Търся съвет за излизане от пингвин наказание

webstil

Well-Known Member
Здравейте маняци, преди време и аз изядох пингвин наказание. Сайта ми не е изчезнал изцяло от гугъл, а просто загуби добрите си позиции. От 50-100 посещения на ден падна до 15-17. Сайта е онлайн магазин. Както ме посъветвахте, направих 20 уникални статии с линкове, не по основната ми ключова дума в директориите и после сложих 15 уникални статии в самият сайт. Резултат общо взето няма. Сега се чудя дали да променя текста в самият сайт, уелкъм съобщението и другите текстове за доставка и т.н. Какво мислите по въпроса? Въпреки ужасното наказание, което ме събори от 3-4 място по основната ми ключова дума в доста конкурентна ниша, имам чат-пат поръчки, което не мога да си обясня логично, най-вероятно се дължат на посетителите, които идват от директориите. За ноември имам 8 поръчки при 295 посещения, което направо си е чудо... Моля дайте ми някакви насоки как да се справя с това, ако трябва и линк ще дам :)
 
От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Провери си on-page оптимизацията. Там често се допускат грешки.
 
От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Аз излязох от пингвиня като разбутах здравата anchor-те, балансирах ги като превес дадох на бранда следван от основната ключова дума. После направих страници в Facebook и Twitter, щях да правя и в Г+ ама излязох и не съм правил там страница. Странното е, че Twitter страница не е индексирана изобщо. Нищо не съм пипал и променял по сайта(това беше план Б, но план А сработи).:)
 
Да, това, което препоръчва ганстера е една от най-добрите стратегии, Аз бих добавил не малко линкване към вътрешните, както е описано в дадената статия + повечко от обикновено соц. сигнали. Излизането от пингвина би се случило само когато знаеш къде ти е грешката. И това е най-често при линкването на сайта (или определен домейн). Всичко друго, което засяга он пейджа също може да се подобри. Няма го вече момента с keyword стъфенето, бомбинга и подобни. Сателитите не знам до колко вече не ги водят и като бед нейбърхуд, освен ако не говорим за добре направени сайтове или блогове, водещи към съответния сайт и то по много по-удачен. Хората също така започнаха да го играят доста активни с профилите си, което е предпоставка за Google да има нещо наум при всеки ъпдейт. Все пак логиката на алгоритъма му е да изкарва полезните сайтове на първи места, а какъв по-ясен сигнал от това е, ако самият потребител го споделя като ресурс.

Фози е направил доста добра статия и определено е нещо като наръчник за изкарването от пингвина. От падната, вече всеки сам си знае какво качество предоставя на посетителите си. За това и не смея да се ангажирам с мнение, че он пейджа е много сериозен проблем тук, но моя съвет е да се помисли и за него, ако ще се фиксва сайта от към оптимизация. ;)
 
От: От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Аз излязох от пингвиня като разбутах здравата anchor-те, балансирах ги като превес дадох на бранда следван от основната ключова дума.

Би ли обяснил малко по-подробно кои anchor-и разбута? В сайта или баклинковете?
 
От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Предполагам, че изядох наказанието, защото повечето ми линкове водеха към индекса и анкхорите не бяха особено много и различни. Точно индекса ми е изчезнал брутално от серпа. Дано някак си успея да оправя всичко. Някой знае ли как на Opencart може да промениш url-то да не е примерно http://sait.com/index.php?route=product/product&product_id=55 ами да е заглавието на продукта или нещо подобно като в WP? Ще сменя и текстовете :)
 
От: От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Би ли обяснил малко по-подробно кои anchor-и разбута? В сайта или баклинковете?

Anchor-а на беклинковете разбутах, по сайта нищо не съм пипал. Имах доста линкове от мои сайтове към наказания, смених им само anchor-а. Имаше такива, които ги изтрих за да направя баланса. Като от цялата процедура имаше сътресение от 3-4 страница изпаднах на 7-8-9(малко е опасно начинанието). Паралелно правих и фен страниците и закотвих може би с тяхна помощ положението, след като Г ми преиндексира линковете и страниците, ставам една сутрин сънен пия кафе и гледам и не вервам на ушите си на 1 страница съм. Месец и повече съм там.

