Windows vs Linux

Windows или Linux?

  • Windows

    Votes: 115 49.1%
  • Linux

    Votes: 119 50.9%

  • Общо гласове
    234
От: От: Windows vs Linux

При win7 на PC-то ми зарежда за 10с. (SSD + 2133Mhz RAM + i7 3770) Така, че ubuntu ще зарежда около 7, а Win8 около 3 секунди, понеже дънните платки поддържат Super Fast boot за Win8. x)

Как ги изчислява само :lol:

300 milliseconds from boot loader to shell

И това на ARM 8) Аз имам Малинката, B модела и зарежда за под 5 секунди. 512 рам, 700 mhz (пик 1ghz). Хардуер за $30 с 5 волта и 3.5 W с размерите на малък телефон :) Windows ряпа да яде.
 
Интересно администраторите на този форум дали могат да изкарат една прясна статистика за посетителите на форума - каи операционни системи колко се ползват, кои броузъри и т.н.
 
Ами да, ще покаже популярността на различните операционни системи сред четящите тук.
 
и на база какво че има разминавания :) на база hits както е в аwstats или на база визитс както е при аналитикс че има разминавания като процентите са близки ама за малките проценти си е много голямо разминаване

Иначе ние си имаме такава тема че над 50% ползват файърфокс и там преди години ме питаха за процент на линкусите и беше около три

уиндоус си доминира и при двете статистики a потребиталите на линукс седят по дълго и правят повече импресии във форума и затова имат повече хитс

по нататък ще създам една такава тема в секцията за форума :)

и стаиттиката не е много точна за ит форум понеже се ранкваме и за думички като продавални със темата за измами там и влизат хора който са любопитни какви са измамите и то доста хора...:)
 
Интересно, значи Firefox води при броузърите. И все още има не малко хора, които ползват Internet Explorer ???
 
От: Re: Windows vs Linux

Интересно, значи Firefox води при броузърите. И все още има не малко хора, които ползват Internet Explorer ???
Разбира се, че има хора ползващи и IE. С него има един основен проблем: главна и основна мишена е на всички боклуци, пакетирани с инсталаторите на "безплатните" (къде с кавички, къде без) софтуерчета, които го напълват с Toolbars, Addins, Searches и какво ли още не. След като наивно и доверчиво повечето хора си инсталират Winamp, uTorrent и вместо VLC ("Няма голям син бутон!") си сложат BSPlayer (известен adware) като натискат Next докато се смени с Finish осъмват с осакатен IE, който едвам се отваря, дава грешки, предлага боклучави страници от нищото и т.н. Докато това става Google най-нахално при всяко отваряне на страницата предлага в горния ъгъл "По-бързия browser", който при първа инсталация наистина е по-бърз, защото е без никакви допълнения :) Лично аз така и не харесах до край никой browser и затова ползвам често Firefox, по-малко IE и най-малко Chrome, но всички задължително са с минимални добавки.
 
От: Windows vs Linux

Нормално е да има хора ползващи IE, защо се учудвате?
 
От: От: От: Windows vs Linux

Гласувам за Linux. Много големи фирми използват Linux за своя дистрибуция. Бърз, точен, както винаги... :)
 
От: От: От: Windows vs Linux

Не съм вярвал, че точно KDE ще ми хареса някога :D

smd56g.png


2vjszk3.png
 
От: Windows vs Linux

То е до нуждите на човека...

Някой хора не им трябват много игри, но им трябва сигурна система, която ще върви с месеци без да има нужда от рестарт.
Такива избират или линукс, ако имат добра компютърна грамотност и са склонни да ползват програмите заместители. Под линукс можеш да си конфигурираш системата по-добре от под всяка друга ОС, но тук нещата стават малко сложни с .conf файловете.
Други биха избрали MacOS, тъй като там продуктите на Адобе си вървят без засечка, че май дори по-добре от Win XP/7/8, а самата ОС е по-стабилна от Windows.

Ако пък на човек му трябва WinAPI, DirectX№, и свободата да си модифицира ОС както пожелае и то лесничко - Windows.
За жалост съм с Windows, тъй като не мога да направя прехода все още поради липсата на някой програми с които съм свикнал. Иначе определено би ми харесало да не трябва да си рестартирам машината веднъж на 35дни, поради ужасното управление на РАМта и кешовете под Win7.

До знам под Windows е най-лесно да счупиш нещо. Особено ако искаш да видиш NovataSnimkaNaKakaDora.jpg.exe ;) Под МакОС е средна работата, но е значително по-трудно да му счупиш нещо (говоря от слухове), а под линукс, освен ако не му зададеш някоя особена команда то доста трудно би счупил нещо там.
 
