За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

хахаха :lol:
всички писатели ли сте толков зле
каза нещо с 50 реда, а спокойно можеше с 3 изречения :-o

дъвчеш едно и също - че сега не било университет
и да е така, какво от това? човека се е надъхал да прави нещо голямо и отведнъж няма как да стане

казах ти в предния пост: ако нещата потръгнат, акредитацията е най-малкия проблем
гледай тогава да не се нагълташ с лекарства от злоба
Админите сигурно са ти платили да правиш контент :oops:
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Но поне в Телерик губят няколко месеца, максимум година и им светва, че не стават. Докато в този Университет ще се набутват с такси.
Супер мега раздути курсове. Кой знае какъв риск няма. Кой как иска да си троши парите и времето, но Наков се е изпокарал с цялата академична общност, и акредитация няма да види нивгаш! Нито валидна тапия - тези, дето са търкали скамейките.
И друго. При такъв обем накуп - се забравя. Дори да си го усвоил за конкретния момент.
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Това с педагогическия опит е фарс...лично предпочитам да ми бъде обясняно нещо от някой, които да речем миналата или по-миналата година е минал през него. Знае къде се е затруднил, знае как да ти обясни, така че да го разбереш и т.н. Естествено трябва да има и някой да речем по-навътре, който при нужда да се включи, ама тек да има желание нещо да се научи винаги се намира начин. А и всеки ги знае тия превзетите педагози, които са ни тормозили сума и години колко струват в 90 процента от случайте.
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Имам 2 даскала в родата, ама отидох да се "мъча" при едно старо куче с много крив характер, без капка подход. Бившия ми пряк шеф, демек. С други думи - за тоя занаят се иска не педагогика, а подготвен човек насреща. Единствено това е важно. Тъй се става човек! 3 пъти ме кара да напиша един проект от нулата, иначе си работеше и първия. Докато му хареса подхода.
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Изучаването на точни науки научава човек да структурира мисълта и изказа си във вид, различен от словесна полюция на базата на мисъл, оплетена като свински черва. "Енджинерстването" успява да смачка излишното самочувствие у инженерите, да ги научи на упоритост и им дава реална представа докъде им се простират възможностите. Един инженер "Хидротехническо строителство" (напълно произволен пример) никога няма да си помисли, че разбира от двигатели с вътрешно горене, докато на филолозите и икономистите всичко що е инженерство, им е до колене и само липсата им на желание ги спира да разбират от инженерстване. За инженерите специално дипломата и правоспособността са важни, тъй като наличието им е индикация, че те имат правото и задължението да носят отговорност за действията си и то в области, където всяка грешка може да се окаже фатална.
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Изучаването на точни науки научава човек да структурира мисълта и изказа си във вид, различен от словесна полюция на базата на мисъл, оплетена като свински черва. "Енджинерстването" успява да смачка излишното самочувствие у инженерите, да ги научи на упоритост и им дава реална представа докъде им се простират възможностите. Един инженер "Хидротехническо строителство" (напълно произволен пример) никога няма да си помисли, че разбира от двигатели с вътрешно горене, докато на филолозите и икономистите всичко що е инженерство, им е до колене и само липсата им на желание ги спира да разбират от инженерстване. За инженерите специално дипломата и правоспособността са важни, тъй като наличието им е индикация, че те имат правото и задължението да носят отговорност за действията си и то в области, където всяка грешка може да се окаже фатална.

Мнение на Редактор:

