Windows vs Linux

Windows или Linux?

  • Windows

    Votes: 115 49.1%
  • Linux

    Votes: 119 50.9%

  • Общо гласове
    234
От: Windows vs Linux

Всеки може сам да си избира кое да използва, все пак сме 21 век и вече има дистрибуции на сървърите, едитори, версии и какво ли още не за Windows, Linux и т.н. Всеки разработва под OS, която му е по - удобна и няма значение дали е избрал едната или другата, защото не това определя добрите проекти.
 
От: Windows vs Linux

Не виждам една основна десктоп платформа съчетаваща предимствата и на двете OS по уникален начин.

За съжаление в БГ малко по-високата цена спира евентуалните клиенти.
 
От: Windows vs Linux

Аз ползвам Windows и Linux. Не виждам защо трябва да се разделят или да избера само едното. И за двете има предимстава и недостатъци, и за двете има страхотни неща, липсващи в другото. Затова ползвам и двете и виждам само добрите им страни :)
 
От: Windows vs Linux

Гласувам за Linux, защото е по-бърз, няма как да хвана вирус а при windows ако ме ратнат може да ми откраднат ftp-то на сайта, никога не ми блокира linux-a а при windows-a, когато блокира някоя програма трябва рестарт, когато не съм на компа няма кой да ми гледа работите, защото имам парола която си я знам само аз :)
Общо взето това са причините поради които избирам да използвам Linux отколкото Windows
 
От: Windows vs Linux

Две различни неща как се сваряват?
Гласувам за Linux, защото е по-бърз, няма как да хвана вирус
Няма такова нещо, "няма как" ти ако не знаеш как, а да ти кажа че винаги може да са намери друг който да знае как. Но да не съм дълбок, ЕСТ. че на винбоза му се лепят като мухи н лай.н.о. Избора межди двете зависи от това какъв тип човек сте, как искате да работите на компа, какво праавите... Голяма част от програмистите, които искат всичко да си направят както на тях им харесва са на линку, потребителите на винбоза, а хамериканците на мака.
Много хора които приказват за линукс са с 2 ОС, а линкуска им е само да приказват.
 
От: От: Windows vs Linux

Много хора които приказват за линукс са с 2 ОС, а линкуска им е само да приказват.
В темата се включва един не от многото хора, които са с 2 OS-а на компа. От седем години и половина някъде карам само с Linux и така животът е по-приятен. Като седна на чужд компютър с боза се чувствам като осакатен. А "програмистите" рядко тръгват да си допрограмират операционната (най-много да добавят някой скрипт, което го може и на бозата). Те просто ценят производителността и разнообразието от наличен свободен софтуер.
 
От: От: Windows vs Linux

В темата се включва един не от многото хора, които са с 2 OS-а на компа. От седем години и половина някъде карам само с Linux и така животът е по-приятен. Като седна на чужд компютър с боза се чувствам като осакатен. А "програмистите" рядко тръгват да си допрограмират операционната (най-много да добавят някой скрипт, което го може и на бозата). Те просто ценят производителността и разнообразието от наличен свободен софтуер.
По принцип и аз съм фен на линукса, но съм го зарязал от доста време насам, че ползвах разни туулове и цъкам LoL , пък не ми се настройва под wine и т.н. Та, и аз съм фен, но наскоро попаднах на едни интересни клипове в youtube "Why linux sucks?" , които като ги гледаш хем те избива на смях, хем те кара да се замислиш. Като например, защо още се ползва X.org при положение, че когато ти е нужен не работи както трябва или въобще не работи... Аз преди време редовно имах ядове с графичните драйвъри - при всеки ъпдейт на кернела видеото се сбозясваше, а няма да ти кажа каква мъка беше да кача новия драйвър на NVidia... Сега обаче драйвърите се качват автоматично през софтуерните хранилища и всичко е ток и жица :D
 
От: Windows vs Linux

NVidia sux. Не случайно аматьорско написаните драйвери за NVidia работят по-добре от тези написани от фирмата производител. Аз карам с Radeon (ATI RV370) и нямам проблеми. За тези видео карти от бая време има специална настройка при компилиране на ядрото за по-добра подръжка.
Предната вечер си компилирах ново ядро (преди няколко часа превключих на новото) и както виждате си ползвам OS-а и мога да пиша У форумУ.
 
С емулация лол ми вадеше само 30 фрейма а след един ъдейт взе да крашва затова си имам и уин че от време на време играя :) а стар крафт 2 въобще не мисля да го пробвам с емулация но пуснат ли линукс клиенти за малкото игри който играя въобще няма да се замислям...
 