От: От: Windows vs Linux

За жалост съм с Windows, тъй като не мога да направя прехода все още поради липсата на някой програми с които съм свикнал. Иначе определено би ми харесало да .

Аз под wine съм подкарвал почти всичко. Отделно ако ти трябва нещо, което по никакъв начин не тръгва можеш просто да го пуснеш във виртуализиран windows. При по-новите машини, където имаш повече памет и хардуерна виртуализация няма дори да разбереш, че не е физическа машина.
 
От: От: Windows vs Linux

То е до нуждите на човека...

Някой хора не им трябват много игри, но им трябва сигурна система, която ще върви с месеци без да има нужда от рестарт.
Такива избират или линукс, ако имат добра компютърна грамотност и са склонни да ползват програмите заместители. Под линукс можеш да си конфигурираш системата по-добре от под всяка друга ОС, но тук нещата стават малко сложни с .conf файловете.
Други биха избрали MacOS, тъй като там продуктите на Адобе си вървят без засечка, че май дори по-добре от Win XP/7/8, а самата ОС е по-стабилна от Windows.

Ако пък на човек му трябва WinAPI, DirectX№, и свободата да си модифицира ОС както пожелае и то лесничко - Windows.
За жалост съм с Windows, тъй като не мога да направя прехода все още поради липсата на някой програми с които съм свикнал. Иначе определено би ми харесало да не трябва да си рестартирам машината веднъж на 35дни, поради ужасното управление на РАМта и кешовете под Win7.

До знам под Windows е най-лесно да счупиш нещо. Особено ако искаш да видиш NovataSnimkaNaKakaDora.jpg.exe ;) Под МакОС е средна работата, но е значително по-трудно да му счупиш нещо (говоря от слухове), а под линукс, освен ако не му зададеш някоя особена команда то доста трудно би счупил нещо там.
За пореден път явно някой се опитва да ме убеди, че аз съм супер сериозен/задръстен човек и не играя игри. Да, ама не. От години съм Linux only user и колкото и да е странно на някои бозичковци, като болшинството простосмъртни аз също играя игри.
А за "свободата да си модифицира ОС както пожелае и то лесничко" не разбрах защо си посочил Windows.
Тук е моментът да спомена, че най-добрият Windows e wine. Пробвали ли сте да пускате някои по-стари игри за Windows (по-стара версия) на Windows 7? Може някои да тръгнат, но други няма. При мен с wine си вървят и старите.
 
От: От: От: Windows vs Linux

За пореден път явно някой се опитва да ме убеди, че аз съм супер сериозен/задръстен човек и не играя игри. Да, ама не. От години съм Linux only user и колкото и да е странно на някои бозичковци, като болшинството простосмъртни аз също играя игри.
А за "свободата да си модифицира ОС както пожелае и то лесничко" не разбрах защо си посочил Windows.
Тук е моментът да спомена, че най-добрият Windows e wine. Пробвали ли сте да пускате някои по-стари игри за Windows (по-стара версия) на Windows 7? Може някои да тръгнат, но други няма. При мен с wine си вървят и старите.

Не съм искал да обидя никой, дори не съм предполагал, че думите ми ще бъдат разбрани така. Всъщност ми е доста неприятно, че тука доста често колегите се псуват взаимно, без модераторите да трият/променят коментари и/или суспендират акаунти.

Относно лесна модификация, имах предвид, че по-лесно се настройват/намират нещата... в windows XP. Признавам, че Win7 си е каша. Може би съм имал по-големи неволи в конфигурация на мрежови адаптери и програми (като conkyrc) през конзолата, от колкото на различни продукти под Windows.

Съгласен съм, че wine е сила, но последно като се опитвах да емулирам winamp ставаха някакви странни неща и се чупеше. Mirc.exe също извеждаше някой елементи бая странно или изобщо не ги изобразяваше. Ще ги пробвам пак.
Пускал съм WoW с wine с opengl, но незнайно защо при мен имаше лек бъг - текушо управляваният герои след известен брой стъпки замръзваше в определена псевдослучайна поза докато не спре и/или промени посоката си. Героят продължава да се движи по своя път, но не да изпълнява графично движенията си.

Може би поста ми щеше да е малко по-валиден за игрите под линукс преди може би 5години, не се бях замислил колко много се портнаха от steam например, а и има толкова много мултиплатформени web игри. Слагаш Chrome и си ти.

Съгласен съм и на това с виртуалната машинка, ала имам слаба шайга с 4GB RAM и 2,7Ghz AMD процесор.

PS: Има ли у форума дискусия 'коя дистрибуция на линукс харесвате най-много'?
 

Горе