Wordpress тестове върху споделен БГ хостинг

Дискусията в 'Хостинг Форум' стартирана от И.ИваHоВ, Юли 3, 2018.

1. proweb

proweb Member

Рег.:
    Февру 14, 2012
    Съобщения:
    318
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
    Направете един тест на wordpress м/у ns1 и coolicehost кой сайт зарежда по бързо със еднакви теми, със и без кеширащ плъгин, ще е интересно. Не знам дали има значение дали сървъра е във България или Франция, сега съм на coolicehost плащам към 100-120 за хостинг и сайтовете зареждат много бързо, 10 пъти по добре от Българските които съм ползвал суперхостинг впс, делта бг сървър, jump, icn клауд и тн Спора малко се превърна в кой е по по най от страна на нс1.

Blinky харесва това.
  2. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,245
    Харесвания:
    654
    Точки:
    113
    Той теста е напраен вече от автора на темата и вкючва и операции в админа като създаване и триене на брой теми за 5 минути :) освен само просто зареждане :)

https://mywebsitegeek.com/2018/07/05/тест-на-споделен-хостинг-с-wordpress/

нс1 мисля заради този резултат тргна да се дъвче че пък впсите били много по хубави от споделения хостинг по различни други параграфи и се наложи да го оборвам

lz1nud харесва това.
  3. $INeed$

$INeed$ Well-Known Member

Рег.:
    Март 10, 2007
    Съобщения:
    2,558
    Харесвания:
    238
    Точки:
    63
    Ще си позволява и аз да споделя едно мнение. Към колегата от NS1, дето обикалят по велите конференции, а не съм ги виждал нито веднъж да се въртят по някой бг сайт на наш колега. :) Много помагате на индустрията, ходете да се пъчите, а с бг сайтовете им давате неква умряла машина на бартер и да ви въртят реклама. Супер сте там, нямам думи. :)

Доста ми е неприятно некви много велики хостинги да се пъчат колко са велики, а в същото време пърформънса да им е сръб. Никак не са флексибъл. Авторът ти представи тестове и други параметри, ти ни обясняваш за некви конференции в Китай...не че нещо, но малко е тъжно това. :) И да се сравняваш с бранд няколко години на пазара, набиращ скорост, със себе си, на 15+, като си толкова велик да беше минал Сайтграунд, те са горе долу от твоето време, да не кажа, че са по-млади :)

4. BlackFriday

BlackFriday Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2008
    Съобщения:
    1,824
    Харесвания:
    158
    Точки:
    63
    Давам 1+ милион безплатни впс - и за 3 месеца

5. Victor R

Victor R Active Member

Рег.:
    Авг 14, 2017
    Съобщения:
    120
    Харесвания:
    54
    Точки:
    28
    Да , дадох си сметка че малко ми се променила гледната точка поради начина, по който при нас се абзорбират атаките и затова казах, че май съм спрял да отдавам значимото на DDoS защитата. Проблеми с атаки не съм имал кой знае какви, но все пак и атаките не са били стотици гигабити. Дано и да не бъдат.
    Като цяло наблягаме на умни решения за бързо изключване на даден сървър или локация от рутинга, ако станат обект на атака и пръскаме потребителския трафик в съседни точки. Когато атаката не е по IP и съответно започне да ризолва редиретка (това много рядко се случва, изглежда ризолват масово само в началото на атаката), същата процедура се повтаря, и така до безкрай. Където можем, директно купуваме и DDoS защита, но както сам каза, малко са местата, на които има добра такава без това да е равно на фалит.

ПС. Pushr е просто името на услугата. имаме и push, и pull, а за който иска, можем и anycast dns за собсвтения му домеин да предложим.:)

Последно редактирано: Окт 8, 2018
  6. ns1bg

ns1bg Member

Рег.:
    Февру 5, 2013
    Съобщения:
    55
    Харесвания:
    28
    Точки:
    18
    Мога да направя сравнение със сървър на Сайтграунд.

Сайтграунд cloud сървър: 2 CPU ядра, 4GB RAM, 40GB SSD, управляем с контролен панел и ежедневни бекъпи - 149.76 лв. с ДДС

NS1.bg cloud сървър: 2 CPU ядра, 4GB RAM, 40GB SSD, управляем с контролен панел и ежедневни бекъпи - 40 лв. с ДДС

Мога да направя сравнение с всеки провайдер на управляеми облачни SSD сървъри с висока надеждност, контролен панел е ежедневни бекъпи. До този момент не съм намерил по-добра оферта от тази на NS1. Ще опиташ ли да намериш?

Между другото, аз съм сигурен в качествата на услугата, която създаваме и развиваме. Готов съм да активирам безплатен тест за 30 дни на всеки, който иска да опита и да види разликата с текущия му доставчик. Системата е следната.

