АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ти му даваш пример как Сорос и останалите "борци за демокрация" изкупиха земеделските земи в "самостийна и незалежна" Украйна, оно ти излиза насреща с факта, че руснаци купуват земи в Русия... Има Google Maps, ако нещо не се ориентира.
Дава ми за пример как някакъв "бизнесмен" се жалва, че му отнели студио, което е купил за 1,3 млн. гривни по 0,10 евро мисля беше гривната преди преврата= 130 000 евро. На цената на 1 апартамент, 300 дка земя, сгради, ценна колекция коли, реквизити... Ей това е изкривяването на действителността. Хем не е лъжа, ама не е и истина. Ако бяха обективни, щяха да представят поне фактологията как е... Как нещо, което струва 13 млн. евро, той го е купил за ЕДНА СТОТНА от цената?!..
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Дава ми за пример как някакъв "бизнесмен" се жалва, че му отнели студио, което е купил за 1,3 млн. гривни по 0,10 евро мисля беше гривната преди преврата= 130 000 евро. На цената на 1 апартамент, 300 дка земя, сгради, ценна колекция коли, реквизити... Ей това е изкривяването на действителността. Хем не е лъжа, ама не е и истина. Ако бяха обективни, щяха да представят поне фактологията как е... Как нещо, което струва 13 млн. евро, той го е купил за ЕДНА СТОТНА от цената?!..

BTW, пак почва производството на филми в разграбените от украинските олигарси кримски киностудии. Интересно е, че направо си има опашка от заявки за съвместни продукции с неруски филмови компании. Западните кинаджии санкциите не ги ли плашат? Или на един Оливър Стоун, например, не смеят да му се изрепчат, ама на неизвестен режисьор му набиват канчето по политкоректна линия?

Днес дори Юнкер избухна (гледай го това шоу, ако не си го мернал досега по новините, струва си), което лично мен ме учуди доста - смятах го за мишка. Направо си каза, че на ЕС вече му писна от американските напътствия за санкции и изолация спрямо Русия.

[video=youtube;W64wqNw4Fa0]https://www.youtube.com/watch?v=W64wqNw4Fa0[/video]
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Би ли извадил 3 или 5 цитата, после и аз ще направя това, и ще коментираме?

Може и да я прочетеш цялата не е много, но ето ти един цитат:
През 20 век не е по-различно: руският човек не е привикнал към мирен живот. Той винаги е живял във война и в името на държавата - никога не е живял заради самия себе си. Руският човек има специално отношение към смъртта. А самата страна дълбинно не е способна да води цивилен, нормален, мирен живот.

По нареждане на Кремъл беше създадено войнственото видео „Аз съм руски завоевател”.

Промиването на мозъците хич да не е там на мода:
[video=youtube;T65SwzHAbes]https://www.youtube.com/watch?v=T65SwzHAbes[/video]

Ако нещо такова беше се пръкнало за някоя западна страна не ми се мисли - всички путинофили какво щяха да леят от сутрин до вечер!

ПП Само едно не разбрах щом толкова са хвалят, че завладели Сибир преди няколко века и сега има нефт и газ, що не направят и видео аз имам малоумни лидери - щото продадоха Аляска на безценица на САЩ и цяла Аляска е пълна с нефт и газ, злато и още редица суровини ...
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Би ли извадил 3 или 5 цитата, после и аз ще направя това, и ще коментираме?

Светлана Алексиевич е руски човек отвсякъде (за жалост в българския не съществува разлика между русский и россиянин). Родена в СССР, почти документално записвала всичко през целия си живот и напълно заслужава Нобела за литература. Комитетът също съвсем ясно изрази позицията си защо я награждава. И наистина е отвратително, когато медии като DW и подобни се опитват да извратят личността и творчеството на нобелови лауреати, приписвайки им собствените си скудоумни мисли.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Дава ми за пример как някакъв "бизнесмен" се жалва, че му отнели студио, което е купил за 1,3 млн. гривни по 0,10 евро мисля беше гривната преди преврата= 130 000 евро. На цената на 1 апартамент, 300 дка земя, сгради, ценна колекция коли, реквизити... Ей това е изкривяването на действителността. Хем не е лъжа, ама не е и истина. Ако бяха обективни, щяха да представят поне фактологията как е... Как нещо, което струва 13 млн. евро, той го е купил за ЕДНА СТОТНА от цената?!..