1.В първото изречение е използвана два пъти думата "мисъл" (няма значение, че единия път е членувана) и това говори за беден език и непознаване на синонимите.
2.Мисълта няма как да е "словесна полюция".
3."оплетена като свински черва" се прилага в съвсем друг случай.
4.Такова животно като "излишно самочувствие" няма! Смачква се или цялото самочувствие или не се пипа изобщо.
5.Няма как "смачкването на самочувствието" да учи на упоритост. Още повече - "да дава реална представа за ....."! То създава много лошо настроение, а този който си го е позволил е набелязан за враг. (както в случая ти вече ме мразиш до дъното на душата си, но тъй като тя вероятно е много плитка, аз не съм притеснен особено). Извън скобки - Обичам да ме мразят, защото се храня с отрицателната енергия на опонентите си. Почнат ли да ме хвалят и тупат по раменете, се размеквам и нищо не правя като хората. (нищо, че съм животно по принцип) :lol:
6.В следващите изречения думата "инженер" и нейните производни се леят на килограм. Вече стана дума, че авторката си харесва някоя дума и си я повтаря в захлас, та чак до опротивяване за интелигентната аудитория (предполагам, че на тъпаците им е кеф, знам ли).:D По принцип това е характерно за жените - набелязват си някоя любима дума или израз (като се случва дори да не й зная точното значение) и натъртват на тях като изкусително дамско краче на високо токче. В разговор това минава за относително
приемливо, но в текст си е неграмотно и дори катастрофа. Например - четох една твоя статия, където думата "опция" заемаше над 10% от цялото съдържание и дори да е ключова съм сигурен, че Гугъл не би я приел с удоволствие. За интелигентния читател е ясно, че ще запомни името ти и ще финтира всяко следващо твое творение.
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Най-вероятно си чел статията ми за бинарните опции - ти сериозно ли, пенмане? :lol: Това е терминология, която няма как да се избегне, съжалявам. Иначе, нали се сещаш, че не съм си писала мнението, за да впечатлявам с витиеватост. Казах ти, че може спокойно да ме критикуваш в моята тема, когато става дума за работата ми. Твоят изказ силно се доближава до словесна полюция, а аз свински черва съм виждала, така че определено знам за какво говоря.
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Най-вероятно си чел статията ми за бинарните опции - ти сериозно ли, пенмане? :lol: Това е терминология, която няма как да се избегне, съжалявам. Иначе, нали се сещаш, че не съм си писала мнението, за да впечатлявам с витиеватост. Казах ти, че може спокойно да ме критикуваш в моята тема, когато става дума за работата ми. Твоят изказ силно се доближава до словесна полюция, а аз свински черва съм виждала, така че определено знам за какво говоря.

Лили, може да се избегне и то много елегантно. Самата статия не би се харесала на човек, който разбира от бинарни опции, защото звучи непрофесионално и дори наивно. Един съвет - никога не пиши по теми, които не разбираш! Да, парите не са за пренебрегване, но името е неизброимо по-важно! Сама виждаш, че след тази твоята статия никога не бих си поръчал при теб, а вероятно не само аз. Все пак ти правя в момента огромна услуга, защото "прекаленото ми самочувствие" дразни доста хора и като те критикувам автоматично ги правя твои фенове. Така е устроен света! Сега ще заприиждат да ти правят четки и да си поръчват при теб! Най-вече напук на мен! Живи-здрави! :lol:
Искаш да ми кажеш, че не знаеш как да замениш една дума? Няма значение дали е ключова или терминология! Винаги има чалъм да стане и дори не е хитро, а е елементарно.
Мислех да ти кажа, но ти с тази "словесна полюция" показваш нервички и дори нескрита злоба. Е не ми идва отвътре да ти "отварям очите" след такова отношение. Мрази ме, няма проблем, но го прави с достойнство!
Ти си най-великата писателка и аз се прекланям пред твоето гениално творчество. Успех! :)
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Мерси за съвета - статията съм я писала безплатно, и то изрично уточних, че не е тема, от която разбирам. За момента не съм си позволявала да взимам пари, за да пиша за неща, от които не разбирам. Потребителят, който я поръча, има нужда от още една, така че, ако имаш желание, спокойно можеш да си предложиш услугите и да му напишеш и ти една по-професионална статия безплатно. Нямам претенциите да съм новият Достоевски, така че нападките ти са неуместни. Разбира се, че нямам против градивните критики, но твоите до момента не са такива. Сигурно бих могла да измисля синоними като двоични възможности, алтернативи, избори и пр. на бинарните опции, но не мисля, че ще ме разберат хората, за които е предназначен текстът. Също така, не смятам да създавам и нови думи и словосъчетания, за да заменя изключително скучните термини от сорта на хедж фонд, бичи и мечи пазар.
Ужасно се притесних, че няма да поръчаш при мен текст - за щастие, се намира какво да правя и в момента не съм в процес на търсене на нови клиенти. И, между другото, обърни внимание на граматиката си - недопустимо е за човек с толкова самочувствие и претенции да не знае къде се пише пълен определителен член - "Така е устроен света!"
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Питах каква диплома имаш, ако искаш напиши и двете. Едва ли има общо със софтуерните технологии, ама само подозирам мощно. То си личи де, щом не можеш да се издържаш.
Аз може да съм смешник, ама не работя за твоите пари. Няма да си вдигна задника само да ходя сутрин да им казвам "здрасти". В държ. администрация е мизерия на клечки, ако е само до заплата!

