Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!'

yavkata

Active Member
Здравейте !
Темата е за спечелилите награди от играта на Кока-Кола '' 400 ЯКИ НАГРАДИ ВСЯКА СЕДМИЦА !''

http://coca-cola.bg/summer2012/
Надявам се темата да не бъде изтрита !

Моля споделете вие дали сте спечелили дали сте си получили наградите, дали изобщо има такива награди !
 
Здравей,

Първо, никой няма да изтрие темата. Пия кола, играл съм игри, обвързани с покупката на продукти и съм печелил. Спомням си, че преди няколко години бях спечелил 3 фанелки на националния отбор по футбол, брандирани с марката Coca Cola. Бих участвал и сега и мисля да го направя, тъй като много си харесах една от наградите - телефона. :)

Ако някой друг е печелил и би участвал, може да драсне някое друго мнение. Не го мислете като зарибявка, а като маркетинг способ за промоция и брандинг, силно обвързано с продажбите на продуктите на Кока Кола. Винаги съм се възхищавал на определени компании, и тя е една от тях. :)

П.П: Дано не се обидят, но никак не ги бива е правенето на сайтовете - този нито има хубави URL-та, нито Facebook Share бутона им работи добре, той работи де, но не шерва линка с картинка, което е изцяло дизайнерски пропуск (не са обособили една картинка, която да се захапва от социалните сайтове). А знаем, че без картинка кликането на линка ще е с около 30-40% по-малко. Демек този вид канал, ще им е 30-40% от максималната ефективност. Имам и други, но това вече е тема на друг разговор.

Успехи с играта. ;)
 
От: Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!'

Печелил съм компакт-диск с денс парчета, ама това беше преди 10 г. Сега не знам кво раздават.
 
Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!' - Coca Cola Game

Печелил съм компакт-диск с денс парчета, ама това беше преди 10 г. Сега не знам кво раздават.
То и моето беше преди някъде около 8, но примерно имам от Магдоналдс, наскоро, пълен комплект чаши (онези цветните). Участвам от време на време, защото знам, че поне малко късмет имам, пък и интересни неща пускат - повечето им промоции хващат потребителското ми внимание. Пък и така и така пия кола. :)

Сега раздават пропуски за партито им, което не ми е кой знае колко важно, слушалки, които няма да върна и телефона (някакво Галакси), за което реално бих участвал. Но забележете, мисля, че с такива награди са засегнали 2 основни неща - пролетния дух и голям спектър от потребители, чрез наградите си. Предполагам са го мислили това. ;)
 
От: Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!'

И аз съм участвал и печелил награда на Кока-кола. Бяха спонсор на една игра по Дарик радио един уикенд, май неделен ден беше. Играта беше да се довърши едно изречение. Оказа се така, че харесаха моето изречение и аз бях печелившия - вечеря за двама в Шератон. Обаче понеже не съм от София и нямаше как да си я взема - та ми пратиха утешителна награда: видеокасета, филмът, който ми пратиха: "Банда плъхове". Филмът е с Рей Лиота, Джо Мантеня, Уилям Питърсън, Режисьор Роб Коен. Въобще - хубав гангстерски филм. И още не съм го гледал а и не ми се иска да го гледам.

И може би месец по-късно Кока-кола излезе с новото си мото за лятото - изречението, с което станах победител. Това става 93 година ако не бъркам или 94. Кой да ти следи и да гледа авторско право и такива неща... просто ме беше яд на случката... .
 
От: От: Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!'

И може би месец по-късно Кока-кола излезе с новото си мото за лятото - изречението, с което станах победител. Това става 93 година ако не бъркам или 94. Кой да ти следи и да гледа авторско право и такива неща... просто ме беше яд на случката... .

кажи го (изречението което си дал и е станало мото) :)
 
Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!' - Coca Cola Game

Я, това е доста интересна случка. Как с някакви такива теми се разбират интересни неща. И самата награда тогава не е била никак зле, даже доста добре. Идеална е ако някое гадже си му хвърлил око.

Coca Cola не само съумяват да изберат и подберат добри послания от кампаниите си, но и да ги използват доста добре в бъдещи проекти. Самата идея, че са взели това и са го впрегнали в нещо креативно е говори добре.

Едно време беше много по-тъпо с това да правиш няколко етикета в пощенски плик на даден адрес и да бъдеш избран от басейн с писма, пак пред нотариус и свидетели. Сега ми се вижда доста измислено, но за тогава си беше доста масово. Споменавам го, защото аз така спечелих въпросните тениски на нашите национали. От 4 писма спечелих 3 тениски. Никак не беше зле успеваемостта или късмета. Даже си спомням, че тогава бяха онези по-тумбестите:

http://shuangxingfu.blogspot.com/2012/07/evolution-of-coca-cola-bottle.html

...тези от 1961 г. :)

По ми сладнееше с онази бутилка. :)
 
От: Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!'