Владко, нарочно ли лъжеш или ти е труден английският барабар с математиката:

But in reality, this legislation was used for achieving a broader range of goals, including political ones. Last September the Crimean authorities took control of the Yalta Film Studio by making a symbolic payment of 1.3 million hryvnias (approximately 100,000 dollars) to its owners (who happened to be Russian citizens) for 30 hectares of land in the center of Yalta.

Властта взима за 100к долара филмово студио барабар с 30 хектара. А може видиш инфо от 2008, че планират над 20 милиона долара инвестиция като продадат част от бизнеса http://www.hollywoodreporter.com/news/yalta-backers-eye-partial-sale-117350.

Какви 13 милиона евра те гонят, после какви стотни - абе момче ти съвсем се оплети!

Мисля се оттегля от темата, тук само некви само сволоч и брътвежи на величие, чак ти става скучно ...
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мисля се оттегля от темата

Това е добра идея, подкрепям подобна стъпка за зомбираните. Все пак темата не е за ниво детска градина.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Владко, нарочно ли лъжеш или ти е труден английският барабар с математиката:

But in reality, this legislation was used for achieving a broader range of goals, including political ones. Last September the Crimean authorities took control of the Yalta Film Studio by making a symbolic payment of 1.3 million hryvnias (approximately 100,000 dollars) to its owners (who happened to be Russian citizens) for 30 hectares of land in the center of Yalta.

Властта взима за 100к долара филмово студио барабар с 30 хектара. А може видиш инфо от 2008, че планират над 20 милиона долара инвестиция като продадат част от бизнеса http://www.hollywoodreporter.com/news/yalta-backers-eye-partial-sale-117350.

Какви 13 милиона евра те гонят, после какви стотни - абе момче ти съвсем се оплети!

Мисля се оттегля от темата, тук само некви само сволоч и брътвежи на величие, чак ти става скучно ...

Ти не вдяваш нещо. Предложили са им толкова, колкото са платили като са го "купили" навремето. Кое не ти е ясно? Оценката на имота я направих грубо, знаем само че земята е 300 декара, а колко кв.метра е застроената площ, колко и какви са колите, реквизитите и другата техника, само предполагам... Жалващия се собственик е купил студиото за 1,3 млн гривни и точно толкова предлагат да му платят за него сега.

На мен друго ми е интересно: когато се обърне пропагандния кораб на САЩ, колко блеките, бърнита, мадита и т.н. ще обърнат палачинката като Любица Кулезич, колко ще си запазят тезите и колко ще се покрият(преименуват). Може и анкета да се направи като му дойде времето. :lol:
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ти не вдяваш нещо. Предложили са им толкова, колкото са платили като са го "купили" навремето. Кое не ти е ясно? Оценката на имота я направих грубо, знаем само че земята е 300 декара, а колко кв.метра е застроената площ, колко и какви са колите, реквизитите и другата техника, само предполагам... Жалващия се собственик е купил студиото за 1,3 млн гривни и точно толкова предлагат да му платят за него сега.

На мен друго ми е интересно: когато се обърне пропагандния кораб на САЩ, колко блеките, бърнита, мадита и т.н. ще обърнат палачинката като Любица Кулезич, колко ще си запазят тезите и колко ще се покрият(преименуват). Може и анкета да се направи като му дойде времето. :lol:

Владко, къде го прочете - че го е купил за 1,3 млн гривни? В самият цитат пише СИМВОЛИЧНА цена от 1.3 млн. гривни е откупено, но разбрахме че ти е труден английският, но пък за сметка на това огромно въображение имаш ...
@Страна, прав си - темата е за 1-во отделение на яслата, но както и да е, виждам че ви харесва си гукате един на друг за слава Путину и родину, та викам да не ви спирам изваратена симфония ...
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

"По словам министра культуры республики Арины Новосельской, в годы вхождения Крыма в состав Украины свыше 30 гектаров земли под Ялтинской киностудией, а также здания, сооружения, уникальная коллекция автомобилей, костюмы и декорации были проданы в частную собственность за 1,3 млн гривен. Врио главы Крыма Сергей Аксенов пообещал, что обратно в госсобственность киностудию выкупят за сумму, не выше этой."
Сделката е била в стил а ла "Костов".

