Ако имате 25 бона какво ще направите

От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Да, прав си, ако искаш стабилност и сигурност. Рационалните и пресметливите хора сигурно ще направят така, но аз се опитах да съм такъв вече няколко години и съм се напрегнал много, това не е за мен. Преди каквото изкарвах, веднага го изхарчвах и бях много, ама наистина много по-щастлив и свободен. Лично аз искам да похарча всичко спестено и сигурно така и ще направя до няколко години, защото искам да пътувам и мисля, че това е много по-добра инвестиция от каквито и да е активи, защото живота е кратък. В семейството ми беше така - 90-те години баща ми не знам как се извъртя и имаше приличен бизнес, имаше бар, ресторант и магазин и изкарваше доста пари, обаче не харчеше нищо, той беше от вашия тип бизнесмен - мислеше как да отвори още нещо, къде да вкара малко пари, за да направи още и т.н. Майка ми обаче беше друг тип - тя купи апартамент, западна кола и пътуваше навсякъде, в началото на 90-те беше в хонгконг, където някой тогава да е чувал за такова място в мизерията и хаоса, който цареше Изобщо обиколи доста места, имаше купища фотографии, сувенири и т.н. Аз бях малък и на училище и ме взимаше рядко хах Но искам да кажа, че тя беше щастлива, а баща ми само бизнес та бизнес и скръндза, не ми даваше джобни за училище даже . За съжаление тя почина 98 г., но поне видя много повече от баща ми, чийто бизнес така го загроби поради тази нещастна случка, и той не видя абсолютно нищо от живота, защото все нямаше време. Накрая беше потънал в такива каши и дългове, че нямахме нито апартамент, нито нищо. Ето така един живот се преобръща за нула време и от многото пари, които само инвестираш и живееш, за да работиш, не живееш истинския живот. Той и до сега съжалява. Правете си извода

Точно за това говорим, не може само да се бачка и да се реинвестира, защото понякое време се случва нещо гадно в живота и си даваш сметка че не си се забавлявал досатъчно а само си бачкал.


За 25 бона автора на темата винаги може да си купи спомени от няколко екскурзии със самолети, рейсове и влакове. Той обаче иска да стига до нашето си черноморие малко по-бързо и само през следващите 1-2 години да си мисли, че е в лъскава нова кола, а след това още 3-4 години да бачка за да изплаща тоя вече остарял кеф. Нищо чудно до към средата на кредита да е изплатил половината от сумата и в този момент същото Audi да струва толкова, колкото вече е изплатил и тепърва му остава още да изплати. Купува 2, получава 1. Който каквото го влече
Това е някаква твоя интерпретация че само до морето искам да ходя. Това с морето бее пример. Между другото в бг на море не съм ходил от 10 години. Това другото само ти си го разбираш в мнението.
Приеми че колата е на лизинг и в края на лизинга се е обезценила и толкова. Само че вместо за 25 да взема ново пежо 208 си взимам хубава кола.


Не мога да разбера какво ви притеснява кредита, взимаш купуваш колата сега, кефиш се и толкова, тея пари ще се изкарат за определен период.


Сега ми идва на акъла, какво ще стане ако дръпна 50бона и си купа и кола и инвестирам в сайт за обяви дали няма да е по яко? Тва са по 833 лева на месец за 5 години :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Сега ми идва на акъла, какво ще стане ако дръпна 50бона и си купа и кола и инвестирам в сайт за обяви дали няма да е по яко? Тва са по 833 лева на месец за 5 години
Съществува ли вариант, в който приходите ти секват и не можеш да покриеш кредита?
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Разбира се, няма нищо сигурно на този свят :)
Каква кола караш сега, между другото?
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Не мога да разбера какво ви притеснява кредита, взимаш купуваш колата сега, кефиш се и толкова, тея пари ще се изкарат за определен период.
Сега ми идва на акъла, какво ще стане ако дръпна 50бона и си купа и кола и инвестирам в сайт за обяви дали няма да е по яко? Тва са по 833 лева на месец за 5 години :)

По така написаното съдя, че ще ти е първи кредит? Нормално е да си ентусиазиран ако е така. Но запомни че кредитът/банката не ги интересува имаш ли работа, нямаш ли, болнични ли си бил, препивал ли си, нямал си време и т.н. Тях ги интересува на точно определената дата да си получат 833те левчета в продължение на 60 месеца :) Добре си направи сметката и знай, че лихвения % в повечето случаи е плаващ и зависи от мн фактори (превод на раб. заплата по сметка в банката, и т.н.)
Your life, you choice! :wink:
 
От: Re: От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Нещо си в грешка счетита го отчитат като актив с по 25% амортизация.

Добро счети и пробит презерватив ще осчетоводи като актив. :p
 
От: Re: От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Добро счети и пробит презерватив ще осчетоводи като актив. :p

Дам ще го осчетоводи като материал или брак :)
 
Последно редактирано:
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Каква кола караш сега, между другото?
A6

По така написаното съдя, че ще ти е първи кредит? Нормално е да си ентусиазиран ако е така. Но запомни че кредитът/банката не ги интересува имаш ли работа, нямаш ли, болнични ли си бил, препивал ли си, нямал си време и т.н. Тях ги интересува на точно определената дата да си получат 833те левчета в продължение на 60 месеца Добре си направи сметката и знай, че лихвения % в повечето случаи е плаващ и зависи от мн фактори (превод на раб. заплата по сметка в банката, и т.н.)
Your life, you choice!
Да, прав си, добре че ми го каза :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Зависи за какво се взима дадения автомобил,и точните автомобили се взимат за инвестиция.Някъде по назад прочетох,че автомобила не е никаква инвестиция - абе хора вие гледатели предавания за автомобили?
Та те автотърговците как се издържат,нали взимат все пасиви :D
Истината е,че от всичко се вадят пари(и не вадят) стига човек да разбира какво прави.За първото предаване което се сещам е на Марк и Ед (по Discovery Channel)там точно Марк обиколи света и купи и продаде незнам колко беше бройката но последния автомобил беше за 50 000,като е започнал с под 5000 паунда.
А иначе в България манталитета е различен от другите страни да - първо колата после каквото остане.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Зависи за какво се взима дадения автомобил,и точните автомобили се взимат за инвестиция.Някъде по назад прочетох,че автомобила не е никаква инвестиция - абе хора вие гледатели предавания за автомобили?
Та те автотърговците как се издържат,нали взимат все пасиви :D
Истината е,че от всичко се вадят пари(и не вадят) стига човек да разбира какво прави.За първото предаване което се сещам е на Марк и Ед (по Discovery Channel)там точно Марк обиколи света и купи и продаде незнам колко беше бройката но последния автомобил беше за 50 000,като е започнал с под 5000 паунда.
А иначе в България манталитета е различен от другите страни да - първо колата после каквото остане.


Бъркаш търговията с марж, арбитражната търговия и най-вече купуването на подценено нещо влагане стойност и преподажбата му с цел печалба, с това да си купиш кола с кредит за лични цели, която не ти създава материална стойност, но пък се обезценява с по 25% на година - найс :)

От всички твои изброени случаи какво ще стане, ако го купиш за 25к и го продадеш след време за 10-15к?

Наясно ли си какво означава понятието инвестиция, спекула и търговия?
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Хората и от боклуци правят пари, и от войните правят пари, от всичко се правят пари в определени ситуации. Ситуацията на автора обаче изглежда на другия полюс, според мен просто иска да си оправдае предварително планираните финансови разхищения и вече взетите решения :)
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ще дам отчет в края на годината (при лошо стечение на обстоятелствата до февруари, рождения ми ден) в темата за форекса, ако има снимка на мини купър със салдо от акаунт, значи съм успял, ако няма - значи съм се провалил (ще покажа минусово колко съм загубил) :D

Еййй не се научи кви коли да караш и тва е. МиниКуфара е за женки бе киви!!! Имам една идеална за теб, ще ти я дам на промоция даже щото е от правилната марка пък аз събирам за следващия модел :wink:
Иначе по темата: ся за 25к като гледам какви драми са, какви тежки философски размисли за активи, пасиви, реинвестирания, разбирам че на много хора им е кисело гроздето. Аз ако съм на мястото на автора, купувам аудито. Верно, че е барутарник за мен лично ама като го кефи него, да го купува и да си носи последствията. Ще има положителен ефект от вътрешно удовлетворение и отрицателен от природния закон - всяко чудо за три дни. Ще му омръзне, ще му потрябват тези пари за нещо друго и ще го е яд, че ги е дал за барутарника....ноооо такъв е пътя към мъдрите покупки и правилното харчене на пари. Трябва да изхарчиш много за глупости, за да преценяваш правилно за вбъдеще и това е правилното. Иначе в противен случай винаги ще си мечтаеш тайно за аудито, докато се таралянкаш във волвото и се самозаблуждаваш, че не трябва да се робува на марки....да да!
И между другото най-големите уроци в живота са истинският фалит, развода и преждевременната смърт на близък човек. Винаги след такива събития човек става една идея по-мъдър, ако и да е мноо прост!
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Не можах да разбера що тоя сайт трябва да струва 25 К лева? Може да се направи от нулата за много по-малко.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Горски, знаеш ли продължението на това мото в подписа ти? :lol:
 
От: Re: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Не за сайта, за целия бизнес. ;)
Кое точно да струва 25 К на сайтченце, никому незнайно? Авторът на темата дори не разбира от тоя занаят, и явно не е работил с програмисти :mrgreen:
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Горски, знаеш ли продължението на това мото в подписа ти? :lol:

Аааааа гусин Хес не го е мислил с продължение. Не го знам.
 

Горе