WP тема за новинарски сайт.

Мобилна версия - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

1. Клиент в чужбина - трафик 90% от телефони и таблети.
2. Гугъл - официално казаха, че скоро ако нямаш читава мобилна версия, гориш с ранкинга.

Мога да кажа и 3, 4, 5 и 6, но смятам, че горните две са напълно достатъчни.
 
Мобилна версия - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

1. Клиент в чужбина - трафик 90% от телефони и таблети.
2. Гугъл - официално казаха, че скоро ако нямаш читава мобилна версия, гориш с ранкинга.

Мога да кажа и 3, 4, 5 и 6, но смятам, че горните две са напълно достатъчни.

Подкрепям :beer: (да се чете с две ръце)
 
От: WP тема за новинарски сайт.

2. Гугъл - официално казаха, че скоро ако нямаш читава мобилна версия, гориш с ранкинга.

Това не искам да го казвам на хора със сайтове, които ме питат за SEO, но лично аз го наблюдавам от известно време. Реално няма логика да сливат десктопа с мобилните, но щом са преценили, че това е правилното. Реално след време всеки сайт ще трябва да има мобилна версия. ;)
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Според мен ако ще е за Бг ,няма смисъл от респоснив дизайн

Дано да е някаква шега или ирония това. Responsive и/или мобилна версия е 100% задължително вече. Направо си за ряпа :lol:
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Колеги, съжалявам, че ви забравих, но бях изключил, че съм пускал такава тема. Още веднъж, благодаря ви за предложенията. Темата на която се стрях е тази: http://www.wpexplorer.com/fresh-clean-wordpress-theme-by-wpexplorer/. Направих няколко преправки, използвайки 1-2 скрипта и няколко плъгина и смятам, че се получи доста добре като за първи WP сайт. Скоро ще ви дам и линк към него, но искам да се понапълни със новинки, а пък тези от областта на образованието са относително малко, особенно летните месеци. Единственото което не можах да преправя е менюто телефонната резолюция, което не искам да е селектив, но пък ми станаха много неща в менюто и най-вероятно няма да е добре да са изписани едно след друго, тъй като ще пълнят екрана, особенно на по-малките телефони.
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Здравей, както написах по-горе темата е: http://www.wpexplorer.com/fresh-clea...by-wpexplorer/
Сайта е този в подписа ми с анкор "образование". Почти стана това, което исках първоначално, даже вече свикнах да си го гледам така и смятам че е доста приятно. Все още не е много завършен сайта, но това е заради естеството на нишата.
 

Горе