http://tass.ru/kultura/1795759 Линка съм ти го дал точно където пише 1,3 млн. гривен. Ама ето ти го пак. Тасс е медия, която цитират всички, включително и БТА.
Има и свързани статии. Измамна продажба, каквито има много направени у нас и каквито в момента се правят от киевската хунта....
Затова ти казвам, че не е обективно. Купил го за 130к евро, толкова му и дават. Той риве, защото реалната цена е 15-16 млн.$ , или около 13 млн. евро. Правилно съм го сметнал.
от статията:
"По словам министра культуры республики Арины Новосельской, в годы вхождения Крыма в состав Украины свыше 30 гектаров земли под Ялтинской киностудией, а также здания, сооружения, уникальная коллекция автомобилей, костюмы и декорации были проданы в частную собственность за 1,3 млн гривен. Врио главы Крыма Сергей Аксенов пообещал, что обратно в госсобственность киностудию выкупят за сумму, не выше этой.

Однако позже Арбитражный суд Республики Крым признал решение о выкупе недействительным."
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Миналата година излезе един хубав текст на Алексей Казаков. Вероятно, също поръчан от Кремъл (както повечето тук са убедени, Кремъл си няма друга работа освен да поръчва текстове и видеоклипове на блогъри). Та срещу схемата, в която в дадено медийно пространство нахлува маймуна с граната в ръка и почва да квичи, че за всичко по света са виновни руснаците, а руснаците и останалите хомо сапиенс на свой ред почват търпеливо да обясняват на маймуната, че това не е баш така, Алексей Казаков предложи този текст:


Я русский!


Я устал слышать, что нужно извиняться, нести ответственность, смертно стыдиться и чувствовать позор.


За что?


За то, что из Азии пропал рабовладельческий строй? За то, что Латвия, Эстония, Литва катались как сыр в масле?


За то, что, обороняя Порт-Артур, променяли 15 тысяч русских на 110 тысяч японцев? За то, что, обороняя Петропавловск-Камчатский в 1854 году, около 1000 ополченцев, потеряв 40 человек, отбили атаку трёхкратно превышающих сил, отправив в могилу или на койку 400 противников, и за то, что их командующий-англосакс застрелился?


За то, что Кипр, Болгарию, Грецию освободили от турок? За то, что не дали уничтожить сербов?


За то, что выполняя миротворческий долг, в Афганистане обменяли 15 тыс. на 200 тыс.? За то, что 90 десантников не дали прорваться 2500 боевиков через высоту 776? За то, что променяли 84 человека на 400?


За то, что два батальона наёмников в Грозном не смогли уничтожить штурмовой отряд майкопской бригады?


За то, что советская армия освободила Европу от фашизма? Может, мне извиниться за Баязет? За Брестскую крепость? За «атаку мертвецов»? За эсминец «Новик» или лидер «Ташкент»?


А может, пред монголами - за то, что мы иго сбросили? Или за Александра Невского, за то, что европейских рыцарей на дно Чудского озера спустил? За то, что Анна Ярославна научила Европу пользоваться вилкой и мыться хотя бы раз в месяц, а не раз в полгода?


Или извиниться за девятую парашютно-десантную роту 345-го гвардейского отдельного парашютно-десантного полка, принявшую бой на высоте 3234 в Афганистане? За что я - как русский - должен здесь извиниться!?


За то, что, несмотря ни на что, мы сохранили честь, гордость и человеколюбие? За то, что наши правители не дают нас опустить до уровня Сомали? За то, что мои прадеды выбили с Дальнего Востока японцев и американцев?


Я понял!


Я должен извиниться за то, что немытая, забитая и необразованная Россия дала миру Толстого, Герцена, Горького, Гоголя, Ломоносова, Чернышевского, Гагарина, Королёва, Циолковского, Крылова и прочих?


Да. Я устал. Я русский, и я устал извиняться за то, что я русский. За то, что во мне течёт кровь тех, кто прибивал щит на врата Царьграда, тех, кто разрушил Римскую империю, кто освоил 1/6 земной суши.


Тех, кто спас Европу от татаро-монголов и фашистов, тех, кто проехал по улицам Парижа, тех, кто на кораблях спасал будущие США от Британии (да, да, и это тоже!).


Можно много перечислять, но...


У каждого государства есть страницы истории, которыми можно гордиться, но почему-то только Россия должна стесняться своей истории и посыпать голову пеплом. И перед кем? Перед Европой, которая уничтожила инков, ацтеков, майя, сжигала людей на кострах, вырезала пол-Африки, а остаток продала в рабство?