Метода на колегата @Fozzy ми се вижда малко по-малко рискован, може с него да се пробва първо. :)
 
От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Някой знае ли как на Opencart може да промениш url-то да не е примерно http://sait.com/index.php?route=product/product&product_id=55 ами да е заглавието на продукта или нещо подобно като в WP? Ще сменя и текстовете :)

Пуска се от админ панела
System -> Settings -> Server -> Use SEO URL's: Yes

А какви точно да са URLs се настройва от SEO Keyword на самия продукт


гангстер, след колко време ти изплува отново сайта?
 
От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Ganster, обаче кажи ми, че си събрал тук таме и някой друг линк, и то може ми кън някоя вътрешна.
 
От: От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Пуска се от админ панела
System -> Settings -> Server -> Use SEO URL's: Yes

А какви точно да са URLs се настройва от SEO Keyword на самия продукт


гангстер, след колко време ти изплува отново сайта?

Да но ми дава грешка:

Not Found

The requested URL /елегантен часовник was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Без значение дали думите са на БГ или ЕН, с тиренце иле без, една, две или повече...
 
От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Ganster, обаче кажи ми, че си събрал тук таме и някой друг линк, и то може ми кън някоя вътрешна.

Нови линкове към вътрешни страници не съм пускал. Имаше тук - там някой нов линк за да направя баланса, но към хоума ги пусках. Не е лоша идея да са пускат и към вътрешните страни някой от линковете, не съм се занимавал.

Не твърдя, че това е най-правилното решение за излизане, но така излязох. :)

гангстер, след колко време ти изплува отново сайта?

Няколко дена след като ми индексира Фейсбук страницата, но преди това няколко седмици си играх с линковете да наклоня баланса. :)
 
От: От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Мерси, гангстер

Да но ми дава грешка:...

А преименува ли файла htaccess.txt на .htaccess?
 
От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Може да се включи и повече на брой страници на сайта + оптимизация на много ключови думи, не само на една или нейните варианти. Това да се поставят постоянно линкове (Г гледа скоростна с която се поставят линковете, колко по висока по-добре, но ако дойде момент на спад тогава иди се спасявай :mrgreen: ) e много добър съвет , към него може да се прибави и често обновяване и добавяне на съдържание. Аз в долния си сайт за мисли направих малък тест – на една от всички странички, често добавях по нещо ново (макар и копирано) и след 4-5 месеца на 2-ро място, а другите страници не са и в топ 20.
„Пингвина не обича точните съвпадения.„ - трябва да имаме, различни линкове към различни страници, с различни анчори, публикувани от потребители с различни имена :)
 
От: От: От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Ще видим какво ще измисля, първо ще направя някои промени по самият сайт и после ще тръгна на лов за още малко линкове, макар че и тези вече изобщо не са малко :D
 
Последно редактирано:
От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Така ето какво направих по сайта вчера:

-промених и разместих някои от категориите
-написах нов welkome текст на началната страница н амагазина
-добавих фб бокс на сайта, страница си имам отдавна
-смених мета описанието и ключовите думи на всички статии, като намалих броя на кл. думи, но ги направих по-конкретние
-обвързах 15-те статии една с друга, това нз дали трябваше да го правя, но ми езглежда добре да има повече вътрешни линкове

Следващите дни ще променям продукти и категории. Дали може да е проблем, че сайта ми има само 3 изходящи линка? Преди мислих, че е по-добре и така си беше, вдигаш супер бързо ПР, ама сега нз какво да мисля :D
 
От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Доста добри неща се написаха и ще подкрепя колегите webstil, hatre, gangster и Fozzy. И за да не пиша това, което четох последно време, ще го пусна тук:

www.linkresearchtools.com/wp-content/uploads/2012/12/Google-Penguin-3-Case-Study-United-Kingdom.pdf

Надявам се да ви върши работа. ;) Все пак ебах този пингвин. Не може животинка като него да сдуха цялото уебмастърско общество по света. :)
 
От: Търся съвет за излизане от пингвин наказание

Пробва ли с opencart seo pack pro?

Ухааа 100$ :)
Не бих дал толкова пари за подобна добавка.
За половината от изброените "екстри" има безплатни добавки, другата половина според мен са ненужни :)
 

Горе