Youtube занимание

Има хиляди канали, които правят видеа, които и аз искам да правя. Ползват разни песни от един канал, който уж песните са без авторски права... Явно нямат проблем с това, щом им стоят видеата, а не са изтрити. Какъв ти е канала, и колко клипове качваш за месец?

Какъв ми е канала няма значение. Казвам ти нещата от опит. Лесно е да се гледа така, отстрани, но докато не почнеш да правиш едно нещо, не знаеш какво ще се случи. Може примерно телевизията или компанията, от която си изрязъл видеото да реши да прави проблеми. Или пък с песните. Вече имах такъв случай - ползвах безплатна песен, освободена от авторски права от официалното предложение на Ютуб. И само след няколко месеца получих предупреждение за използване на авторско съдържание - въпросния изпълнител беше променил изискванията за авторски права на песента си.

За това аз и другите колеги те съветваме - когато решиш да правиш нещо, опитай го, виж дали ще можеш да го правиш, какви проблеми ще имаш и тогава прави изводи. А така да говориш, че не те разбираме и само те критикуваме... не става.
 
То хубаво им стоят видеата, но замислял ли си се дали са обвързани с Adsense?

Естествено, знаеш ли колко много време отнема да се направи качествен клип? Има и такива, които качват по 1-2 клипа на ден, малко го правят от удоволствие само.
 
Може примерно телевизията или компанията, от която си изрязъл видеото да реши да прави проблеми. Или пък с песните. Вече имах такъв случай - ползвах безплатна песен, освободена от авторски права от официалното предложение на Ютуб. И само след няколко месеца получих предупреждение за използване на авторско съдържание - въпросния изпълнител беше променил изискванията за авторски права на песента си.

Разбирам, но не смятам, че ще имам подобен проблем. Хиляди канали има и не са им направили проблеми, видеата им стоят над година там.. Иначе за песните разбирам, но примерно, ако видеото е събрало 1000-2000 гледания, минава се месец-два, и после ме накарат да го изтрия, нали за тези 1-2 месеца съм взел пари от гледанията?
 
Естествено, знаеш ли колко много време отнема да се направи качествен клип? Има и такива, които качват по 1-2 клипа на ден, малко го правят от удоволствие само.

Тях не ги интересува колко време отнема, когато кадрите не са авторски.
 
Тях не ги интересува колко време отнема, когато кадрите не са авторски.
Имах предвид друго. Нали ти казваше, че може да не са свързани с Адсенс, и аз ти казах просто, че отнема много време обработката на едно видео, и не биха го правили само за кеф. Даже качват по 1-2 клипа на ден, и то все хубави видеа, така, че взимат пари. Пък и защо преди да пусна клипа ми показва реклама, и някъде по средата пак ми показва? Вързани са, няма как да не са.
 
prophet - явно не слушаш какво ти говорим. Все още само пари са ти в главата. А уж си чел, знаеш, гледал си...

Това, че на някой клип има реклами на Адсенс далеч не означава, че автора на клипа печели от това. Когато Ютуб реши, че във видеоклипа ти си използвал съдържание, защитено с авторско право - без значение какво е: видео или музика - то тогава Ютуб включва адсенс рекламите в клипа ти. Не те пита искаш или не искаш, а ги включва. Тогава рекламите на адсенс се показват, но ти не печелиш и стотинка, а печели другия, от когото си взел видеото или музиката. И това е по-малкото зло. Друга санкция на Ютуб е направо да ти изтрие профила.
 
Схванах какво искаш да ми кажеш за рекламите, но по тая логика какво, да се отказвам и край? :D Тези дето снимат геймплей са се вързали с адсенс, намалят музиките на игрите да не хване авторско и си карат така с години.. Щом си свързан към адсенс, поне кажи на каква тематика ти е канала , и чрез реклами ли печелиш? Няма да ти открадна идеята, ако това се притесняваш.
 
Тоя клип, който си постнал по горе за Антони, му е спечелил около 30лв., сега си прецени сам колко време ще ти трябва да стигнеш аудиторията на канала и дали си струва. За да можеш да вирееш, трябва да можеш да си правиш контент-а, демек, че трябва да се учиш на качествена видео обработка, графичен дизайн за тъмбнейл-а и на СЕО.

За да ти плащат да правиш ревюта на продукти, то трябва да си имаш аудитория, със същата тематика. Както правят геймърите, плащат им да правят ревюта на клавиатури, мишки и т.н., а за да рекламираш за комисионна, също ти трябва хубава аудитория и трябва да имаш authority, да ти имат доверие, та да купуват продуктите, които ти препоръчваш.