Интересно, что должны мы сделать, чтобы наконец-то все, «униженные» нами, нас простили?


Может, хватит нам писать о своей истории в извиняющемся и самоуничижительном тоне? Лично я устал извиняться.


Пора научиться гордиться тем, кто ты есть.

http://www.rusbg.com/11/aleksey-kazakov-russkie-hvatit-izvinyatsya.html


Линкът съдържа и текста на старото "извинение на Русия към бившите колонии".
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

С истински скандал приключи програмата "Ехото на Украйна", която е част от прозападната "Ехото на Москва" и се излъчва по украинската Нюс 1. Водещият Матей Ганаполский попита зрителите какво мислят за операциите на Русия в Сирия и ги призова да отговорят с пряко включване в ефира, съобщава lifenews.ru.
"На фона на Путин, Обама и Порошенко, простете ми за израза, са две ла*на", каза жената в ефира. Изказването ѝ смути водещия Ганаполский, който сподели, че не е очаквал такива обиди в предаването и добави, че няма да позволи друг такъв подобен случай.
"Това е констатация", коментира зрителката и завърши разговора, а Ганаполский обеща, че сложи телефонът ѝ в "черния списък" с позвънявания. :lol:

[video=youtube;KGaTUQA13Zw]https://www.youtube.com/watch?v=KGaTUQA13Zw[/video]
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Може и да я прочетеш цялата не е много, но ето ти един цитат:


През 20 век не е по-различно: руският човек не е привикнал към мирен живот. Той винаги е живял във война и в името на държавата - никога не е живял заради самия себе си. Руският човек има специално отношение към смъртта. А самата страна дълбинно не е способна да води цивилен, нормален, мирен живот.

По нареждане на Кремъл беше създадено войнственото видео „Аз съм руски завоевател”.

ПП Само едно не разбрах щом толкова са хвалят, че завладели Сибир преди няколко века и сега има нефт и газ, що не направят и видео аз имам малоумни лидери - щото продадоха Аляска на безценица на САЩ и цяла Аляска е пълна с нефт и газ, злато и още редица суровини ...
Прочел съм я, разбира се. Както и вчера четох и други неща - новината ми попадна на сайта за Мурманск.
Дадох ти възможност за по-сериозна защита, но ти избра само една карта.
Сега ще те цакам:
Откъде изпълзяха този примитивен милитаризъм, тази ретроградност, това помрачение? Ние се питаме това всеки ден. В Европа навярно също се питат. Защото хората на Запад искат просто да живеят нормално и в мир, докато руснаците са готови да умрат за героичната идея. Разликата е фундаментална.
И аз се питам същото. Защото разлика няма. Всъщност, разлика има. Но не в контекста на ДВ.
Франция, Германия, Италия, Британия - водиха ли военни действия в суверенни държави? Водиха. Някой кани ли ги там? Не! Убиваха ли цивилно население? Да! Либия все още няма никакво правителство! Колко време мина?
Хората навсякъде по света искат "просто да живеят нормално и в мир".
Скандирахме: „Свобода! Свобода!”. Какво се случи с тези хора? Сега скандират: „Путин! Путин!”. Той е узурпирал душата на обществото, защото притежава интуицията да дава израз на народната воля. Путин олицетворява мъжкарството, православието, бляновете да бъдем велика сила - все архаични, митологични, мрачни неща.
Всеки иска свобода. Но никой не иска слободия! Когато могат да те пребият/убият на улицата, ей така - защото му се прищяло или защото се е напил и качил в джипа или хамъра.
Православието си е руско, католици ли да станат?! (И българско е, но нещо го няма.) Мъжкарството е естествено за вида човек. Педераси ли да станат, пардон - гейове, по модерния англицизъм? И да дойдат мюсюлманите фанатици мъжкари, и да ги изколят? Както беше в Чечня. Виждал ли си видео - как колят хора като прасета? А?!
Защо народът толкова лесно се отказа от свободата си?
Човека е социално животно. Той има нужда от лидер. Свободата е химера.
Допитванията показват, че ако сега има президентски избори, Путин ще бъде преизбран с 80 процента. Русия - това е Путин.
Нали не мислиш, че на 8 от 10 руснака са им заболи дуло на калашник в гърба, за да казват така?
Путин се справи с анархията, Путин накара руснаците да се чувстват отново нормални хора, Путин показа, че една от големите по територия и население държави на Земята няма да стане колония на друга страна и не е нужно хората да стават педераси и/или да емигрират, за да живеят нормално. Както е в България.

