Wordpres на два езика

Dea

New Member
Моя е на бг, но някой знае ли дали може да стане и на аглийски и на бг. И да се избира от посетителя на какъв език да е. Че нещо не ми се занимава да е към бг само. Та викам да се пробвам защото отдавна не ми се занимава много с него. Да му пусна повече чужд трафик и да го праждосвам в някой сайт за продажба.
 
От: Wordpres на два езика

И аз имам подобна занимавка, ама не съм я докарал кой знае къде, защото се бъзикам в свободното с
Multilingual WordPress
Пробвал съм безплатните от т.1 - не ми хареса
Започнах да ръчкам варианта с мултисайт, ама поради липса на време спрях до инсталирането на плъгина :)

Ако се спреш на нещо читаво свиркай и мен ме вълнува темата
 
От: Wordpres на два езика

Никой ли не е правил на 2 езика, wordpress? За сега и аз не съм намерила удобен начин.....:cry:
 
От: Wordpres на два езика

И аз се записвам в темата. За съжаление, това, на което съм попадал или не е било достатъчно читаво- според коментарите, че имам 120 страници и ако се омаже, не ми се занимава или са били "доста " платени :wink:
 
От: Wordpres на два езика

Я споделете, че ме мързи да чета какво точно искате да се превежда?
Текстовете на темата или постовете или пък двете заедно?
 
Re: От: Wordpres на два езика

qTranslate?
Мне, дърварско е. И то много. Не превежда плъгини и други неща.

Препоръчвам wpml.org, но е платено и има 3 плана за него. ;) Работил съм с него и няма грешка. Превежда страници, постове, уиджити. Но е важно и да се настрои добре. Всичко друго, което съм пробвал не мога да нарека добро. Да, единственото по-добро, което съм правил е блог нетуърк - домай.ком / ен.домайн.ком. :)

Във форума даваха старата, неъпдейтната, версия на WPML, но не знам дали ще сработи. Зависи вече. Някой каза, че нямало проблем. ;) Аз не стигнах да я пробвам. :)

@ uphero, мисля, че говори за мултиезичен сайт. Не само за превод на страници и контент.
 
От: Wordpres на два езика

Да искам целият сайт да е на 2 езика и да се избира от менюто на какъв език да е. Навита съм и сама да го превеждам ако трябва, само не знам как да го разделя да има опция на 2 езика. Искам още да питам, ако е на 2 езика......трафика отделно ли се води за всеки от вариантите или си се води общ за сайта?
 
Трафикът идва на отделните версии като следва - за бг кл. думи - българската, за ен кл. думи - на англо-версията. Води се общ за сайта, ако ползват плъгини и може да си го разделиш на отделни - домейн и събдомейн (в администрацията има да сложиш за всеки съб- / домейн код на Google Analytics). Зависи как искаш да го направиш. Но реално с плъгина ще е на едно. Защото го води един сайт, а версиите, съответно или за визуални (което не те урежда) или в директории домейн.ком/ен.
 
От: Wordpres на два езика

Имам по-стара версия на WPML която беше безплатна и мога да шерна тук.

НЯМАМ СИ и най-малка идея дали работи коректно. Последно е тествана на WP 3.2/3.3
 
Да, пробва я. Иначе работеше на някои сайтове, доколкото четох тук и гледам. Това е доста добро решение. @mobilio, ако може и да кажеш версията, която имаш на кой пакет отговаря, ще е супер. За съжаление в неговия случай не му върши превод само на контент (постове, страници, категории). Мисля, че ще иска и уджити и други динамични елеметни от страцита. Но пък ако прави паралелен транслейт на страници, е стане. ;)
 
Re: От: Wordpres на два езика

Аз си купих WPML и съм много доволен. Но трябва да провериш дали темата ти е wpml compatible. Ето тук: http://wpml.org/documentation/theme-compatibility/
Да, и това трябва да се има в предвид. Последните WP теми, които се продават по сайтовете поддържат WPML, но вижте и в спецификацията дали го пише. Иначе, ако вече имате хареса тема и тя не поддържа този плъгин, варианта с събдомейн остава. Малко по-голям филм е, но и това работи като решение. ;)
 
От: Wordpres на два езика

Моята версия е последната на на уордпрес. Дали ще работи? Ако направя съб домейн, трафика няма ли да си е за събдомейна отделно и за домейна отделно? Предпочитам всичко да си е на едно в сайта. Гугал си гледам кой от кои думи така или иначе. Хмм нямах представа, че е толкова трудно да се направи на 2 езика, при положение, че всичко друго е лесно. Добре, а има ли начин просто да си се прведът ръчно и да си има като второ копие на сайта на английски, като се избира езика от менюто. Сега го проверих този плъгин, не е евтин 100 лв е минимума като за моя сайт и има само година подръжка, иначе е 260 някъде. Превежда автоматично, но ще трябва редакция едва ли го превежда добре.....замислям се. Пише, че трябва да 64 мб паметта поне. Това на темата или на самия уордпесс трябва да е паметта..... Темата ми я няма в този списък, ноже и да не поддържа....:? :rolleyes:
 
От: Wordpres на два езика

Абе аз ли не схващам или плъгина не е нещо сложно?
Ако трябва да се преведат само темата и уиджетите не виждам нищо сложно.
Обаче с постовете не знам как стоят нещата и какво трябва да става с тях
 
От: Wordpres на два езика

Аз ползвам qTranslate и мога да кажа че върши идеална работа. Не мога да покажа сайта тук, но е почти перфектно преведен. Тайтъли, дескрипшъни, widgets, footer, самата тема има и опция чрез добавка и повечето плъгини да се преведат, малко по сложно е но мога да напиша малко обяснения ако има желаещи. Английски и Руски е, но може практически на всички езици.
 
Re: От: Wordpres на два езика

Абе аз ли не схващам или плъгина не е нещо сложно?
Ако трябва да се преведат само темата и уиджетите не виждам нищо сложно.
Обаче с постовете не знам как стоят нещата и какво трябва да става с тях
Не е нищо кой знае какво. Същото е. Говорим за плъгина?
 

Горе