1. Пускате поръчка за сървъра без да плащате.
    2. Пишете ми на лично съобщение от кой имейл сте пуснал поръчката и ми изпращате логин данни за cPanel, за да направим преместването безплатно.
    3. Ние активираме и настройваме сървъра, за да работи максимално добре за вашия сайт.
    4. Изпращаме ви информация как да тествате без да насочвате сайта към сървъра при нас и да видите разликата в зареждането на сайта.
    5. Решавате дали да ползвате услугата или да я изтрием. Не дължите нищо. Всички усилия по теста и преместването са за наша сметка.

proweb харесва това.
  7. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    159
    Харесвания:
    55
    Точки:
    28
    140GB сайтове ще побере ли сървъра? В момента са в супера и всичко зарежда до 3 пъти по-бавно от празен акаунт...

8. И.ИваHоВ

И.ИваHоВ Member

Рег.:
    Ян 5, 2018
    Съобщения:
    77
    Харесвания:
    22
    Точки:
    8
    Има ли начин темата да се изчисти и да останат само коментарите свързани със заглавието? Темата не е за VPS хостинг, още по-малко някой да си предлага услугите за VPS хостинг...

9. ns1bg

ns1bg Member

Рег.:
    Февру 5, 2013
    Съобщения:
    55
    Харесвания:
    28
    Точки:
    18
    Сървърите използват distributed storage, който на практика е без ограничение в дисковото пространство. При нужда и 100TB може да има на един облачен сървър. Максимума като процесорни ядра е 160, а като RAM памет 512GB.

Съветът ми е да направим стъпките, които описах в предишния ми пост, за да не плащате преди да сте сигурен, че услугата покрива вашите изисквания и очаквания. При всички случаи първите 30 дни са безплатни. Моля пишете ми на лично съобщение, за да не спамим темата.

10. $INeed$

Рег.:
    Март 10, 2007
    Съобщения:
    2,558
    Харесвания:
    238
    Точки:
    63
    Що бе, остави го да се излага човека. Като е почнал, да не го прекъсваме. Сигурен съм, че не е стигнал пика си.

@ns1bg , дали мислиш, че след такива резки и не много адекватни включвания ще поискам нещо от теб? Не ми се обиждай, но от всички тук ти излезе най-голям . И кво излиза? Че навсякъде балъци, ако не са към NS1. :) :) :)

11. ns1bg

ns1bg Member

Рег.:
    Февру 5, 2013
    Съобщения:
    55
    Харесвания:
    28
    Точки:
    18
    Пишем си за бързината на зареждане на WP сайтове, сетъпи и подходящи хостинг решения. Аз не виждам нещо извън темата. Тя е от полза за ползвателите на хостинг услуги и WordPress. Още повече твоят тест при моето изпълнение даде различни резултати от твоите. Ти написа, че на наш сървър нова статия се поства за 5 секунди. Аз тествах със същата команда и при мен отне половин секунда. Искаш ли да качим твоят сайт на един тестов сървър при нас и да направим сравнение с текущия ти хостинг къде по-бързо ще работи?

12. ns1bg

ns1bg Member

Рег.:
    Февру 5, 2013
    Съобщения:
    55
    Харесвания:
    28
    Точки:
    18
    Всеки преценява къде и как да харчи парите си. Ние създаваме нещо, което другите нямат. Оптимизираме разходите за хостинг (в някой случай до 5 пъти) и даваме повече стойност за всеки похарчен лев.

Кой е твоят сайт? Как ще реагираш, ако видиш, че сайтът ти може да работи много по-бързо и в същото време да плащаш по-малко?

13. $INeed$

Рег.:
    Март 10, 2007
    Съобщения:
    2,558
    Харесвания:
    238
    Точки:
    63
    Прав си, всеки преценява. Супер, че го създавате за света и никой не е като вас. Хавала на такива като вас. Амин, братко. :)

Ще реагирам така, както реагирах първия път като видя пича от телешоп, оня с обицата, ако се сещаш. ;)

14. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    159
    Харесвания:
    55
    Точки:
    28
    Хорст Фукс

$INeed$ харесва това.
  15. ns1bg

ns1bg Member

Рег.:
    Февру 5, 2013
    Съобщения:
    55
    Харесвания:
    28
    Точки:
    18
    Направихме WordPress manager, който вече е наличен за ползване от всички потребители на управляеми SSD сървъри с нашия контролен панел. WordPress manager улеснява управлението и значително повишава сигурността на управляваните от него WordPress сайтове.

Инсталацията на нов WordPress сайт става лесно.

След инсталирането на няколко сайта, контролният панел изглежда така.

Ако забравите администраторската парола за вашия сайт, можете да я смените за няколко секунди чрез кликване върху иконката на ключа срещу инсталацията, за която искате да смените паролата.

Amigo0o, proweb и TheEntrepreneur харесват това.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice