АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Моята прогноза е в рамките на 50 рубли за долар до края на януари, ако са приключили с импортозаместването (казват че за селското стопанство са готови вече, освен при говедата, там има 10 години срок на възпроизводство). Днешното пък омитане на рублата и валутният курс водят до безпрецедентни печалби за руския бюджет.
Бих казал, че това са глупости. До тук се оказвам прав във спора ни, а твоите прогнози никога не се случват. Но всеки си има право на мнение. По интересно е какво казва
Сергей Швецов (първи подуправител на ЦБ): И в най-кошмарните си сънища не съм си представял, че това е възможно
Спряхме се на това решение и не се наемам да предсказвам какви ще бъдат последиците от него за пазара и икономиката.

Мдам, човека си няма да идея какво става.
Според мен ще се стигне до сценария, който прогнозирах преди месеци - ще хвърчат главите на двамата тиквеника, които забъркаха кашата - Медведев и Путин. Само това може (но едва ли ще) да успокои рублата. Страна ми каза, че и тая моя прогноза е тъпотия и т.н. Да видим кой ще се окаже прав за пореден път.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Бих казал, че това са глупости. До тук се оказвам прав във спора ни, а твоите прогнози никога не се случват. Но всеки си има право на мнение. По интересно е какво казва
Сергей Швецов (първи подуправител на ЦБ): И в най-кошмарните си сънища не съм си представял, че това е възможно
Спряхме се на това решение и не се наемам да предсказвам какви ще бъдат последиците от него за пазара и икономиката.

Мдам, човека си няма да идея какво става.
Според мен ще се стигне до сценария, който прогнозирах преди месеци - ще хвърчат главите на двамата тиквеника, които забъркаха кашата - Медведев и Путин. Само това може (но едва ли ще) да успокои рублата. Страна ми каза, че и тая моя прогноза е тъпотия и т.н. Да видим кой ще се окаже прав за пореден път.

Две неверни внушения, които правиш:
1. Всичките ми прогнози в тази тема до една са вярни (засега). А съм дал над 50 прогнози по най-различни въпроси
2. Никога не съм слагал Путин и Медведев в едно. Няма как да съм давал положителна прогноза за Медведев. За мен той си е либерастки айфончик и такъв ще си остане.

А за Путин потвърждавам - абсурд е. Тъкмо това не могат да разберат западняците, които в момента клатят лодката чрез спекулации, както и техните лакеи от неоколониалните държави тип България. Тези спекулации засилват ролята на държавата и сплотяват руснаците около идеята за силна държава и силен ръководител. Съгласни са дори да потърпят малко, но да е по-силна държавата. Защото те разбират, че войната започна. И както във всяка досегашна отечествена война на руската земя все ще се намери място за още вражески гробове.

Сегашният еднополюсен модел на управление на света приключи. Не е и двуполюсен както по време на Студената война. Вече е многополярен.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да обърна тогава 5к евро в рубли и после да ги върна в евро като се стабилизира курса :)

Защо искаш да си загубиш парите в спекулации, които не са ти ясни? Днес от УС на РЦБ говорят за кошмари ти купуваш рубли???!?! Вземи си ги смени в злато/сребро купи си реални пари, а не хартийки.

RTS днес с двуцифрен спад. Огромна капитализация на руската борса се изтри. Вдигането на лихвите и мощното скъсяване на рублата от пазара ще доводе или РЦБ да продава като замаена да държи курса или огромна имплозия на икономиката, вчера очакваха близо 5 процентов спад на руската икономика за 2015, а днес РЦБ вдигна брутално лихвата смятай да имаш ипотека от над 30 процента лихва ... Рублата е във фаза на свободно падане, не съветвам никой да играе с нея. Аз това го писах като бяхме под 40, но никой не слуша, сега ли ще ме слушате като мислите, че вече е дъното и почват бруталните печалби? Бих попитал на какво основание - макропоказателите се сговнясват всеки за Русия, но както и да е купувайте си.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Единственото вярно нещо от горното е за лихвата - вдигането й спира икономическото развитие.

Та контравъпрос. Кой е казал, че тази висока лихва ще продължи дълго? Като атакуваха турската лира нима турската банка не вдигна лихвата рязко, но краткосрочно?