ПП
Царското време няма да коментирам, щото ще стигнем до Петър I. Или до Адам и Ева.

ППП
Доказал си, че не познаваш руснаците. Прочети "Тихия дон", "Порт Артур", "Архипелага Гулаг" и други такива книги - не е като да няма. Изучи им езика, жаргона, хумора. Поживей там.
И тогава ги кори или хвали.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И какво ме цака с това, че замаза че не съм наясно с тях, а същевремно всички твои цитати ги оправда с човека какво животно било и всеки искал да живее в мир, ама те не живеели и нямали проблем с това и за капак 8 от 10 искат Путин с калашник от зад - направо ме изумяваш с аргументите ти ... значи кво разбирам от аргументация в Русия всички са неквки форми на животни, които не могат мислят сами та затова им трябва лидер, който е узорпирал всички инфо канали щото нали социалното животно в Русия има нужда от лидер вместо свобода, и този лидер си е там и се възползва чудесно от целият си апарат и не случайно има 80%+ но това дали е така е друга бира. И в любимият комунизъм партията майка имаше близо 90% подкрепа .....

ПП Дано така да си запознат с родната си история, както с крепостните в Русия, после болшевико-комуно-пролетарята в СССР и сега клуба на олигарха пак в Русия!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Честито на ЕС, САЩ, Израел и всички банкерски боклуци по света!

След като вдигнаха близо 150 хиляди военни под тревога уж за обучение, руснаците наиграха за пореден път Запада!

[video=youtube;ZUthbNCA1nc]https://www.youtube.com/watch?v=ZUthbNCA1nc[/video]

След като първо вкараха само околко 200-300 военни, колкото да обезопасят летището в Крим, днес на него са кацнали над 10 самолета Ил76. Бившият /реалният/ президент на Украйна в момента е в Русия и каза, че ще се бори срещу марионетното правителство поставено от Запада.


Il-76_on_the_tarmac.jpg



Военните от източна Украйна се говори, че ще дезертират към Русия, защото всички от региона на изток от река Днепър са про-руски настроени! Специалните полицейски части, Беркут, командоси и т.н., също са напуснали и пътуват към Източна Украйна.

С две думи - Запада този път се наигра фатално и на мен ми капе мед от сърцето! :)

08ab2-picturepicture06774993084624032139.jpg.pagespeed.c  e.0RAfyYdYOY.jpg


Цяла Източна Украйна иска референдум за присъединяване към Русия, което новото правителство отказва да направи!

0a605-img03936.jpg.pagespeed.ce.GS4BftZhT9.jpg

Това е първият пост на тази тема, моите уважения към колегата " zealot designs"! Интересно впечатление ми прави, че повечето клипове са ги изтрили, за да не пречат на пропагандата. И как изкривиха и продължават да изкривяват нещата всички пропагандисти. От там нататък, вече 300+ страници има, от които половината поне са в подкрепа на пропагандата...Може би е трябвало да именува темата : "Хайде, руснаците прецакаха американската окупация на Украйна", или нещо от сорта, ама... здраве да е. :)

Съветвам блекито да си почине малко наистина, днес не му е ден...
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И какво ме цака с това, че замаза че не съм наясно с тях, а същевремно всички твои цитати ги оправда с човека какво животно било и всеки искал да живее в мир, ама те не живеели и нямали проблем с това и за капак 8 от 10 искат Путин с калашник от зад - направо ме изумяваш с аргументите ти ... значи кво разбирам от аргументация в Русия всички са неквки форми на животни, които не могат мислят сами та затова им трябва лидер, който е узорпирал всички инфо канали щото нали социалното животно в Русия има нужда от лидер вместо свобода, и този лидер си е там и се възползва чудесно от целият си апарат и не случайно има 80%+ но това дали е така е друга бира. И в любимият комунизъм партията майка имаше близо 90% подкрепа .....

ПП Дано така да си запознат с родната си история, както с крепостните в Русия, после болшевико-комуно-пролетарята в СССР и сега клуба на олигарха пак в Русия!