Спирай да четеш, почни да се учиш на обработка, дизайн и СЕО, занимавай се 3 месеца всеки ден, след като се откажеш поне ще си развил умения, които могат да ти носят пари за в бъдеще.
 
Много хубав коментар, и точен! Наистина трябва да си добър с обработката, то за това се и упражнявам. Но в посочения клип не е трудна обработката, правил съм подобни 3-4 клипа. Тъмбмейла наистина играе много огромна роля, ако има хареса, ще ги провокира да кликнат на клипа и да го гледат. СЕО , това е нещо като тагове, и да излиза най-отпред при зададено търсене, нали ? И за там гледах едни видеа, в които се обяснява подробно, но гледанията ще ги имам, правил съм пробни видеа и са достигали много хубави гледания. За това се спрях точно на този вариант с adsense, понеже за ревюта на този етап е много по-трудно и почти невъзможно при мен. Благодаря ти още веднъж, коментара ми хареса много.
 
Реших да си направя тест в тубата, Пуснах нов канал със закачен към него адсенс. Преди месец пуснах няколко видеа, вече имам около 60 000 гледания, но печалбата е около 30 цента за 1К гледания. Принципно не съм инвестирал време, повече от 1 ден за да настроя канала, направя видеата (те са елементарни и по 2 мн макс време) Използвам YT библиотеката за музика и нямам проблем. Авторството се гони до крайн там. Дори ако стриймваш, веднага го засича тубата :)

Имам и канал за EN пазара, там нещата са около долар на 1К гледания, но е мноооого трудно да пробиеш.
 
Реших да си направя тест в тубата, Пуснах нов канал със закачен към него адсенс. Преди месец пуснах няколко видеа, вече имам около 60 000 гледания, но печалбата е около 30 цента за 1К гледания. Принципно не съм инвестирал време, повече от 1 ден за да настроя канала, направя видеата (те са елементарни и по 2 мн макс време) Използвам YT библиотеката за музика и нямам проблем. Авторството се гони до крайн там. Дори ако стриймваш, веднага го засича тубата :)

Имам и канал за EN пазара, там нещата са около долар на 1К гледания, но е мноооого трудно да пробиеш.

30 цента за 1к гледания... Не звучи добре. :) Това е защото гледащите са от Tier 3 държава ли? За EN пазара нещата стоят наистина много по-добре, точно и аз там ще споделям видеотата. В какъв смисъл е трудно да пробиеш? За гледанията ли?
 
SEO - search engine optimization.
Потърси информация "Youtube Ranking factors" ; "Youtube SEO". Преди от значение беше броя гледания, за да те прати ютуб нагоре по стълбата за думите, които таргетираш(за това и click-bait thumbnail-ите бяха толкова силни), в момента алгоритъма е доста рандом, но от най-голямо значение е watch time-a, тоест от 5мин клип, ако хората гледат средно 50% -> 2.50мин watch time. За да постигаш това в момента е добре клиповете да са по-дълги (над 5 минути минимум) така ще имаш повече минути watch time, а като начин да ги задържиш - в твоя случай в началото пускаш кратко интро, с някои от най-интересните моменти (удари, нокаут например) но по такъв начин, че да накараш човека да остане докато го види цялото това нещо.

В края на краищата от значение е да правиш пари. Използвай ютуб просто за обучение, научи се да правиш thumbnail-и от високо качество, clickbaiter-ски и си направи един сайт за фейк/сатира новини, правиш си после статии, като например ако си в нишата на политиката "Donald Trump ban woman from politics 2017", намираш си фейсбук групи, където да ги постваш тия глупости = $
Слагаш вътре реклами, афилиейт оферти и си готов. Можеш и да си развиваш фейсбук страница/и с реклами (0.01$ на последовател) където да си постваш и да си караш силен трафик.
Пак казвам, в крайна сметка важно е да правиш пари, а това което си споделих, го правят много хора и аз лично знам такива и парите са си много доволни.
 
Реших да си направя тест в тубата, Пуснах нов канал със закачен към него адсенс. Преди месец пуснах няколко видеа, вече имам около 60 000 гледания, но печалбата е около 30 цента за 1К гледания. Принципно не съм инвестирал време, повече от 1 ден за да настроя канала, направя видеата (те са елементарни и по 2 мн макс време) Използвам YT библиотеката за музика и нямам проблем. Авторството се гони до крайн там. Дори ако стриймваш, веднага го засича тубата :)

Имам и канал за EN пазара, там нещата са около долар на 1К гледания, но е мноооого трудно да пробиеш.

То затова Емил Конрад издаде книга.
 
30 цента за 1к гледания... Не звучи добре.