Вдига се да се избегне паника сред населението, не за друго. Е в Норвегия, например, която има същите проблеми заради петрола пък я намалиха. Всяка централна банка действа според ситуацията и ръчка тези икономически лостове, които са адекватни спрямо конкретната ситуация. Като се успокоят нещата през януари - ще намали лихвата.

ЦБ действа правилно като лостове. Упрекът ми към нея, че го прави бавно и предвидимо. И се получава, че не тя изпреварва пазара, а пазарът ръководи нея. Трябва да се постегне и да действа по-бързо. Инструментариумът си го има.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Русия, син пАток 2 ще строй вместо ЮП, поне така говорят, а Газпром се готви за големи чистки на работниците си - http://www.interfax.ru/413399
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Блеки,ако е толкова зле,и както казваш,че ще става по-зле,какъв вариант ще им остане,освен да пуснат малко Тополки и Ярс в посока Фашингтон?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

След като вдигнаха лихвата рублата и брой двуцифрен спад ... Не знам колко трябва да стане, че да се запази рублата в някаква границата - но това ще довърши икономиката и ако до тогава не виждаш кофти макро индикатори, то тогава ще видиш мега сговнясани неща.

А колко не било вярно:

"The situation is critical. We could not imagine this in our worst nightmare a year ago," Sergei Shvetsov was quoted by the Russian news agency Interfax as saying.
https://uk.finance.yahoo.com/news/rouble-critical-hitting-time-low-144914799.html

http://www.bloomberg.com/news/2014-...rinking-at-least-4-5-in-2015-with-60-oil.html
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А пък ББ и Меркел продължават да плямпат как щели да строят ЮП при положение, че директно им казаха и на двамата, че той приключи...

P.S. Колко смяташ да си плямпаме тези глупости, които отдава приключиха. 20 страници само за курса на рублата плямпате, гаче сте на руска заплата. А стегнете се и впрегнете тези малки сиви клетки, ако са ви останали, стига сте дуднали едно и също като папагали. Всичкото Мара втасала, умрели от глад, най-бедната държава в Европа, а те за Русия се загрижили.... Днес покрай курса на рублата хлябът в руските магазини се продава за по 20 стотинки, не ги мислете руснаците с руски заплати, които живеят в Русия. А в България колко струва хлябът? Защо България е във валутен борд? Защо няма собствена политика и няма кой да защити българските национални интереси? Защо българин в ЕС звучи подигравателно? Защо провалихте печеливши за вас стратегически енергийни проекти?

И мислите ли, че като плюете Русия ще станете по-умни? Все същите кикимори и лузъри ще сте си. Половината мият кенефи на Запад, другите се хванали като програмисти за няма и илядо евра месечно, българките са завзели основните пиаци в Брюксел и Амстердам, селата им пустеят, пазаруват в Лидъл и Била, 25% безработица, обаче те курса на рублата обсъждат несретниците...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Блеки,ако е толкова зле,и както казваш,че ще става по-зле,какъв вариант ще им остане,освен да пуснат малко Тополки и Ярс в посока Фашингтон?

Човеко мега забавен си ми заклевам се ... все едно гледам някакво лапе, което цъка Call of Duty и всичко решава по хуманен начин с масово изтребяне ...
Тези ракети да ги насочат към Кремъл и ще направят истиснкият преход към пазарна икономика.

А иначе, ще стане такова каквото винаги е ставало - народа ще опере големият пешкир. Като стана хиперинфлацията 92 в Русия какво стана, ами фалита 98 пак какво стана? Стига си гледал към оръжията им си точил лиги - натисне ли се копчето, света ще се изтрие от раз това ли искаш?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А пък ББ и Меркел продължават да плямпат как щели да строят ЮП при положение, че директно им казаха и на двамата, че той приключи...

P.S. Колко смяташ да си плямпаме тези глупости, които отдава приключиха. 20 страници само за курса на рублата плямпате, гаче сте на руска заплата. А стегнете се и впрегнете тези малки сиви клетки, ако са ви останали, стига сте дуднали едно и също като папагали. Всичкото Мара втасала, умрели от глад, най-бедната държава в Европа, а те за Русия се загрижили.... Днес покрай курса на рублата хлябът в руските магазини се продава за по 20 стотинки, не ги мислете руснаците с руски заплати, които живеят в Русия. А в България колко струва хлябът?

Пропускаш нещо съществено мен ми е през оно за ЮП или там каквото е. На дневен ред е рублата, аз съм писал че съм срещу рублата от нива 37 за долар - пари се правят ако знаеш как при покачване или спадане - сега се правят от спада. Днес един от големите пишман разбирачи говореше за дълга рубла ... после от 57 стана 78 и до там.

Пиша просто на колегите да не се забатачват сега в рублата и има огормни макро индикатори защо това да не се прави, но тяхна воля ...
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Пропускаш нещо съществено мен ми е през оно за ЮП или там каквото е. На дневен ред е рублата, аз съм писал че съм срещу рублата от нива 37 за долар - пари се правят ако знаеш как при покачване или спадане - сега се правят от спада. Днес един от големите пишман разбирачи говореше за дълга рубла ... после от 57 стана 78 и до там.

Пиша просто на колегите да не се забатачват сега в рублата и има огормни макро индикатори защо това да не се прави, но тяхна воля ...

За едно съм съгласен, че хора, които не разбират от валутни курсове, е по-добре да не ги обсъждат.

А сега ми обясни тогава защо хора, които си нямат понятие от икономика като математичката, лудосакатото и подобни само тях обсъждат в тази тема?

Пък и за другите - нали си направихте тема за курса на рублата. И за Путин си направихте. Защо не пишете там, а трябваше да осирате тази тема, в която се пускат основни новини за Русия и Украйна, които няма откъде другаде да разберат и прочетат повечето български читатели?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А защо няма рубли в чейнджовете в москва, разбирача няма ли да каже? Всички продават рубли и купуват валута нали, пък нямало и рубли, значи някой купува?
Лично и аз мисля да купя за 5 хиляди евро рубли и да ги добавя към другите и да чакам. Пък после ще ви пиша след година :D
Играта е ясна - или печелиш или губиш - мен не ме бърка, каквото ще да стане, ама ще е грехота да изпусна като биткойните :D
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За едно съм съгласен, че хора, които не разбират от валутни курсове, е по-добре да не ги обсъждат.

А сега ми обясни тогава защо хора, които си нямат понятие от икономика като математичката, лудосакатото и подобни само тях обсъждат в тази тема?

Пък и за другите - нали си направихте тема за курса на рублата. И за Путин си направихте. Защо не пишете там, а трябваше да осирате тази тема, в която се пускат основни новини за Русия и Украйна, които няма откъде другаде да разберат и прочетат повечето български читатели?

Да, валутната търговия не е за всеки.
Не мога да ти кажа честно отговарям само за себе си.
Рублата мислих, че е по тема на Русия, че ще доведе до Х У политическо-икономически събития/решения/последици и т.н. Не знаех, че трябва да се пускат новини
които няма откъде другаде да разберат и прочетат повечето български читатели?
А за рублата да има тема, писал съм който иска да си блъска главата.
@Тесткиви, не знам кой твърди че няма рубли в чейнджовете, трябва да попитам познати да ми кажат актуалната информация, ако толкова държиш има ли няма ли рубли сега. Малко странно да няма след като ги продават, но както и да е.
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

не знам кой твърди че няма рубли в чейнджовете, трябва да попитам познати да ми кажат актуалната информация, ако толкова държиш има ли няма ли рубли сега. Малко странно да няма след като ги продават, но както и да е.

Ами аз поне в две мнения посочих, че е почти невъзможно да си купиш рубли в чейнджовете днес, ама явно не четеш... То ако имаше познати в Русия, които да ти предават вярно ситуацията, то нямаше да напишеш и две трети от досегашното си творчество по руски теми.

* * *

Ще копипейстна един намек. На руски ще е, съжалявам, но ме мързи да го превеждам или да го търся на български (предполагам, че го има някъде, тъй като е доста известен случай покрай акциите на Порше през 2008 година.

Ако го намерите преведено, то просто заменете акциите на Порше с рублите на ЦБ. Схемата е доста близка:

Есть такая всем известная немецкая компания "Фольксваген". Производит автомобили. И есть другая компания. Тоже немецкая и тоже производит автомобили. Называется "Порш". Первая в 2008-м принадлежала второй почти на 75%. Не хватало до полного контроля процента полтора-два, кажется. И тут разразился кризис. Ну вы помните. Акции падают, биржи трясет, индексы валятся каждый день. И вдруг кто-то замечает, что акции "Фольксваген" ведут себя как-то неправильно. Все уже давно потеряли процентов 10-15, если не больше, а №народный автомобиль" стоит практически как скала посреди переката и ни гу-гу. Может пару процентов потерял за компанию и все. Озадачились биржевые игроки и решили, что это неправильно. Что "Фолькс" должен падать наравне со всеми. Но как его уронить, если на руках акций не так много. Решили занять акции у владельцев, продать на бирже, потом еще несколько раз повторить и в тот момент, когда все прочие запаникуют, откупиться в самом низу и вернуть долг. Схема в целом известная, применяется в небольших объемах ежедневно миллионами игроков. Но вышло совершенно иначе.Дело в том, что занять приличный объем акций получалось только у "Порша". Как никак три из четырех акций его собственность, с которой он не спешил расставаться. Заняли, "Порш" охотно согласился помочь всем страждущим. Но на все вырученные от сдачи акций в аренду деньги вышел на биржу и подождал там незадачливых продавцов. В тоге "Порш" несколько раз сдавал в аренду акции и тут же выкупал их сам на бирже на все полученные от арендаторов деньги.Через некотрое время биржевые спекулянты заволновались. Продают они акции продают, а котировки не то чтобы не реагируют, но падают как-то вяло и нерешительно. И совсем не в тех масштабах. Через какое-то время наступил срок возврата арендованных акций. Спекулянты на биржу, а акций в продаже фактически нет. Так мелось, процентов на несколько от требуемого объема. Крутились - крутились, нет акций. Нет продавца. Вот уже и котировки вверх поперли против всяческихз трендов, уже убыток в балансах рисуется, а акций все нет и нет. Тут-то до всех и дошло, что они попали. Попали по-крупному. Кинулись к "Поршу". Тот принял всех ласково и даже помог за сходную цену ликвидировать проблему. Не знаю, выжил ли кто-то в бизнесе после этой операции из спекулянтов, но "Порш" на этой сделке свои полтора-два недостающих процента добрал. Вот такая реальная биржевая история приключилась в Германии в 2008-м году. А теперь внимание. Кто хозяин рублей? Кто отказывается продавать на бирже доллары? Кто поднял ставку до 17%, фактически забирая под высокий процент все ликвидные активы в залог рублевых кредитов. Долг банков перед ЦБ уже превысил 1.2 триллиона рублей. И главный вопрос. А то заставит ЦБ покупать доллары, когда до тупых спекулянтов дойдет, что все их клиенты оперируют рублями, что налоги платятся в рублях. Операционные расходы плятятся в рублях. В рублях, которых больше нет. Они все у ЦБ. И доллары ему могут вообще не потребоваться больше. Ни по какому курсу. Я ничего не утверждаю и никого ни в чем не предупреждаю. Но то, что ЦБ легко в текущей ситуации модет сыграть роль "Порша" из 2008-го, нет ни малейших сомнений. Захочет или нет, это другой вопрос.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Човеко мега забавен си ми заклевам се ... все едно гледам някакво лапе, което цъка Call of Duty и всичко решава по хуманен начин с масово изтребяне ...
Тези ракети да ги насочат към Кремъл и ще направят истиснкият преход към пазарна икономика.

А иначе, ще стане такова каквото винаги е ставало - народа ще опере големият пешкир. Като стана хиперинфлацията 92 в Русия какво стана, ами фалита 98 пак какво стана? Стига си гледал към оръжията им си точил лиги - натисне ли се копчето, света ще се изтрие от раз това ли искаш?

На шега го казах,те ясно заявиха,че ще използват атомните си оръжия само в отговор,не и да ударят първи.Но определено действията на САЩ са агресивни и повтарят същото нещо,което направиха с Германия преди 70г.,когато забраниха да се купуват стоки Мейд ин Джърмани.Само че Путин не е Хитлер,както често го оприличават соросоидите,ще им се да е като Хитлер,ама нейсе.Русия ще превъзмогне този валутен катаклизъм.По-интересно ми е какво ще се случи,когато доларът започне да пада свободно... :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Принципно го прочетох, но мисля че се базикаш. Запознат съм от близо с бизнеса на едно чейндж бюро и какви ликвидни средства трябва да имат, но това да нямат рубли ми се стори като голям базик. За точно нула време може да се наводни всяко едно чейндж бюро с рубли, виж за долари/евра е вече различно. От хора, които са там точно обратно инфо получвам, че банките спират да обменят касово валута над определен праг за жалост вече е паднал под 500 долара. А схемата с ликвидността на долара на чейнджовете и малките банки е била до известно време - нямаме елата след няколко часа с тази разлика курса мръднат познай срещу кого. А за капак в момента спреда е с огромна надбавка от самите банки, а от там по линията на дребно при чейнджовете - а това не става щото видиш ли няма рубли, става именно защото са фул с рубли, а чуждата валута е кът. Не виждам смисъл да водим този спор.

П.С. В момента в Русия има глад на конвертируема валута, ако случайно някъде в някое затънтено чейндже по случайност няма рубли, но има глад за тях срещу долари/евра сигурно до 30 мин ще са довтасали дузина инкасота ако се наложи.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

На шега го казах,те ясно заявиха,че ще използват атомните си оръжия само в отговор,не и да ударят първи.Но определено действията на САЩ са агресивни и повтарят същото нещо,което направиха с Германия преди 70г.,когато забраниха да се купуват стоки Мейд ин Джърмани.Само че Путин не е Хитлер,както често го оприличават соросоидите,ще им се да е като Хитлер,ама нейсе.Русия ще превъзмогне този валутен катаклизъм.По-интересно ми е какво ще се случи,когато доларът започне да пада свободно... :)

Ще дойде и този момент за долара ще разберем. Дано това всички да са разбрали оферта от фиатна монетарна система няма и реалните пари са винаги едни злато/сребро :)
В момента не е проблем дори и текущо курса на рублата, но са на крачки от имплозия ако не направят правилните стъпки. Голяма част от които са политически.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Директен пример от московско чейндж-бюро към 15:00 MSK.

Московчанин купува 1000 доларa по курс 78 рубли за долар. Дава 78000 рубли и си взима доларите.

След него друг гражданин иска да купи 75000 рубли по курс 75 рубли за долар. Дава 1000 долара и касиерката му казва" "Съжалявам, свършиха ни рублите".

Дори и да са изчистили касата, къде са тези 78000 рубли от предишния клиент?

Коя прахосмукачка ги е издърпала толкова бързо и къде са отишли?

Там пък, където има рубли (в автомата на webmoney например има 27 млн WMR в момента), курсът е 65 рубли за WMZ. (но пък 90 WMR, ако искаш да купиш долари). Което при днешните флуктуации си е прекалено голям марж и набутване за всеки.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Хммм, или са се изпарили или някой ги е гепал - трябва са на каса, ако не се излизали от чейнжда. То няма какво да стане. Има и последен вариант това чейндж в този си му вид, да чака ръст рублата и да се запази за по-добри курсове да спечели от моментата флуктация. То вярно, че курса литна от 70 до 78 за рамките на минути, така че чейнджа в първият случай на курс 75, чейнджа може да си мисли да се качи до 78 и да обменям защото това е максимум и после да играе пак на по-нисък курс. Т.е. да вземе долари на по-висок курс. Аз друго не се сещам какво може да е. Но това става в рамките на минути сега може си хапе гъза, че че не ги е шитнал на 75, след като падна до 72. А и клиента сигурно се е обърнал към друг веднага.

Принципно такова време е най-златното за всеки чейнджовете нашите през 96-7 удариха кьоравото, та сигурно и в Москва са се усетили на къде ще духа вятъра.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В момента курсът е 68 рубли за долар (вж. диаграмите в подписа ми), така че да приемем, че чейндж-бюрото е предвидило това (макар че този процес на подскачане и спекулации би трябвало да продължи поне до католическата Коледа). Но тогава пък цялата конструкция на тези, предричащи крах на рублата, отива на кино.
 

Горе