Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Аз ли съм единствения кретен който не може да прави пари от интернет

  • да, ти си единствения кретен

    Votes: 7 6.9%
  • сигурно има и други тъпири като тебе, ама аз не съм от тях

    Votes: 15 14.7%
  • и аз не мога ама не пищя по форумите ами бачкам

    Votes: 19 18.6%
  • истината е че много хора не правят никакви или почти никакви пари

    Votes: 42 41.2%
  • и аз не мога ама лъжа, че мога

    Votes: 19 18.6%

  • Общо гласове
    102
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Вискяра от време на време ги пуска едни....
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

как се смях само не е истина просто :) не се отказвай това е тайната на успеха! аз не съм пример за успех, но пък съм пример за упоритост :) имам кулинарно сайтче, ама много семпличко от година време вече и не съм изкарала нищо от него до ден днешен. Нямам твоите познания и го карам на готови екстри, които да си закача или откача когато ми хрумне нещо. Пиша си в него за удоволствие и не се отказвам, защото знам, че инфото в него е ценно на първо място за мен самата и на второ за поне още едно същество някъде в нета. Когато видя пари от нета ще почерпя, но за сега само декларирам на обществото "ей, и аз съм тук и мен ме има" и по пътя може и да стигна до някъде, защото няма някой, който да е тръгнал и да не е стигнал:) само този, който стои не отива никъде.... направи един сайт, в който да даваш уроци за такива като мен как стават нещата и как не стават и съм сигурна, че ще имаш повече от колкото получих аз до сега :)
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Приятел, препоръчвам ти да изгледаш това клипче. Мен, лично, някак си ме мотивира много, надявам се да ти помогне. Познавам няколко човека, които нямат и половината на твоите знания, но припечелват(това не значи да се бесиш), а значи да се мотивираш и да ВЯРВАШ, че ще успееш(разбира се и да бачкаш доста). :wink:
 
От: От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Утрото верно е по-мъдро от вечерта. :wink:

Настане вечер,
месец изгрее...
Макар че месеца в момента е нейде из Австралия.
Днес е ден на труда. Потрудих се и системата ми разреши да ти дам зелено.
Но за мързелив човек като мен този труд за днес стига.
Имам много да ти казвам. Що не вземеш някоя бира Алмус и ми дойдеш на гости?! Ще послушаме славеите и тировете и може да избистрим нещо от мътилката.

Интересно ми е, че форумните гурута избягват публичност в тази философска тема...
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

и най-тъпото е :!: че съм правил не един и два сайта за клиенти които печелят е**х му ***ката. а аз нямам един сайт дето да изкарва нещо повече от пет-десет долара адсенс. какъв ми е проблема незнам. що за идиот съм да мога да правя сайтове за клиенти и те да печелят а за себе си да не мога.

Сигурен ли си че те печелят? Ако да - какво те спира да направиш подобни сайтове и за себе си?
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

1 стъпка - АЗ ИМАМ ПРОДУКТА

2 стъпка - ЗАЩО НЕ МОГА ДА ГО ПРОДАМ НАЙ-УСПЕШНО

3 - стъпка - ПРАВЯ СЪЩИЯТ ПРОДУКТ ЗА КЛИЕНТИ И ТЕ СЕ СКЪСВАТ ОТ ПРИХОДИ

4 - стъпка - въпрос. Аз имам ли търговски нюх.
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Може би ще се повторя с другите до сега, но.. 2 неща са нужни тук - упоритост и outside-the-box-thinking a.k.a. креативност. Поне според мен, нещата не винаги опират до това, какво предлагаш, а как го предлагаш. Има един английски израз - "to sell ice to an eskimo". И като дизайнер и писател любител бих ти споделил как виждам аз нещата. Някакъв продукт, дори от висококонкурентна ниша, ако бъде представен в един сайт, простичък, но със запомнящ се дизайн, в комбинация с леко хумористичен текст със сигурност би оставил добро впечатление у клиента. Той ще те запомни и ще се върне отново, точно заради това outside-of-the-box изпълнение. Само се иска упоритост!
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Много симпатична тема си пуснал. Четох, четох...все хубави съвети,
обаче аз ще ти отговоря малко по-различно на въпроса.:)
Според мен в момента са много малко хората в БГ, които наистина изкарват
по-сериозни пари чрез всеобщата ни хранилка.
Масово сме / са с най-много 100 - 200 -300 до 400 евро на месец max.
В началото като излезе програмата наистина се правеха сериозни суми от кликане,
но от година на година тенденцията е към намаление на приходите,
както и да се мъчиш да развиваш който и да е сайт.
Ти правилно си си отговорил сам - лъжат те другите, за да изглеждат голямата работа.
Е, има изключения, но са единици, така че споко - нито си кретен, нито си неудачник.

P.S. Отговорите в анкетата ми харесаха - последните 2 позиции.
Повечето съфорумци и съфорумки са гласували честно.:D
 
Последно редактирано:
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Няколко съвета и от мен.

Първо идеята. Примерно искаш да направиш новинарски сайт, който да ти носи стабилни доходи.

Второ - какво харесват хората? Намираш поне 30 новинарски сайта, които са най-посещавани и започваш да ги разглеждаш. Направи сравнение между посещаемите и непосещаемите. С една дума - АНАЛИЗИРАЙ! Така ще разбереш какво харесват потребителите и какво не. Какво им предлагат в другите сайтове и какво не. Ти предложи същото нещо И НЕЩО ДОПЪЛНИТЕЛНО, което САМО ТИ предлагаш и ще привлече вниманието на потребителите.

Трето: след анализа - план. Изготвяш бизнес план. НЕ ПОСТАВЯ СРОКОВЕ!!! Сайта е твой, така че не се задължавай да правиш всеки ден един и същи брой неща за сайта, защото ще ти писне. Днес напиши 10 статии, утре 20, вдругиден 5 и така... тоест нека има активност всеки ден, но различна! Така няма да ти писне от т.н. "еднообразие".

Четири: Положителна нагласа. Тя според мен е с 50% степен на важност. Причината е, че ако направиш своя сайт с идеята, че няма да потръгне, още на втория ден ще си докажеш, че си бил прав. Ако, обаче тръгнеш с положителната нагласа: АЗ ЩЕ УСПЕЯ, просто ми трябва време - да, ще успееш!

П.П.: Все пак, мисля, че най-печеливш е бизнеса с услугите. :)
 
Последно редактирано:
От: От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Положителна нагласа. Тя според мен е с 50% степен на важност. Причината е, че ако направиш своя сайт с идеята, че няма да потръгне, още на втория ден ще си докажеш, че си бил прав. Ако, обаче тръгнеш с положителната нагласа: АЗ ЩЕ УСПЕЯ, просто ми трябва време - да, ще успееш!

туй ш си го цитирам ако не възразяваш, ей тъй да ми се набива на очи
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Очебийните грешки (най-вероятни причини за неуспех) - болднати:
то ако беше месец с мед щях да се намажа, аз вече трета година с това се занимавам и само от това живея - основният ми проблем е че каквото направя за себеси просто не печели и тва е. ако още десетина души ми кажат постоянство явно тва ще е- не обикновен кретен ами непостоянен кретен. а за знанията - мерси вече от нови знания - трябва ми сигурност
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Очебийните грешки (най-вероятни причини за неуспех) - болднати:

извинявай ама не те разбрах - съветваш ме да продължавам да се уча? еми наистина не щка и ще ти кажа защо - търсех си нови теми и попаднах на някаква на един фрейм и сам однес ей тъй от любопитство реших да видя кво толкоз и е интересното на Hybrid Core за уордпрес. Това любопитството може да бъде много досадно нещо - е ако искаш питай ме за тоз хибрид хубав ли е лош ли е, цял ден чета из форумите това онова. и в резултат сега се чудя стрували си да се занимавам с тоя платен фреймуорк защото определено има интересни и обещаващи неща или не си струва. И? полза -хипотетитчна - пари - никакви. да бях пуснал пет статии из старите си сайтове сящкаш щеше да е по-умно ама на - голям ищах да се уча
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Скоро прочетох за един програмист,който направил плугин за вп и досега е спечелил 80 000 долара!
Направи нещо по въпроса, май повече се печели от плъгини.
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Скоро прочетох за един програмист,който направил плугин за вп и досега е спечелил 80 000 долара!
Направи нещо по въпроса, май повече се печели от плъгини.

владимир преловач. той е мноого напред с материала. за плъгин само едно ми липсва - идеята. а намаш ли готина идея и 50 плъгина д анапрваиш само ще пълнят базата с плъгини на уодпреса
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

ето ти една идея - мост да за интеграция с по известните форум системи
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Пусни няколко сайта които си правил, да ги видим.
Основно с какво се занимаваш, в смисъл пишеш всичко сам на PHP(да кажем) ими ползваш някъкъв фрейм.

А относно непечеленето от интернет - нормално е.
Използвай интернет за да рекламираш собственната си дейност и не се занимавай с глупости.

Най-вече не се занимавай с глупости.
Майката му е в програмирането. :)
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Пусни няколко сайта които си правил, да ги видим.
Основно с какво се занимаваш, в смисъл пишеш всичко сам на PHP(да кажем) ими ползваш някъкъв фрейм.

А относно непечеленето от интернет - нормално е.
Използвай интернет за да рекламираш собственната си дейност и не се занимавай с глупости.

Най-вече не се занимавай с глупости.
Майката му е в програмирането. :)

да, пиша всичко сам
ползвам фрейм cakephp понякога
пиша добавки към уордпрес - не само плъгини а всякакви дивотии, които иска клиента, то като е къстъм няма нужда да пишеш цял плъгин за няколко функции на една страница

в общки линии проблемът ми е не че нямам клиенти за услуги - имам, имам и за seo и за програмиране,

проблемът мие че не могад а докарам пасивен доход, който да ми гарантира, че ако тоя месец получа бясна диария и не мога да изляза от WC-то и да седна на PC-то в края на месеца ще имам поне някакви приходи
 
От: От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

да, пиша всичко сам
ползвам фрейм cakephp понякога
пиша добавки към уордпрес - не само плъгини а всякакви дивотии, които иска клиента, то като е къстъм няма нужда да пишеш цял плъгин за няколко функции на една страница

в общки линии проблемът ми е не че нямам клиенти за услуги - имам, имам и за seo и за програмиране,

проблемът мие че не могад а докарам пасивен доход, който да ми гарантира, че ако тоя месец получа бясна диария и не мога да изляза от WC-то и да седна на PC-то в края на месеца ще имам поне някакви приходи

Направи абонаментни услуги тогава. Щом можеш да програмираш и да правиш оптимизация, примерно може да предлагаш на клиентите, които искат изработка на сайт, например, да има направиш сайта безплатно, ако поръчат месечна техническа или seo поддръжка за техния сайт, която така или иначе им е необходима. А щом твърдиш, че изкарваш прилични пари, отдели няколко стотин лева за регистрация на ЕТ (въпреки, че за тази ниша звучи несериозно) или ЕООД и така ще можеш да подпишеш и договори с клиентите, което автоматично би премахнало евентуално несериозно поведение от тяхна страна. :)

Иначе как мислиш другите фирми "се издържат"?
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

извинявай ама не те разбрах - съветваш ме да продължавам да се уча? еми наистина не щка и ще ти кажа защо - ...
Естествено че ще учиш нови неща. Успешните бизнеси изискват умения в няколко различни сфери.
Щом си програмист, имаш огромно предимство пред повечето тук. Да спреш сега ще е голям фал.

5 статии? Шегуваш ли се? Колко пари мислиш че могат да се вземат от писане на статии и събмитване по социалки, коментиране по блогове и прочие фатки отпреди 5 години?

Примерни идеи:

Направи сайт за юзърите, не за себе си. Нещо, дето да първо да е полезно за тях, и после за тебе. Ако почнеш от плановете за монетизация, трудно ще влезеш у правилните релси. Винаги има маса начини да монетизираш каквото и да е полезно и търсено нещо.

Плъгините са добро нещо по принцип, но вече има прекалено много предлагане. А и плъгините се маркетват доста трудно. Да не говорим че целият УордПрес пазар е в някакво полуизродено състояние.
Вместо това може да помислиш за някакъв оригинален полезен уеб апликейшън примерно.
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

проблемът мие че не могад а докарам пасивен доход, който да ми гарантира, че ако тоя месец получа бясна диария и не мога да изляза от WC-то и да седна на PC-то в края на месеца ще имам поне някакви приходи
Купи си лаптоп, така ще можеш да работиш и у кенефа ;) Това с пасивните приходи е невъзможно, всяко нещо си иска поддръжка. Оставиш ли на някой да ти върши работата, рано или късно съжаляваш :)
 

Горе