не те разбирам. Каква? Като цвят ли? Едната е тъмно-синя другата кафеникава. За висше образование са.
Машинна обработка на информацията (МОИ) говори ли ти нещо. Включва предмети като програмиране и информатика. И то във времена докато ти милия сигурно си си търсел вазелин, докато си изпълнявал дългът си на войниче :-o Т.е. Имаше едни времена, когато много яките бъдещи АйТисециалисти си бяха обикновени инженерчета от МЕИ. Някои от тях ставаха автомонтьорчета, други поддържаха няколкото правеца или инсталираха Уиндоса 95. За тези си усилия и невероятен интелектуален труд, те получаваха към 150 кинта. ... Аз като пиявичка изготвях документации и организирах курсове по акредитация на лечебните заведения. Което беше нещо като началото и "постилането" за да израстне любимата ни здравна каса. Как мислиш колко е заплатата на работещите в Здравната каса и на софтуерните специалисти?
И престани да повтаряш и вменяваш на публиката, че някъде съм се оплакала, че не се справям с живота. Напротив. Справям се, но ми е по-трудно. Така си мисля ... хипотетично. Но като те чета теб си мисля и друго. Че има и по-лошо. Някой Сульо като теб да му пера чорапите и да го хрантутя с баница и палачинки, пък и секс да правим - брррррррр- не, благодаря!
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

не те разбирам. Каква? Като цвят ли? Едната е тъмно-синя другата кафеникава. За висше образование са.
Машинна обработка на информацията (МОИ) говори ли ти нещо. Включва предмети като програмиране и информатика. И то във времена докато ти милия сигурно си си търсел вазелин, докато си изпълнявал дългът си на войниче :-o Т.е. Имаше едни времена, когато много яките бъдещи АйТисециалисти си бяха обикновени инженерчета от МЕИ. Някои от тях ставаха автомонтьорчета, други поддържаха няколкото правеца или инсталираха Уиндоса 95. За тези си усилия и невероятен интелектуален труд, те получаваха към 150 кинта. ... Аз като пиявичка изготвях документации и организирах курсове по акредитация на лечебните заведения. Което беше нещо като началото и "постилането" за да израстне любимата ни здравна каса. Как мислиш колко е заплатата на работещите в Здравната каса и на софтуерните специалисти?
И престани да повтаряш и вменяваш на публиката, че някъде съм се оплакала, че не се справям с живота. Напротив. Справям се, но ми е по-трудно. Така си мисля ... хипотетично. Но като те чета теб си мисля и друго. Че има и по-лошо. Някой Сульо като теб да му пера чорапите и да го хрантутя с баница и палачинки, пък и секс да правим - брррррррр- не, благодаря!
Oф, булята ми развява мухлясали дипломи. И за стажантка няма да те вземат с тях. По-добре ми обясни за точенето на сабята в казармата, там по имаш шанс да имаш идея за включване.
Някой Сульо като теб да му пера чорапите и да го хрантутя
Пералня се казва. Едни машини такива... перат! За останалото - купува се. Чудя се колко ли пъти спрямо теб изкарвам кеш. Поне телевизор имаш ли, да ти подаря един? Имаш късмет, че ме мързи да търся за оправията ти в живота. Не си струва.
 
Последно редактирано:
Какви сте ми тролове :) ама си ви обичам всичките :) вие пак го обърнахте на личен спор и нападки моля онтопик за софтуерния университет и дипломите или ще локвам темата
 
От: Re: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

И ния, си ва обичаме, ама нали са борим за кифтетата и бирата и за туй :D
Какви сте ми тролове :) ама си ви обичам всичките :) вие пак го обърнахте на личен спор и нападки моля онтопик за софтуерния университет и дипломите или ще локвам темата
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Супер мега раздути курсове. Кой знае какъв риск няма. Кой как иска да си троши парите и времето, но Наков се е изпокарал с цялата академична общност, и акредитация няма да види нивгаш! Нито валидна тапия - тези, дето са търкали скамейките.
И друго. При такъв обем накуп - се забравя. Дори да си го усвоил за конкретния момент.

Да. Ти ще се окажеш много прав! :lol: Определено става дума за много пари. От Софтуерния университет сега обявили, че ще приемат студенти целогодишно, дори и през лятото! Който иска се записва и започва - условието е да си е платил таксата! :cry:

Няма лошо, но с трима преподаватели, които се оказва, че са завършили Академия Телерик миналата година и единият е студент още, а другите работят, как ще обучаваш хиляди студенти? Ами упражнения? Изпити? Според мен нещата са страшно
недомислени и неизчислени! Във въздуха се носи дъх на пълен провал! Никой не го иска, но да се правиш на сляп или щраус? С тази тъпа българска толерантност стигнахме дъното на света, защото се правехме, че не виждаме какви некадърници ни
управляват и крадат 25 години! :mad:
 
От: Re: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

И ния, си ва обичаме, ама нали са борим за кифтетата и бирата и за туй :D

кви кифтета бе?
 
От: Re: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Е как кви, ти си изпуснал на един милион поста правим събиране на форумя с много кифтета и бира :D
кви кифтета бе?
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Penman-e не е мястото тук да оценяваш труда и, нито смятам че някой го интересува твоето мнение както в тази тема, така и в другата. Егати дебила, егати самочувствието.
 
Re: От: Re: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

И ния, си ва обичаме, ама нали са борим за кифтетата и бирата и за туй :D

Ще има такива. Ама поне да я караме по темата. :) Нали все пак сме културни и възпитани хора. :)

Колкото до университета, аз лично бих изкарал един курс там. Без да се замислям. Лошото е, че май няма места или поне след като се запишеш няма никаква информация след това какво се случва. Айде стига офтопик и някой да каже какво реално се случва. Има ли записали се? Ще ходят ли на курсове? Почват ли? И има ли места? Както и как да стигнеш и ти до някакво място за някой програмен език? Нещо. Знам, че в момента им е трудно и сега започват, но яз като заинтересуван участник, нищо не разбрах. :)
 
От: Re: От: Re: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Ще има такива. Ама поне да я караме по темата. :) Нали все пак сме културни и възпитани хора. :)

Колкото до университета, аз лично бих изкарал един курс там. Без да се замислям. Лошото е, че май няма места или поне след като се запишеш няма никаква информация след това какво се случва. Айде стига офтопик и някой да каже какво реално се случва. Има ли записали се? Ще ходят ли на курсове? Почват ли? И има ли места? Както и как да стигнеш и ти до някакво място за някой програмен език? Нещо. Знам, че в момента им е трудно и сега започват, но яз като заинтересуван участник, нищо не разбрах. :)

Блинки, доста неорганизирано започват хората от Софтуерния Университет! Дълго време анонсираха, че ще има официално откриване с церемония и много представители от софтуерни фирми. Това трябваше да стане в края на февруари.
Вече мина този срок, но ново съобщение не се появи, което говори, че нещата са се разсъхнали. Ето ти цитат от сайта им от преди месец:

Първият в България университет за практическо обучение на софтуерни инженери ще бъде открит официално в края на февруари 2014 г. Софтуерният университет (СофтУни) предлага качествено висше образование, насочено към практиката, професия и работа за софтуерни специалисти. Откриването ще се състои в учебната зала на Софтуерния университет в кв. Хаджи Димитър, на ул. “Васил Кънчев” 26, Бизнес сграда “Стефан Караджа”, етаж 4. На церемонията ще присъстват доказали се имена от софтуерната индустрия и ИТ сектора.