От: Re: Windows vs Linux

С емулация лол ми вадеше само 30 фрейма а след един ъдейт взе да крашва затова си имам и уин че от време на време играя :) а стар крафт 2 въобще не мисля да го пробвам с емулация но пуснат ли линукс клиенти за малкото игри който играя въобще няма да се замислям...

И аз така четох. Даже като пробвах, не успя и да се инсталира. Преди години играех WoW classic по-добре на Ubuntu + Cedega , отколкото на Windows XP :)

@Unwise Nvidia sux, това е ясно :) И ти си прав :)
 
инсталира се Playonlinux (заедно се пише) варияцията на вине има я в софтуер центъра на убунту ама е по стара отколкото от сайта на девелопърите

иначе вчера попрегледах темите за ЛОЛ някой фенове са споделили нямало да стане защото позлвали адоб еър за логин формата и а адоб еър е спрян за линукс през 2011 (адобе са смотаняци точно като започва втория възход на линукса да го резнат)

www.heroesofnewerth.com има и линукс версия и е дота2 подобна игра като лол ама http://dl.heroesofnewerth.com/HoNClient-3.1.1.sh ама не доразучих уж гледам да се играre-released as a free-to-play game on July 29, 2011 ама във стари видеота казват че била платена

[video=youtube;RkFiYSXnfVw]http://www.youtube.com/watch?v=RkFiYSXnfVw[/video]
 
От: Re: Windows vs Linux


същия галфон :D между другото има едно копче "edit" :p

@Coolice - знам я HoN , мисля че е безплатна. Но не ме зарибява нещо. Аз лигата я играя от 6-7 месеца по-активно, след като разбрах, че едни приятели я разцъкват. Но 30 FPS за мен е малко, не знам. Аз сега я играя на 70-80 и си ми е кеф :D ест. всичко ми е на Low и без сенки, но все пак :D Предпочитам макс FPS и бозава графика, отколкото хубава графика и low fps.
 
От: Windows vs Linux

Колеги, според мен много от вас подхождат лицемерно в тази тема. Имайте предвид, че операционните системи не се пишат за програмисти (аз считам себе си за такъв), а за потребители. Лично аз пиша приложения на .php & asp.net и мога ви уверя, че всички карти са в Windows. Не мога да се занимавам постоянно с някакви ъпгрейди на ядрото, инсталация на основни неща, които по подразбиране би трябвало да ги има (ебаси, в убунтото дори няма някои аудио драйвъри!). Фактът, че ме питат дали да си сложа мп3 драйвър, дори само такова елементарно нещо ме дразни. Как ще ме питаш дали да слагам мп3 драйвър бе, линуксе? Къде си тръгнал?
Това е стандарт от мноооооого години, а тея ме питат дали да си сложа драйвър за това. Като цяло (с изключение на мак и донякъде на убунту) линукса въобще не мие удобен. Слагам Windows 8 и забравям за глупостите - ъпгрейдите си вървят автоматично (вече дори без досадните запитвания, но ако ги искам винаги мога да ги настроя да се показват), системата си търси новите неща и съм "щастлив" :)



И как майка ми ще се оправи на линукс система? Нали била по-удобна за ползване? Сложих един линукс (убунту) на компютъра на родителите ми и след няколко дни ме помолиха да го разкарам. Постоянно има някакви запитвания за права, липсват плугини за браузъри, общо взето, тъпа работа. А поддръжката? Като съм купил windows мога да се обадя на поддръжката и да ми оправят проблема. Каква поддръжка при линукс? Няма никаква гаранция, че някой от програмърите не е бил на 5 ракии, когато е писал част от кода - от къде да знам дали е качествен. А тия неща за вирусите - забравете за тях. В Windows 8 вече стана много трудно да пробият, защото навсякъде има по няколко заключени врати, които не мога да се отворят без удостоверяване от супер админ, защото защитата с парола вече е задължителна .... Да не говоря за криптирането на данни, което е мега удобно, големият набор от програми, игри, всичко, каквото ми душа иска.
 
От: Windows vs Linux

Windwos не идва с кодеци, както и Linux, така че е напълно нормално да инсталираш.
Я сподели как на Browser-а в Windwos като му липсва добавка родителите ти се оправят, като и при двете ОС се инсталират еднакво?

@darkenergy_ щом си щастлив с Windwos ползвай си го, но не говори за неща, с които не си запознат.
 

Горе