OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
Стартирам темата, тъй като смятам, че е редно след като OpenCart така убедително води по ползваемост според анкетите е престъпно да няма отделна тема, в която стартиращите работа с нея да открият полезни ресурси.
Много ще се радвам ако споделите кои са "must have" екстеншъните за системата, или онези без които (според вас) нещата няма да се получат.
Лично мен ме интересуват няколко насоки:
1. SEO - екстеншън за френдли урл, лесно добавяне ключови думи и мета описания към продукт.
2. Related products - нещо, което на база характеристики да показва подобни продукти в детайлната страница на продукт
3. Customers also bought - с контрол на броят показвани и начина на показване (List view/Grid view)
4. Analogs - не знам дали има подобно нещо. Много е полезно. Ръчно свързване на различни продукти, но изключително близки или аналогични по характеристика. Ако има възможност и за крос- или би-полярни връзки ще е разкош (добавяш, че на продукт А са аналогични Б, В и Г, а това автоматично се отразява като опция на останалите 3)
5. Интеграция с блог - с цел по-добра оптимизация
6. CSV/XML импорт/експорт
7. Промоции - обособяване промоции по продукти, на база тотал на поръчка или продуктова/клиентска група
8. Affiliate - статистики за препратени клиенти, покупки, комисиони, мейл за уведомяване на партньор при поръчка през негов линк и тн
9. Newsletter
10. Quick search - бързо търсене, което да вади до определен брои резултати като падащо меню. Ако го прави с картинки - още по-добре
11. Mobile frontend - не знам дали има екстеншън за мобилна версия

Това са тези, за които се сещам на първо време. Тъй като съм все още нов по отношение OpenCart се извинявам ако съм листнал функция, която съществува и не е нужна добавка.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Аз бих добавил:
12. Плащане и регистрация в една страница.
13. Бърза поръчка
14. До сега разгледани продукти.
15. Лаив супорт.
16. Социални връзки.
17.Филтър (цена, параметри, опции, марки...)
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

СТАН кое имаш предвид с "Бърза поръчка" ?
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Полезна тема,аз предлагам да се споменат и имената на екстеншъните,на тези които са най-добрите според вас.
Примерно за импорт-Total import pro-малко скъп,но спестява време и е много гъвкав,като настройки,за СЕО-Opencartseopackpro-съчетава много полезни неща и в пакет излиза по-евтино,за редактиране на продуктите-Batch editor-руска разработка:),която улеснява много редактирането на цени,опции,наличности,има и функция за групово редактиране,ценатa и е прилична.
Ще пиша и за още по-нататък.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

СТАН кое имаш предвид с "Бърза поръчка" ?

показвам
на 1.4.9.6
на 1.5.3.1
Освен тях има един за създаване на всякакви форми и един който клиента иска обратно позваняване.
А също имам и за най-добра цена, при които предлагаш на клиента да му направиш отстъпка ако е намерил продукта някаде другаде по нета по ефтин от твоя сайт
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Ползвам 1.5.1.3 има ли такива модули за тази версия?
 
От: От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Имам Total import pro
Opencartseopackpro ми потдържа само до версия 1.5.3.1
Batch editor ми става и за 1.5.4
а и да не забавяме пуръчките в админа на една страница

Полезна тема,аз предлагам да се споменат и имената на екстеншъните,на тези които са най-добрите според вас.
Примерно за импорт-Total import pro-малко скъп,но спестява време и е много гъвкав,като настройки,за СЕО-Opencartseopackpro-съчетава много полезни неща и в пакет излиза по-евтино,за редактиране на продуктите-Batch editor-руска разработка:),която улеснява много редактирането на цени,опции,наличности,има и функция за групово редактиране,ценатa и е прилична.
Ще пиша и за още по-нататък.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Да, препоръчително е с имена на екстеншъна. А това с бързата поръчка е радост за окото.
Ако някой е склонен да шерва екстеншън или да продостави срещу някаква сума може да го упомене. Във форума има няколко теми, но касаят 2-3, а както се вижда са нужни доста повече. Това със споделянето ще е много полезно, ако не се тръгне в грешната посока да се изкарват пари от препродажба, а не да се спестят.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

За бърза поръчка съм си харесал пак един руски екстеншън ,не знам обаче до колко е удачно клиентите да си оставят само телефон,мейл и име,но със сигурност ще им е по-лесно,страхувам се обаче да не провокира голям брой фалшиви поръчки:):http://opencartforum.ru/files/file/396-мгновенный-заказ-товара/
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

За бърза поръчка съм си харесал пак един руски екстеншън ,не знам обаче до колко е удачно клиентите да си оставят само телефон и име:http://opencartforum.ru/files/file/396-мгновенный-заказ-товара/

Това от примера на стан е май по-удачното само инфо за доставка, иначе ще има да звъниш за адреси...
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Това от сайта на СТАН полето Коментар може да се преработи на Адрес и да се взема от там адреса за доставка ( бил той Офис на куриер или адрес )
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

А какво става с автоматичното изчисляване на цена за доставка,ако си примерно с модула на Еконт?
Трябва да казвам,на клиентите,ама всъщност имате и цена за доставка,което е малко кофти според мен.
Но хубаво е все пак Стан да спомене и имена на екстеншъните:)
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Аз пък преди време бях включил цената на доставката в тази на артикула и поръчките секнаха. След което отново върнах при чекаута да си избират, че ще им го изпратим с ЕКОНТ артикула и ще им струва между 5 и 7 лв в зависимост до къде ще го пращаме и поръчките се възобновиха.Българина все още е недоверчив и смята, че все искат да го прекарат. Веднъж пътувах с родното БДЖ и един човек ми каза от какво най-много се притеснявал българина и това беше : "Да не изстине и да не се мине"

Поздрави,
Стефанов :)
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Аз бих добавил и този, който ротира и филтрира: fr13684.tw1.ru, екстеншъна май е: [VQMOD] Rotate Featured Products

Това е супер не само търговски, но и от гледна точка съдържание. С една друга система се сдухах да търся безуспешно.
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Много ми бяга руския, нищо не разбирам от него ;]
 
От: OpenCart и "must have" екстеншъни за оптимални резултати

Toчно този е модула от примера ми вари супер на по старите весии , като 1.4х и 1.5.1.3 тънкоста е че превода се прави в .js
ако искаш ще ти го пратя. Изпраща на е майл.
Докато другия си прави нормална поръчка в админа
 
Аз пък ползвам доста модули за vqmod, особено тези, които разширяват и улесняват функциите на админ панела.

Като уеб дизайнер изключително ми е полезен ето този мод http://forum.opencart.com/viewtopic.php?t=55446 , който ми позволяват да си адвам html код почти навсякъде. Не е най-качественото изпълнение, но е полезен според мен.
 

Горе