Ти разбираш от реклама нали? Тук направо можем да говорим за подвеждаща такава, защото на практика "Университетът" няма да предлага никакво висше образование. И нямат намерение да го правят - не са кандидатствали за акредитация в МОН и засега нямат такава идея! Висшето образование ще го дава Датският колеж и то само на тези, които се запишат там и си платят таксите от над 800 лв. И друго е притеснително - в България има над 50 висши учебни заведения и засега само едно се е съгласило на партньорство с Наков и неговия Софтуерен Университет! А уж се ползва с огромна репутация в страната. Пак казвам - не правя внушения, а само съобщавам фактите. Когато едно много секси момиче е свободно, но има само един обожател.....какво ще си помислите за него?:lol:
Питаш за курсове? Там Наков е железен и последователен - подготвителен курс по програмен език С#! Предупреждават те да си търсиш последната версия на Visual Studio и да си с инсталиран OS Windows 7 или 8. Чувал ли си за C#? Дали има някакво приложение и къде? Ти кажи, аз не знам! Но съм запознат, че Наков има издадена голяма книга за езика СиШарп и я продаваше на всички в Телерик, освен това има договор с Майкрософт да им разпространява продуктите. Виждаш ли как леко-полеко се сглобява пъзела?
Научих още пикантерии, но стига за днес.

До Модератор: Моля да обясните на уважаемия потребител Даниел Маринов, че нарушава правилата на вашия сайт, които е приел при регистрацията си тук!
Няма проблем да се спори разгорещено, да се критикува, да се бъзика човек, дори да се заяжда в прилични рамки.....но обидни квалификации "егати дебила" и т.н. вече напускат границите на полезното общуване и добрия тон.
Видях как е изгонил един, който му е "давал съвети" в личната му тема. Каква работа има в моята тема и то да ми държи сметка и грубо да ме обижда? Имал лични проблеми, бил изнервен! Аз да не съм му отдушник?
Всички сме "на ръба", но не се псуваме като хамали, нали? Вземете мерки, най-малкото за назидание! Не очаквам да се извини, нито искам да го гоните от форума.
Просто изтрийте обидното му мнение от темата ми и го предупредете да не си изпробва псувните върху останалите. Благодаря за бързата реакция.
 
От: Re: От: Re: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

... А уж се ползва с огромна репутация в страната. Пак казвам - не правя внушения, а само съобщавам фактите. Когато едно много секси момиче е свободно, но има само един обожател.....какво ще си помислите за него?:lol:
Питаш за курсове? Там Наков е железен и последователен - подготвителен курс по програмен език С#! Предупреждават те да си търсиш последната версия на Visual Studio и да си с инсталиран OS Windows 7 или 8. Чувал ли си за C#? Дали има някакво приложение и къде? ...
Питай хората от бранша каква му е репутацията. Пусни една търсачка, виж как тоя "университет" е от най-обсъжданите теми. Аз няма да кажа в каква посока. Само ще намекна, че репутацията не е огромна, ама хич!
С# се ползва доста, ама само върху платформи на Мicrosoft. Има една имплементация за Линукс - Моно, ама не знам някой да работи с нея, нито съм чувал. Като почнеш да плащаш за лицензи към М$ - то база, то опер. система, то самия сървър, то девелопърски тулове - ще видиш дивия капитализъм в действие. Първо даваш парите, после ако успееш да ги избиеш...
М$ много мазно са се намърдали в държавната администрация, вкл. училищата. В момента върви дива кампания, че WinXP спира поддръжката, и им втълпяват, че ще спре да работи. Нямат свян тия хора. Администрациите на богатите държави са на Линукс, нашите прошляци извиват ръце да плащаме на най-богатия човек, от нашите данъци. Секретарката ни мина напълно безпроблемно към Убунту, само нашите хубавци по министерствата не могат!
http://gatakka.eu/?p=51 много е вярно това!
 

Горе