Големи бизнесмени сте, няма що. Как може да не ти харесва това? Така погледнато е малко, но ако си добър, ще можеш да изкарваш много. Сам казваш, че можеш да привлечеш трафик. Ами тогава направи една елементарна сметка ... клип със 100к гледания може да ти носи 30 евро. И когато за един месец имаш няколко подобни клипа... И това ти е минимална, "лоша" цена.


За да можеш да вирееш, трябва да можеш да си правиш контент-а, демек, че трябва да се учиш на качествена видео обработка, графичен дизайн за тъмбнейл-а и на СЕО.

За да ти плащат да правиш ревюта на продукти, то трябва да си имаш аудитория, със същата тематика. Както правят геймърите, плащат им да правят ревюта на клавиатури, мишки и т.н., а за да рекламираш за комисионна, също ти трябва хубава аудитория и трябва да имаш authority, да ти имат доверие, та да купуват продуктите, които ти препоръчваш.

Всичко това ти го казах на ЛС, а сега и viking потвърждава думите ми. За да печелиш от даден продукт - в случая Ютуб канал, той трябва да е стойностен, да е гледаем, да си има своята аудитория. Тогава ще можеш да правиш много повече пари от директна реклама, отколото Адсенс.
 
Другия е да правиш примерно ревюта на продукти и при продажба да получаваш комисионна?
Пич, чуваш ли се какво говориш? Какви ревюта?
Поне чети какво си писал.
Реши какво искаш да правиш и се пробвай, може да се получи, а може и да не се получи. Така правят нормалните хора.
Това с 5мшнутно видео сглобено от другие видеа - грешиш, че няма авторски права. Представи си, че си качил няколко мача и имаш някави права върху тях, но някой направи видео с откъси от твоите мачове. Рано или късно някой ще ти потърси отговорност.
 
Поне чети какво си писал.
Това с 5мшнутно видео сглобено от другие видеа - грешиш, че няма авторски права. Представи си, че си качил няколко мача и имаш някави права върху тях, но някой направи видео с откъси от твоите мачове. Рано или късно някой ще ти потърси отговорност.

Е, тези, които сглобяват видеа от улични камери не важи ли същото и за тях? За тези, които снимат геймплей и снимат на една и съща игра не важи ли същото? Виж, не се заяждам, просто се опитвам да разбера къде е истината, не съм писал тук, за да се дразним и т.н. , нали целта на форума е да си помагаме и т.н. ? Именно за това пуснах темата, и да, наистина има много полезни коментари.Аз искам да пробвам, но не знам Адсенс какви критерии имат, за да се "вържат" с мен? Мисля, че човек има ли желание, може да се опита поне да постигне целта си. Който си мисли, че в главата ми са само пари, не е така, а просто искам от "интернет" да изкарвам по 150-200 , и отделно да работя в началото за 600-700.
 
Защо постоянно в устата ти са "тези" и "онези", след като не си на тяхното ниво, за да имате еднаква база за сравнение? Нишата към която си се насочил няма как да бълва авторски клипове, освен ако не ходиш по мачовете и да снимаш с телефона, защото иначе едва ли някой ще ти позволи.
Хората с игрите си плащат за играта и те самите имат пръст в цялата схема с клипа - действията са тяхни, говорят и тн.
След като не знаеш AdSense какви критерии имат - защо не се потрудиш да ги намериш и да се запознаеш с тях? Нито имаш канал, нито последователи в него, а още повече AdSense свързан с него, а искаш 150-200 лв...? Няма кой да ти ги даде така.
 
Говоря за "тези" и "онези" , защото те ми дадоха тази идея. Разгледах много техни клипове, седнах и се опитах дали и аз мога да обработя нещо подобно, стана, получи се. После си казах - "Това е много приятно, да обработвам видео точно в тази ниша, и в замяна с усилията си да спечеля нещо". През последните месеци все търсих и четох за много видове "бизнес". Това ми се стори най-приятно, отколкото да правя сайт за жълти новини. Сигурно не ви е приятно да четете - "ШОК, УЖАС, МИНИМАЛНИТЕ ЗАПЛАТИТЕ СЕ КАЧВАТ НА 1000 лв? Точно това бе причината да разгледам варианта с Youtube. Може би изглеждам наивен, но бях длъжен да опитам да попитам. Иначе имам канал от преди години, има към 150 абонирали се, и към 213-14 000 гледания общо. Но естествено, че ще си направя отделен канал, и ще започна наново, но смятам, че ще успея все някога. Четох част от правилата на адсенс за видео и игри, но пак ще се обърна към "онези" как правят така, че не ги засичат и си печелят нещо? Това е канал, който мисля, че получава приходи и е точно такава ниша, каквато искам и аз да започна - https://www.youtube.com/channel/UCq99IkCksd1N1DaV6eWlCmg/videos
 

Горе