тръгна и се наложи да импровизирам за някои устройства, но нещата станаха като цяло...

Може да го включа и него в теста... :)
 

Горе