Руснаците отъждествяват своята свобода със свободата на родината си Русия. В България това като цяло е непонтяно защото масово българите са егоиситични натури. Странно е когато интелигентни хора се правите на улави
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Руснаците отъждествяват своята свобода със свободата на родината си Русия. В България това като цяло е непонтяно защото масово българите са егоиситични натури. Странно е когато интелигентни хора се правите на улави

Тези "интелигентни хора" не могат да разберат колко боли, когато понятията "Родина" и "държава" не са синоними и как радва, когато започваш да възприемаш държавата си като родина.


Ще пусна един текст тука за разликите между Родина и държава. Писал съм го на руски още през 90-те за Задорнов, но съм го пригодил и за България в началото на 21-ви век - симптомите бяха същите. Малко е дългичък, тип есе, такова бе изискването на вестника, който го публикува, но ако го прочетете, кажете какво се е променило в България? И ми обяснете как да не се радвам, когато виждам как всичко това се промени в Русия? Е как да не изпитвам гордост при положение, че не само успяхме да се измъкнем от този капан, но и възвръщаме самоуважението си с огромни крачки. И вие бихте се гордяли, ако някога се измъкнете и почнете да асоциирате понятията Родина и държава в едно.

Разчупихме границите в думите, не свалихме оковите в мислите. Мислим за Европа. Забравихме думата Родина. "Тая държава"... Родината остана само в песните. Българските.​

Санчо разбра, че свободата е на върха на бойните копия. Аз не мога да разбера къде ми е копието. Къде ми е Родината.​

Трябва да почнем да различаваме понятията "родина" и "държава" и може би ще стигнем до свободата. А дотогава ще ходим до Европата и, мърморейки, ще се връщаме в държавата. Защото за нас бойното копие и Родината вече са почти само понятия.​

Родината е приятели, семейство, деца. Родителите, които са те възпитали. Може би не съвсем удачно, но възпитали. Тя е детството, ръцете на баща ти, вдигащи те над хорските глави на 24 май. Родината е семейният албум. Коледа, Нова година, елхата, която украсяваш. Родината е сватба!​

Родината - това е да си на риба. Любимият вир на реката. Разсейващата се мъгла. Приглушените въгленчета в жаравата. Слънчевата пътечка при залез.​

Родината - това е Дунавът. Балканът. Седемте Рилски езера. Това е нашата литература и живопис. Вазов, Ботев, Левски. Батак, Панагюрище, Шипка... Родината - това са могилите, над които скланяш глава.​

Колкото по-често си в чужбина, толкова е по-страшно да се връщаш. Какво ли те чака... Цял ли е апартаментът? Откраднаха ли колата? Не се ли е спукал водопроводът? Дали не се е взривил целият квартал? Дали не се е сменила властта и дали ще те пуснат някой ден пак навън... Питаш се, докато летиш към дома. Предстои среща не само с Родината, но и с държавата. Така е тръгнало - тия понятия никога да не съвпадат.​

Държавата е опасна изненада, която те дебне в Родината на всяка крачка. Това са товарачите на летището, които ти свиват колелцата от куфара. Това е таксиджията, каращ като луд към града. Чалгата, носеща се от включеното на фулмакс радио. Държавата - това са реклами, плакати, речи, парламентарен контрол. Мръсните шприцове на здравната реформа. Рециклирани автобуси с контрольори, които репетират за терминатори, но изглеждат като чукчи на плаж. Складове в църквите. Джамии без минарета. Улични лампи, които светват в 7 сутрин и изгасват след залез. Под тях се излежават бездомни кучета, които се сърдят, ако не ги заобиколиш, защото навремето бащите им не са ни се сърдили, като сме ги изхвърляли от домовете си.​

Държавата е отрепетирано "ура!" Държавата е нещо, от което няма защита. Тя не е демокрация, а демократизация. Кръстени поновому, но разбити постарому улици. Разрушени предприятия, преименувани във фирми. Крадци с визитки на президенти. Закони, противоречащи си един на друг. Прогресивни данъци, изключващи какъвто и да прогрес. Управници, вечно чудещи се на мащаба на упадъка и разрухата в страната. Демократи, взели властта заедно с привилегиите.​

Държавата е Белене на Духа. Това е постоянен опит да се разруши вярата в училищния двор, в бащината ръка, в гроба на Неизвестния войник...​