Ми може да бъркам за годината, да е била и 95 година, точно тия 2-3 години бях без работа. Беше пролетта, топло времето, значи е било април или май месец.

Играта беше да се довърши изречението: "Животът е хубав. защото...". А аз си казах - "Какво от това, те едва ли ще ми дадат награда, понеже не съм от София, поне да кажа какво мисля" и го довърших така: "Живота е хубав когато се Живее" ("живее" с главна буква!).

А изречението с което спечелих присъстваше в рекламните клипове, клиповете - сценарият на клиповете следваше това мото, накрая го бяха попроменили малко и бяха направили финалното изречение: "Живей живота си" или пък беше "Изживей живота си"... . Но вече са минали десетина години и не се сещам за подробности.

Някой може и да се сетят мотото им, а може и да сте го позабравили, то и аз вече съм позабравил тия неща, понеже спомена не беше хубав и просто исках да го забравя.
 
Е как ще не е лош спомен. Това, че си бил човека, който си го направил е доста престижно. Те взимат идеи, ти получаваш награда. Май това е било и целта на кампанията им, освен и брандинга покрай цялото това мероприятие със питането по телефона. Аз лично ти се възхищавам, че си бил с толкова добра идея. ;) Това е похвално.

Аз лично няма спомен, тъй като не бях голям фен на телевизора по онова време. Бях предимно по улиците и само в определено време гледах ТВ, най-вече заради детски и подобни предавания. Реклами почти не съм засичал, камо ли на Coca Cola.

За играта, разбрах от етикетите. А сега разбирам за техни игри от интерент само. А предполагам и повечето от интернет научават за техните игри и промоции. ;)
 
От: Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!'

И аз пия предимно Кока-кола, като дори може да се каже, че вода не пия, а карам само на продукти на бранда... Кока-кола, Фанта, Спраит и т.н.

Промоциите им са горе-долу добри, но честно казано от време на време организацията им куца. На два пъти печеля награди, но се оказва, че няма как да си ги получа. Писах им и писмо, но като гледам не ги интересува много подобни проблеми. Препратиха ми да ида да си взема наградата от някой голяма верига магазини като Пикадили например... е хубаво ама като Пикадили има чак на 40 км?!? Та така изгорях с 3-4 награди от предпоследната им промоция.

Сега има някаква друга, която раздават едни готини брандирани чаши. Купуваш 2 бутилки кока-кола и търкаш едни тикети за чаша. Равносметката е от 5 талончета - 4 чаши :)

С радост бих се включил и в тази промоция, но все още не виждам да се продават в града ни ботилки от тази промоция, така, че предполагам или ще пропусна или ще се включа към края на промоцията, когато ще изкарат на рафтовете новата партида на безалкохолното :)
 
Което е странното и аз не видях такива бутилки, а реално не пропускам да пия кола или кафе с кола, абе яко кола. Днес даже бях на една пицария вечерта и там си бяха обикновените бутилки, не тези промоционалните. Имам странното чувство, че първо ще се появят по бензиностанциите или бързооборотните магазинчета и после по-големите маркети и заведения. Не съм следял за момента потока им и къде се появяват първо, но факт е, че старта на промоцията никога не се венчае и с моментното намиране на този продукт. Поне аз не съм попадал, а съм доста сериозен консуматор на тази напитка.

А това с раздаването на награди е редно да го отиграят добре, защото личното отношение е важно, независимо от обстоятелствата. И съм сигурен, че от HQ няма да одобрят нещо от рода на "отиди до някой магазин да го вземе, нищо, че е на 40 км.". Това ще им изиграе лоша шега. Освен ако не са го написали някъде по условията, но това за формалности. Като човек занимаващ се с маркетинг, знам, че няма нищо по-добро от личното отношение на бизнеса към клиента. Той е просто ходещ билборд, а целта е да плеснеш твоя бранд някъде из него, защото вече има няколко - adidas, diesel, swatch, gucci, police и прочие.....всичко в ежедневието....но се отплесквам (по дяволите ще стартирам тема...).

От утре започвам да пия само промоционална кола, всичко друго ще е игнор.

П.П: И Капи имат промоция е момента, няколо литра от някой натурален сок и 1 чаша фри. Нещо такова. Там не ме разибиха - Капи? Чаша? :)
 
От: Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!'

