Бърз хак / промпт за дизайн на сайт с AI за тези, които нямат дизайн умения

fifi

Well-Known Member
Здравейте, скоро не съм споделяла нищо полезно във форума, но ето един бърз трик, който ще ви споделя (ако още не сте се досетили).
Ако не разбирате много, много от дизайн, а по-скоро от техническата страна на нещата или все пак имате някакви познания с WordPress, можете да си направите уникален дизайн на сайт доста бързо. Ето как:

Трябва ви безплатна версия на lovable.dev (около 5 кредита/ден). Задавате му промпт да ви изработи сайт на избрана тема - например Блог за туризъм и посочвате, че искате да създаде дизайна така, че да можете да го "пресъздадете" с Wordpress + Blocksy Free Theme + Gutenberg Editor.

По този начин ще си направите уникален сайт с безплатна тема като Blocksy или пък Astra, който хем да зарежда бързо, хем да ви спести някое евро. На мен тази "врътка" (така да я нарека) ми върши чудесна работа. :) Та ако още не сте се сетили, това е начин, с който да се сдобиете с добре изглеждащ сайт за без пари. (ако не включваме личното време, отделено за изграждането).

Сега някой може да попита - що направо не го изградя с AI сайта и да купя домейн. Тук кофтито е, че трябва да плащате месечен абонамент и докато си изградите CMS да може да си го поддържате, ще ви отидат доста кредити.

Затова ви давам тази алтернатива.
Ако се сещате за по-добри варианти, може да споделите. 😉
 
Уникален колко да е уникален ако не му дадеш конкретни изисквания?
Codex примерно е напълно достатъчен да изгради WP сайт без всички тия глупости и да си ограничен от разни теми и блокчета.
 
Уникален колко да е уникален ако не му дадеш конкретни изисквания?
Codex примерно е напълно достатъчен да изгради WP сайт без всички тия глупости и да си ограничен от разни теми и блокчета.
Е много ясно, че трябва да се дадат конкретни изисквания, но не и по отношение на дизайна. На мен ми върши работа и в този си вид.
 
Ами аз преди месец-два правих сайт в ловабъл, да е излезло някъде общо 10-тина кредита.
Обаче после мъката докато го прехвърля на мой си claudflare и supabase ми излезна доста повече кредити, и то защото ai-то на ловабъл не даваше едни специфични данни в началото, но после му хванах цаката и вече сайта е на мой си домейн в мой claudflare worker и supabase,
В крайна сметка всичко без домейна е безплатно, но пък си беше играчка. Ако все пак някой път реша пак да правя нещо с lovable, то поне знам вече как да действам.
Ако на някой му е любопитно, ето това е сайта https://bulfest.eu - за събития, двуезичен и анонимни могат да добавят събития за преглед.
 
Уникален колко да е уникален ако не му дадеш конкретни изисквания?
Codex примерно е напълно достатъчен да изгради WP сайт без всички тия глупости и да си ограничен от разни теми и блокчета.
Това го потвърждавам. Дори може да ти го направи на тема, която да си качиш (но през FTP), защото малко пищят WAF / Mod Security, някои неща са изпуснати като сигурност, или някои практики не са добре приложени. Плюс ще е нужно да се зададе и да ти направи мобилно меню - някои изпускат този момента. Казвам го, защото все по-често наблюдавам такива проекти. Ще е добре да се отдели повече време, ако някой наистина държи да има така кодната WP тема.

Не съм сигурен, ако му се зададе някой сайт, от който да гледа дали ще го докара същия или поне някакъв клонинг. Сполучили клонинг. Определено тези, които го правят използват платените абонаменти, всичко друго не вади дори и приблизителен резултат.
 
Това го потвърждавам. Дори може да ти го направи на тема, която да си качиш (но през FTP), защото малко пищят WAF / Mod Security, някои неща са изпуснати като сигурност, или някои практики не са добре приложени. Плюс ще е нужно да се зададе и да ти направи мобилно меню - някои изпускат този момента. Казвам го, защото все по-често наблюдавам такива проекти. Ще е добре да се отдели повече време, ако някой наистина държи да има така кодната WP тема.

Не съм сигурен, ако му се зададе някой сайт, от който да гледа дали ще го докара същия или поне някакъв клонинг. Сполучили клонинг. Определено тези, които го правят използват платените абонаменти, всичко друго не вади дори и приблизителен резултат.
Тъкмо днес четох из LinkedIn, че Codex повреждало SSD-та, колко е вярно не мога да кажа, но е възможно. Щеше да ми се запали компютъра като го тествах вчера, а не е слаб. Освен това опитах да направя WP тема, но кредитите свършиха бързо (безплатните). Тоест, пак се свежда до плащане, а това което предложих е безплатно откъм пари, не и откъм труд.
 
Тъкмо днес четох из LinkedIn, че Codex повреждало SSD-та, колко е вярно не мога да кажа, но е възможно. Щеше да ми се запали компютъра като го тествах вчера, а не е слаб. Освен това опитах да направя WP тема, но кредитите свършиха бързо (безплатните). Тоест, пак се свежда до плащане, а това което предложих е безплатно откъм пари, не и откъм труд.
Значи клауд базираните платени абонаменти или някаква супермашина, ако е локал. Не става с обикновен компютър и фри версии на AI-тата. Вече е пробвано. То вече всеки програмист е с платен абонамент. Даже синиарите са с по два-три. :)
 
  • Like
Реакции: fifi
Има ли начин да се обучи ИИ да прави дизайни на къстъм платфора? Да му се казва какви фреймурокове и библиотекаи да ползва и т.н.
Някой правил и е такова нещо?
 
Има ли начин да се обучи ИИ да прави дизайни на къстъм платфора? Да му се казва какви фреймурокове и библиотекаи да ползва и т.н.
Някой правил и е такова нещо?
Да се обучи ще ти е трудно и с много ресурси. Можеш да ползваш готовите(платените версии) или с локални модели.
Виж моя чатбот който помага в търсенето и избора на книга как съчетава знанията на модела плюс търсене в търсачката и размишляване по отговорите и т.н.
 
Има ли начин да се обучи ИИ да прави дизайни на къстъм платфора? Да му се казва какви фреймурокове и библиотекаи да ползва и т.н.
Някой правил и е такова нещо?
Щом прави теми на WP, не би следвало да има проблеми с някои (поне по-популярните) фреймуъркове. Но лично аз не съм го тествал де.
 
Има ли начин да се обучи ИИ да прави дизайни на къстъм платфора? Да му се казва какви фреймурокове и библиотекаи да ползва и т.н.
Някой правил и е такова нещо?
Може разбира се, създай си документация ако нямаш и му я посочи.
Нищо сложно няма. Всяко АИ може да ги прави.
 
btw линковете в подписите са nofollow, никакъв смисъл няма от тях.
 
Има ли начин да се обучи ИИ да прави дизайни на къстъм платфора? Да му се казва какви фреймурокове и библиотекаи да ползва и т.н.
Някой правил и е такова нещо?
Можеш да го обучиш на всичко което съществува онлайн. Време, четене, някакви пари. Зависи какви цели имаш.
 
В така зададения въпрос каква е разликата?
Уж ги разбираше нещата а задаваш ламерски въпроси :) Което ме навежда на мисълта за подвеждащи въпроси, но темата за меренето е друга!
Но ще ти отговоря просто и ясно и ще пиша бавно за да можеш да свариш да четеш:
при обучението "знанията" влизат вътре в модела а по твоя начин с добавяне на файлове хабят от контекстния прозорез на разговора! Ако не го разбираш или се правиш на луд вече е друга бира!
 

Горе