Тя е слънчевата пътечка, мътно отразена в белналите се кореми на рибите в отровения Дунав. Държавата е тъмнината преди летището. Затова, когато колесникът докосва пистата, дори тези, които се радват на връщането в Родината, имат тъжен поглед. Всички, защото обичаме Родината си.​
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И какво ме цака с това, че замаза че не съм наясно с тях, а същевремно всички твои цитати ги оправда с човека какво животно било и всеки искал да живее в мир, ама те не живеели и нямали проблем с това и за капак 8 от 10 искат Путин с калашник от зад - направо ме изумяваш с аргументите ти ... значи кво разбирам от аргументация в Русия всички са неквки форми на животни, които не могат мислят сами та затова им трябва лидер, който е узорпирал всички инфо канали щото нали социалното животно в Русия има нужда от лидер вместо свобода, и този лидер си е там и се възползва чудесно от целият си апарат и не случайно има 80%+ но това дали е така е друга бира. И в любимият комунизъм партията майка имаше близо 90% подкрепа .....

ПП Дано така да си запознат с родната си история, както с крепостните в Русия, после болшевико-комуно-пролетарята в СССР и сега клуба на олигарха пак в Русия!

EGraphix-а започва да ми става симпатичен. :D

Мислех си - дали не си някакъв наследник на белогвардейци или дворяни, който се чувства прецакан. Но те, дори в емиграция, си останаха патриоти.
Я кажи - колко изгуби на фондовата борса със спекулации в руски ценни книжа, та си толкова наточен? Не виждам друго обяснение.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

EGraphix-а започва да ми става симпатичен. :D

Мислех си - дали не си някакъв наследник на белогвардейци или дворяни, който се чувства прецакан. Но те, дори в емиграция, си останаха патриоти.
Я кажи - колко изгуби на фондовата борса със спекулации в руски ценни книжа, та си толкова наточен? Не виждам друго обяснение.

Вискярски, ново 20 - не можеш да имаш противно мнение така ли?
На фондовата им борса нищо не съм правил, а и няма за какво да го правя, след като играх нон стоп къса рубла! Дори това съм го писал още на нива 37-40 рубли, преди година и нещо
Ако бях ги купувал нали ти е ясно, че нямаше да имам такова мнение, а моето мнение по линия Кремълска политика и най-вече по-линия БГ е една и съща от години. Интересно ми е как ти преди 1-2 години беше силно пазарен в мислите си, сега ако едно лесно да възродим комунизма и ТКЗС-то или АПК-то не знам кое те радва повече, а и не знам в кое си работил навремето ...
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Руснаците отъждествяват своята свобода със свободата на родината си Русия. В България това като цяло е непонтяно защото масово българите са егоиситични натури. Странно е когато интелигентни хора се правите на улави

Хайде пак редовна доза анти БГ и колко са свободни и интелигентни на изток - нали правиш разлика между свобода на родина и защо всички си мразим държавата .... в БГ не знам за кого е непонятна родината и колко е ценна, но пет пари не дават за държавата, като правиш важни умозаключения поне знай, кое какво е!

Малко мие е алогично да отъждествяваш лична свобода със свобода на родината ти, на място където родината и държавата е едно и също - където родината е нещо от, което не произлиза власт а само емоция с нещо и е средство за манипулации, а всичко друго произлиза от нещо наречено държава и личност, който се олицетворява с нея и има пълната власт.

Значи да разбирам, отъждествяват свободата си с тотална власт на Путин и клуба на олигарха или друзята Горбачов и Хрушчов, чичко Сталин и Ленин и всички царе - викаш интелигентни хора?!?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Блеки, успокой се малко. Обатачи се с #клетия бизнесмен, дето му взели кино студиото, после с нобеловата лауреатка, сега пак се заяждаш. Почини си малко. Хора като Крумов, Страна, Боби, Вискяр, Ред и още и още (спирам да изброявам, за да не пропусна някой) заслужават уважение, че милеят за България. Милеят много повече от теб! Сега фактически сме под тотално американско управление, не на ЕС(защото и на него американците му дърпат конците). Енергетиката ни е в ръцете им, медиите са в ръцете им, армията ни е в ръцете им, голяма част от политиците са в ръцете им... Ти руснаците, та руснаците, и упорито защитаваш това статукво. Руснаците са пичове и заслужават уважение, защото си отстояват суверенитета и независимостта, не са се надупвали никога пред никого. От православен християнин може да очакваш милост и прошка, но от сатанист-не можеш!
 

Горе