@Blinky, колкото и странно да ти звучи.. така беше и за да не съм голословен цитирам:

"Вие можете да получите своята промоционална награда в магазини от веригите:
Пикадили, Кауфланд, Фантастико, Европа,CBA, Карфур "

В писмото си им обясних от къде съм и отделно ги информирах, че просто няма големи вериги магазини в града. Вярно удължиха промоцията с 7 дена, но какъв е смисъла, след като 1 седмица когато питах в супермаркетите от които си купувам продуктите им ми казваха "Ами чакаме да ни донесат, но още не са дошли" и така докато не свърши промоцията и тогава просто казваха "Ами промоцията свърши". Както и да е, не пия продуктите им заради наградата, а просто защото ми харесва, но все пак е тъпо да спечелиш нещо, но да не можеш да си го вземеш :)

В интерес на истината в сегашната промоция подобен проблем за сега няма... явно са си взели поука, което е добре :)

Относно Капито... те от край време си я имат тая промоция, но аз не съм привърженик на наторалните сокове :)
 
Знам, знам. Аз лично ходех от Фантастико до Пикадили за една проклета чаша, която и на двете места я нямаха. И се отказах. Това беше даже тази година, ако не се лъжа. Това е кофти спомен. :) Но пак съм си фен на марката. Странно, но факт. я тогава бях много ядосан, защото си купиш чашата след като обиколих 2та магазина с кола. Но пак нямаш чаша. :) И тук беще това, чакаме да ни донесат. Но и тук ги разбирам 4 от 5 капачки са чаши. С това темпо на печелене се чудех как не са им стоварили един ТИР с чаши. :)

За тази промоция бих спал пред някой супермаркет, ама май тук наградите ти идват лично. Не ми се вярва в някое Пикадили да ти дадат телефон. :) Това си е по-така награда. ;)
 
От: Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!'

От новата промоция с етикетите съм си харесал слушалките, ако някой ги спечели и няма какво да ги прави да свирка и да казва цена, но да са от кока кола да не са някаква реплика.
 
Re: От: Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!'

От новата промоция с етикетите съм си харесал слушалките, ако някой ги спечели и няма какво да ги прави да свирка и да казва цена, но да са от кока кола да не са някаква реплика.
Сега стана още по-надъхващо, защото аз лично знам какво бих правил слушалки. Супер. :) Хаххаа, абе само 3-4ма ли сме печелили от Кока Кола. Все си мислех, че поне около 10 човека са се закачили за нещо от тях. Този бранд не е влезнал така на Бг пазара. Мислех, че е облъчил повече хора, я с подаръци, я с реклама, я с подарено изживяване. :)
 
Днес регистрирах един код от капачката на Кока Кола 0.5 литра. Видях, че по магазините нямат над 2 литра кола от тази промоция. Но може и да не съм изчел всичко за играта. Това пак е опция. Та за телфона ми трябват още 2 такива кода, аз за него си се боря. ;)

Ако някой нещо има да сподели....:)
 
От: Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!'

в промоцията участват само кола от 0,250мл и 0,500мл на малките шишета етикетчетата на големите капачките.
 
Да, значи съм звучал кретенски в магазина днес. :) Големите над 1 литър нямаха промоционалното етикетче, което би ми подсказало, че и те участват в промоцията. Нека всеки грабен по нещо. Днес пак ще гледам да взема поне 2 кода. Поне да се закрепя за този телефон. Много ме радва. :)
 
Забелязал съм, че на бутилките от половин литър на Кока Кола (под черната капачка) кода се състои от 6 символа, а на етикета на стъклената бутилка от 1/4 литър Кока Кола е с 9 символа. Това се нарича добър тракинг. Все няма да е зле и да знаят кое им върви най-добре, нали?

Аз имам стратегия, която мисля да приложа и мисля, че по никакъв начин не е против правилата. Тъй като играя за Samsung Galaxy Y. За това се регвам до 3 пъти с по 1 телефон. Играя твърдо за тази награда. ;) Някой нещо да сподели? :) Някой друг играе ли.
 
От: Играта на Кока-Кола " 400 Яки награди всяка седмица!'

Сега тегленето на 13 играх с 8 GSM номера и нито един не спечели регистрирах по 5 етикета на номер, но уви нямаше печалба.
Сега играя с един номер до тук съм регистрирал 27 номера ще ги направя 35 и после ще регистрирам още няколко кода на още 2 GSM номера пък да видим в понеделник дали ще има обаждане, дано да има че вече ми писна. :D
 

Горе